Witamy !



[All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Wszystko o silnikach benzynowych

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Lazybones » 06 lut 2019 10:27:31

Sprawa obecnie wygląda tak że jeżdżę na PB i po wymianie świec na bosha nie pali się check. Na piątek jestem umówiony z gazownikiem na regulacje, mam do niego jakieś 40km to na drogę odpalę gaz i prawdopodobnie check się zapali. Mam nową instalację (w październiku zakładany) A.C Stag 300 + wtryskiwacze BARRACUDA + reduktor A.C. r-01, kosztowało mnie to 3600zł.

Tupek, warte sprawdzenia. Bo przy dojeździe do świateł obroty falują, ale tylko na rozgrzanym silniku. Wymieniałeś wtedy pompę wody czy po prostu uszczelka nowa lub przesmarować? Jak to tam wygląda? Bo nawet nie wiem.
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez marek230482 » 06 lut 2019 10:41:06

Widzisz jakie proste :) i wszytko jasne. A jak jeszcze masz gwarancję to luz bluz. Jedziesz do gaziarza i ma zrobić. Nie ma wątpliwości, że to jego wina. Ten silnik jest tak prosty że trzeba być skończonym czopkiem, żeby nie umieć instalacji tu zamontować. Poprawnie oczywiście.

Konfiguracja wygląda ok ale jest jeszcze prę kwestii, które mogą rzutować na jakość - montaż. Częste błędy to np zbyt duża odległość wtryskiwacza od kolektora (w skrajnym wypadku max 10cm), nierównej długości wężyki, nieszczelności, źle wpięty reduktor. I najczęstszy błąd. Zła regulacja. Najczęściej chłopki podłączają wszystko, przejadą się 10km i ustawiają mapę. A dobrze ustawiona mapa to przynajmniej kilkadziesiąt km na każdym z paliw w powtarzalnych warunkach. Czyli przykładowo po kilka minut na każdym biegu z takimi samymi obrotami, po tej samej drodze itd.... ALe to trzeba chcieć. A większość wypuszcza auto z ustawieniami po autokalibracji :lanie:
Frota B 3.2V6 4x4 205KM
166 3.0V6 226KM
gtv 2,0TS 155KM
Brera 3,2V6 Q4 260KM
9-5 2.3 290KM
Avatar użytkownika
marek230482
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 661
Dołączył(a): 23 gru 2018 19:42:42
Lokalizacja: Strzelin
Pochwały: 6
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 06 lut 2019 17:54:22

Lazybones napisał(a):Sprawa obecnie wygląda tak że jeżdżę na PB i po wymianie świec na bosha nie pali się check. Na piątek jestem umówiony z gazownikiem na regulacje, mam do niego jakieś 40km to na drogę odpalę gaz i prawdopodobnie check się zapali. Mam nową instalację (w październiku zakładany) A.C Stag 300 + wtryskiwacze BARRACUDA + reduktor A.C. r-01, kosztowało mnie to 3600zł.

Też mam taki zestaw ,tylko wtryski valtek 1 Ohm. Wszystko sam montowałem i sam ustawiam.
Pierwsza rzecz to jakiej średnicy są dysze i ciśnienie na reduktorze (da się ciśnieniem regulować średnicę dysz aby oszukać program ale po mapie będzie widać)
Zobacz jak wygląda praca mojej froty na lpg, jeszcze przed ustawieniem jej na drodze (podczas jazdy podciąga się wykres lpg -zielona linia, na wykres benzyny - niebieska linia).
https://www.youtube.com/watch?v=hLH6k2XrjgI
Bo przy testowaniu przy takiej mapie jak na filmie, podczas nagłego przyśpieszania wywalało błędy sond.
Zainwestuj w przewód do lpg i samemu ogarniaj sytuacje.
Lazybones napisał(a):Tupek, warte sprawdzenia. Bo przy dojeździe do świateł obroty falują, ale tylko na rozgrzanym silniku. Wymieniałeś wtedy pompę wody czy po prostu uszczelka nowa lub przesmarować? Jak to tam wygląda? Bo nawet nie wiem.

Woda dostawała się jakimś cudem po przewodach przy grodzi i spływała po deklu w gniazdo świecy.
Uporządkowałem przewody jak profesjonalny ,,tryt majster" i przesmarowałem kapturek cewki wazeliną, no i jak na razie jest w pytę. :D

A jak wyglądały świece?


Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 07 lut 2019 19:29:15 przez tupek, łącznie edytowano 1 raz
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Lazybones » 07 lut 2019 08:22:02

Świece powiem tak... wyglądały na zużyte, ale jeszcze tragedii nie było. Ale wymieniłem, bo jak pojadę do gazownika to jak by zerknął na świece to standardowa gadka gazownika "panie to nie wina gazu tylko świece/cewki/przewody pan wymień!" Teraz mam nówki świece, auto na PB checka nie pali więc ewidentnie wina gazu. :D

Nie wiem o który filmik chodzi tupek, nie widzę go.
Spróbuję przesmarować też te kapturki cewek i pogrzebię przy przewodach. Trytytki na wagę złota. :) :gears:
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 07 lut 2019 19:32:09

Już dodałem filmik.
Czyli wszystko wskazuje że w kwestii zużytych świec miałem 100% rację. :D
Teraz po podpięciu do kompa na pewno inaczej pracowały by sondy (bardziej by falowały).


Autor postu otrzymał pochwałę
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Lazybones » 08 lut 2019 15:11:26

Jajca jak nie wiem z tym samochodem :wsciekly:

Zazegnalem check engine. Wracam szczęśliwy do domu a tu jak coś nie jebło po prawej stronie...
Pobocze, jadę przód tył i coś tam rozsypanego szura. Zdjąłem koło, odginam blaszkę osłonkę piasty a tam kawałki wielkości paznokcia, jedne większe jedne mniejsze. Przegub zewnętrzny? Jakby części zębatki jakieś wypadały Zapalil się abs na pomarańczowo. Wysypalem wszystkie elementy zza blaszki kręcąc piastą i odginając blaszkę, sprawdziłem czy skręcam, hamuję okej tylko bez ABS. Dojechałem do domu. Teraz nie wiem co tam jest grane. Jutro weekend to od rana będę rozkręcał... :baran: co naprawie to kolejna rzecz się pierdoli. Niekończąca się opowieść :D

EDIT : to chyba pierścień ABS się posypał. Jest jakiś dobry zamiennik? Bo za oryginał zwykły pierścionek chcą jakieś chore pieniądze. 200zl za pierścionek ABS? Gdzie do innych aut 15zl :banan?:
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Semir » 08 lut 2019 16:12:05

to ten pierścień. można kupić używkę chyba wiek kto ma.

Ale nowy wiej jak 200
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 08 lut 2019 22:09:46

Kurła !!! ale żeby pierścień się rozpadł to pierwsze słyszę.
Ciekawe czy czujnik przeżył.
A co do tego checka który się tobie świecił, winne były tylko świece?
Tylko ich wymieniłeś?
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Lazybones » 09 lut 2019 07:38:29

Świece, do tego mechanik mówił że wkręcili go na obroty, dzięki czemu jeśli lambdy były przebudzone to mogły się przeczyść. Do tego drobna regulacja gazu, gazownik mówił że może to zależeć też od jakości gazu. Checka narazie nie ma. Właśnie wstałem i o 9 biorę się za robotę i sprawdzę co to tam jebło. Przy okazji pytanie... Tak na logikę wydaje mi się... Automomster wymieniało mi cale zwrotnice. A ten pierścień siedzi w środku racja? Jeśli mam dwie moje stare zwrotnice to może go tam znajdę! :shock: chyba że kompletnie źle rozumuję. :1:

Edit: już wszystko wiem. Koronka jest na tarczy. A raczej była. Czujnik nie przeżył. Fotki i relacje wrzucę gdzieś do działu z abs'ami, by tu wątku nie zaśmiecać :) :arrow:

-- Dodano 14 lut 2019 17:44:43 --

Wczoraj naprawiłem ABS. Dziś wracając z pracy znów zapalił się check XD Istny kabaret
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 14 lut 2019 18:07:15

Lazybones napisał(a): Dziś wracając z pracy znów zapalił się check XD Istny kabaret

Jeżeli podczas jazdy na gazie zapali się szrek to przełącza się na benzynę i obserwuje.
Po przejechaniu ok kilometra lub więcej gdy czek się jeszcze pali , trzeba zgasić pojazd i zapalić tylko i wyłącznie na benzynie.
Jak zgaśnie to wina złego ustawienia lpg, jak nie to jakaś inna usterka.
Ale ja bym z chęcią zobaczył jak wygląda mapa mnożnika.
Kup przewód do staga i będziesz mógł samemu sprawdzać wszystkie jego parametry.
Gwarancji nie stracisz na instalacje :)
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez marek230482 » 14 lut 2019 20:08:31

Nie straci pod warunkiem, że nic nie zmieni. Sam odczyt może robić.
Frota B 3.2V6 4x4 205KM
166 3.0V6 226KM
gtv 2,0TS 155KM
Brera 3,2V6 Q4 260KM
9-5 2.3 290KM
Avatar użytkownika
marek230482
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 661
Dołączył(a): 23 gru 2018 19:42:42
Lokalizacja: Strzelin
Pochwały: 6
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 14 lut 2019 21:00:23

marek230482 napisał(a):Nie straci pod warunkiem, że nic nie zmieni. Sam odczyt może robić.

No jak zmieni to odmieni :D
Nie ma strachu.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez Lazybones » 15 lut 2019 08:50:16

Zapomniałem dodać, że jeżdżę na benzynie odkąd naprawiono mi check engine. Wróciłem normalnie na gazie do domu i jechało się wporządku. Wtedy zdecydowałem że zabiorę się za moje falowanie obrotów na rozgrzanym silniku. Rozpocząłem od specyfiku dolewanego do benzyny by przeczyścił układ paliwowy. Spróbowałem, a co mi szkodzi :D Od półtora tygodnia jeżdżę więc tylko na benzynie z wlanym specyfikiem.

Poprawy nie widać. Check zapalił się wczoraj gdy jechałem pod górkę i miałem właśnie wrażenie jakby silnik się przydusił i wtedy wyskoczył check. Zdenerwowałem się bo na checku auto jest nieco zmulone, inaczej pracuje, więc je trochę deptałem. Gdy dojechałem do domu po "pizdowaniu", check zgasł gdy wjeżdżałem na podwórko :baran:

Myślałem że ocipieje, nie wiem co to może być. Nagrałem filmik na którym widać przy raptownym dodaniu gazu na postoju - wskazówka na chwilę idzie na dół i dopiero idzie do góry. Na żywo czuć to w postaci "przyduszenia" silnika. Myślicie że wymiana przewodów podciśnienia wystarczy?

https://youtu.be/LlPypLWdkT4
Oto filmik na którym widać przyduszenie. Szczególnie na pierwszym i ostatnim dodaniu gazu. Myślę że przez to przyduszenie wyskoczył mi check. Podczas ruszenia ze skrzyżowania pod górkę.
Lazybones
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 172
Obrazki: 0
Dołączył(a): 24 wrz 2018 07:41:51
Lokalizacja: Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Postprzez tupek » 15 lut 2019 22:07:39

To faktycznie wygląda na padająca sondę , albo układ paliwowy (może za małe ciśnienie daje pompa).
Albo regulator paliwa.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do Silniki benzynowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron