Witamy !



[All] LPG pod pokładem

Wszystko o LPG

[All] LPG pod pokładem

Postprzez turysta » 22 sie 2007 05:49:41

Kolega Wojtekkk proszony o wpasowanie tutaj kilku fotek z mojego patentu...
turysta
 

Postprzez wojtekkk » 22 sie 2007 15:26:15

wieczirkiem będą- są juź u mnie
wojtekkk
 

Postprzez wojtekkk » 22 sie 2007 19:41:38

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i jedno pytanko -czy do twojego zbiornika pasuje orginalny kosz z pompą
wojtekkk
 

Postprzez brum » 23 sie 2007 00:05:18

zdjęcia już są a teraz pytanie o przegląd jak jest znim czepiają sie?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez dljm » 23 sie 2007 05:00:26

witaj
mam pytanko
jak duża jest ta butla na gaz i ile gazu Ci do niej wchodzi
czy takie zamontowanie butli jest zgodne z prawem, pytam bo często mykam moją frotką za granice i nie chciał bym mieć problemów
pozdrawiam
i z góry thx za odpowiedzi
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez wojtekkk » 23 sie 2007 07:18:50

butle to on ma 60.
Turysta do zaworu butli nie ma wogle dostępu :?: -swoją drogą to się zawsze zastanawiałem jak jest trwałość takiej butli pod pokładem-to jednak stałe obcowanie z wodą czy zimową solą-wytrzyma swoje 10 lat :?:
wojtekkk
 

Postprzez turysta » 23 sie 2007 19:16:43

Witajcie koledzy,
Już po przeinstalowaniu butli pod podłogę zaliczyłem badanie techniczne i szanowny pan diagnosta nie kręcił nosem, więc przepisy tego nie zabraniają. Potem dowiedziałem się, że każdą butlę cylinryczną można tak instalować, ale (uwaga - mądre słowo :wink: :) toroidalne są już do tego celu jakieś szpecjalne, więsej info u każdego rozgarniętego gazownika.
Pojemność mojej - rzeczywiście 60 L, średnica 315mm, od zera do pełna wchodzi 48 L, przepisowo. Z dostępem do wielozaworu jest niewesoło - po prawej stronie auta od strony mostu, trzeba przyjąć pozycję horyzontalną. W razie jednak sytuacji gardłowej przychodzi to nad wyraz łatwo, wiem z doświadczenia - padająć pod powóz, z którego ulatuje gaz nie zwraca się nawet uwagi na kościołowe portki...
A na fotkach widoczne mocowanie zbiornika benzyny między butlą a tylną belką.Zboirnik przystosowany do fabrycznego "kosza" , ale tworząc nowy można wpasować każą chyba inną...
turysta
 

Postprzez 001daro » 23 sie 2007 22:14:50

to ja jeszcze chciałbym się upewnić - zamontowałeś to we Frotce A Sport?
Obrazek
1993 Opel Frontera 2.0i Sport
Avatar użytkownika
001daro
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 265
Dołączył(a): 13 lip 2007 16:54:48
Lokalizacja: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Postprzez wojtekkk » 24 sie 2007 06:50:44

001daro napisał(a):to ja jeszcze chciałbym się upewnić - zamontowałeś to we Frotce A Sport?

frota turysty jest A Sport
wojtekkk
 

Postprzez turysta » 24 sie 2007 11:18:00

Sorrry, że nie odpowiadam od razu, alu zarobiony jestem...
turysta
 

Postprzez mirokez » 25 sie 2007 16:07:24

w sporcie jeszcze nie widzialem butli pod samochodem hehe, dobre :D
mirokez
 

Postprzez wojtekkk » 25 sie 2007 21:04:30

no to teraz już widziałeś , wprawdzie na foto ale zawsze
wojtekkk
 

Postprzez dljm » 18 wrz 2007 23:14:43

fajna sprawa taka butla pod spodem
ja ma 90l, a ta to 60
ciekawe czy taka duża wejdzie
jak mi się uda ją wsadzić to napiszę
(we frocie B jest o tyle łatwiej, że pod podłogą bagażnika nie ma zbiornika)
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez yarosz » 19 wrz 2007 08:16:48

Ja rowniez posiadam takie rozwiazanie tyle ze w longu i jesli dobrze pamietam to butle mam 50L ale gazu moge zatankowac prawie 48L. Jedyna roznica to zastosowanie juz istniejacego baku paliwa od trabanta do ktorego pasuje pompa od frotki i umiejscowienie go po prawej stronie pod miejscem pasazera z tylu.
Mam pytanko ile paliwa wchodzi w ten dorabiany ?? Bo ja moge zalac tylko 19 litrow PB i jak ostatnio mialem przez pare dni odlaczony gaz to mnie krew zalewala jak jezdzilem od stacji do stacji. Niestety nie posiadam kanalu ale jak gdzies bede przy jakiejs okazji to postaram sie tez porobic fotki coby inni nie musieli myslec tylko z gotowym rozwiazaniem zaczynali montaz - pamietam mine mechanika i gazownika jak powiedzialem ze u mnie ma byc tak zrobione a jak to zrobia to mnie nie interesuje.
Kolego dljm ja sie jakis czas temu przymierzalem zeby zmienic moja A na B ale jakos pomysl mi przeszedl. I wlasnie jak ogladalem B to zagladalem jak wyglada sytuacja z zastsowaniem butli z gazem pod pokladem i wydaje mi sie ze moze byc to bardziej problematyczne niz w starszym modelu. Wez pod uwage ze po wyjeciu zbiornika paliwa jest dosc duzo miejsca i dlatego bez problemu wchodzi walec na gaz. Chyba ze sie myle ?? A moze ktos ma Frote B z gazem pod spodem ?? Moze jakies zdjecia ??
yarosz
 

Postprzez brum » 19 wrz 2007 09:51:02

@yarosz zrób fotki dla potomnych :D niejeden już tak kombinuje jak to tam upchnąć ja wsumie też o tym myśle.
A masz jakoś osłonięty zbiornik i butle :?:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez dljm » 19 wrz 2007 09:51:26

we frocie B zbiornik paliwa jest z boku po lewej stronie pod podłogą
natomiast pod podłogą bagażnika jest pusta przestrzeń
jedynie co trzeba przesunąć to parownik paliwa, który się tam znajduje
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez dljm » 19 wrz 2007 10:00:15

właśnie sprawdziłem, wleciałem z metrem pod frotke (B long) i zmierzyłem
oto wymiary:
- pomiędzy podłużnicami ramy 99-100 cm
- pomiędzy poprzeczkami ramy 39-41 cm
- wysokość pomiędzy podłogą bagażnika, a tylnym mostem (do półosi) 32-36 cm

zatem butla 60l (32cm średnicy i chyba 85 cm długości) powinna się zmieścić
niestety moja chyba sie nie zmieści (90 l 36 cm średnicy i 99,6 długości :cry: )
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez brum » 19 wrz 2007 10:29:17

Zawsze można jakąś mniejszą zamontować. Ja mam 85l i wrazie czego będzie wymiana na mniejszą.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez yarosz » 19 wrz 2007 10:30:10

U mnie butla jest w takim stelazu co go mechanik zrobil ale zasadniczo nie jest oslonieta. Zastanawialem sie przez chwile nad jakas oslona ale doszedlem do wniosku ze nie bedzie to potrzebne. Tylny most jest duzo nizej wiec jakbym mial czyms przywalic to raczej butla jest na ostatnim miejscu. A bak zostal tylko pomalowany jakims mazidlem z zewnatrz zeby nie rdzewial i tez jest zamocowany na stelazu produkcji mechaniora.
Generalnie jestem z tego bardzo zadowolony. Juz niejednokrotnie wozilem wersalke czy inne meble ktorych nie moglbym wsadzic gdyby walec walal sie po bagazniku. Docenilem to rozwiazanie rowniez jadac nad morze. Spakowalem bagaze rodziny 2+2 a do tego dorzucilem jeszcze bagaze czworki znajomych oni jechali pociagiem, grila bez rozkrecania, wegiel w ilosci 2 worki i nawet nie musialem wyciagac dosc sporej skrzynki na graty ktora woze na codzien :shock:
Choc juz niejednokrotnie dostawalem nerwa z Frota zwiazanego z serwisowaniem bo coby nie mowic to w samochodzie ktory ma 13 lat co jakis czas trzeba cos zrobic. Nawet zastanawialem sie nad sprzedaza ale jak ostatnio w wakacje byla w serwisie a my z rodzina jechalismy na urlop samochodem zony - Ibiza 3 drzwiowa to dopiero docenilem jej pakownosc i jesli bym ja sprzedal to kolejny samochod to rowniez bedzie Frota albo cos co ma takie same gabaryty.

A na marginesie czy ktos moze posiadajacy starszy model pokusil sie o zalozenie rolety bagaznika - moze ma namiary na kogos kto robi na zamowienie albo wie od czego pasuje ??
yarosz
 

Postprzez Leon_r » 28 lut 2008 23:32:02

Temat przycichł, a ja chciałbym go wznowić i zadać jedno pytanko ponieważ również interesuję się takim rozwiązaniem.
Ile centymetrów wysokości ma oryginalny kosz z pompą w modelu z 95 roku, silnik 2,2 :?:
Chodzi o to, że samochód jest w ciągłym użyciu i nie mam jak dopasować odpowiedniej wysokości dorabianego zbiornika :/
Leon_r
 

Następna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron