Witamy !



[All] wyjąca pompa wody

Wszystko o silnikach Diesla montowanych we Fronterach

[All] wyjąca pompa wody

Postprzez kubalonek » 04 sty 2008 23:02:03

jak w temacie. W czasie jazdy z większymi prędkościami , pow. 60 km/h słychać ciche wycie gdzieś z przodu korelujące z obrotami silnika. Wycie trochę podobne do wycia mostu , ale przecież koreluje z obrotami - to nie wał . Na pewno nie turbina - bo ona tam sobie wyje w wyższej tonacji i cicho , tak jak powinna. Podejrzewam wisko , które notabene cały czas chodzi , lub alternator ew. pompa . Co ciekawe , na postoju , jak się przegazuje -trudno złąpać ten dźwiek.. czyżby ten typ tak ma?? a może łożysko w skrzyni ( non omen) . Pozdro.
kubalonek
 

Postprzez wojtekkk » 05 sty 2008 09:15:03

i co mamy napisać co ci wyje-zyczliwi to my jesteśmy ale żeby od razu wróżki :?:
skoro na postoju przy paracujacym silniku nie wyje to wiadomo że coś co sie kręci w czasie jazdy-pare elementów juz sobie wymieniłeś i dodaj wszystkie inne elementy łóżyskowane i szukaj przyczyny---moze to skrzynie a moze łozyska kół a moze...no właśnie
wojtekkk
 

Postprzez mirokez » 05 sty 2008 11:16:40

Wyje ci na 2H czy na 4H. Podaj wiecej info.
mirokez
 

Postprzez Elektro001 » 06 sty 2008 00:39:50

A sprawdź czy to nie wiskoza. Ja na początku jak kupiłem frotkę to też się tak "nadziałem" i szukałem dziury w całym :D
Elektro001
 

wycie

Postprzez kubalonek » 06 sty 2008 19:42:38

niezależnie od napędu 2 lub 4
kubalonek
 

koniec tematu

Postprzez kubalonek » 19 sty 2008 14:30:53

Sprawcą okazała się pompa wody , dobrze ,że wymieniłem (166zł) , bo stara co prawda nie ciekła , ale łożysko można było wyjąć palcami.
Przy okazji wypłukałem układ , sprawdziłem wisko . przekonserwowałem dolną belkę , no i nowe paski -stare ledwo się trzymały.
pozdro.
kubalonek
 


Powrót do Silniki dieslowskie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron