Witamy !



[All] Jazda na bioesterze

Wszystko o silnikach Diesla montowanych we Fronterach

[All] Jazda na bioesterze

Postprzez Krogulec » 29 lip 2009 17:34:03

Witam
Zatankowałem poraz pierwszy we Wrocku na stacji "bioester" cena 3,12 a literek
Jak na razie brak wyczuwalnej różnicy między tym wynalazkiem a olejem napędowym.
Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym paliwem ?
Krogulec
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Indian » 29 lip 2009 20:47:45

Ja kilka razy też to lałem i wrażenia zawsze podobne: jakby głośniej, może trochę lepiej zbiera się z dołu ale za to wyższe obroty wyraźnie sprawiają ból... No i zużycie wyższe o jakieś 1-2 litry/100km. Może jest to kwestia ustawienia pompy ale mnie ogólnie się nie spodobało. Słyszałem, że uszczelki nie lubią tego paliwa.
Indian
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Krogulec » 30 lip 2009 07:59:07

Może żeczywiście trzeba wciskać gaz mocniej - będę wiedział ptrzy następnym tankowaniu
Krogulec
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez mazurkas007 » 30 lip 2009 08:47:09

Jesli to bylo pierwsze tankowanie bio w tym aucie, to jak wyjezdzisz bak do konca to wymien filtr paliwa :!:
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez gregorp77 » 30 lip 2009 18:27:41

Ja jeździłem na Bioesterze trzy miesiące i więcej tego paliwa nie zatankuje, pali więcej, głośniej chodzi i słabiej się zbiera, teraz tankuje tylko Shell extra
gregorp77
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Krogulec » 31 lip 2009 10:30:25

Może i racja ale 2,5 TDS w ogóle jest głośne i słabo się zbiera, za to pali dość mało jak na dużego SUW-a
Krogulec
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Pawel » 31 lip 2009 13:04:22

Z tego co słyszałem Opel wręcz zabrania jeździć na tym paliwie, nie wiem jak to się ma do VM 2,5 TDS i Isuzu 2,8 TDI... Nigdy nie tankowałem i nie wiem czy w ogóle zatankuję...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Tadeo64 » 01 sie 2009 08:52:52

Na razie nie zawracał bym głowy z tym wynalazkiem, u mnie różnica w cenie między dieslem a bioesterem wynosi tylko 40 groszy w stacji Orlen, szkoda silnika i przyszłych problemów z innymi podzespołami !!!! :hilift: :hilift: :hilift:
Tadeo64
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 sie 2007 21:30:15
Lokalizacja: Terespol nad Bugiem
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez domel » 01 sie 2009 18:41:04

Podobno szkodzi pompie i wtryskom!!! Mnie odradzali nawet pracownicy stacji
domel
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez michal 2,8tdi » 01 sie 2009 19:36:50

Pawel - Amor napisał(a):Z tego co słyszałem Opel wręcz zabrania jeździć na tym paliwie, nie wiem jak to się ma do VM 2,5 TDS i Isuzu 2,8 TDI... Nigdy nie tankowałem i nie wiem czy w ogóle zatankuję...

To nie tankuj!! po tym paliwie to 2,8tdi jest naprawdę mół , poczujesz ślimaczą moc :lol: :...:
michal 2,8tdi
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Krogulec » 03 sie 2009 09:27:52

Zużycie wzrosło o ok. 0,5 L
Różnica w cenie ok. 60 gr x 75 l = 45 złociszy
Przy 3 zbiornikach w miesiącu (tyle jeżdżę) to 135 złociszków
Niech muli - trudno.
Powiem wam za kilka miesięcy czy silnik daje radę z tym czymś - choć 2,5 TDS w zasadzie przepala wszystko.
Krogulec
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez frontera_fanatic » 03 sie 2009 23:14:17

kolego jak masz tds'a to nielej chłamu odradzam ten bioester czy opał możesz sobie nalać do 2.3 to nawet na oleju kujawskim pojedzie 2,5 tds jak każdy tds jest wrażliwy na słabe paliwo a 2.3 to prosty stary silnik bardzo wytrzymały mu to nie szkodzi
frontera_fanatic
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez frontera_fanatic » 03 sie 2009 23:16:36

ja sobie jadę na stacje Firmową Tesco i tankuje za 3.74 za Literek normalną ropuche :D
frontera_fanatic
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez michałtroll » 08 sie 2009 18:07:32

jezdze na bioestrach kiedy sie tylko da.jak tanio ,to moze byc, pali wtedy wiecej,ale sie czasem opłaca.na dobrym oleju opałowym pali max 7,5, bioester ponad 8 w cyklu mieszanym ,(silnik 2.8sport)wymiana filtra paliwa przed kazdą zimą jesli występuja jakiekolwiek niestandardowe paliwa np:olej rzepakowy-po sezonie letnim,ole opalowy przed i po zimie.po 100 ooo km na byle czym musze powiedziec ze nigdy nie było problemu z silnikiem i odpalaniem(na vervie -30 stC odpala spoko)samochód ma przejechane 250 k i silnik jest najlepszą czescia tego samochodu.olej mobil 1 wymieniany co 8 000 a noga u mnie nie jest ciezka.najwieksze spalanie miałem na oponach 255,70 r16 z przyczepą predkosc srednio 110-120km/h przekroczył 15 l/100,ale jak ktos dba o portfell zejdzie na moje 7-8 litrów
michałtroll
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Krogulec » 10 sie 2009 12:06:23

Jestem kierowcą już wielle lat i często słyszałem "gaz niszczy coś tamw silniku " "opał załatwi pompę i inne" "rzepak zatka wszystko" itd.
Wielu moich znajomych pokonuje dziesiątki tyś kilometrów (dislami) lejąc różne wynalazki do zbiorników, ale w samochodach naprawiają : elektrykę, podowzie, itp. nie słyszałem by któryś disel się zbuntował bo ma w obiegu opał, czy bioester.
Oczywiście myślę o silnikach starszej generacji.
Pozdrawiam.
Krogulec
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Indian » 10 sie 2009 16:03:40

No cóż... Zadałeś pytanie i otrzymałeś odpowiedzi, a decyzję lać czy nie lać musisz podjąć sam.
Indian
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez sniper » 13 sie 2009 06:48:06

Ja niedawno spróbowalem i nalalem bio i ..... troche wiecej pali a z silnikiem nic sie nie dzieje. :P
sniper
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Indian » 13 sie 2009 18:37:05

To nie jest tak, że w poniedziałek nalejesz bio, a w środę musisz wymienić silnik. Wszystko zależy od przebiegów jakie robi auto. Silniki diesla są bardzo trwałe i tak naprawdę jeśli są właściwie i regularnie obsługiwane to wytrzymują dużo, także eksperymenty z paliwem. Ale jest jeszcze pompa wtryskowa, która jest zespołem zdecydowanie bardziej wrażliwym i delikatnym niż sam silnik. Czystość paliwa ma kolosalne wpływ na jej trwałość (ważne jeśli ktoś leje opał i myśli że różni się on od oleju napędowego tylko stawką akcyzy :wink: ), a oleje pochodzenia roślinnego są zabójcze dla uszczelek. No ale jest jeszcze forum na którym zawsze można zadać pytanie: "co mam zrobić bo paliwo cofa mi się do zbiornika i auto po paru godzinach nie chce zapalić".
Indian
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez opel » 07 wrz 2009 08:50:46

koledzy a czy silnik 2.2 dobrze znosi bio?????????????
opel
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Krogulec » 09 wrz 2009 12:50:33

Może tak zadać pytanie - kto miał problemy przez paliwa mieszane z olejami roślinnymi, lub z samych oleji roślinnych.
Założę się, że żle serwisowany silniki, bądź mocno eksplatowane np. w rajdach, sprawiają więcej problemów niż samo w/w paliwo.
Nie sądzę też by orlen (producent) ryzykował odszkodowania za uszkodzone silniki
Krogulec
 

Następna strona

Powrót do Silniki dieslowskie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron