Witamy !



[All] Wysokie obroty

Wszystko o LPG

[All] Wysokie obroty

Postprzez FROTERKA » 22 wrz 2007 07:36:18

Od jakiegoś czasu moja frotka ma taką przypadłość: stojąc na światłach (wrzucona jedynka, wciśnięte sprzęgło) wyje a obrotomierz pokazuje 2,5-3 tys. obrotów. Czasem wystarczy, że przegazuję, czasem pomaga jak wyluzuję, puszczę sprzęgło i wcisnę spowrotem. Ale wczoraj np nie pomogło nic. Stałam i wyłam a raczej ona wyła. Dopiero ruszając i paradoksalnie, dodając gazu obroty spadły do 1 tys a ja spokojnie bez wycia skręciłam.
Nie wiem, czy to ma znaczenie ale dodam w cichości forum ;-), bo męzowi się wolę nie przyznawać, że dzieje mi się tak wtedy gdy do rzeczonych świateł dojeżdżam z dużą (100-120 km/h) prędkością, natomiast gdy jadę przepisowo to nie zauważyłam niepokojących objawów.
Umieściłam ten temat tutaj, gdyż jeżdżę na gazie ;-) co też nie wiem, czy ma znaczenie.
Mąż mówi, że to może silnik krokowy się zacina. Nawet nie wiem, co to jest.
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez brum » 22 wrz 2007 09:16:29

Raczej na 100% jest to silnik krokowy wystarczy odkęcić go, (jeśli się to wogóle uda) i przemyć np WD40
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez yarosz » 24 wrz 2007 11:28:37

U mnie tez tak jest ale juz doszedlem do sedna problemu. Mam walniety jeden z wezy gumowych. Ojaw jest taki ze na benzynie jest ok a na gazie obroty skacza do prawie 2 tys. bo lapie obce powietrze. Mialem sobie to nawet w sobote zrobic ale skonczylo sie na checiach bo walnela linka od otwierania maski i stwierdzilem ze wole sie piwa napic :D niz z tym walczyc. Dzis albo jutro jade do mechaniora niech on sie bawi.
yarosz
 

Postprzez dawszy » 06 paź 2007 18:08:01

brum napisał(a):Raczej na 100% jest to silnik krokowy wystarczy odkęcić go, (jeśli się to wogóle uda) i przemyć np WD40


A gdzie wg. Ciebie ten silnik sie znajduje?

Na moj stan wiedzy przynajmniej do 98 roku Frotki nie maja takiego silniczka, jedyne co to potencjometr na osce od gazu, ktory przekazuje informacje do ECU o tym gdzie jest akurat przepust.
dawszy
 

Postprzez KOBZI » 06 paź 2007 18:26:27

chyba chodziło o silnik krokowy od instalacji gazowej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Postprzez RenOpel » 04 lut 2008 20:30:11

u mnie pomogło gdy popsikałem koncówkę linki gazu od strony silnika WD-40
RenOpel
 

Re:

Postprzez darus » 02 paź 2010 22:21:49

yarosz napisał(a):U mnie tez tak jest ale juz doszedlem do sedna problemu. Mam walniety jeden z wezy gumowych. Ojaw jest taki ze na benzynie jest ok a na gazie obroty skacza do prawie 2 tys. bo lapie obce powietrze. Mialem sobie to nawet w sobote zrobic ale skonczylo sie na checiach bo walnela linka od otwierania maski i stwierdzilem ze wole sie piwa napic :D niz z tym walczyc. Dzis albo jutro jade do mechaniora niech on sie bawi.

witam
po miesiącu jazdy pojawił się ten problem. Powiedz, które węże są odpowiedzialne ? Jak zlokalizować usterkę bo mój mechanik tylko mnie naciąga na koszty a wszystko jest bez zmian. Raz wysokie obroty szczególnie jak zaczynam hamować i potem znów niskie .

pozdro
darus
 

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez zielaq » 02 paź 2010 22:29:37

a np w 2.0 z 95 roku
Obrazek
to nie jest przypadkiem silniczek krokowy ??!
zielaq
 

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez Balkandriver » 02 paź 2010 23:36:08

Gosia, popełniasz 2 błędy kardynalne:
1/ nigdy nie stoi się na światłach / w korku, z wrzuconym biegiem i wciśniętym sprzęgłem, zawsze na luzie, ew. ręczny
2/ jazda "na gazie" jest źle postrzegana przez służby mundurowe, a i też przez spory % społeczeństwa.

Na plus zaliczam Twój styl jazdy - jechałem kiedyś "potajemnie" za Tobą i bardzo mi się podobała Twoja prędkość przemieszczania przez miasto. Ale to ciiii.

Ale tak poważnie - czyszczenie przepustnicy Cię czeka.
W kanale dolotu zbiera się nagar, który tworzy próg uniemożliwiający domknięcie przepustnicy. Trzeba ją otworzyć i przemyć rozpuszczalnikiem / izopropanolem ten syf, żeby umożliwić przepustnicy pełne domknięcie.
Po tym zabiegu obroty mogą falować, wtedy należy w standardowych silnikach podpiąć kompa do złącza diagnostycznego i ustawić fabryczny kąt uchylenia przepustnicy, by czujnik silnika krokowego miał właściwy odczyt.

Pozdrawiam Rodzinkę

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez FROTERKA » 03 paź 2010 21:32:57

Balkandriver napisał(a):Gosia, popełniasz 2 błędy kardynalne:
1/ nigdy nie stoi się na światłach / w korku, z wrzuconym biegiem i wciśniętym sprzęgłem, zawsze na luzie, ew. ręczny
2/ jazda "na gazie" jest źle postrzegana przez służby mundurowe, a i też przez spory % społeczeństwa.

Na plus zaliczam Twój styl jazdy - jechałem kiedyś "potajemnie" za Tobą i bardzo mi się podobała Twoja prędkość przemieszczania przez miasto.

A ja właśnie przed chwilą byłam w temacie "kogo widziałem z klubowiczów" i pomyślałam ze smutkiem, że mnie to nikt nie spotyka. A jednak ! :mrgreen:
A co pierwszego błędu kardynalnego to odkąd mojego szwagra walnął na światłach ten z tyłu, a szwagier wtedy tego przed sobą, a ten jeszcze wcześniejszego (takie rwanie rzepki tylko odwrotnie) to zawsze stoję na biegu, z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem. Może i błąd ale nie szukam biegu po włączeniu zielonego i pierwsza ruszam.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez krynek » 04 paź 2010 16:46:52

Ale jak łożysko wycisku dostaje po pupie :mrgreen: ,łożysko bez smarowania przystosowane/obliczone do pracy jednorazowo góra kilka sekund obraca się przez całe czerwone więc pewnie z pół minuty, to raczej złe fengszui na jego przyszłość.
pozdr
krynek
 

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez STRUNA » 04 paź 2010 17:50:46

Froterka a ten problem to jakoś rozwiązany?
Wiem że to było dawno, Balkan odpisał po blisko trzech latach ale masz jakieś zakończenie tego wątku?
STRUNA
 

Re: WYSOKIE obroty

Postprzez FROTERKA » 07 paź 2010 14:25:48

Krynek, łożysko jest siemeringowane i pływa w fabrycznym towocie więc nie bój zaby, nic mu nie będzie. :D
Struna, problemu już nie ma. B. wywalił krokowiec od gazu a właściwie nie tyle krokowiec co jakiś zaworek ze środka. Nie wiem, czy akurat to miało wpływ niemniej juz nie wariuje tak, jak kiedyś.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

[A 2.0] Rosnace obroty

Postprzez krzysied753 » 21 kwi 2012 12:02:21

Witam mam ostatnio takie problem (nie zawsze ale się zdarza) po odpaleniu chodzi na benzynie jak wkręcę go na obroty to przechodzi na gaz(do tego momentu jest ok ) , i w tym momencie dostaje jakiegoś szału i obroty z około 1000 zaczynają samoczynnie wzrastać na maxa, wiec jestem zmuszony przełączyć na benzynę obroty spadają silnik gaśnie i następny raz jak odpalę jest już ok .Co to może być ???
krzysied753
 

Re: Rosnace obroty

Postprzez sh0rty » 21 kwi 2012 16:14:59

napisz przede wszystkim co to za instalacja (której generacji)
AT 30" + lift prawie 2"
mówią, że off-road wciąga :]
Avatar użytkownika
sh0rty
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 212
Obrazki: 0
Dołączył(a): 06 paź 2011 09:33:20
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rosnace obroty

Postprzez krzysied753 » 21 kwi 2012 16:52:03

To zwykla instalacja (firmy BRC) nie sekwencja

-- Dodano 22 kwi 2012 20:48:55 --

Pomocy:(
krzysied753
 

Re: Rosnace obroty

Postprzez FROTERKA » 23 kwi 2012 12:46:26

...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Rosnace obroty

Postprzez krzysied753 » 23 kwi 2012 18:08:40

Odłączyłem korkowca i jest lepiej ale nie wiem czy mogę bez niego jeździć ,czy muszę drugiego szukać.. co on mi powoduje??
krzysied753
 

Re: Rosnace obroty

Postprzez leper » 23 kwi 2012 21:00:23

:wsciekly: temat na dwóch wątkach ?????? po co :?:
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
leper
Guru
Guru
 
Posty: 808
Obrazki: 0
Dołączył(a): 13 lip 2009 21:36:10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Rosnace obroty

Postprzez krzysied753 » 23 kwi 2012 22:21:06

Sorki zostajemy na tym temacie :

Ta oto klapka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 60879.html była prawdopodobnie odłamana i znalazłem ja w schowku z rożnymi papierami
(ktoś się musiał dobierać do niej) , myślałem ze to tak o po prostu od czegoś ,i jest nie potrzebne... owej klapki nie mogę zrobić zdjęcia bo aktualnie jej nie posiadam ale jeśli powiesz mi gdzie ona powinna się znajdować to sprawdzę czy tam jest czy nie
krzysied753
 

Następna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość