Witamy !



Opłaty. oc/ac

Re: Rejetracja auta

Postprzez przemia » 04 lut 2010 12:40:36

madziam napisał(a):...Ciesz się, że się nic nie stało do tej pory (i aby już nic się nie stało), bo mógłbyś zaplacić karę za korzystanie z ubezpieczenia, którego tak naprawdę nie jesteś właścicielem.


I tu właśnie wchodzi Fundusz Gwarancyjny :mrgreen:

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rejetracja auta

Postprzez Wookash » 04 lut 2010 12:44:57

Czarne na bialym.
Jak bede wypowiadal to najwyzej zaplace roznice, ktora i tak bym zaplacil w momencie zgloszenia. Co do calej reszty moze nie bede czekal miesiaca tylko zalatwie szybciej.
Jak to sie mowi chyba mam wiecej szczescia niz rozumu.
Wookash
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez madziam » 04 lut 2010 12:45:52

Wookash napisał(a):Czarne na bialym.
Jak bede wypowiadal to najwyzej zaplace roznice, ktora i tak bym zaplacil w momencie zgloszenia. Co do calej reszty moze nie bede czekal miesiaca tylko zalatwie szybciej.
Jak to sie mowi chyba mam wiecej szczescia niz rozumu.


:>:
madziam
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez manolo » 05 lut 2010 14:57:54

przemia napisał(a):
madziam napisał(a):...Ciesz się, że się nic nie stało do tej pory (i aby już nic się nie stało), bo mógłbyś zaplacić karę za korzystanie z ubezpieczenia, którego tak naprawdę nie jesteś właścicielem.


I tu właśnie wchodzi Fundusz Gwarancyjny :mrgreen:


Fundusz Gwarancyjny interesuje jedynie to czy masz aktualne ubezpieczenie OC, to czy jest na Ciebie czy nie już ich nie interesuje! Zresztą ubezpieczenie nie jest na osobe tylko na samochód ;)
manolo
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez mpl » 05 lut 2010 16:37:31

frontera_fanatic napisał(a):ja jak się pozbywałem pozostałości po calibrze czy gołej budy to znajomy mi załatwił umowę na jakiegoś menela i samochód poszedł na niego :) taniej i łatwiej


I właśnie tak to jest... w tym kraju nic się nie zmieni.

przepraszam za offtop, ale min. dlatego jest jak jest...

Nie zamierzam wdawać się w polemikę na ten temat.

Co do ubezpieczenia na kogoś to tak: warto od razy zmienić dane, gdyż (przypadek mojej znajomej), poprzedni właściciel może zrezygnować z ubezpieczenia - załatwia się to u ubezpieczyciela, informacja o tym, że sprzedaje się samochód i nie potrzebne jest już ubezp. W tym przypadku macie nic nie warty papierek, a w razie wypadku ponosicie pełne koszty wyrządzonej szkody.

pozdr.
m
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Rejetracja auta

Postprzez Wookash » 05 lut 2010 17:07:56

Dziwny ten kraj i przepisy jeszcze dziwniejsze. Zawsze slyszalem ze OC jest przypisane do samochodu i wedruje za nim. To ze wypowiadam umowe to chodzi o to aby mi juz nie przysylali kwitow a ubezpieczyciel kseruje umowe kupna-sprzedazy i cos na niej podbija wiec wiedza czyj jest samochod. Z drugiej strony OC powinno byc przypisane do kierowcy a nie na samochod. Bo ja majac 2 samochody place 2 razy a tak to bym placil raz. Jak wiadomo to nie samochod jest sprawca kolizji tylko kierowca (nieraz samochod jak sie uszkodzi i usterka ta wplynie na kolizje). Fajnie w jednym artykule bylo opisane ze towarzystwa ubezpieczeniowe skladaja sie z 2 dzialow: 1 dzial do spraw wyludzania oplat i 2 dzial od unikania wyplacania odszkodowania. Jak to sie mowi zawsze po :dupa: dostaje szary czlowiek na koncu. Sam juz nie wiem jak to jest jedni mowia tak inni inaczej. Byc moze jezdze prawie rok z niewaznym OC i cale szczescie sie nic stalo na dniach ide wyprostowac sprawe i bede mial to juz za soba.
Wookash
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez madziam » 05 lut 2010 20:04:03

mpl napisał(a):
Co do ubezpieczenia na kogoś to tak: warto od razy zmienić dane, gdyż (przypadek mojej znajomej), poprzedni właściciel może zrezygnować z ubezpieczenia - załatwia się to u ubezpieczyciela, informacja o tym, że sprzedaje się samochód i nie potrzebne jest już ubezp. W tym przypadku macie nic nie warty papierek, a w razie wypadku ponosicie pełne koszty wyrządzonej szkody.

To jest jedna sprawa. A druga jest taka, że jak spowodujesz kolizję to z czyjego ubezpieczenia ma iść odszkodowanie? Klienta, który sprzedał Ci samochód? A z jakiej niby racji? To Ty komuś wyrządziłeś szkodę a nie on. Dleczego mają lecieć jego zniżki jak gość jest niweinny. Jeśli nie przepiszesz polisy i wyrządzisz szkode to możesz się liczyć ze sprawą cywilną (od poprzedniego właściciela samochodu). I tu właśnie zaczyna się interesować Fundusz Gwarancyjny. Ubezpieczasz samochód ale polisa jest na Ciebie. Nie na darmo ktoś wymyślił zniżki i imienną polisę, a nie polisę gdzie zamist danych właściciela są tylko dane samochodu.

manolo napisał(a):
Fundusz Gwarancyjny interesuje jedynie to czy masz aktualne ubezpieczenie OC, to czy jest na Ciebie czy nie już ich nie interesuje! Zresztą ubezpieczenie nie jest na osobe tylko na samochód ;)


Polecam zapoznać się z zasdami ubezpieczeń komunikacyjnych i FG. Zmienisz zdanie jak je przeczytasz.
madziam
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez manolo » 09 lut 2010 15:08:32

To ja polecam zapoznać się z realiami. Niemożliwe jest jeździć dłużej niż 1 miesiąc na polisie sprzedającego. Sprzedający ma obowiązek przekazać dane kupującego ubezpieczycielowi, ten już się skontaktuje z kupującym.
Największe prawdopodobieństwo kiedy UFG się nami zainteresuje to wtedy gdy np. po przerwie w OC próbujemy ponownie ubezpieczyć auto lub je wyrejestrować. Na 100% zainteresuje się nami gdy nie mając OC wyrządzimy komuś szkode, wtedy nałoży kare za brak OC i ściągnie regresem odszkodowanie.
Ja tylko nie rozumiem kierowców, którzy kombinują tak żeby zapłacić 10zł mniej w ogólnym rozrachunku... Ponadto ubezpieczenia nie są takie drogie wystarczy wziąć na przykład directy link4 itp...
manolo
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez oposs » 09 lut 2010 16:30:53

manolo napisał(a): Niemożliwe jest jeździć dłużej niż 1 miesiąc na polisie sprzedającego
manolo napisał(a):ubezpieczenia nie są takie drogie wystarczy wziąć na przykład directy link4

Nie pierdol Kaziu

Waldemar Łysiak, Dobry
:wink:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rejetracja auta

Postprzez ijido » 09 lut 2010 19:14:20

w naszym kraju to niestety jest tak
że głupota głupotę goni....
jak kupisz auto i w 30 dni nie wypowiesz umowy bieżącego ubezpieczenia to ci każą płacić za nie mimo iż zawarłeś nowe na siebie. A jak chcesz kontynuować ubezpieczenie klienta to przelicza ci składki na nowo.
Czyli teoretycznie póki jest ubezpieczenie to auto jest ubezpieczone. Jak masz kartkę z polisa to nic ci nie zrobią. Ja tez będę miał polisę nie na swoje nazwisko i co.
A po prostu na nowe zorientuj się w ubezpieczeniu i na czas wykup na siebie a zrezygnuj z bieżącego, chyba ze jest kożystne.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rejetracja auta

Postprzez manolo » 10 lut 2010 14:10:14

oposs napisał(a):
Nie pierdol Kaziu

Waldemar Łysiak, Dobry
:wink:


Merytoryczność Twojej wypowiedzi świadczy o poziomie... Skoro twierdzisz, że nie mam racji, to bardzo proszę przedstaw swoje argumenty, oba moje stwierdzenia są prawdą, z czego o jednym jestem przekonany z autopsji...
manolo
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez oposs » 10 lut 2010 17:02:55

manolo napisał(a):Merytoryczność Twojej wypowiedzi świadczy o poziomie

... moim czy Łysiaka? Jezeli obydwu po rowno to dzieki za pochlebstwo :D
manolo napisał(a):bardzo proszę przedstaw swoje argumenty

Prosze bardzo:
Ad.1
manolo napisał(a):Niemożliwe jest jeździć dłużej niż 1 miesiąc na polisie sprzedającego

Ponownie pozwole sobie zacytowac
W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

Art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Ad.2
manolo napisał(a):ubezpieczenia nie są takie drogie wystarczy wziąć na przykład directy link4

Link 4 to zajebiscie "tania" i dobra firma :mrgreen: Czy mam opowiedziec ile sie nameczyl jeden koles zeby uzyskac odszkodowanie z Linka jak go lekko przytarlem, a moze jeszcze raz zacytowac Łysiaka?
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rejetracja auta

Postprzez Lady_Killer » 10 lut 2010 17:22:16

oposs napisał(a):Link 4 to zajebiscie "tania" i dobra firma :mrgreen: Czy mam opowiedziec ile sie nameczyl jeden koles zeby uzyskac odszkodowanie z Linka jak go lekko przytarlem, a moze jeszcze raz zacytowac Łysiaka?


Nie chodzi o to czy koleś dostał odszkodowanie z Twojego ubezp. czy nie, tylko o to ile tego OC masz płacić na rok. Dla przykładu my płacimy 600zł\rok w Link4 a w PZU musielibyśmy płacić ponad 1500zł. Tu Manolo ma rację...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rejetracja auta

Postprzez ijido » 10 lut 2010 18:33:20

nie gadajcie nic o cenach ubezpieczenia bo szukam bardzo taniego no i nie podobają mi się ceny:
Frota b, 1999, benzyna 2.2, kierowca 26lat, 5 lat bezwypadkowej, zero stłuczek, prawo jazdy od 2003, parking na ulicy, 41-500, Chorzów,
- Aviva CU OC 680zł

może ktoś ma namiar na tańsze OC?
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rejetracja auta

Postprzez mikrusik » 10 lut 2010 19:12:59

ijido napisał(a):nie gadajcie nic o cenach ubezpieczenia bo szukam bardzo taniego no i nie podobają mi się ceny:
Frota b, 1999, benzyna 2.2, kierowca 26lat, 5 lat bezwypadkowej, zero stłuczek, prawo jazdy od 2003, parking na ulicy, 41-500, Chorzów,
- Aviva CU OC 680zł

może ktoś ma namiar na tańsze OC?


AXA - frota 95 rok, 32 lata, kierowca od 14 lat, 14 lat bezwypadkowej jazdy, za OC i NW płacę rocznie 289 zł (posiadam dodatkową zniżkę za to, że ubezpieczam kilka samochodów u nich. Jeśli chcesz daj znać na prv. podam ci kod po którym dostaniesz 50 zł rabatu. (Mają jakiś program po którym jak się zbierze ileś tam osób które z kogoś kodu ubezpieczą auto to właściciel kodu mam niby dostać 50 zł... - mnie to wisi ale sam możesz skorzystać. Ubezpieczałem u nich wiele aut - i tk - za passata 2004 rok 2 lata temu OC i AC kosztowało mnie 1400 zł, Citroen c4 2007 rok - OC i AC 890 zł. Ja mogę ich polecić.
mikrusik
 

Re: Rejetracja auta

Postprzez Lady_Killer » 10 lut 2010 19:56:10

Cena ubezpieczenia zależy też od lokalizacji zamieszkania. W większych miastach będzie dużo drożej.
Nasz przykład:
Link 4 - frota A, 92r. , 2.4silnik, kierowca 34 lata, prawo jazdy od 13lat, zniżki 60% i płacimy 620zł \ rok ( OC + NNW )
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rejetracja auta

Postprzez mikrusik » 10 lut 2010 21:57:48

Lady_Killer napisał(a):Cena ubezpieczenia zależy też od lokalizacji zamieszkania. W większych miastach będzie dużo drożej.
Nasz przykład:
Link 4 - frota A, 92r. , 2.4silnik, kierowca 34 lata, prawo jazdy od 13lat, zniżki 60% i płacimy 620zł \ rok ( OC + NNW )


Hmm zgadzam się będzie drożej - płacę według łódzkich stawek - więc chyba to to droższe miasto. Jak pytałem w LINK4 jeszcze za czasów passata chcieli mnie ubezpieczyć o prawie 500 zł więcej za full pakiet w porównaniu do AXA. Nie chcę specjalnej reklamy robić - ale zadzwońcie i sprawdźcie lub na stronie www sami wyliczcie swoja stawkę w Axa - powinno chyba być taniej... skoro u mnie za 95 rok 2,0 silnik wyszło niecałe 300 zł OC + NW rocznie. Kto wie - może się okazać, że uda się wam zaoszczędzić trochę kasy.
:>:
Załączniki
oc.JPG
oryginał cały rok dla mojej frotki - województwo łódzkie
oc.JPG (32.98 KiB) Przeglądane 3366 razy
mikrusik
 

Re: Opłaty. oc/ac

Postprzez konik » 10 lut 2010 23:15:52

Frota A Sport 2.0i 93' 60% zniżki firma MTU 306
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Opłaty. oc/ac

Postprzez ijido » 11 lut 2010 00:31:27

o AXA nic mi nie mów to "patałachy bez czci i wiary"
5 lat bezwypadkowej, ponad rok przerwy i co? i nie uznają własnych wypracowanych zniżek a z racji bycia kiedyś ich klientem nie przysługuje promocja 50zł na kod.
czyli płacisz jakbyś nie miał zniżek wogóle...
niezłe potraktowanie klienta który wpompował w nich zwyżkowe (do 25lat) opłaty za OC i AC
nie chce mieć z zakładem który ma klienta za NIC nic wspólnego
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Opłaty. oc/ac

Postprzez manolo » 11 lut 2010 17:10:43

oposs napisał(a):
manolo napisał(a):Merytoryczność Twojej wypowiedzi świadczy o poziomie

... moim czy Łysiaka? Jezeli obydwu po rowno to dzieki za pochlebstwo :D
manolo napisał(a):bardzo proszę przedstaw swoje argumenty

Prosze bardzo:
Ad.1
manolo napisał(a):Niemożliwe jest jeździć dłużej niż 1 miesiąc na polisie sprzedającego

Ponownie pozwole sobie zacytowac
W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

Art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Ad.2
manolo napisał(a):ubezpieczenia nie są takie drogie wystarczy wziąć na przykład directy link4

Link 4 to zajebiscie "tania" i dobra firma :mrgreen: Czy mam opowiedziec ile sie nameczyl jeden koles zeby uzyskac odszkodowanie z Linka jak go lekko przytarlem, a moze jeszcze raz zacytowac Łysiaka?


Widze, że masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem....
W domyśle "jeździć dłużej niż 1 miesiąc na polisie sprzedającego" oznacza jeździć na polisie w której widnieją dane sprzedającego.

Lady_Killer, ma rację, przy OC kieruje sie tylko ceną nie widze potrzeby kierować się czym innym, wypłacalnośc towarzystwa to inna kwestia.
manolo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron