Witamy !



Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika

Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika

Postprzez brum » 11 mar 2012 15:18:14

Sytuacja wygląda tak.
Pod koniec stycznia jak były mrozy, siostra odpaliła auto w garażu, pochodziło kilka min i wyjechała przed dom. Auto sobie tam chodziło kilka min, ona poszła do domu, jak przyszła po kilku min auto nie chodziło. Okazało się że pękł w tym czasie jeden z pasków rozrządu. W tym samym dniu auto pojechało do mechanika, po kilku dniach rozebrali, kilka zaworów krzywych, więc wymiana, planowanie, nowy rozrząd i uszczelki. Po tyg, jak auto miało być do odbioru, okazało się przy składaniu, że pasek pękł dlatego że się zatarł jeden wałek rozrządu, trzymali się tego że olej zamarzł i dlatego tak.(wcześniej tego nie stwierdzili), ale po dwóch dniach auto już chodziło. Koszt wszystkiego 2100.
Minęło kilka dni, okazało się że leje się olej, więc reklamacja. Niby zrobili, ale jak wróciła to silnik się trząsł., więc znowu do nich. szukali kilka dni, niby to niby tamto. Jak robili pierwszy raz reklamacje to rozbierali układ wysokiego napięcia, to że przewody były do dupy, to nie powiedzieli, choć sam to wiedziałem więc wymieniłem, wymieniona została też cewka(przed ich grzebaniem było ok). Twierdzili że wszystko ok, choć auto mocy nie miało i szarpało.
Ale silnik dalej się trząsł, tydzień temu znowu zaczął się olej lać, więc w czwartek pojechało do nich(wcześniej mechanik był chory), następnego dnia tj, piątek auto do odbioru. Silnik dalej się trzęsie....powiedzieli że jeden cylinder ma słabe cisnienie... wczoraj zrobione zostało kilka km, po czym stało w garażu i pod autem kałuża oleju...Więc raczej nie zrobili wycieku.
Przed zerwaniem paska, i włożeniem ich łap. silnik chodził równo itd. jutro znowu tam jedzie! też się tam wybiorę żeby ich ładnie zjebać.
Jak w czwartek auto do nich pojechało, to przyjechali po stare części(koła rozrządu) bo nie byli pewni czy dobrze zrobili rozrząd!

Co w tej sytuacji można zrobić? Bo jest coraz gorzej.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez RudeBoy » 11 mar 2012 15:26:43

FV za naprawy są?
Jeżeli nie ma to pozostaje błaganie o doprowadzenia auta do stanu właściwego.
Jak FV nie dali zażądać wystawienia FV. Jak nie będą chcieli dać masz jeden ostateczny argument w ręce, który auta nie uzdrowi ale na nich może podziałać. Postrasz ich Urzędem Kontroli Skarbowej.

A co do auta to gdzie jest ten wyciek oleju? On pewno nie rzutuje na samą prace silnika. Ja bym się złapał tego, że skoro auto było po zerwanym rozrządzie głowica po remoncie to mogli spaprać samo ustawienie rozrządu. Brak mocy i nierówna praca ślinika idealnie się w to wpasowuje. Może założyli zły pasek - inna ilość zębów. Chyba nie są pewni tego co zrobili bo skoro chcieli te stare fanty oglądać...
Głowice naprawiali sami czy dali do jakiegoś fachowca?
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez brum » 11 mar 2012 15:59:31

FV jest. Silnik odzyskał moc po wymianie cewki, któa została chyba uszkodzona przy naprawie, bo wcześnie było ok.
Tylko się olej leje i nie równo pracuje. Ma np 900obr i co chwila spada o 50, widać to na oświetleniu że przygasa. Ogólnie cały silnik się trzęsie o raczej buja. Leje się gdzieś z pod rozrządu.
Głowicę robili gdzieś w KRK
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez RudeBoy » 11 mar 2012 19:43:26

Co to za auto? Trzeba bo podpiąć pod kompa i zobaczyć co powoduje te spadki obrotów...
W pierwszej kolejności przyciśnij gości żeby usunęli wyciek. Może coś tam zarzygane olejem... czujnik halla... :?
I koniecznie jedź z siostrą bo wiesz jak jest.... baby w warsztatach to powinny być... tylko gołe na plakatach...
Będą jej wciskać kit i bidna auto będzie mieć cały czas zesrane.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez brum » 11 mar 2012 20:57:19

Niestety to super hiper golf 4. Komp jest czysty.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez Gruby » 11 mar 2012 21:39:03

"Ma np 900obr i co chwila spada o 50, widać to na oświetleniu że przygasa."
BRUDNA PRZEPUSTNICA! odkręcić, wyczyścić benzynką, zaadaptować przez vaga.


"Silnik odzyskał moc po wymianie cewki, któa została chyba uszkodzona przy naprawie, bo wcześnie było ok. "
Cewki podatne na uszkodzenia przy zdejmowaniu, jak miała się ujebać to i w ASO by urwali.

-- Dodano 11 mar 2012 21:39:03 --

Ps. przepustnica w golfach to bardzo delikatny element, 80% golfów ma ją zepsutą przez co faluje na obrotach, ale jak podłączałeś pod kompa i nie wyszedł błąd to powinna być ok. dlatego podczas czyszczenia nie otwierać na chama, nie rozbierać na części pierwsze, wystarczy dokładnie umyć zmywaczem i odmuchać.
Gruby
 

Re: Niepoprawna naprawa silnika przez mechanika.

Postprzez damianEK691965 » 25 maja 2012 22:44:34

oprócz prób typu zrób to sam Pozostaje Ci droga cywilno-prawna z nieuczciwym mechanikiem najpierw spróbuj wysłać jakieś pismo a później sąd i tyle bo z tego co piszesz to widzę to oni raczej już tego nie naprawią :(
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości