Witamy !



[All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Wszystko o silnikach benzynowych

[All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez rmjk » 05 kwi 2008 13:01:17

Witam posiadam frontere 2.2 16 V i mam pewien problem regularnie ok dwa razy w miesiacu przy naglych manewrach skretu badz hamowania zapala mi sie pomaranczowa kontrolka na desce rozdzielczej.( w ksztalcie skrzyni biegow badz silnika) jak wiem jest to kontrolka serwisowa i trzeba z tym jechac do mechanika. Po zapaleniu kontrolki silnik pracuje normalnie nic glosniej tak jak by bylo wszysto w pozadku ale jednak swieci. po paru wlaczeniach i wylaczeniach zaoplonu gasnie do kolejnego razu.

co to moze byc? czy cos powaznego czy moze cos poprostu niekontaktuje i stad ten blad.
serdecznie pozdrawiam
Robert
rmjk
 

Postprzez foxxiak » 05 kwi 2008 13:07:06

podlaczam sie do pytania - tez tak mam czasem
foxxiak
 

Postprzez wojtekkk » 05 kwi 2008 13:43:11

w pamięci waszych komputerów został zapisany kod usterki(będzie cały czas aż do momentu jego wykasowania)-wystarczy go teraz odczytać i szukać przyczyny w urządzeniu które go wysłało
kod odczytacie w warsztacie który ma komputer serwisowy ewentualnie samodzielnie(opis jak to zrobić z listą kodów znajdziecie na stronie głównej klubowej)
w zasadzie jest to pierwszy i jedyny krok do waszej dolegliwości gdyż z kompem jest podłączonych od groma czujek a skoro auto i tak zachowuje sie normalnie to nie zgadniesz- no chyba że to na gazie to olać
wojtekkk
 

Postprzez FROTERKA » 06 kwi 2008 18:21:42

U mnie się ta kontrolka świeci cały czas (od kilku miesięcy), jeżdżę na gazie i, jak napisał wojtekkk, olewam. :D
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez wojtekkk » 06 kwi 2008 18:50:20

generalnie olać bo zazwyczaj ma to związek z robieniem lambdy w jajo-tylko zeby nie było potem na mnie bo....-olać ale jak masz pewność że to właśnie tylko o to chodzi czyli i tak sprawdzić liste zapisanych błędów
wojtekkk
 

Postprzez frota98 » 06 kwi 2008 19:19:50

Możesz sprawdzić samemu co mniej więcej doleda twojemu autku, zwierając dwa styki w gnieździe serwisowym.
Gniazdo znajduje się pod konsolą od drzwi kierowcy i jest 16 pinowe.
Na tej stronie znajdziesz opis jak wywołać kody usterek
http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html
ps nie przejmuj się że jest do astry
We frotce jest układ zapłonowy MOTRONIC 1.5.
frota98
 

Postprzez wojtekkk » 06 kwi 2008 20:32:15

kolego FROTA98- nie wiem czy zauważyłeś ale taka odpowiedź już padła a rozwiązanie jest na stronie klubowej a nie jakieś tam astry(chociaż opel to opel -wszystko podobne)--i nie mam 100% pewności cZy wszystkie froty maja monotronic 1,5---2,0 i 2,4 tak ale czy inne
wojtekkk
 

Postprzez frota98 » 07 kwi 2008 18:25:14

kolego wojtekkk sorki może to przgapiłem że odp padła, ale nasz kolega pytał o ten problem w autku które posiada a w nim ma silnik 2.2 16v taki jak i ja mam i taki układ w nim jest
Pozdrawiam.
frota98
 

kontrolka serwisowa

Postprzez rmjk » 07 kwi 2008 19:07:26

czytam i pomalu cisnienie mi opada i nie denerwuje sie juz mocno ,w lato bedac w polsce podjade do swojego mechanika i sparawdzi mi na kompie.a narazie uspokojony na wakacje dwutygodniowe jade i mam do przejechania ok 3.000km .
serdecznie pozdrawiam i dzieki za pomoc
robert
rmjk
 

odpowiec

Postprzez zboban » 22 kwi 2008 22:29:59

mam taki sam problem z moja frocia kontrolka silnika jest bardzo rażąca: sa mi znane dwa powody( 1) sonda lambda (2) czujnik na wałku rozrządu, napewno słyszałes to wiele razy jedz do warsztatu i tam zostaniesz podłączony pod kompa i błedy powinny zostać wykryte i wykasowane.
zboban
 

Postprzez wojtekkk » 23 kwi 2008 14:34:19

zostaną wykryte i wykasowane a po chwili pojawja się na nowo
sonda-z całapewnościa ma to zwiazek z instalacja gazową
czujnik wału korbowego(czy jakoś tak)-pojawia się zawsze gdy w momencie podpiecia silnik nie pracuje
wojtekkk
 

Postprzez frota98 » 24 kwi 2008 16:44:36

Może mieć to związek z intalacją gazową w momencie kiedy nie ma założonego emulatora.
frota98
 

Postprzez wojtekkk » 24 kwi 2008 18:49:43

jak masz założony emulator tez ma prawo się pokazać
wojtekkk
 

Postprzez rmjk » 09 maja 2008 01:56:07

witam
ja nie posiadam instalacji gazowej ale mnie sie wydaje ze to cos z elektryka bo jak bylo mokro i wilgotno to sie swiecila ale ostatnie jjz nie.
oby tak dalej
pozdrawiam
rmjk
 

Postprzez albi » 01 cze 2008 08:57:55

Witam,
w mojej Fronterze 3.2 V6 (beznyzna) zapalila sie wczoraj ta kontrolka. Czy procedura odczytu kodu opisana w dziale technika jest podobna? Jesli nie to gdzie znajde opis takie procedury?

pozdrawiam
albi
 

Postprzez rmjk » 02 cze 2008 17:21:54

u mnie po parokrotnym uruchomieniu silnika sampczynnie gasnie
pozdrawiam
rmjk
 

Check engine - niekotrolowany restart?

Postprzez Wookash » 17 lut 2010 11:42:42

Witam

Nie wiem jak to jest z komputerem i bledami bo swiecil mi sie check od jakis 2 tygodni. Nie bylem na kompie bo check byl spowodawany przydlawieniem silnika tzn. podejrzewam ze wylapal blad gdy nie dostal paliwa itd. Swiecil sie az do wczoraj nie restartowalem niczym i wczoraj po tankowaniu zgaslo sobie swiecenie. Innym razem tez silnik przydusilo kontrolka sie zawswiecila a potem po kilku kilometrach zgaslo. Czy to normalne?
Wookash
 

Re: Check engine - niekotrolowany restart?

Postprzez jrzeuski » 17 lut 2010 12:41:33

Mnie w 2,5TDS też potrafi czasem zapalić się ni z tego ni z owego kontrolka (silnik się nie dławi, nie muli, kompletnie zero objawów jakichkolwiek problemów w czasie jazdy) po czym po kilku minutach gaśnie. Natomiast jak są problemy z dopływem paliwa, to jeszcze nigdy komputer nie uznał tego za powód do zapalenia kontrolki mimo, że silnik gasł.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Check engine - niekotrolowany restart?

Postprzez Wookash » 17 lut 2010 14:16:00

Tzn moze zle opisalem swoj problem jak juz kiedys rozmawialismy samochod mi przymulal jak mu wciskalem i gasl na wolnych obrotach. Podejrzenie padlo na krokowca ktorego wyczyscilem ale na drugi dzien znowu zgasl i sie check zapalil. Komp przy takiej sytuacji wykryl problem z przeplywka. Jak ustaly mrozy problem z gasnieciem zniknal i samochodu juz nie przymuli na ulamek sekundy. Piszac o problemach z dostawa Pb myslalem ze woda zamarzla w filtrze ewentualnie w innym miejscu i to przyczyna przymulenia czego efektem bylo wylapanie bledu przez kompa. W momencie przymulenia moze i krokowiec sie odezwal oraz przepustnica. Ciezko gdybac co bylo przyczyna zapalenia kontrolki. Zastanawia mnie tylko jedno ze sama zgasla bez resetowania kompem albo odpinania aku.
Wookash
 

Re: Check engine - niekotrolowany restart?

Postprzez brum » 17 lut 2010 16:06:35

Sterownik wyświetla błąd jeśli go zanotuje i się utrzymuje w pamięci, jeśli błąd zniknie bo np czujnik złapie styk na kostce to błąd zniknie i to jest normalne. Błąd mógł zostać złapany przez każdy czujnik jaki jest przy silniku (sonda lambda to tez czujnik)...ciesz się że zniknęło.

jrzeuski napisał(a): Natomiast jak są problemy z dopływem paliwa, to jeszcze nigdy komputer nie uznał tego za powód do zapalenia kontrolki mimo, że silnik gasł.


Nie porównuj diesla z benzyną bo to inna konstrukcja.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Silniki benzynowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość