Witamy !



[3.2] STAG Stroić czy autokalibracja?

Wszystko o LPG

[3.2] STAG Stroić czy autokalibracja?

Postprzez sebano79 » 20 wrz 2019 21:54:53

Witam. mam nieco rozjechaną instalację i zastanawiam się, czy ją stroić (u gazownika) czy włączyć autokalibrację i samemu potem lekko dostroić mapy? (w sporcie robiłem to z dobrym skutkiem). Poza rojechanymi mapami zarejestrowane błędy niskiego napięcia a i z wtryskiwaczami też chyba nie wszystko w porządku, choć tego nie ogarniam. Dodam , że wyskakują mi błędy w silniku, czasami szarpie i gaśnie ale ten temat poruszyłem w odpowiednim dziale.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez gwynnbleid » 20 wrz 2019 22:44:54

Mapy na dole stawki masz ok. Problem może być w mapie benzyny, która ma za wysokie wartości. Zrób tak jak napisałem w dziale od silników. Co do kalibracji staga, to jak zrobisz tamto, to wtedy można myśleć o kalibracji gazu. A skoro tu już jestem to dodam, że warto sprawdzić stan filtrów od gazu. No i świece. Sprawdź czy nie ma za dużej przerwy. Do gazu przerwa powinna być 0,7. Każda inna wartość będzie skutkowała szarpaniem i gaśnięciem w połączeniu z rozjechanymi mapami.
Avatar użytkownika
gwynnbleid
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 20 paź 2018 18:29:06
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez sebano79 » 20 wrz 2019 22:58:25

Ok, dzięki. Dam znać co i jak.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez tupek » 22 wrz 2019 18:58:13

gwynnbleid napisał(a): Do gazu przerwa powinna być 0,7. Każda inna wartość będzie skutkowała szarpaniem i gaśnięciem w połączeniu z rozjechanymi mapami.

Gdy świeca jet sprawna, czyli nie jest wypalona wtedy nie ma różnicy na czym pracuje.
Winą jest zawsze złe skalibrowanie sterowników pb i lpg.
Zrobić należy parę razy autokalibracje na postoju a następnie ustawić mapę na drodze.
Na drodze mapę należy ustawić podczas normalnej jazdy, przeciągając kropki na wykresie lpg tak aby pokrył się idealnie z pb.
Wykres od razu nie zareaguje wiec należy jeździć podciągać kropki aż się pokryją.
U mnie też były sporadyczne błędy z sondami i po ustawieniu manualnym map na drodze frota ma pełną moc.
Upewnij się czy masz sondy wpięte do sterownika lpg, wtedy lepiej będzie się dostosowywał do jakości paliwa i warunków pracy.
I nie blokuj map bo one muszą pracować.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez jrzeuski » 23 wrz 2019 09:40:16

tupek napisał(a):Na drodze mapę należy ustawić podczas normalnej jazdy, przeciągając kropki na wykresie lpg tak aby pokrył się idealnie z pb.
Wykres od razu nie zareaguje wiec należy jeździć podciągać kropki aż się pokryją.
No właśnie, jak to jest z tą aktutalizacją mapy w STAGu? Bo ja mam wrażenie, że w ogóle nie reaguje na przesuwanie kropek. Tzn. jak po paru dniach podłączę kompa, to widzę, że coś się wykres przesunął, ale nie ma opcji manipulowania tym w czasie jazdy, bo chyba musiałbym na drugi koniec Polski tak jechać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez sebano79 » 23 wrz 2019 11:24:56

W sporcie kiedyś jeździłem 3 dni z laptopem na fotelu pasażera i przez ten czas zgrałem mapy prawie idealnie. Ale jak kolega wyżej pisał muszą one cały pracować. Z biegiem czasu się rozjeżdżają. I faktycznie nie reagują od razu na korekty mnożnika dlatego trzeba na to trochę czasu poświęcić.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez tupek » 24 wrz 2019 06:59:51

Najważniejsze aby najpierw po autokalibracji jechać na samej benzynie do czasu aż wyrysuje się mapa benzyny, a dopiero później przełączyć na lpg i też zebrać mapę.
Kropkami możemy manipulować w poziomie i w pionie więc dość precyzyjnie idzie to dostroić.
Mi średnio taka wycieczka z dostrojeniem zajmuje do 2 godz.
Im nowszy sterownik i podzespoły sprawniejsze tym szybciej tworzą się mapy.
Mapy będą się rozjeżdżać w sytuacji gdy sa nieprawne sondy lub nie są wpięte w sterownik lpg, a ogólnie gazownicy nie podłączają ich bo to wydłuża czas montażu i ustawiają sztywno mapę lpg.
Wtedy benzyna pracuje a lpg nie może dostosować się do optymalnej dawki, i wywala za ubogą - bogata mieszankę na sondach)
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez szymon.ha » 24 wrz 2019 11:59:18

Stag 300 nie bierze pod uwagę sond, do autokalibracji jak i pracy sterownika. Jedynie można sobie popatrzeć w programie jak pracują.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Stroić czy autokalibracja? STAG

Postprzez tupek » 26 wrz 2019 20:41:14

szymon.ha napisał(a):Stag 300 nie bierze pod uwagę sond, do autokalibracji jak i pracy sterownika. Jedynie można sobie popatrzeć w programie jak pracują.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron