Witamy !



[2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez problemu.

Wszystko o LPG

[2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez problemu.

Postprzez CichyKr » 26 kwi 2015 18:50:06

Witajcie.
Mój samochód (Frota A 2,4 benzyna + LPG) dopadła nowa bolączka a mianowicie nie chce zapalić na benzynie a gdy odpalam na LPG pali bez problemu. postała jakieś 2 tygodnie nie jeżdżona i koniec....
Sprawdziłem pompkę paliwa jest ok( paliwo też jest bo zalałem ponad 10L dodatkowo poza tym co już było w baku), wymieniłem przekaźnik od wtrysków i pompki paliwa, wyjąłem wtryski na moje oko ładnie pracują (nie mam manometru żeby pomierzyć wiec tylko sprawdzanie na oko) po odkręceniu i naciśnięciu tego zaworku na listwie pluje na jakieś 10-15cm, sprawdziłem świece(jakiś miesiąc temu wymieniane na nowe ale i tak sprawdziłem) kable i cewka jest OK tak samo jak kopułka i palec, podmieniłem nawet komputer na taki sam ( od silnika 2,4 sprawny ). mierzyłem napięcie na wtryski i jest ok, czujnik położenia wału jest nowy.
Po podłączeniu komputera(program AutoScannerOpel) i odpaleniu auta ( oczywiście na gazie ) nie pojawia się żaden błąd)

Niedawno wymieniłem też czujnik temperatury, lambde, czujnik położenia przepustnicy, przepływomierz ( używany ale sprawny od takiego samego silnika) silniczek krokowy ale te wymiany były związane z problemem z krokiem który nadal nie ustąpił czyli zassany( zaciśnięty) wąż wychodzący z kroka.

Cały weekend spędziłem przy/pod autem żeby usunąć usterkę i już mi ręce opadają :( Powoli dopada mnie już załamanie nerwowe przez to wszystko, nocami nie śpie tylko myślę co jeszcze sprawdzić.

RATUJCIE co moge jeszcze sprawdzić i co mogę zrobić żeby auto zaczęło znowu normalnie "żyć" i żebym nie musiał sięgać po jakieś prochy na uspokojenie.

Każdy podpowiedź będzie dla mnie bardzo cenna.

Pozdrawiam CichyKr
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Nie chce zapalić na bęzynie a na lpg pali bez problemu.

Postprzez brum » 26 kwi 2015 19:04:56

A w momencie kręcenia na Pb podaje paliwo na wtryski i jest iskra?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nie chce zapalić na bęzynie a na lpg pali bez problemu.

Postprzez CichyKr » 26 kwi 2015 19:11:45

tak jest iskra i podaje paliwo
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Nie chce zapalić na bęzynie a na lpg pali bez problemu.

Postprzez brum » 26 kwi 2015 19:18:47

Zaciśnij powrót i niech ktoś spróbuje odpalić.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nie chce zapalić na bęzynie a na lpg pali bez problemu.

Postprzez CichyKr » 26 kwi 2015 19:31:35

właśnie wróciłem z auta. Niestety zaciśnięcie powrotu nic nie dało. :(
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Nie chce zapalić na bęzynie a na lpg pali bez problemu.

Postprzez luki18 » 26 kwi 2015 21:22:40

w moim 2,2 sport B kiedyś miałem podobnie nie chciał palić na benz i po wymianie czujnika obrotów wałka rozrządu wszystko wróciło do normy. Nie wiem jak to wygląda w ty modelu.
luki18
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 27 cze 2013 08:31:09
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez probl

Postprzez cinek1983059 » 27 kwi 2015 07:28:24

a jak odpalisz na gazie i przełączysz na benzynę to chodzi normalnie czy też lipa?(tylko podczas przełączania trzymaj na obrotach).jeżeli silnik nie będzie chodził to odepnij całkowicie emulator od wtrysków(podepnij wtryski tak jak były fabrycznie bez LPG) i w tedy próbuj odpalać na PB.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez probl

Postprzez CichyKr » 27 kwi 2015 21:08:37

jak przełączę z gazu na benzynę to auto natychmiastowo gaśnie. co do dalszych poszukiwań muszę poczekać do weekendu bo praca niestety nie pozwala mi czasowo na grzebanie w aucie.

-- Dodano 05 maja 2015 21:45:43 --

Namierzyłem sprawce. po wybebeszeniu połowy auta sprawdzeniu wielu nawet najdziwniejszych opcji w końcu postanowiłem pruć całe auto od zera. na pierwszy ogień poszedł bak pompka i cały jego osprzęt. I co sie okazało poprzedni właściciel ( naprawdę bardzo "inteligentny" osobnik ) aby połączyć pompkę paliwa z króćcem użył około 70cm węża ( a potrzeba może z 15cm) i to w dodatku wężyka do gazu który po prostu z biegiem czasu się rozpuścił i w kilku miejscach lał, nie był przerwany stąd paliwo pojawiało się w układzie i na listwie ( jak już pisałem z braku manometru ciśnienie sprawdzałem na oko) jednak gdy paliwo dostawało opór na wtryskach zamiast wytworzyć właściwe ciśnienie paliwo przelewało się w baku. koszt naprawy 10zł. przy okazji sprawdziłem sobie pływak gdyż jak to we frotkach bywa po prostu wskaźnik nie działa, i jest ok ( omomierz ładnie płynnie pokazuje zmianę oporu)wiec gdzieś musi być chyba któryś kabelek walnięty .
Dziękuje wszystkim za pomysły i porady

ps. nie orientuje się ktoś jak idą przewody od baku do wskaźnika paliwa ?? bo muszę namierzyć te kabelki i je posprawdzać który szwankuje

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc
.
CichyKr
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 maja 2012 21:20:46
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez probl

Postprzez jrzeuski » 05 maja 2015 22:09:26

Obadaj kostkę przy baku i tę pod fotelem pasażera. Następna jest chyba dopiero przy zegarach.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.4] Nie chce zapalić na benzynie na lpg pali bez probl

Postprzez dziejko » 06 maja 2015 18:47:08

Kostka pod siedzeniem pasażera -żółty kabel od wskażnika ,niebieski -zasilanie pompy paliwa ,oprócz tego masa przy wlewie paliwa -nie wiem czy tak fabrycznie było ale u mnie to wszystko już wiek pożarł i śniedzią zaszło .Po wyczyszczeniu i zlutowaniu wszystko hula.
dziejko
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 mar 2015 15:43:17
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość