Witamy !



[All] LPG pod pokładem

Wszystko o LPG

Re: LPG pod pokładem

Postprzez Ewa » 18 maja 2009 22:19:05

U mnie przestaje wyć po przełączeniu na gaz...
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: LPG pod pokładem

Postprzez jarekgpo » 19 maja 2009 20:58:10

Dzięki za odpowiedzi.Czyli jednak standard po przeróbce na metalowy zbiornik. Troche się uspokoiłem.
jarekgpo
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez wild » 19 maja 2009 21:48:06

Czester 3477 napisał(a):próbie pompa wyje.... :? Przejechałem sie kawałek, cały czas wyje. :?

Miałem ten sam problem.doszedłem do wniosku ,że przyczyną głośnej pracy pompy jest rezonujący zbiornik metalowy wykonany przezemnie.Aby to obejść ,wyłączam pompę w momencie przejścia na LPG.Można to zrobić ręcznym wyłącznikiem wstawionym w obwód zasilania pompy,dla bardziej zaawansowanych w elektryce-masę przekaznika w obwodzie zasilania pompy można by przełączyć na + od cewki elektrozaworu gazu.Niestety nie zlokalizowałem na razie przekażnika zasilania pompy paliwa w mojej Frtce dlatego wyłączam ją ręcznie.


Zastanawiam się, czy poprawnie robisz odłączając zupełnie pompę paliwa, po przełączeniu na LPG. W sekwencji, podczas pracy na LPG, paliwo jest również podawane na przemian z gazem. Zapobiega przed przegrzaniem wtrysków. Gaz LPG ma wysoką temperaturę spalania. Z tego wnioskuję, że pompa musi cały czas podawać paliwo- w mniejszych proporcjach.
wild
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez brum » 19 maja 2009 22:36:12

Wkońcu padną wtryski, przewody się zapchają, ale zaoszczędzi się wkońcu na już uszkodzonej pompie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: LPG pod pokładem

Postprzez jarekgpo » 20 maja 2009 16:17:37

Uszkodzonej, nie uszkodzonej....wiadomo że po wyjęciu ze starego zbiornika nie rzucałem nią, tylko przeleżała sobie niecały tydzień w wiaderku.Na sucho, nie w benzynie ale nie pół roku tylko tydzień.Więc Brum jeśli sugerujesz że pompa jest uszkodzona to jaki może być tego powód...?Próbuje się tylko czegoś dowiedzieć i dzięki Ci Wild za wypowiedź w temacie.Będę już wiedział i nie tylko ja, jak to mniej więcej działa i że nie należy odłączać pompy.Dzięki
jarekgpo
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez brum » 20 maja 2009 17:56:45

Dawno dawno temu zawiózłem Frote do mechanika, wyjął pompę i włożył ją zpowrotem po jednym dniu zaczęła wyć później nie dawała ciśnienia. Od tamtej pory nie jeżdżę do mechaników.
A tydzień na sucho to wg mnie za dużo.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: LPG pod pokładem

Postprzez jarekgpo » 20 maja 2009 20:56:10

Zobaczymy ile pochodzi.Jak padnie to wtedy będę się martwił.W takim razie lepiej kupować nową na gwarancji(zamiennik) niż używkę bo też nie będę miał pewności ile pochodzi.No właśnie, jak jest z tą gwarancją nowej pompy.W razie "w" trzeba się okazać dowodem montażu przez mechanika(dodatkowe koszty), czy nie będzie problemów z rozpatrzeniem jeśli ją sam założę... :?:
jarekgpo
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez brum » 20 maja 2009 22:37:31

Zależy od sklepu.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: LPG pod pokładem

Postprzez Lamb » 21 maja 2009 08:02:22

Super, że jest taki wątek :) Jak dziś odbiorę mojego Frotka to pierwsze co będzie trzeba właśnie w taki sposób instalke gazową przerobić. Niestety moje futra sa za duże by dzielić sie miejscem w bagażniku z butlą :) Ciekawe kto w Szczecinie się podejmie takiego dzieła...
Lamb
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez KOBZI » 21 maja 2009 09:27:16

u mnie jest pół baku benziny (awaryjnie) a tak to jeżdżę na gazie i pompa nie zatrze się

ale jest takie ustrojstwo do kupienia na alledrogo, co wyłącza pompę po przełączeniu na gaz

pzdr
K
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: LPG pod pokładem

Postprzez Lamb » 21 maja 2009 09:37:08

Jeżeli dobrze rozumiem to masz na myśli taki przełącznik. Posiadamy takie coś w veni. Całkiem fajny szczegół :)
Lamb
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez brum » 21 maja 2009 09:44:38

Jedź do gazowników spytać się czemu od razu czegoś takiego nie zakładają.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: LPG pod pokładem

Postprzez Lamb » 21 maja 2009 12:23:37

Ehh... wiedziałam, że to będzie za proste kupić i mieć, po drodze dać do gazownika. Dupa:/ Szczecin= wioska z tramwajami i nawet gazowników porządnych nie ma. Żadem absolutnie nie przerobi instalki :/ Ehh chyba będzie trzebą trochę dalej poszukać :/
Lamb
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez jarekgpo » 22 maja 2009 16:09:15

Szczerze wątpię żeby jakiś gazownik podjął Ci się przerobienia zbiornika pod LPG.Mój powiedział że owszem założy pod spodem ale wszystko muszę przerobić i przygotować na własną rękę.
jarekgpo
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez domel » 22 maja 2009 17:26:54

Jeśli chodzi o pompe paliwa w samochodzie zasilanym również LPG to zaleca się mieć powyżej rezerwy stan paliwa w baku ponieważ pompka powinna być cały czas w niej zanurzona, inaczej pompka się zaciera gdy jest na sucho. Miałem taką sytuacje kiedyś w nexii.
domel
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez szymon.ha » 22 maja 2009 22:41:29

To w takim przypadku nie lepiej zainwestować w zewnętrzną? u mnie we frocie pompa była wymieniana 3 - 4 razy, nie mam gazu, nikt nie wiedział co było przyczyną ale się psuła, więc ktoś zamontował pompe po za bakiem taką i nie ma problemów już z dwa lata, a frotę mam od 4.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: LPG pod pokładem

Postprzez makar » 10 paź 2009 23:45:10

powie ktoś jak zmotać zbiornik z trabanta żeby pompa pasowała trzeba spawać czy jest ok?
makar
 

[B 3.2] butla pod spod

Postprzez kobra » 22 paź 2009 21:24:37

czy ktos moze mi pomóc? czy sa oryginalne butle lpg ktore sie mieszcza pod spod do 3,2 bez zadnych przerobek baku itp. bo nie ukrywam troche mnie to przeraza .A wszczecinie ciezko o porade.pozdrawiam
kobra
 

Re: czy do frotki 3,2long nieda sie zalozyc butni pod spod bez p

Postprzez wild » 22 paź 2009 21:31:02

Wchodzi butla walcowa 45l. Trzeba tylko przesunąć odpowietrzenie zbiornika paliwa na ramę i git. Obejmy mocujące butlę pod pokładem robisz we własnym zakresie.
wild
 

Re: LPG pod pokładem

Postprzez ijido » 09 gru 2009 21:39:56

czytam sobie pościk i dochodzę do wniosku ze cos zbyt latwo wchodza butle zwykłe w tych rozmiarach pod podłoge Frotki.
dljm napisał(a):właśnie sprawdziłem, wleciałem z metrem pod frotke (B long) i zmierzyłem
oto wymiary:
- pomiędzy podłużnicami ramy 99-100 cm
- pomiędzy poprzeczkami ramy 39-41 cm
- wysokość pomiędzy podłogą bagażnika, a tylnym mostem (do półosi) 32-36 cm

zatem butla 60l (32cm średnicy i chyba 85 cm długości) powinna się zmieścić
niestety moja chyba sie nie zmieści (90 l 36 cm średnicy i 99,6 długości :cry: )


ale jak mierzyłem osobiście to jakoś mniej miejsca miałem, zwłaszcza ze pomiędzy podłożnicami idzie jeszcze jakaś taka skosem rura gruba co ucina nam cześć przestrzeni pod podłogą. Pomijam ustrojstwo wiszące pod podłoga które trzeba będzie przestawić i tu mam drobne pytania: czy to coś musi być w poziomym położeniu czy można to dowolnie obracać? bo myślałem przestawić to na drugą stronę tej poprzeczki (wylądowałoby nad mostem tylnym) i czy te przewody od niego (jest ich tam trochu) trzeba przedłużać czy starczają na manewry.
Czy są butle spłaszczone? żeby nie miały przekroju okrągłego? Bo toroidalne to strasznie małe są.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron