Witamy !



[A 2.2] Wyrzuca z gazu na benzyne

Wszystko o LPG

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez brum » 07 sie 2009 22:16:58

Klapke przeciw-wybuchową montują gazownicy, zapobiega rozerwaniu obudowy filtra i zniszczeniu przepływki, choć przy mocnym kichnięciu przepływka poleci bo klapka nie zdąży się zamknąć.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sylwian70 » 08 sie 2009 20:25:33

u mnie jak kichło to rozerwało gumke na klapce jako pomysłowy dobromir gumke owinołem izolacją i następnym razem jak łupło to aż pogieło klapke za przepływomierzem tą metalową,izolacji co owinołem gumke nie dało rady rozerwać ale za to wyrwało silniczek krokowy.Klapke metalową skrzydełko domykające wyprostowałem klepiąc młotkiem,gumke dokupiłem u gazownika,silniczek krokowy skleiłem na mocny klej-i najważniejsze wymieniłem przewody WN od razu pomogło i zapomniałem o strzelaniu LPG. :boss:
sylwian70
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 21:23:41

Czyli jak rozumiem wymiana przewodów WN i świeczek powinna doraźnie pomóc i jechać do gazownika na czyszczenie i regulacje LPG :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez brum » 09 sie 2009 11:27:59

Jeśli będą nowe kable, świece i wyregulowana instalacja to zapomniej o "kichaniu"
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez JJKILLER » 10 sie 2009 22:30:35

Ok. Postanowione, jak żeś rzekł tak wykonam :) Dzięki za pomoc
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez brum » 10 sie 2009 22:54:59

JJKILLER napisał(a):Ok. Postanowione, jak żeś rzekł tak wykonam


E tam :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez FROTERKA » 26 sie 2009 14:38:30

U nas założony nowy przepływomierz, klapka, gumka itd. kicha nadal. A czasem tym kichaniem wzbudzał przestrach na albańskich ulicach: jedzie sobie gościu na rowerze, z przeciwka samochód, B. przyhamował, a tu jak nie kichnie ! Gościu o mało z rowera nie spadł. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 22 paź 2009 19:52:37 przez FROTERKA, łącznie edytowano 1 raz
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez brum » 26 sie 2009 17:03:36

Wymienić świece i kable jeśli nie wymieniane i jechac na regulacje i będzie ok.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez Sławek O. » 22 paź 2009 15:50:21

Witam :)

Również miałem problem z ciągłym wyrzucaniem z gazu na benzynę i w moim przypadku okazało się, że zaśniedziałe były styki w czujniku ciśnienia. Po ich wyczyszczeniu, jak ręką odjął :)

Pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sebano79 » 22 paź 2009 17:32:26

A u mnie po prostu kabelek od czujnika temperatury był naderwany. Po podłączeniu do lapatopa temperatura strasznie skakała - nawet do -30'C :) Do tego wymiana filtrów i problem zniknął.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez thorgal_a » 27 gru 2009 20:20:43

Zgadzam się z domel
Miałem to samo, mechanik poprawił mi masę na zbiorniku i jest ok.
thorgal_a
 

Instalacja nie dziala ?

Postprzez sigreg » 17 maja 2010 11:45:40

Witam,

We frotce A Sport (2.0i) mam zamontowana prosta instalacje z jednostka sterujaca "Bingo", nie powiem Wam ktore to generacja, ale daleka od wspolczesnych "sekwencji" ;) Samochod zakupilem juz z zamontowana instalacja.
Mozliwe sa 3 tryby pracy instalacji - tylko benzyna, auto (samoczynne przejscie z benzyny na gaz) i tylko gaz (tryb pseudoawaryjny, wymaga dlugiego przytrzymania przycisku o czym do niedawna nawet nie wiedzialem).
Od jakiegos czasu instalacja zaczela niedomagac, w normalnym trybie silnik startuje na benzynie, przelaczenie na gaz nastepuje automatycznie. Nie wiem jakie parametry mierzy jednostka (w tym wlasnie problem) ale przypuszczam ze przelaczenie benzyna/gaz nastepuje po osiagnieciu przez silnik minimalnej wymaganej temperatury.
Od jakiegos czasu zaczelo dziac sie cos dziwnego - instalacja samoczynnie w czasie jazdy potrafila przelaczyc sie z powrotem z gazu na benzyne, zdarzalo sie ze po chwili wracala z powrotem na gaz - ale nie bylo to regula. Zdarzalo sie ze potrafila przelaczac sie w te i wewte kilka razy, ale tez bywalotak ze zostawala na benzynie i trzeba bylo wymusic przejscie na gaz przyciskiem, w tryb "tylko gaz"- wtedy rzeczywiscie instalacja zostawala juz na gazie. Nie bylo zadnych regul kiedy sie to dzieje, na postoju, przy duzych predkosciach, na wertepach czy prostej drodze.
Od wczoraj jest juz wogole kaszana - instalacja nie zglasza gotowosci - kontrolka pracy (wygaszona dla "tylko benzyna", migajaca w auto i oczekiwaniu na przelaczenie, swiecaca dla "gaz") wogole nie daje znaku zycia. Zmiana trybu pracy jest mozliwa z przycisku "na czuja", w trybie auto nastepuje przelaczenie, mozna wymusic tez "tylko gaz", jednakze w obu tych trybach jazda na gazie to mordega, silnik krztusi sie i szarpie. Na benzynie pracuje normalnie.

Czuje ze wizyta u gazownika mnie nie ominie, ale moze jest cos co moge sprawdzic zanim oddam fure do warsztatu ? Moze macie jakies pomysly zanim pozbede sie na auta na jakis czas ?

Grzesiek
sigreg
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sebano79 » 17 maja 2010 19:49:55

Najpierw wymień lub przynajmniej wyczyść filtr fazy ciekłej. Nie jest to skomplikowane i sam to właśnie przerabiam. Też mi znowu wyrzuca z gazu. Ostatnio ten problem miałem w październiku ubiegłego roku i gazownik przy wymianie stwierdził , że jeszcze tak brudnego filtra nie widział - a miał on góra 2 lata. Teraz już wiem, że trzeba tego pilnować i tym razem mam zamiar wymienić filtry osobiście. Może jutro się tym zajmę.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez makar » 18 maja 2010 16:33:56

A skąd Ty jesteś kolego wrzuć jakieś fotki twojej instalki coś może wydumamy
makar
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sigreg » 20 maja 2010 09:01:47

Witam,

Jestem z Zabrza, fotki postaram sie porobic w miare mozliwosci. Znalazlem podobny temat na elektrodzie, usterka z podobnymi objawami zakonczyla sie wymiana centralki, na szczescie nowa centralka Bingo (polskiej produkcji, taka jaka mam obecnie) to koszt rzedu 120-150 zl wiec nie ma tragedii. Na razie zamowilem interfejs do kompa, zobaczymy co sama centrala zglasza. Jest opcja ze ktorys z czujnikow niedomaga, ale byloby to dosyc dziwne skoro na benzynie silnik dziala bez zarzutu.

Grzesiek
sigreg
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez makar » 20 maja 2010 22:30:40

jak już zmotasz fejsa to wrzuć zrzuty z odczytów wtedy będzie coś widać
makar
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sigreg » 21 maja 2010 14:39:56

Jasne,jak tylko dojdzie dam znac. Alternatywa NIE WYDAWANIA 150 zl jest wystarczajaca motywacja zeby sprobowac znalezc usterke bez wymiany centrali :boss:

Grzesiek
sigreg
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sigreg » 31 maja 2010 18:04:04

Witam,

Podpialem sie dzisiaj do centralki, lacznosc zostala nawiazana bez klopotu. Wyniki sa ... no .. dosyc jednoznaczne. Ale pokaze Wam zrzuty ekranu, specem nie jestem wiec moze wypatrzycie cos wiecej albo cos calkiem innego.

Po przelaczeniu na benzyne zauwazylem cos takiego:
Obrazek

Silnik pracowal bardzo nierowno, od razu w oczy rzucilo sie to co czerwone - zbyt bogata mieszanka wg sondy lambda, co wyjasnialoby szarpanie silnika.

Przelaczylem widok na oscyloskop i podgazowalem:
Obrazek

Silnik sie krztusi ale obroty rosna .. z tym ze wsp. lambda ani drgnie ! Ruszylo sie na chwile gdy zdjalem noge z gazu. Centrala twierdzi ze reguluje silnikiem krokowym - PWA sie zmienia, ale nie przeklada sie to na sygnal z lambdy.

Jeszcze jedna proba:
Obrazek

I znowu to samo, lambda bardzo wysokie, zmienia sie jedynie na moment przy naglym dodaniu gazy i naglym puszczeniu. Mysle ze bardziej wynika to z pracy samego silnika przy rozpedzaniu i zwalnianiu niz w wyniku regulacji krokowcem.
Probowalem przeprowadzic proces autoadaptacji, niestety zakonczyl sie niepowodzeniem z komunikatem "blad sondy lambda". Nic dziwnego, lambda bylo niezmienne i wysokie w czasie calej adaptacji.

Moznaby pomyslec ze uszkodzona jest sonda lambda, ale to slepa uliczka. W momencie przelaczenia na benzyne dzieje sie cos takiego:
Obrazek

Jak widac sonda "zaczyna dzialac", i zachowuje sie moim zdaniem normalnie:
Obrazek

Wnioski...
Opcje sa dwie, albo padl krokowiec ktory wogole nie reaguje na sterowanie, albo cala centralka ktora twierdzi ze cos tam reguluje, ale nic nie wystawia na wyjscie, do tego wciaz panelik centralki gazowej jest calkowicie martwy.
Dla przypomnienia napisze ze awaria pojawila sie w czasie jazdy przy pracy na gazie, nagle zgasly diody na paneliku instalacji i silnik zaczal szarpac. Gdyby padl sam krokowiec nie gaslyby diody, tak mi sie wydaje.

Moim zdaniem niestety to centrala postanowila odejsc na emeryture, dla pewnosci planuje wymienic i centrale i silnik krokowy, ale moze macie jakies inne sugestie co jeszcze mozna sprawdzic zanim wezme sie za wymiane ? No chyba ze to co widac na wykresach i opis tego jak pojawila sie usterka jest jednoznaczny i ja - amator, na swoje nieszczescie sie nie myle.

Grzesiek
sigreg
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez makar » 31 maja 2010 21:21:14

na gazie lambda głupieje fakt. Sprawdź połączenia masy i + z centralką czasem daje to złe odniesienie. Ręką sprawdź czy krokowiec chodzi będzie go czuć. Tyle na odległość, PWA masz ok więc reduktor sprawny tylko to bogato coś nie tak
makar
 

Re: Wyrzuca z gazu..

Postprzez sigreg » 01 cze 2010 16:46:29

Dzieki makar, ale na benzynie sygnal sondy tez odczytuje z centralki LPG, wiec jesli byloby cos nie tak z kablami to sygnal sondy bylby nieprawidlowy tez na benzynie, a wychodzi na to ze na benzynie bylo ok. W kazdym razie dzieki za pomoc :beer:

Uroczyscie oswiadczam ze usterka zostala usunieta 8)
Niestety konieczna okazala sie wymiana centralki, po otwarciu obudowy znalazlem przepalona sciezke. Na szczescie ceny centralek Bingo sa znosne wiec zakup nie wyrwal dziury w budzecie, za to budzet mocno odczul te pare dni jazdy na benzynie po 50 km dziennie :wsciekly:

Oprogramowanie do central Bingo umozliwia zapis na dysku PC konfiguracji starej centrali, i wgranie jej do nowej bez zabawy w ponowne ustawianie podstawowych parametrow. Dla pewnosci przeprowadzilem dodatkowo autoadaptacje nowej centrali ktora tym razem zakonczyla sie sukcesem.

Uszkodzona centrala zachowywala sie tak:
Obrazek

Zas nowa, sprawna, dziala tak:
Obrazek

Uff ... problem z glowy.

Grzesiek
sigreg
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość