Witamy !



Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez jacekrowinski » 09 sty 2012 15:58:45

Witam

Jak w temacie - jakie poza AC stosujecie metody na zabezpieczenie przeciwkradzieżowe Waszych Frotek ? Pytanie wzięło się stąd, że o temacie kradzieży przypomniała sobie moja szanowna małżonka po dobrym roku posiadania Starej Poczciwej Frani. I stwierdziła, że skoro nią od czasu do czasu jeździ po różnych miastach większych i mniejszych, to ryzyko uszkodzenia lub kradzieży jest. Też i nie dziwota ale na moje stwierdzenie, że takich aut raczej nie kradną, bo i mają nowsze i ładniejsze w tym celu, nie dała się przekonać i zażądała AC lub blokady. A że jest to już trzeci samochód w rodzinie więc wybrałem wariant jakaś blokada zamiast AC. Co szanowni koledzy polecają i co stosują w tej materii w swoich Frotkach ?

Pozdrawiam
jacekrowinski
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez FROTERKA » 09 sty 2012 16:15:47

Temat do poczytania dla potencjalnych złodziei. :wink:
My mamy immo ale prędzej ukradną antenę cb czy wycieraczki niż całe auto. Mam podobne zdanie do Twojego - są nowsze i ładniejsze..
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez Odoll » 09 sty 2012 16:55:36

Ja stosuję ...............kluczyk :D .................... i czarodziejski przełączniczek w zaczarowanym miejscu :mrgreen:

Znam takie go co jako zabezpieczenie stosuje pusty aku :D i parkuje zawsze na górce żeby grawitacyjnie odpalić ale nie bedę pisał kto to taki :mrgreen:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez Lady_Killer » 09 sty 2012 17:25:58

Odoll napisał(a):czarodziejski przełączniczek w zaczarowanym miejscu :mrgreen:

Gdzie, gdzie, gdzie :?: :?: :wink:
Odoll napisał(a): Znam takie go co jako zabezpieczenie stosuje pusty aku :D i parkuje zawsze na górce żeby grawitacyjnie odpalić ale nie bedę pisał kto to taki :mrgreen:

Niezły sposób, u nas byłoby ciężko z kradzieżą w ostatnim czasie, bo Frotka bez amciu stała, więc tak czy tak złodziej musiałby najpierw ze stacji w kanisterku przynieść sobie benzynki na odpał :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez galaxy » 09 sty 2012 17:48:01

ja jak Odoll, w każdym aucie stosuje ukryty pstryczek elektryczek ;) polecam jest to 100% lepsze od drogich alarmów i dużo tańsze .
galaxy
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez steele » 09 sty 2012 17:50:05

galaxy napisał(a):ja jak Odoll, w każdym aucie stosuje ukryty pstryczek elektryczek ;) polecam jest to 100% lepsze od drogich alarmów i dużo tańsze .

Mam to samo + otrzymana z Frotką blokada na kartę w przypadku ingerencji w elektrykę :)
steele
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez RudeBoy » 09 sty 2012 19:11:38

Ukryty pstryczek jest dobrym patentem. W benzyniaku zrobienie tego to banał.
Jednak ja nie wiem jak to zrobić w dieslu. Jaki obwód przerywać aby było to skuteczne i zarazem bezpieczne dla delikatnej pompy :niewiem:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez galaxy » 09 sty 2012 20:34:44

RudeBoy napisał(a):Ukryty pstryczek jest dobrym patentem. W benzyniaku zrobienie tego to banał.
Jednak ja nie wiem jak to zrobić w dieslu. Jaki obwód przerywać aby było to skuteczne i zarazem bezpieczne dla delikatnej pompy :niewiem:


wiesz ja tego sam nie robię , mam taki zakład niedaleko mnie , który zakłada alarmy, immobilajzery , parktroniki i inne cuda tego typu. A takie pstryczki elektryczki jak ja to mówię to są przeróżne , od prostych hebli ;) on/off i takie na mikroukładzie jakimś że np. musisz dwa punkty dotknąć w aucie ...
galaxy
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez RudeBoy » 09 sty 2012 20:41:15

galaxy napisał(a):wiesz ja tego sam nie robię , mam taki zakład niedaleko mnie , który zakłada alarmy, immobilajzery , parktroniki i inne cuda tego typu. A takie pstryczki elektryczki jak ja to mówię to są przeróżne , od prostych hebli ;) on/off i takie na mikroukładzie jakimś że np. musisz dwa punkty dotknąć w aucie ...


Samo zabezpieczanie to bym sobie wyrzeźbił tylko jakbym wiedział co odciąć... kiedyś się za to wezmę... 8:)
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez galaxy » 09 sty 2012 21:02:54

RudeBoy napisał(a):
galaxy napisał(a):wiesz ja tego sam nie robię , mam taki zakład niedaleko mnie , który zakłada alarmy, immobilajzery , parktroniki i inne cuda tego typu. A takie pstryczki elektryczki jak ja to mówię to są przeróżne , od prostych hebli ;) on/off i takie na mikroukładzie jakimś że np. musisz dwa punkty dotknąć w aucie ...


Samo zabezpieczanie to bym sobie wyrzeźbił tylko jakbym wiedział co odciąć... kiedyś się za to wezmę... 8:)


po co masz rzeźbić , ja mam w aucie takie : http://moto.allegro.pl/sensorowa-blokada-zaplonu-multiblok-sklep-lodz-i2038346606.html

lub takie nie pamiętam teraz http://moto.allegro.pl/sensorowa-blokada-zaplonu-exterminator-sklep-lodz-i2038346603.html
galaxy
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez RudeBoy » 09 sty 2012 21:29:17



Taaak... i jak mam odciąć zapłon w dieslu na mechanicznej pompie sterowanej elektronicznie?
To wcale nie jest takie proste.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez galaxy » 09 sty 2012 21:33:52

RudeBoy napisał(a):


Taaak... i jak mam odciąć zapłon w dieslu na mechanicznej pompie sterowanej elektronicznie?
To wcale nie jest takie proste.


ja się nie znam , także nie podpowiem . Ja zakładałem tu : http://www.car-el.pl/kontakt.html mili ludzie , zadzwoń i zapytaj , może podpowiedzą .
galaxy
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez jrzeuski » 10 sty 2012 08:58:06

Odoll napisał(a):nie bedę pisał kto to taki :mrgreen:
No tylko byś spróbował :killer: :killer: :killer: :razz:
Popieram zdanie, ze najlepszy jest ukryty przełącznik odcinający zapłon. We Frotce jest mnóstwo miejsc, gdzie można go schować. Rzeczywiście z dieslem jest trudniej, bo trzeba się wpiąć w układ gaszenia silnika czyli zawór odcinający dopływ paliwa, który jest wewnątrz pompy. Ale po rozpracowaniu kabelkologii jest to do zrobienia. Za to bardzo prosto jest odciąć przekaźnik uruchamiający rozrusznik. Oczywiście nie pomoże to na odpalenie śrubokrętem, ale do tego już trzeba maskę otworzyć i trochę pogrzebać a to już może wzbudzić czyjeś podejrzenia.

PS. Polecam też metodę na błoto. Duuużo błota i wszędzie (najlepiej w środku też). Plus trochę wgniotów i rys. Gwarantuję, że nikt nawet nie dotknie auta, żeby się nie ubrudzić. Ba, nawet nie zaparkuje obok w obawie o swoje auto. Na części też nie wezmą, bo od razu widać, że wszystko wymęczone w terenie i zaraz zgnije albo się zepsuje. A i na drodze zawsze ustąpią pierwszeństwa i ogólnie wszyscy jacyś grzeczniejsi się robią. Same zalety... :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez Odoll » 10 sty 2012 10:17:10

jrzeuski napisał(a):Polecam też metodę na błoto. Duuużo błota i wszędzie


BARDZO dobra metoda :>: sam też taką stosuję i dodaje to tego " szadółki* " w środku samochodu :boss:


* Gdańskie wysypisko śmieci w szadółkach.
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez FROTERKA » 10 sty 2012 11:22:48

...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez Odoll » 10 sty 2012 15:32:31

Takie rzeczy to nie u mnie , jak sprzątałem samochód na wyjazd na zlot do włościejewek ( musiałem , wife ze mną jechała :) ) to znalazłem pozostałości po zlocie w żelaznem :boss:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez jrzeuski » 10 sty 2012 15:35:51

Zrób w końcu ten snorkel, to zawartość kabiny Frotki będziesz musiał częściej wywalać :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez jacekrowinski » 11 sty 2012 09:16:48

A czy ktoś z szanownych kolegów ma zamontowany we Frotce kawał żelastwa znany pod nazwą Bear Lock ? Byłem wczoraj w zakładzie, gdzie montują róznego rodzaju zabezpieczenia i fachura powiedział, że osobiście w cenie do 500 zł polecałby to żelstwo zamiast elektroniki. Stwierdził, że typowe immobilizery i elektroniczne pstryczki fachowiec robi w góra 10 minut a tą blachę musi ponoć ciąć hydraulicznym czymś tam znacznie dłużej i wozić ze sobą to niemałe hydrauliczne coś, wiec zdarza się znacznie rzadziej by kradli z mechaniczną blokadą skrzyni biegów niż z elektroniką. Proponował mi jeszcze jakiś nowy patent z blokowaniem kolumny kierownicy ale jak zaśpiewał mi "poniżej 2000 zł z montażem" za to cacko, to więcej już nie pytałem o szczegóły.
jacekrowinski
 

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez jrzeuski » 11 sty 2012 09:36:00

jacekrowinski napisał(a):A czy ktoś z szanownych kolegów ma zamontowany we Frotce kawał żelastwa znany pod nazwą Bear Lock ?
Pamiętaj, że jakbyś kiedyś chciał się pobawić w terenie to ten Bear Lock wymaga przedziurawienia tunelu i może być ciężko to uszczelnić, żeby woda się nie wlewała ;-)
jrzeuski napisał(a):PS. Polecam też metodę na błoto. Duuużo błota i wszędzie (najlepiej w środku też). Plus trochę wgniotów i rys. Gwarantuję, że nikt nawet nie dotknie auta, żeby się nie ubrudzić.
O coś takiego mi chodziło :mrgreen:
586

-- Dodano 11/01/2012 09:36 --

FROTERKA napisał(a):A ja myślałam, że
http://demotywatory.pl/3636397/Czystosc
A powyżej masz Men's car :D Nie widać tego, ale w środku jest bagno, bo podłoga jeszcze nie wyschła (dlatego dywaniki leżą na dachu).
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jak zabezpieczacie wasze Frotki ?

Postprzez steele » 11 sty 2012 10:03:05

jacekrowinski napisał(a):A czy ktoś z szanownych kolegów ma zamontowany we Frotce kawał żelastwa znany pod nazwą Bear Lock ?

Miałem to chyba w 3 samochodach. Żadnego nigdy nie ukradli, więc chyba działa. Fakt,że autka były raczej ze średniej półki ale Frotka też nie Maybach :)
steele
 


Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości