Witamy !



[A 2.2] Wyrzuca z gazu na benzyne

Wszystko o LPG

Gaz benzyna - sam sie przełącza ?

Postprzez Zeppelin » 21 paź 2010 10:56:32

Witam,

koledzy sprawa jest taka ze ostatnio coś dziwnego sie dzieje z moja instalacja gazowa, byłem z 2 tyg temu na regulacji gazu i powiedzieli ze jst super wyregulowane i nic nie robili,ok. ale od 3-4 dni jak dodaje wiecej gazu to patrzac na komputer widze ze zasieg sie zmniejsza, a wczesniej po przełaczeniu na gaz był cały czs taki sam. Jade musze wyłaczyć gaz i spowrotem właczyć i czasem tak kilka razy i dopiero zaskakuje, miał ktoś moze taka sytuacje ?? Instalacja to zenit jz-2005.

Pozdrawiam
Zeppelin
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez JaGrab3 » 26 paź 2010 10:35:08

Jeżeli zasięg się zmniejsza, oznacza to, że komp wydłuża czas wtrysku (wtryskiwacza pb). Dzieje się tak z powodu zbyt ubogiej mieszanki gazowej. Konieczna jest regulacja, lub jest blad wskazania jakiegoś czujnika, wtedy komp gazowy zmienia wydatek gazu i jest taki objaw.
Istota regulacji sekwencji, jest odniesienie do czasów wtrysków PB. Otóż mapy wtrysków gazowych są tak korygowane, zeby mapy wtrysków PB były takie same, czy jedzie się na PB czy na LPG - poprostu skład mieszanki dla komputera PB jest dobry.
Całe klu regulacji polega na tym, zeby tak zwiększyc czas wtrysku gazu (poprzez mnożnik na czasie wtrysku PB) zeby komp nie czuł różnicy czy jedzie na PB czy na LPG.
U ciebie dzieje się tak, że instalka dostarcza za mało gazu, przez co komp PB odczutuje ze ma ubogą mieszankę, zwiększa więc czas wtrysku (zeby nadrobić skład), wtedy komputer wskazujący przebieg, przelicza sobie czasy wtrysku na dystans i wychodzi ze przejedziesz mniej.
Jaki moze byc powód zubożenia? Jezeli problemem byłby reduktor, który nie wydala, wtedy byś zauważył, że instalka się przepina na benzyne samoczynnie (piszczy wtedy) - poprostu w komputerze LPG jest zabezpieczenie przed spadkiem ciśnienia gazu.
Jezeli nie masz takiego objawu, ja stawiam na zanieczyszczone wtryskiwacze, które poprostu są przypchane i nie maja pełnej przepustowości - trzeba je wypiąć rozkrecić wyczyscic.
Inna szkoła - odpiąć wąż gazu napsikać WD40 - zapiąć wąż spowrotem - odpalić na gazie, wtryski się przemyją.


Autor postu otrzymał pochwałę
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez zielaq » 26 paź 2010 10:50:30

i ja mam podobnie od paru dni. tez jak jade to sie sam przełącza na pb. musze wyłączyć wtedy centeralke i włączyć ponownie i przegazować i wskakuje spowrotem na gaz. tez bez znaczenia czy zimno czy ciepło. sprawdzałem juz kable idące do aku. ale dalej problem sie powtarza ...
zielaq
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez JaGrab3 » 26 paź 2010 11:19:34

Trzeba podpiąć do kompa z gazem, sprawdzic jakie wskazuje ciśnienie na reduktorze.
Jezeli masz gazu juz trochę, moze byc tak, ze reduktor jest do regeneracji (sztywne membrany) przez co nie ma już takiego wydatku jak powinien.
Można jeszze robić operację taką, ze zmienia się ustawienia instalki, ustawiająć wyższe ciśnienie nominalne, ale skracając czas otwarcia wtrysków. Jest to jednak rozwiązanie niekomfortowe, gdyż w takim przypadku może być ciężko ustawić dobrą mapę dla silnika.

Co można jeszcze - każda instalka ma ustawiane ciśnienie progowe, przy którym ma przełączać sie na benzyne, oraz dodatkowo, jak długo to ciśnienie musi wystąpić (a raczej spadek ciśnienia) zeby nastąpiło przełąćzenie. Robi się wtedy tak, ze cisnienie przełąćzania obniża się, ja wiem pewnie do 0.5 bara będzie bezpiecznie, a czas spadku ciśnienia wydłuża, np do 1s.
Dlaczego? Otóż może być tak, ze reduktor ma tylko chwilowe spadki ciśnienia, (np. 0.3s) a pozniej juz idzie dobrze, (powód? membrany) - ale juz nie może dalej iść bo instalka juz przerzuciła na benzyne.
W moim reduktorze mam ustawione ciśnienie 1bar, przy butowaniu ciśnienie chwilowo spada do ok 0.8, po czym wzrasta do 0.95, przejście na benzyne mam ustawione przy 0.5 bara - czyli w zasadzie jak mi się gaz konczy to się przepnie.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez zielaq » 26 paź 2010 11:39:27

wiec tak - moja instalacja nie jest sekwencyjna to raz
2. reduktor jest nowy, jezdzilem na nim ponad 1.5 miesiaca i to sie nie działo- dopiero teraz zaczęło.
3. jak się gaz w butli kończy to sie automatycznie na bene nie przełącza tylko po prostu przestaje jechać

takie 3 fakty. wg mnie to coś się dzieje ze centralka się resetuje (bo dokładnie tak to wygląda) - ale nie ma zasady kiedy.
zielaq
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez JaGrab3 » 26 paź 2010 11:43:47

Hehe jeżeli masz instalke 2 generacji, to: prawdopodobnie słaba jest masa, do instalki, przez co ona się przełącza, lub uszkodzony sterownik.
Instalke podłączają zwykle pod kleme, oczywiscie jakis bezpiecznik dodają, trzeba sprawdzic polączenia, dodatkowo przewód masowy czy ma kontakt.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez Zeppelin » 01 lis 2010 13:27:20

A dodam ze dzieje sie tak przeważnie jak znacznie przyspiesze przy wyprzedzaniu itp czy w terenie jak musze mocno ruszyć
Zeppelin
 

Poprzednia strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości