Witamy !



[All] LPG Blos w fronterze

Wszystko o LPG

[All] LPG Blos w fronterze

Postprzez karak » 10 paź 2008 18:44:32

Szukam i niczego w temacie nie znalazłem więc zapytam, moja frocia sport jest na gazie II generacji (czyli palnik i attuator-krokowiec), poprzedniemu właścicielowi coś się chyba z LPG działo bo dolot to składa się z taśmy samoprzylepnej w pięćdziesięciu warstwach.Teraz niby jest wszystko O.K. jeszcze jej nie wyczułem ale nie strzela ma moc itp; ale... doświadczenia z LPG mam jakieś tam i wiem że lepszą alternatywą jest założenie blosa firmy BRC, auto ma niezdławiony dolot i stałą proporcję mieszanki .Używałem blosa w dwóch autach i było super - czy macie jakieś doświadczenia w tej materii z 2.0 czy mam szansę być pionierem?
pozdr
karak
 

Re: LPG - blos

Postprzez Janek 44 » 27 gru 2008 18:07:48

Poczytaj sobie na jeep.org.pl.
Janek 44
 

Re: LPG - blos

Postprzez tomik » 02 wrz 2010 04:52:47

za 3 tygodnie coś ci napisze bo narazie docieram silniczek i jeżdzdzę tylko na benzynce ale mam już blosa ibędę zakładał niewiem czy wiesz do blosa musi byś jeszcze odpowiednio durzy parownik ja będę zakładał parownik brc at 90 i znajomy gazownik muwi że będzie chulać on taki zestaw ma przy bemce 2,6l i chula
tomik
 

Re: LPG - blos

Postprzez krynek » 02 wrz 2010 19:17:31

Założenie blosa to nie problem, we froci jest sporo miejsca, nie wiem jaka jest średnica rury dolotowej u Ciebie ale do blosa potrzebna jest 70mm, bo ów ma takie króćce .Tniemy rurę w miejscu jak najbardziej zbliżonym do przepustnicy( najkrótszy czas zwłoki czyli idealna reakcja na podciśnienie w układzie dolotu); zakładamy blosa w pozycji nabardziej zbliżonej do pionu (możliwe dopuszczalne odchylenia około 30stopni), podłączamy dolot gazu, rozkręcamy na maksa parownik i teraz są dwie opcje albo miernik podłaczamy pod sondę lambda i obserwujemy wskazania albo jedziemy na stację diagnostyczną na analizator spalin i tam ustawiamy proporcję mieszanki dużą śrubą, po uzyskaniu poprawnych wskazań małą śrubką ustawiamy wolne obroty i gitara...
Ja w poprzednim aucie jeep cheeroke jak dostałem blosa od kuriera w pracy to zamontowałem go w pół godziny regulacja zajęła mi kolejne pół a tylko dlatego że musiałem z sieci ściągnąć wartości wskazań lambdy dla prawidłowego składu mieszanki - kontrola na analizatorze spalin była tylko formalnością auto śmigało dużo lepiej - na mikserze jechało i paliło około 20litrów lpg zaś na blosie zapierdalało i też paliło 20 litrów ale na obroty wchodziło dużo lepiej i "oddychało pełną piersią", zero strzałów i innych niespodzianek przez kolejne cztery lata i około 100kkm żadnych problemów.
Blos do super alternatywa dla miksera ze względu na osiągi i dla sekwencji ze względu na cenę - teraz mam sekwencję ale tylko dlatego, że była w kupionej froci gdybym miał być użytkownikiem kolejnego miksera bez wachania wstawiłbym blosa.
pozdr
krynek
 

Re: LPG - blos

Postprzez epi » 17 lut 2011 22:21:23

Nie wiem jak blos sprawuje się we frotkach ale miałem doczynienia z tym urządzeniem w Peugeocie 405 MI16(dla nie zorientowanych to taka sportowa wersja 1.9 16V a po lifcie 2.0 16V moc od 148-158KM ;) )kupiłem go z instalką 2 generacji ELPIGAZ,od samego początku było czuć że ten samochód coś trzyma za "dupę"odczucie było takie jak bym ciągnął wagon węgla ;) za sobą a spalanie 18-22l lpg.Po zainstalowaniu blosa samochód odzyskał tak na "oko"1/4 mocy,zapier....ał jak głupi a spalanie spadło do 12-16l lpg.Wg mnie to rewelacja,sam przymierzam sie powolutku do frotki(najpierw muszę sprzedać Pajero) 2.0 lub 2.4 i jeżeli trafię taką z 2 generacją to napewno założę blosa,jednak jeżeli będzie trzeba założyć nową instalkę to przy dzisiejszych cenach będzie to sekwencja.Z blosem jest jeszcze ten problem że trzeba"kombinować" ;) przy przeglądzie.
epi
 

Re: LPG - blos

Postprzez beny28 » 13 mar 2011 21:33:36

Ostatnio sam założyłem BLOSA i ustawiłem na wskazaniach sondy lambda. Frotka chodzi o niebo lepiej i do tego pali mniej lpg. Polecam wszystkim. Blosa założyłem przy samej przepustnicy. Gazownicy zalecali za przepływomierzem z racji tego, że jest klapkowy i wytwarza większe podciśnienie w dolocie i skutkuje podaniem większej dawki gazu przez blos. Niestety mieli rację i paliła ponad 20l, znalazłem na to rozwiązanie i zamontowałem siłownik, który w momencie przełączenia na gaz otwiera klapkę przepływomierza na maxa i dzięki temu mamy wolny przelot. :)
beny28
 

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez macx15 » 10 sty 2013 22:31:49

ja mam w 2.4 coprawda i roznica jest taka ze moim zdaniem lepiej sie zbiera. Łatwiej wchodzi na obroty zarówno na PB jak i LPG. U mnie przy snorkelu jest dodatkowo plus ze do przodu ustawiony kominek nie powoduje gaśniecia jak przy zwykłym mikserze
macx15
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Dołączył(a): 22 gru 2010 15:40:04
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez macx15 » 13 sty 2013 19:07:36

u mnie tak to mniej wiecej wyglada teraz jest jeszcze do podparte
http://www.offroadowiec.pl/blos.jpg
macx15
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Dołączył(a): 22 gru 2010 15:40:04
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez krzysied753 » 13 sty 2013 20:56:00

hmm kolego z tego co czytałem to powinlo to byc pomiedzy przepustnica a przepływomierzem .
krzysied753
 

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez macx15 » 13 sty 2013 22:51:03

rozne sa opinie jak w poprzednim samochdozie zlozylem tka jak psizesz byl problem z regulacja pozatym tutaj jest za ciasno na przesuwanie tego
macx15
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Dołączył(a): 22 gru 2010 15:40:04
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez macx15 » 27 sty 2013 19:19:10

spalanie nie wiem wole nie sprawdzac leje i jezdze:) napewno dynamika sie poprawila i reakcja na pedał gazu
macx15
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Dołączył(a): 22 gru 2010 15:40:04
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez jawa » 20 gru 2013 21:39:13

Założyłem dzisiaj BLOS-a (używany z tablicy za 250zł) do II gen. Elpigaz w mojej Frocie i jest rewelacja - całkiem inny samochód :razz:
Najważniejsza rzecz to dobrze wyregulować. Ja zaczynałem od regulacji wyjściowej podanej w instrukcji ftp://ftp.capri.pl/user/mkozlowsk/blos_pl_v2.pdf a później podłączając się pod sondę lambda miernikiem napięcia. Z racji, że uniwersalne mierniki nie są zbyt dokładne do pomiarów prądu w oscylującej sondzie lambda, planuję jeszcze dostrojenie szerokopasmową sondą z zestawem afr.
Ogólnie szczerze polecam do starszych silników jak x20se jako rozsądną alternatywę do sekwencji :-)
jawa
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 09 lut 2013 12:50:10
Lokalizacja: Krasnystaw
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez RudeBoy » 20 gru 2013 21:42:03

BLOS super tylko na przegląd trza jechach do znajomego..
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez jawa » 21 gru 2013 17:41:41

Zostawiłem sobie rurkę od parownika do blosa z krokowcem - na przegląd się założy jakby co i gitara gra :-)
Cały paradoks unijnego prawa - silnik z dobrze wystrojonym BLOS-em emituje dużo mniej szkodliwych związków niż najnowsze super-hiper pokręcone silniki TSI itp., ale jest zabroniony, bo nie ma w nim elektroniki... :niewiem:
jawa
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 09 lut 2013 12:50:10
Lokalizacja: Krasnystaw
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

[A 2.2] BLOS

Postprzez luckson » 05 lut 2015 17:54:58

Mam pytanie. Czy próbował ktoś do 2.2 zakładać blosa?
Avatar użytkownika
luckson
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): 13 cze 2013 11:19:10
Lokalizacja: Kraków-KMY-KWA
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [All] LPG - blos

Postprzez brum » 05 lut 2015 19:05:42

Można to zrobić.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez cinek1983059 » 06 lut 2015 09:54:48

jawa napisał(a):Cały paradoks unijnego prawa - silnik z dobrze wystrojonym BLOS-em emituje dużo mniej szkodliwych związków niż najnowsze super-hiper pokręcone silniki TSI itp., ale jest zabroniony, bo nie ma w nim elektroniki... :niewiem:


ja bym wręcz powiedział że nawet nie wyregulowany bloss emituje dużo mniej szkodliwych substancji niż jakikolwiek TSI, ale takich bzdurnych przepisów w polsce to jest masa, bo u nas nie chodzi o to żeby było nie szkodliwe czy dobre lub złe, tylko ktoś wziął za to pieniądze ze tak ma być i tyle. :D
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Odp: [All] LPG Blos w fronterze

Postprzez brum » 06 lut 2015 11:28:08

To unia..
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] LPG Blos w fronterze

Postprzez przemekcrx » 06 lut 2015 23:06:20

Ja miałem taki blos założony xx lat do tyłu w Hondzie crx efekt był odczuwalny na duży plus
Na hamowni byłem po montażu traciłem tylko bodajże 7 koni między benzyną a gazem ale za to moment obrotowy miałem większy na lpg niż na benzynie
Zdziwieni byli gazownicy bo nie wiedzieli jak do tego się zabrać jak to wystroić .
Niby miał być problem z przeglądem i policją, ale oni nawet nie wiedzą co to jest blos i do czego służy..
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [A 2.0] LPG - blos

Postprzez dziejko » 12 kwi 2015 10:25:33

jawa napisał(a):Zostawiłem sobie rurkę od parownika do blosa z krokowcem - na przegląd się założy jakby co i gitara gra :-)
Cały paradoks unijnego prawa - silnik z dobrze wystrojonym BLOS-em emituje dużo mniej szkodliwych związków niż najnowsze super-hiper pokręcone silniki TSI itp., ale jest zabroniony, bo nie ma w nim elektroniki... :niewiem:

Tu pozwolę się dołożyć przysłowiowe dwa grosze ,nie o elektronikę chodzi bo w mikserze też jej niema tylko miksery posiadają homologację a blos jej nie ma tyle się dowiedziałem od pewnego gaziarza ,prawda czy mit to sami oceńcie .
dziejko
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 mar 2015 15:43:17
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Następna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość