Witamy !



[All] Check engine, pomarańczowa kontrolka serwisowa

Wszystko o silnikach benzynowych

Re: odpowiec

Postprzez Paw » 21 lut 2010 10:55:42

zboban napisał(a):mam taki sam problem z moja frocia kontrolka silnika jest bardzo rażąca: sa mi znane dwa powody( 1) sonda lambda (2) czujnik na wałku rozrządu, napewno słyszałes to wiele razy jedz do warsztatu i tam zostaniesz podłączony pod kompa i błedy powinny zostać wykryte i wykasowane.

Jeżeli to co pisze kolega zdoban jest prawdą, to nie lekceważyłbym już teraz tej kontrolki. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Od jakiegoś czasu palił mi się właśnie check engine, pojechałem do opla i komputer wykazał że jest "za niskie napięcie zaworu egr". Wymieniłem zawór i jakiś czas był spokój. Minęło kilka dni, odpalam auto znów się zapala. Przejechałem kilka kilometrów, silnik zgasł. Próby odpalenia - bez skutku. Myślę sobie pewnie coś z elektryką. Zostawiłem samochód u elektryka, a ten na drugi dzień dzwoni do mnie z rewelacyjną wiadomością, brak ciśnienia sprężania na wszyskich cylindrach. Mechanik rozebrał silnik i poinformował mnie, że zatarły się wałki rozrządu, przez co pękł pasek. O dalszych skutkach chyba już nie muszę pisać. Teraz szukam silnika, bo koszt regeneracji głowic i rozebrania silnika w drobny mak (trzeba znaleźć przyczynę braku smarowania) byłby ogromny. A znalezienie silnika 3.2, to jest dopiero sztuka :cry2:
Paw
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez albi » 28 lut 2010 16:02:41

Hej,
a moze mi ktos powiedziec czy w przypadku problemow z sonda lambda zapala sie ta kontrolka? Bo gazownik powiedzial mi ze mam nie dzialajaca sonde, ale w tej chwili kontrolka ta nie pali sie ani na gazie ani na bezynie. Bylem rowniez na odczycie bledow i nic nie ma. Zastanawiam sie wiec czy gdyby cos sie z sonda lambda dzialo to check engine by sie palil?

pozdrawiam
albi
albi
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez brum » 28 lut 2010 17:46:06

Zapali się. Sprawdź wszystkie kostki czy dobrze łączą przy czujnikach.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez urgat » 13 kwi 2010 16:37:47

sorry ale takie rozwazania o check engine do niczego nie prowadza -- 1.gaz swiecaca sie dioda check engine wcale nie musi tylko oznaczac ze emulatora lambdy brak , powodow moze byc tysiace miedzy innymi za uboga mieszanka na gazie ( sam tak mialem ) -- efekt radosnej pracy gazownika , jak olejesz to na dluzsza mete wypali ci gniazda zaworow ... 2. jezeli swiecenie jest caly czas z powodu dobrze znanego nieistotnego bledu proponuje zakup na allegro czytnika OBD 2 za okolo 100 po dolaczanego do laptopa - raz w tygodniu robisz odczyt i wiesz na czym stoisz , sam taki nabylem 8 miesiecy temu i nie wyobrazam sobie jezdzenia do za kazdym razem do diagnosty i bulenia min 50 zeta za odczyt
urgat
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez Jarek sp3swj » 04 maja 2010 20:15:53

Potwierdzam... kupić ELM327 czyta benzynowy 2,2 16V ecotec X22SE oraz V6 jak u przedmówcy..

nie ignorować... Kasować i wiedzieć co w trawie piszczy by nie przeoczyć czegoś poważnego.
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

kontrolka silnika

Postprzez serkules » 14 wrz 2010 10:43:37

frontera b 2002 rok 2.2.benzyna i lpg
No coz witam czytam te wywody na ten temat i tak wogole nie wiadomo jak kontrolka sie zapali od czego. Bo to moze byc duzo rzeczy z tego co widze. Myslalem ze ta kontrolka daje sygnal ze jest cos nie tak a na komputerze jasno widac o co chodzi ale sie myle. Jak juz sie wymieni pol auta to moze sie znajdzie. Pisze w tym temacie bo u mnie swieci sie ona od 2 lat z malymi przerwami a silnik dziala normalnie czasem wykasuje sie blad ja dluzej postoi auto ale po paru godzinach wraca od czego? .Nie wiem bylem u mechanika wymienil termostat nic to nie dalo drugi powiedzial ze jest to czujnik polozenia walkow rozrzadu i trezba wymienic i tak mozna jezdzic cale dnie do tych fachowcow. Nie wiem sam moze macie jakies rady podrzuccie cos bo nie wiem od czego zaczac.
serkules
 

Re: kontrolka silnika

Postprzez Maciej1981 » 14 wrz 2010 11:26:35

napisales temat w silnikach dieslowskich odnosnie benzynowego :D przeczysc silniczek krokowy
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez serkules » 15 wrz 2010 17:25:51

check u mnie swiecil od lat dwoch i normalnie z tym hulal samochod niedawno sie za to wziolem i gazownik wykryl ze ten blad jest od sondy lambda a drugi blad od P0342 sensor walka rozrzadu Mieszanka byla za uboga na auto . Poniewaz nie mial innych dysz to troche rozwiercilismy stare wykasowalismy bledy i teraz jest ok na razie. Bo aby wymienic sensor trzeba rozebrac caly rozrzad na razie sobie to odpuszcze. Uwazam ze jak jest dobry spec to zalatwi sprawe.
serkules
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez domin3112 » 15 wrz 2010 17:58:29

witam
jestem tu nowy
am ten sam problem z kontrolka pomaranczowa ze skrzynia lub silnikem i mi sie zapala jak wejde na 1500 obrotow i cos przy silniku mi gwizdze.pomocy co to moze byc.
mam frotke 2.0 sport apache z 95 roku
domin3112
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez serkules » 15 wrz 2010 19:11:03

no coz powiem tak jezeli swieci sie check napewno nie wszystko dziala jak trzeba nie musi byc to odrazu powazna awaria ale trzeba sie tym zajac. A przynajmniej wiedziec co jest grane jezeli jest wszystko dobrze to nic sie nie zapala i do tego trzeba dazyc. Mam drugie auto na gazie to jest toyota rav 4 2 litry w benzynie i check sie tez palil az stopil sie katalizator nowy kosztuje 4000 tysiaki a moglem tego uniknac
pozdrawiam
serkules
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez domin3112 » 20 wrz 2010 21:45:14

witam
znalazlem problem z kontrolka
to jest alternator i mam pytanie odnosnie alternatora czy moge wstawic alternator z vectry z wyglondu jest taka sam
prosze o pooc
dzieki
domin3112
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez STRUNA » 20 wrz 2010 21:46:55

Muszą się zgadzać parametry, nie tylko wygląd, alternator musi dać radę naładować akumulator odpowiedniej pojemności.
STRUNA
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez hirek_gda » 20 wrz 2010 22:05:48

w sporcie 2.0 jest taki sam jak od vectry/astry/kadeta/omegi
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez darus » 07 paź 2010 06:24:01

Witam

Mam ten sam problem , kontrolka zapa się na benzynie. Myślałem , że może przez gaz , po resecie czyli odłączeniu akumulatora mam spokoj przez parę kilometrów jadąc na beznzynie, po czym zapala się i tak zostaje.
Byłem już u dwóch magików, ale żadnemu nie udało się nawiązać połączenia z kompem. Nie mam pojęcia dlaczego, czy kable od kostki są uszkodzone? a może kod jest nie do złamania.?
Jestem juz zmęczony tą sytacją. Dochodzę do wniosku, że zakup froty to była pomyłka.
Dodam , że założyłem nową sekwencję i po miesiący jazdy autko zaczeło falować na gazie. Mechanik twierdzi , że muszę sobie najpierw poradzić z bezynką a potem zajmie sie gazem.
Proszę o Waszą pomoc w sprawie:
- kontrolki ? dlaczego sie pojawia po sztywnym resecie?
- dlaczego nie ma komunikacji z kompem?
Dodam , że już wymieniłem intuicyjnie silnik krokowy teraz obroty na benzynie są ok , na gazie niestety faluje.

pozdro
darus
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez brum » 07 paź 2010 10:25:27

darus napisał(a):dlaczego sie pojawia po sztywnym resecie?


Sztywnym?....bo masz uwalony czujnik lub przerwę na kablu.

darus napisał(a):- dlaczego nie ma komunikacji z kompem?

Jedź do innego mechanika.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez serkules » 10 paź 2010 22:21:10

umnie czeck tez swieci no czasem sporadycznie zgasnie nawet sam jak auto dlugo postoi ale wyszedl mi blad czujnik walka i za bogata mieszanka czujnik wymienilem kupilem nowy a check swieci
podobno opel na gazie tak ma chociaz czasem jezdze 2 3 dni i nic nie swieci mysle ze to wina gazu i koniec nie ma co walczyc tylko trzeba sprawdzic co za blad i miec spokojne sumienie
serkules
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez brum » 10 paź 2010 22:26:28

serkules napisał(a):podobno opel na gazie tak ma

A ja jakoś tak nie mam. Nigdy z tego powodu nie miałem. Jak jest instalacja założona prawidłowo i wyregulowana, to nie ma prawa się zaświecić.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez serkules » 11 paź 2010 10:26:56

brum ty masz racje nie jest to moj pierwszy samochod z gazem i nigdy nie mialem cheka
Malo tego ostatnio wymienilem dysze na wieksze i check zgasl sam nawet nie musialem kasowac w 90 % check swieci bo gaziarze sa do dupy/
teraz sam walczylem pare dni z chekiem i zgasl nie wiem na jak dlugo ale jak patrze na wykonanie tych instalacji gazowych to mnie glowa boli od partactwa jak to ma pozniej dzialac wlasciwie.
wymienilem czujnik walka rozrzadu na nowy i uszczelnilem weze przy reduktorze na razie check nie swieci ale nie wiem jak dlugo maly blad i sie zapali. Ostatnio sam zgasl ale mrugal jak szalony przyczyna byla chyba w zimnym parowniku strasznie dlugo sie nagrzewa. jezeli nie jest goracy a da sie w pedal to auto sie ksztusi i chek zapala tak mi sie wydaje
serkules
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez cinekban87 » 13 lut 2011 23:23:41

odkopie temat bo u mnie od kupna check sie pali, ale tylko powyzje 2 tysiecy obrotow, czy to ma zwiazek z gazem jak to rozwiazac?
cinekban87
 

Re: [All]Kłopoty z kontrolka serwisowa (pomaranczowa )

Postprzez solo86 » 21 kwi 2011 15:13:22

cyro napisał(a):a czy istnieje mozliwosc ze jest ten blad spowodowany zbyt duza iloscia oleju? u mnie byla taka sytuacja.

Jak jest z tą ilością oleju w silniku? Może się zapalać od jego nadmiaru?

Komputer wyświetla mi komunikat o sprawdzeniu poziomu oleju. Sprawdzałem, niby jest w porządku, chociaż rano, jak silnik jest zimny to jest go w okolicach FULL - górna kropeczka. O ile się nie mylę, na zimnym silniku tego komunikatu nie ma, a po nagrzaniu zaczyna się pojawiać. Aż w końcu zapaliła mi się dzisiaj kontrolka check engine. W trasie, gdy autko jest lepiej chłodzone, tego błędu nie wyłapałem, chociaż nie zwracałem za bardzo na to uwagi. Auto w moim posiadaniu jest od niedawna, przejechałem dopiero jakieś 300km. :wink:

Oprócz tego wyświetla mi komunikat o światłach hamowania, pomimo, że wszystko z nimi okej - ale to raczej nie związane z tematem.
Avatar użytkownika
solo86
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 200
Obrazki: 0
Dołączył(a): 27 gru 2010 21:25:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki / Łódź
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Silniki benzynowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość