Witamy !



[A 2.2] Gaśnie ciepły na gazie

Wszystko o LPG

[A 2.2] Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez lysygrabarz » 11 mar 2010 18:52:30

Dzień dobry.
Jestem tu nowy bo i autko u mnie od niedawna. Frontera 97 2,2i instalacja LPG ELPIGAZ (sekwencyjna, IV generacji), tak pisze w papierkach:
-Reduktor ANA 03 do wtrysku STELLA
-Przewód gazowy Dxx ELPIGAZ
-Wielozawór ELPIGAZ AT02A 360/30 prawy
-Wtryskiwacz SW 4-sekcyjny STELLA
-Komputer sterujący 4cyl. ELISA/STELLA
-Filtr szeregowy D16 fazy lotnej gazu
-Sensor ciśń. gazu ELISA

Może i już coś takiego było gdzieś na tym forum, ale jakoś nic nie widzę.

Mianowicie mam coś takiego: Kilka dni jeździłem i było OK ale wymieniłem olej i filtry (powietrza, oleju i paliwa) i jak mi się silnik rozgrzeje a zatrzymam samochód na skrzyżowaniu czy na światłach to po chwili mi zgaśnie i klapa (oczywiście mowa tutaj jak jedzie na GAZ). Muszę czekać 20-30 min aż chyba przestygnie czy cholera wie po co.
Bo mogę kręcić i nic z tego (tak jak by paliwa nie dostawał, a ma palić na benzynie).
Poza tym jak odpalam (kiedykolwiek) to w 90% przypadków za pierwszym razem zgaśnie dopiero za drugim razem jest dobrze.

Tak poza tym to autko się mi podoba i jazda też fajna ale to mnie dobija.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
lysygrabarz
 

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez konik » 11 mar 2010 20:40:11

:hi:
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez Wookash » 11 mar 2010 21:49:56

:hi:
Wookash
 

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez lysygrabarz » 11 mar 2010 22:47:33

No ja też witam.
Ale koledzy radźcie coś, żebym chociaż wiedział gdzie się udać. Czy od razu do gazowni czy najpierw coś można próbować zaradzić samemu. W różnych miejscach czytałem o czyszczeniu przepływomierza np, albo filtra gazu, czy szukaniu czy gdzieś nie dostaje (lewego powietrza).
Jednak najważniejsze to chyba by było to dlaczego trzeba tak długo czekać aż można go z powrotem uruchomić. Może ktoś zna sposób jak to zrobić szybciej. Pamiętam kiedyś brat miał Poldka z gazem i tam miał taki zawór którym mógł wypuścić ten gaz który był już chyba zapodany żeby móc bezstresowo odpalić na paliwie.

Dodam tylko jeszcze że testuję teraz na samej benzynie i zauważyłem że jak właśnie stoję na światłach to mam momentami taki chwilowy spadek obrotów do 500 a może i mniej (nie zawsze ale zdarza się takie coś). Tylko że na paliwie zaraz się to unormuje i jednak silnik nie zgaśnie.
lysygrabarz
 

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez Goofy » 11 mar 2010 23:14:03

Witam
Jedź do gazownika niech podłączy pod kompa . Jeżeli masz sekwencje to lepiej nie grzebać samemu. Ja we Frotce od żony mam sekwencje i też regulowałem u gazownika koszt 95pln , a głowa spokojna :)
Może jakiś czujnik padł .
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez FROTERKA » 12 mar 2010 10:20:30

lysygrabarz napisał(a):No ja też witam.


dlaczego trzeba tak długo czekać aż można go z powrotem uruchomić. Może ktoś zna sposób jak to zrobić szybciej. Pamiętam kiedyś brat miał Poldka z gazem i tam miał taki zawór którym mógł wypuścić ten gaz który był już chyba zapodany żeby móc bezstresowo odpalić na paliwie.

Kolegom chodziło o to, że jest specjalny dział na przywitanie się a nie wpada nowy na imprezę... :wink:

Na butli powinna być śruba. Zakręć i po 2 minutach spróbuj odpalić.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez lysygrabarz » 12 mar 2010 11:46:15

Już chyba trochę się poprawiłem, mój błąd.

Ale wracając do tematu, testowałem na benzynie i robi dokładnie to samo. Czyli po rozgrzaniu gaśnie i po ptokach. Dzisiaj załatwiła mnie przy wjeździe na rondo. Dodatkowo stwierdziłem że nalali mi tego oleju za dużo bo na bagnecie pokazuje ok 03-0,5cm powyżej MAX (może coś w tym jest nie tak). Przed wymianą mi tak nie robiło a jeździłem kilka dni i nawet dłuższe odcinki 80km.

Słyszałem również że te silniki lubią większe obroty, więc pogoniłem trochę na wyższych obrotach ok 30 km i nie zgasła ani razu (raz miała tylko taki spadek że już, już chciała zdechnąć). Tylko że jak tutaj jeździć w mieście na takich obrotach.

No i najgorsza sprawa z tym że jak zgaśnie to już nie odpali przez 20-30 minut to przecież chyba tak nie może być. Jak kręcę to po 1-2sek kontrolka SILNIKA mi zaczyna migać i tyle. W instrukcji o taki miganiu wyczytałem coś takiego.
Gdy lampka kontrolna układu elektronicznego silnika miga przy włączonym zapłonie to znaczy że nastąpiło uszkodzenie w układzie immobilizera i silnik nie daje się uruchomić.
Więc co to oznacza? I jak się tego pozbyć? I dlaczego po pewnym czasie już jest ok? Czy można to jakoś wyłączyć (wyciągając bezpiecznik czy cóś). Bo przecież silnik może zgasnąć każdemu.
Tylko że chyba powinien odpalić od razu a nie po pół godzinie.

I wszystko było robione na benzynie.
lysygrabarz
 

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez brum » 12 mar 2010 12:13:35

Jeśli Ci miga kontrolka to wyjmij całkiem kluczyk poczekaj aż pyknie przekaźnik i spróbuj znowu czyli włóż i przekręć na zapłon i poczekaj patrząc czy zaczyna migać. Jeśli tak to nie odpalisz bo nie ma takiej opcji, ona musi się świecić.
Masz deskę rozdzielczą tą nową tzw przejściówkę i tutaj nie wywalisz immo tanio bo za to chcą ok 500zł

Ogólnie masz błąd w komputerze odnośnie immo więc jedź go usunąć bo powinno pomóc a jak nie pomoże to musisz kluczyk wkładać i wyjmować tyle razy ile będzie to konieczne żeby kontrolka się świeciła a nie migała.
Już o tym kiedyś pisałem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez lysygrabarz » 12 mar 2010 12:22:34

Tak deska taka przejściówka.
Ale ta kontrolka się na początku świeci prawidłowo dopiero jak zacznę kręcić to zaczyna migać.
Więc to będzie to? Może spróbuję z drugim kluczykiem zobaczę co będzie się działo.
Na jutro i tak jestem umówiony z mechanikiem to pojadę tak czy siak.
lysygrabarz
 

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez FROTERKA » 12 mar 2010 12:24:25

U nas na immo pomaga jeszcze otwieranie drzwi. :mrgreen:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez brum » 12 mar 2010 12:27:28

lysygrabarz napisał(a):Ale ta kontrolka się na początku świeci prawidłowo dopiero jak zacznę kręcić to zaczyna migać.


Czyli np może się świecić np 10sek i dopiero jak odpalasz to miga?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Gaśnie ciepły na gazie

Postprzez lysygrabarz » 12 mar 2010 15:42:58

brum napisał(a):
Czyli np może się świecić np 10sek i dopiero jak odpalasz to miga?


Dokładnie tak jest.

17.03.2010
Po kilku dniach dochodzę do wniosku że była to wina immo. Coś się tam mu pierniczyło i tyle.
Od tamtego czasu działa jak należy (tyle dobrze). Teraz podczas odpalania przynajmniej na kontrolki patrzę co tam się z nimi dzieje.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
lysygrabarz
 


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość