Witamy !



[All] Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Wszystko o silnikach benzynowych

[All] Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez RudeBoy » 22 sty 2013 14:54:26

Tak brzmiał mój oryginalny post:

Może się komuś przyda ale filtron to straszne dziadostwo.
Można założyć filtrona jako filtr powietrza ale do oleju czy paliwa w życiu bym tego nie dał.



Był odpowiedzią na przeniesiony post kolegi auri.chebzie, który tym postem rozpoczął wątek
auri.chebzie napisał(a):numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Frontera A
http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp= ... odel=10608

Frontera B
http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp= ... odel=10609


Ten post teraz znajduje się tu: post, który rozpoczął wątek
Ostatnio edytowano 25 sty 2013 02:53:41 przez RudeBoy, łącznie edytowano 4 razy
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez Markon » 22 sty 2013 20:13:13

RudeBoy napisał(a):Może się komuś przyda ale filtron to straszne dziadostwo.
Można założyć filtrona jako filtr powietrza ale do oleju czy paliwa w życiu bym tego nie dał.
a jakie są inne firmy ?? bo ja wole np filtrona od chińskiego boscha

ja do 2,2 z filtrona kupowałem takie

Filtry:
- filtr powietrza AP 109/2 cena 95zł
- filtr paliwa PM 936 cena 31zł
- filtr oleju OE 648/1
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez RudeBoy » 22 sty 2013 20:34:00

MANN filter :>:

Bosch nawet chiński lepszy od filtrona. Filtron do oleju założyłem do 1.4TDCi po 10.000km wyglądał jakby go ktoś skręcał i wyżymał jak szmatę. MANN po takim przebiegu przy wymianie wygląda jak nowy tylko brudny jest... Nie jest to też tylko moja opinia. Pompiarz od diesli ostatnio mnie przestrzegał, żebym nigdy nie zakładał Filtrona do nowoczesnego diesla.

Za nic w świecie nie założę więcej tego szajsu. Tym bardziej, że za MANN czy Boscha płaci się 5zł więcej.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez baxxx » 23 sty 2013 10:26:02

filtr to filtr nie ma co się podniecać
RudeBoy napisał(a):.. Nie jest to też tylko moja opinia. Pompiarz od diesli ostatnio mnie przestrzegał, żebym nigdy nie zakładał Filtrona do nowoczesnego diesla.


jak ja słyszę takie rzeczy to się płakać chce, chłop się sparzył pewnie raz w życiu na filtronie i całe życie będzie pierdol... głupoty, zakładałem tańsze filtry niż filtron i teoretycznie gorsze, do nowych diesli i nic nigdy złego się nie działo, a tak naprawdę to byś się zdziwił do ilu samochodów filtron robi filtry na linie produkcyjne
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez RudeBoy » 23 sty 2013 14:52:22

baxxx napisał(a):jak ja słyszę takie rzeczy to się płakać chce, chłop się sparzył pewnie raz w życiu na filtronie i całe życie będzie pierdol... głupoty, zakładałem tańsze filtry niż filtron i teoretycznie gorsze, do nowych diesli i nic nigdy złego się nie działo,


he..he... ja na własne oczy widziałem jednego rozwalonego filtrona.. Pompiarz ma do czynienia z tym non stop. Gość nie ma absolutnie żadnego interesu w tym by zniechęcać do filtrona. Za to widział więcej filtrów paliwa niż my wszyscy na tym forum razem wzięci.

Bajer polega na tym, że stosowanie beznadziejnych filtrów czy podrabianych olejów zabija powoli...
Ja dokładam 5zł do filtra i zakładam pewny dobry filtr MANN czy Purflux.

baxxx napisał(a): a tak naprawdę to byś się zdziwił do ilu samochodów filtron robi filtry na linie produkcyjne


Wiem i nie polemizuje. Niestety o niczym to nie świadczy.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez Markon » 23 sty 2013 16:10:35

tak wyglądał mój Bosch na jego miejsce wsadziłem filtrona

Obrazek
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez adrianee36 » 23 sty 2013 21:53:33

Ja od lat montuje wszystkim filtrony, sam tez jezdze na taki filtrach, to ze go poskreca to normalka, bo go dociska(uszczelnia) przy dokrecaniu . Chyba pora grzesiek zmienic pompiarza ;) albo silnik na mniej wybredny.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez RudeBoy » 23 sty 2013 22:06:39

Markon... ten filtr to wygląda jak by nie był wymieniany przez 50.000km :)
A o VP44 trza dbać bardziej niż o żonę ;) 5 zł więcej za pewny filtr to żadne przepłacanie.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez nightman » 23 sty 2013 22:07:17

RudeBoy napisał(a):
baxxx napisał(a): a tak naprawdę to byś się zdziwił do ilu samochodów filtron robi filtry na linie produkcyjne

Wiem i nie polemizuje. Niestety o niczym to nie świadczy.


Niestety właśnie to o wielu sprawach świadczy. Środowisko motoryzacyjne to bardzo hermetyczny obszar bo którego w obecnych czasach bardzo trudno się dostać, ale niemiłosiernie łatwo z niego wylecieć ( najczęściej bezpowrotnie ) . Mając na uwadze powyższe, firmy udostępniające produkty na linie montażowni muszą spełniać normy zarówno w kwestii jakości wyrobu jak i jego odpowiedniego późniejszego ewidencjonowania. To nie jest tak, jak w detalu, ze sprzedasz i masz z bani... Wiedziałeś o tym że fakt, że twój produkt został zamontowany do samochodu X na linii montażowej np opla, musi być przez Ciebie ewidencjonowany latami? W dodatku jeżeli ten element jest opatrzony odpowiednim wymaganiem odbiorcy dokumentacje przetrzymujesz przez lat 15... Później w razie "W" i wezwań serwisowych to Ty jako producent zostaniesz poproszony o zestawienie do których aut Twoje filtry były zamontowane...Nie zaryzykujesz fuszery...
Zatem, fakt, że filtron dostarcza produkty na taśmy ma olbrzymie znaczenie w kwestii jakości wykonania. Inną sprawą, że na linie może iść jakość "A" a do detalu jakość "B" ale to bardzo mało prawdopodobne. Osobiście ON filtruje MANNem a olej FILTRONEM od lat 4 i nie mam problemów żadnych. Sąsiad w mercu miał BOSCHA i po 3 tygodniach wyjmowaliśmy sznurki z przewodów paliwowych... totalnie wszystko zapchało. Czym na to zasłużył? Ano zmienił miejsce tankowania z Shell na jakąś gównianą stacyjkę.
Sądzę zatem, że rozpuszczanie filtrów to nie wina filtra a tym na czym się jeździ....
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez RudeBoy » 23 sty 2013 22:35:27

No jest jedna kicha z tymi markowymi produktami... są na potęgę podrabiane. Najczęściej podrabiana marka - Bosch :/ Mnie to trochę dziwi, że się opłaca coś takiego podrabiać... :roll:
Kiedyś mój kumpel zaczął olejami handlować. Jak skakał z radości, że tanio kupuje tanio sprzedaje i jeszcze zarabia. Wszystko pchał przez allegro. Jego biznes trwał 5 miesięcy. Całe szczęście nie kupiłem nic u niego.
Zgłosił się jeden klient.. za jakiś czas drugi... sygnalizaując, że coś z tymi jego olejami jest nie tak... Jeden z klientów skontaktował się z dystrybutorem oficjalnym Elf wysłał im ten olej i okazało się, że to jakieś absolutny podrabiany szajs. Oleje poza wszelką klasyfikacją. Opakowanie nie do odróżnienia zawartość dramat. Kolega miał problemy spore...

Kiedyś gdzieś przeczytałem, że w Polsce najchętniej podrabianym olejem jest Mobil i że ponad 25% tych olei na rynku PL nie jest oryginalnym mobilem :shock: Trochę mnie to przeraziło bo sam taki zalewam...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez nightman » 23 sty 2013 22:50:34

Masz racje z podróbkami jednak podróbka filtrona to raczej malo prawdopodobna sytuacja gdyż jest to bardzo proste do zaskarżenia. Filtron to znak towarowy a wiec sprawa sądowa w tej materii to łatwa kasa. Mając na uwadze podróbki boscha czy innych markowych produktow paradoksalnie to filtron bije inne trefne marki .
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [ALL] numery katalogowe filtrów - filtry FILTRON

Postprzez maciar » 24 sty 2013 19:55:31

RudeBoy napisał(a):MANN filter :>:

Bosch nawet chiński lepszy od filtrona. Filtron do oleju założyłem do 1.4TDCi po 10.000km wyglądał jakby go ktoś skręcał i wyżymał jak szmatę. MANN po takim przebiegu przy wymianie wygląda jak nowy tylko brudny jest... Nie jest to też tylko moja opinia. Pompiarz od diesli ostatnio mnie przestrzegał, żebym nigdy nie zakładał Filtrona do nowoczesnego diesla.

Za nic w świecie nie założę więcej tego szajsu. Tym bardziej, że za MANN czy Boscha płaci się 5zł więcej.

Na własne oczy widziałem i własnymi rękami wyjąłem filtr GM z dopiskiem filtron.Wykonanie normalne,gdzieś słyszałem o produkcji pod markę.Opel by tak ryzykował :? .Filtr nie był poskręcany ani nic.Może jest jak się trafi?
Markon napisał(a):tak wyglądał mój Bosch na jego miejsce wsadziłem filtrona

Obrazek

Ja wymieniałem oliwę wczoraj i takiego widoku nie było.Może oliwa gęsta jakaś.Takie zawijasy widziałem u koguta jak stał frotą w wodzie z godzinę i silnik napił się mułu przez uszczelniacz
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez adam-wwy » 24 sty 2013 20:30:47

Ja także nie montuję Filtrona, wolę pewną firmę np. Mann lub Knecht. Swoim klientom podczas napraw/wymian także proponuję kupować lepsze filtry bo cena nie wiele większa, a jakość wg. mnie lepsza. A to, że Opel montuje w swoich autach te filtry jakoś mnie do Filtrona nie przekonuje... Firma szuka oszczędności po prostu.
adam-wwy
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 222
Dołączył(a): 21 maja 2011 12:29:29
Lokalizacja: Wyszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez nightman » 24 sty 2013 21:07:07

adam-wwy napisał(a):Ja także nie montuję Filtrona, wolę pewną firmę np. Mann lub Knecht. Swoim klientom podczas napraw/wymian także proponuję kupować lepsze filtry bo cena nie wiele większa, a jakość wg. mnie lepsza. A to, że Opel montuje w swoich autach te filtry jakoś mnie do Filtrona nie przekonuje... Firma szuka oszczędności po prostu.

Poproszę o konkrety.... co dokładnie jest lepsze a co gorsze w poszczególnych filtrach. Nie na zasadzie słyszałem, znajomy mówił, tylko konkret... to dałem tu tamto tam i to padło tak a tamto wytrzymało...Jak to się mówi - kawa na ławę. Piszesz "jakoś lepsza" - konkrety, gdzie się to różni, w jakich konkretnie miejscach...
I jedziemy z dyskusją....
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez baxxx » 24 sty 2013 21:12:57

Mann lub Knecht jeszcze w miarę trzymają poziom, polecam tez Hengst
Bosch nie jest o tyle podrabiany co jest robiony w chinach za "miskę ryżu" bo aktualnie obojętnie co się weźmie z Boscha to straszne gówno (filtry hamulce elektronika)
Co do filtrona to z 10 lat temu wykupił ich WIX amerykański i też nie jest zły
Ale co mechanik to inna opinia, ja z mojego doświadczenia napisze tylko że sprzedawałem i zakładałem setki razy filtry z tak zwanej dolnej półki i też się nic nigdy nie złego nie działo, na moje nie ma różnicy, czasami ale niezmiernie rzadko, 1% może być coś nie halo z uszczelka
adam-wwy napisał(a):... A to, że Opel montuje w swoich autach te filtry jakoś mnie do Filtrona nie przekonuje... Firma szuka oszczędności po prostu.

błędne rozumowanie OPEL do GM a GM to Ameryka a WIX to też Ameryka, promują rodzinny przemysł, a to jest akurat na plus, w naszym kraju brakuje czesto takiego myślenia
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez RudeBoy » 24 sty 2013 21:28:25

Zgadza się Wix jest właścicielem Filtrona ale Filtron to nie to samo co WIX.
To są zupełnie inne filtry. Można by to ująć tak, że Filtron to taka jakby tańsza marka WIX-a. Gołym okiem widać odmienność budowy tych filtrów.
W oleje zaopatruje się w firmie która jest dilerem Wix-a i Filtrona i tak mi to przedstawiał sprzedawca... :roll:

W tym wszystkim myślę najważniejsze jest żeby te filtry zmieniać tak często jak trzeba a nie pół roku później...
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez nightman » 24 sty 2013 21:33:08

RudeBoy napisał(a):W tym wszystkim myślę najważniejsze jest żeby te filtry zmieniać tak często jak trzeba a nie pół roku później...

I to są święte słowa...
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez baxxx » 24 sty 2013 21:56:00

RudeBoy napisał(a):... Filtron to taka jakby tańsza marka WIX-a...


nie wiem jak w detalu, ale uwierz mi że w hurcie maja taka samą cenę, i jak na moje nie odbiegają jakościowo, filtron cały czas cierpi na tym, że były to kiedyś polskie garażowe produkcje i się utarło że to gówno, z tym że to było z 15-20 lat temu w czasach świetności boscha i innych niemieckich wyrobów

powtórzę jeszcze raz na moje filtr to filtr , chcesz mieć lepsze samopoczucie że masz coś lepszego to wydaj więcej kasy nie to kupuj tańsze też będą robić robotę
podstawa to pilnować wymian dla tego z tym sie zgodze w 100 procentach
RudeBoy napisał(a):W tym wszystkim myślę najważniejsze jest żeby te filtry zmieniać tak często jak trzeba a nie pół roku później...
Avatar użytkownika
baxxx
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 23 sie 2012 09:55:13
Pochwały: 3
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez adam-wwy » 25 sty 2013 09:48:22

Konkrety są takie, że czasem po zamontowaniu filtrona na rozgrzanym silniku i prędkości obrotowej biegu jałowego mrugała kontrolka ciśnienia oleju.Po zmianie na inny problem ustępował.
adam-wwy
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 222
Dołączył(a): 21 maja 2011 12:29:29
Lokalizacja: Wyszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Filtron, bosch może mann jaki filtr?

Postprzez ali » 25 sty 2013 17:25:20

adam-wwy napisał(a):Konkrety są takie, że czasem po zamontowaniu filtrona na rozgrzanym silniku i prędkości obrotowej biegu jałowego mrugała kontrolka ciśnienia oleju.Po zmianie na inny problem ustępował.


Miałem kiedyś identycznie po wymianie oleju i zamontowaniu filtra AQ.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Następna strona

Powrót do Silniki benzynowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron