Witamy !



[All] Jazda na bioesterze

Wszystko o silnikach Diesla montowanych we Fronterach

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez mizsio » 28 wrz 2009 15:58:39

http://www.opel-voting.de/opel-forum/za ... iesel.html

Weiterhin fragen Sie an, ob Sie Ihr Opel Fahrzeug mit Biodiesel betreiben oder entsprechend umrüsten können.

In diesem Zusammenhang informieren wir Sie, dass wir unsere Fahrzeuge nicht für den Betrieb mit diesem Kraftstoff freigegeben haben und auch keine entsprechenden Umrüst-Teilesätze anbieten. Aus folgendem Grund: Im Wechselbetrieb von RME und Dieselkraftstoff kann es aufgrund von mikrobiologischen Vorgängen zu Funktionsstörungen in der Einspritzpumpe sowie in den kraftstoffführenden Schläuchen kommen. Des Weiteren kommt es beim Einsatz von RME in modernen Dieselmotoren zu einem bis zu zehn Prozent höheren Kraftstoffverbrauch, der durch die geringere Dichte und den niedrigeren Heizwert von RME verursacht wird. Zudem erfüllt RME nicht die von uns auch in der Bedienungsanleitung jedes Fahrzeuges geforderte Norm DIN EN 590, die von mineralischen Dieseltreibstoffen der Markenanbieter eingehalten wird. Detaillierte Informationen über den Inhalt der genannten Norm erhalten Sie bei der Mineralölwirtschaft.

Mit freundlichen Grüßen
Adam Opel AG
mizsio
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez chudson » 04 lut 2010 17:57:20

Producenci zawsze dmuchają na zimne, tak samo było z gazem kiedy straszyli że to zło i utrata gwarancji. W niemczech bez problemu można założyć instalację na olej roślinny do auta ( na takiej zasadzie jak gaz czyli z dodatkowym zbiornikiem i przełącznikiem ) Niedaleko mnie mieszka gościu z octavią TDI z tym systemem i śmiga to dobrze.
chudson
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez m-pietrzak » 20 kwi 2010 18:55:18

Witam
Jeżdżę na bioestrze prawie 2 lata i żadnych problemów. Bioester ma większą lepkość niż ON i w związku z tym lepiej smaruje współpracujące części pompy wtryskowej i wtryskiwaczy, nie ma mowy o możliwości ich uszkodzenia. Zużycie paliwa jest na takim samym poziomie jak ON, nie zaobserwowałem spadku mocy i innych problemów. Silnik pracuje ciszej, rozruch bezproblemowy. Tej zimy przy dużych mrozach poniżej -15 dodawałem ok. 30% dobrego ON, Jedyna różnica z ON to inny zapach z rury wydechowej. Poza tym gdyby bioester miał szkodzić silnikom to czy byłby wogóle sprzedawany?
m-pietrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 kwi 2010 17:28:18
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez spas » 28 kwi 2010 12:29:04

m-pietrzak napisał(a): Poza tym gdyby bioester miał szkodzić silnikom to czy byłby wogóle sprzedawany?

To chyba niezbyt mocny argument. Wiadomo że w żywności zawarte są często konserwanty, wzmacniacze smak i aromat czy też barwniki. Powszechnie wiadomo że są szkodliwe dla zdrowia a jednak stosowane. Człowiek po zjedzeniu nie pada na drugi dzień, czy za miesąc. Ale za ileśtam lat coś się może przyplątać właśnie przez te "polepszacze". Z tym bio też może tak być, po pewnym przebiegu coś się sypnie (np. pompa) ale osobiście nie wiem, nie mam doświadczenia w tej materii.
Avatar użytkownika
spas
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 cze 2009 10:06:11
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Makgajwer » 14 maja 2010 10:14:37

opel napisał(a):koledzy a czy silnik 2.2 dobrze znosi bio?????????????


...a odpowie ktoś koledze w/w ...bo ja z takim samym pytankiem... :) ...i czy po prostu 2.2 nie jest zbyt "nowoczesnym" silnikiem na bezpośrednie potraktowanie roślinkami...?
Makgajwer
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez m-pietrzak » 14 maja 2010 16:34:48

Ja jeżdżę już na tym prawie 2 lata, proszę przeczytać to co napisałem wcześniej. Może gdyby był zainstalowany filtr cząsteczek stałych to można mieć wątpliwości co do stosowania bioestra, ale z tego co mi wiadomo to nasze auta nie mają tego wynalazku :D Poza tym wolę tankować bioester niż chrzczony ON w jakiejś małej stacyjce.
m-pietrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 kwi 2010 17:28:18
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez ksmowk » 26 maja 2010 13:59:45

Ja moze nie jestem dosc dobrym przykladem bo mam 2,3 TD ale od kilku tysiecy leje bioester i nic mu nie jest tylko smierdzi frytkami troche...
A ostatnio w ramach eksperymentu bo wiecie jak to jest kazdy mowi a malo kto sam zrobil zrobilem jakis tysiac km na oleju roslinnym ze sklepu tym najtanszym rzepakowym w promocji i tez calkiem spoko tylko smierdzi jeszcze bardziej frytkami i poranny rozruch jest trudniejszy i dluzszy wiec teraz mieszam tak pol na pol bioester ze stacji i rzepakowy ze sklepu, moze sprobuje jeszcze wymienic filtr paliwa bo juz dlugo nie wymienialem.
Roznica w cenie jest duza wiec uwazam ze warto bo:
ON okolo 4.40 - 4.50
bio okolo 3.60 - 3.70
rzepak okolo 3.20 (w promocji nawet za 3.00)
wiec nawet pol na pol rzepak i bio to co najmniej 1zl na kazdym litrze wiec na baku 80zl a wiadomo ze bak dlugo nie jest pelny... hehe
ksmowk
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez maciar » 26 maja 2010 21:04:18

Moja lepsza połowa pracuje w branży paliwowej i sprzedawca niema obowiązku informować o domieszce bio do 5%.Skoro jest tańsze to mieszają czy tylko 5% ?Większość z nas na pewno miało jakiś % bio w autach .
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez bielikzloty » 26 maja 2010 21:34:24

kiedys skonczylo mi sie paliwko na trasie to karnister i w trase doszlem do podworka gdzie stalo kilka aut ciezarowych i nie starych rumpli wszystkie nojki . pytam typa czy ma troche ropy sprzedac bo mi na trasie sie skonczylo a on ze nie ma :shock: zglupialem stoi z dziesiec maszyn a on ropy nima tlumacze ze do stacji z 20kilosa i ze niemam ochoty rwac z buta ze normalnie mu zaplace to w koncu najpierw przejechal sie ze mna i zobaczyl ze moje auto stoi i dopiero wtedy sie wygadal ze ma ale tylko czerwona :mrgreen: tak z nim rozmawialem i jak zaczelem ta spiewke ze sie beda psuc itp malo ze smiechu niezszedl z tego swiata . na koniec mi tylko powiedzial ze gdyby nie te zaoszczedzone pieniadze do dzisiaj by starem smigal . a co do stacji kolo mnie jest stacja pod patronatem lotosa a jezdze piec kilosow dalej bo w tej kolo mnie taki syf leja . i co my lejemy w ten bak to tylko mozemy zgadywac
bielikzloty
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Makgajwer » 26 maja 2010 21:55:10

...kurcze, ...tak zachwalacie te "inne paliwa" że jeszcze trochę i dam się przekonać, ...może co do lania rzepakowego oleju jadalnego do DTI to się wstrzymam... :) ale być może dla w/w eksperymentu wleje jadalny do starego silnika produkcji PSA 2,1 TD, który mam w vanie i poobserwuje co będzie...,
...ale skoro wypowiadają się tu użytkownicy 2,2 DTI ..., i leją i jeżdżą i chwalą, ...to ...może warto...
Makgajwer
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Goofy » 26 maja 2010 22:41:12

mój t4 na wszystkim pojechał i nie było problemów . Czasem tylko tak jak bym frytki smażył czy coś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez maciar » 27 maja 2010 05:21:34

maciar napisał(a):Moja lepsza połowa pracuje w branży paliwowej i sprzedawca niema obowiązku informować o domieszce bio do 5%.Skoro jest tańsze to mieszają czy tylko 5% ?Większość z nas na pewno miało jakiś % bio w autach .

Jak sie nie zrozumieliśmy to nie polecam
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Maciej1981 » 27 maja 2010 08:49:21

tak sobie pomyślałem że skoro bioester ma lepsze właściwości smarujące to można by go zmieszac z naftą, motor nabrałby wigoru, jak służyłem w jednostce lotniczej to jeździliśmy ciężarówkami na czystej nafcie a do aut osobowych mieszaliśmy z mixolem a ropa do "żyda" :D
naftę sprzedawaliśmy nawet rolnikom :D kilka lat temu braliśmy 40gr za litr a ilośc była nielimitowana :twisted: (śmigłowce nie miały normy) jak ktoś ma znajomego w wojsku to można zapytac
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez lanbo » 27 maja 2010 08:53:03

Golfikiem III 19GTD przez dwa lata śmigałem tylko i wyłącznie na opale było super ale do froci boję się nalać podobno Olej Opałowy jest suchy i może zaszkodzić pompie wolę się nie przekonywać :mrgreen:Jak muszę to na Bioesterze Pojadę :mrgreen:
Avatar użytkownika
lanbo
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Obrazki: 0
Dołączył(a): 01 cze 2009 21:05:26
Lokalizacja: Węgrów -Warszawa
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez jrzeuski » 27 maja 2010 08:56:17

Zrobiłem sporo kilometrów na czerwonym i odniosłem wrażenie, że silnik chodzi nawet lepiej niż na ON. Pompie nic się nie stało, ale filtr paliwa musiałem wymienić, bo kanistry nie były zbyt czyste.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Pawel » 27 maja 2010 20:00:38

...może i ja zaleję z ciekawości... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez oposs » 27 maja 2010 20:07:44

Pawel - Amor napisał(a):z ciekawości

Takie przyslowie jest, "curiosity killed the cat"
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Pawel » 27 maja 2010 20:21:07

...but i'm not a cat... I'm... :wink:

Podobno 3.1 pojedzie na "wszystkim" i nic mu nie będzie, a lepiej zalać "nasze" bio niż ruski shit nie wiadomo jak i ile razy po drodze chrzczony... Z drugiej strony kolega próbował w Pojarce i nie spełniło to jego oczekiwań... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Makgajwer » 29 maja 2010 08:19:05

...no i stało się..., wlałem :shock:
ale do vana z silnikiem 2,1 TD z '97 r.
i to poszedłem na całość, ...na 80 L zbiornik wlałem 76 L Bio-estra
jak na razie przejechałem 150 km, silnik pracuje tak samo, nawet powiedziałbym że jest żywszy..., a że nogę mam "ciężkawą" to mi to odpowiada, ...co do spalania raporty będą po przejechaniu całego zbiornika, natomiast zauważalnie gorzej zapala, tzn. przy temp otoczenia ok 14 st C musiałem 2xzakręcić, podczas kiedy na zwykły ON wystarczyło "dotknąć kluczyka" i chodził...
...obserwuje z przejęciem dalsze zmiany...
na 1 zbiorniku różnica w kosztach wyszła mi 70 zł !! :)
Makgajwer
 

Re: Jazda na Bioesterze

Postprzez Pawel » 29 maja 2010 17:47:47

...u mnie różnica na litrze to jakieś 60 gr na korzyść bio więc nie wiem czy w ogóle warto "brudzić wtryski"... :? :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Silniki dieslowskie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron