Witamy !



Prędkościomierz a GPS

Zagadnienia dotyczące eksploatacji Frontery

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez oldfield » 05 lip 2014 10:56:30

U mnie różnica między GPS a licznikiem jest ok 7 km, ale jak wjezdzalem do jednego miasta, gdzie była tablica z napisem zwolnij i licznik prędkości, to pokrywalo się z gpsem, a nie z licznikiem.
oldfield
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 maja 2014 11:13:23
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez sidi » 14 lip 2014 01:33:07

Wskaźnik prędkości nie jest precyzyjnym przyrządem pomiarowym. Zazwyczaj są zawyżone o kilka km/h - tak z 5-10 na wszeki wypadek. Często też nie są liniowe - nie wiem dlaczego, ale tak mi wyszło w czasie obserwacji kilku starszych samochodów.

Jakikolwiek GPS pod tym względem deklasuje te wskaźniki a sądzę, że i fotoradary także. Jakimś wyznacznikiem mogłyby być moim zdaniem suszarki laserowe, bo tu i metoda pomiaru jest najlepsza i urządzenia nowe a dochodzi jeszcze fakt, że są obowiązującym urządzeniem pomiarowym. Znaczy nie ważne ile tak naprawdę jedziesz - ważne ile to ustrojstwo pokaże. Biurokracja ma tu jednak władzę najwyższą :) ...
sidi
 

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez qpskacz » 01 gru 2014 20:31:54

a ja trochę z innej beczki- kiedys jechałem pierwszy raz ojczulka Nissanem Serena z 1998r
prędkościomierz pokazuje w niej prędkość o 10km mniejszą niż na GPSie, pożniej to sprawdziłem...
i mnie milicja strzeliła przed Żyrardowem jadąc od strony Grójca. na liczniku miałem 46 a rzeczywiście miałem w zabudowanym 56 i mi wje..li mandat
dostałem wtedy pierwszy mandat w życiu, po 10 latach jazdy bez nawet ani jednej kontroli
Avatar użytkownika
qpskacz
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 30
Obrazki: 3
Dołączył(a): 22 lis 2014 10:50:51
Lokalizacja: LSW
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez Rogi » 07 sie 2015 15:40:24

Czytałem, że po ataku terrorystycznym na USA wprowadzono celowo zmienną dla cywilnych odbiorników GPS tak aby ewentualne naprowadzanie latających i wybuchających dupereli było znacznie utrudnione. Wprowadzona zmienna ma za zadanie uniemożliwić przeliczenie trasy za pomocą stałej prędkości lecącego obiektu. I różnice podobno wynoszą + — 10-15km/h. Panowie w mundurach i hełmach podobno wyliczyli, że taki błąd wystarczy aby nie trafić rakietą tam gdzie się chce.
Ale że ostatnio nic nie wysadzałem to nie wiem na 100% czy to prawda, wiem natomiast, że w przypadku odbiornika TomTom jadę 50km/h wg licznika 60km/h według odbiornika lARKA te różnice wynoszą 5km/h.
Rogi
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lip 2015 20:53:42
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez ali » 10 sie 2015 10:46:34

Rogi napisał(a):Czytałem, że po ataku terrorystycznym na USA wprowadzono celowo zmienną dla cywilnych odbiorników GPS tak aby ewentualne naprowadzanie latających i wybuchających dupereli było znacznie utrudnione. Wprowadzona zmienna ma za zadanie uniemożliwić przeliczenie trasy za pomocą stałej prędkości lecącego obiektu. I różnice podobno wynoszą + — 10-15km/h. Panowie w mundurach i hełmach podobno wyliczyli, że taki błąd wystarczy aby nie trafić rakietą tam gdzie się chce.
Ale że ostatnio nic nie wysadzałem to nie wiem na 100% czy to prawda, wiem natomiast, że w przypadku odbiornika TomTom jadę 50km/h wg licznika 60km/h według odbiornika lARKA te różnice wynoszą 5km/h.

Od zawsze GPS cywilny miał celowo wprowadzany błąd, i to nie prędkości a dokładności położenia własnie po to aby nie dało sie go wykorzystać do np. naprowadzania pocisków, błąd prędkości bierze się właśnie z błędu lokalizacji. Ale licznikowe 60km/h to jest pobożne życzenie, fabryki celowo tak kalibrują liczniki aby zawyżały.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez Odoll » 23 sie 2015 00:45:21

Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez Wagabunda » 15 lis 2017 01:42:53

Rozmiar kół i opon zmienia wskazania na liczniku wyniki z GPS z ustawieniem minimalnym w korygacji odchylenia dają rzeczywista prawdziwa prędkość

-- Dodano 15 lis 2017 01:46:36 --

Rogi napisał(a):Czytałem, że po ataku terrorystycznym na USA wprowadzono celowo zmienną dla cywilnych odbiorników GPS tak aby ewentualne naprowadzanie latających i wybuchających dupereli było znacznie utrudnione. Wprowadzona zmienna ma za zadanie uniemożliwić przeliczenie trasy za pomocą stałej prędkości lecącego obiektu. I różnice podobno wynoszą + — 10-15km/h. Panowie w mundurach i hełmach podobno wyliczyli, że taki błąd wystarczy aby nie trafić rakietą tam gdzie się chce.
Ale że ostatnio nic nie wysadzałem to nie wiem na 100% czy to prawda, wiem natomiast, że w przypadku odbiornika TomTom jadę 50km/h wg licznika 60km/h według odbiornika lARKA te różnice wynoszą 5km/h.


Bzdury. sprawdzane w terenie poprzez czas przejazdu z Igo primo jestem w stanie wyliczyć czas przebycia 1000 km co do kwadransa ( jazda nocą bez niespodzianek typu wypadek czy objazd )
Wagabunda
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 lis 2017 01:02:54
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez Semir » 08 mar 2018 19:16:01

Mam takie pytanka założyłem większe koła sprawdzałem dziś
na krótkiej trasie 10 km jak to wygląda.

Licznik samochodu pokazał 9,4 km program GPS w telefonie
przy 100 km/h program też pokazywał 100 km/h
Mam automat i przy 100 km/h obroty to 2-2,1 tyś.

Jak to wygląda u was. Wiem że parę osób posiada 3.2 z AT
oraz większe koła, więc można coś porównać.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Prędkościomierz a GPS

Postprzez szymon.ha » 08 mar 2018 19:26:49

Na 33" mnożyłem mile x2, obecnie na 35" prędkość jest wyższa niż wychodzi z tego wyliczenia.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Eksploatacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron