Witamy !



Przegląd / badanie techniczne

Przegląd / badanie techniczne

Postprzez przemekcrx » 21 mar 2013 09:55:17

Posty przeniesione z tematu o bodylifcie, gdzie Satan zaprezentował swoją Frotę:
Obrazek
Obrazek



A tak na marginesie na drodze publicznej nie masz dowodu od tego auta..
Ogólnie jak dla mnie wygląd to porażka :shock:
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez jrzeuski » 21 mar 2013 10:01:46

A właściwie to za co ten brak dowodu? Widziałem już różne obrzyny jeżdżące po czarnym z przywieszonymi blachami, więc jakoś się da.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Body lift

Postprzez JJKILLER » 21 mar 2013 12:12:34

przemekcrx napisał(a):...Ogólnie jak dla mnie wygląd to porażka :shock:

Tu nie o wygląd chodzi...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Body lift

Postprzez ali » 21 mar 2013 13:39:36

JJKILLER napisał(a):
przemekcrx napisał(a):...Ogólnie jak dla mnie wygląd to porażka :shock:

Tu nie o wygląd chodzi...


Na pewno w terenie robi ładnie bo tam wygląd jest akurat nie potrzebny.

jrzeuski napisał(a):A właściwie to za co ten brak dowodu? Widziałem już różne obrzyny jeżdżące po czarnym z przywieszonymi blachami, więc jakoś się da.


Już na pierwszy rzut oka masz wystające koła poza obrys, mi takie cos nie przeszkadza ale trafisz na upierdliwego niebieskiego (nie daj boże aby to był jeden z tych ich nowych wozów technicznych) to dowodu nie masz na pewno. A jednak w ten teren trzeba jakoś dojechać, nie mówie już w ogóle o jechanie pare setek km. na zlot.
Pozostaje tylko laweta i inne auto a to już zaczyna sie droga zabawa.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez jrzeuski » 21 mar 2013 13:49:35

Sam jestem w tej chwili bez przeglądu a opony wystają i niespecjalnie mam ochotę je chować pod jakimiś pasami transmisyjnymi. No i się zastanawiam czy załatwiać pieczątkę czy jeździć bez skoro i tak i tak mogą się czepić :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Body lift

Postprzez ali » 21 mar 2013 14:10:39

jrzeuski napisał(a):Sam jestem w tej chwili bez przeglądu a opony wystają i niespecjalnie mam ochotę je chować pod jakimiś pasami transmisyjnymi. No i się zastanawiam czy załatwiać pieczątkę czy jeździć bez skoro i tak i tak mogą się czepić :D


Sam wiesz jak jest, ja staram sie mieć zawsze taki smochód aby z daleka nie mieli powodów do zatrzymania bo wtedy to już róznie może być a ja nie lubie głupich dyskusji.
Kolege zatrzymał ostatnio ten busik policyjny co mają na nim mobline centrum kontroli technicznej, mierzyli mu w ciągniku z naczepą temperaturę kół (aby widać było czy równo hamują) jeździli pod spodem na wózku i szukali wycieków, analiza spalin, pomiar hałasu i multum innych drobiazgów. W efekcie po półtorej godziny kontroli stracił dowody, miał 29 usterek z czego 3 dyskwalifikujące zestaw do dalszej jazdy. Że było to na A4 to zapłacił 3k za holownik który ściągnął go za bramki. A samochód niczym nie odbiega od 90% jeżdżących po polskich drogach, to sie nazywa mieć pecha.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez RudeBoy » 21 mar 2013 14:14:55

jrzeuski napisał(a):Sam jestem w tej chwili bez przeglądu a opony wystają i niespecjalnie mam ochotę je chować pod jakimiś pasami transmisyjnymi. No i się zastanawiam czy załatwiać pieczątkę czy jeździć bez skoro i tak i tak mogą się czepić :D


Jak na tych swoich szumeksach nie wyhamujesz i przywalisz w saturator jakiejś babiny stojący na chodniku to co będzie?
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Body lift

Postprzez jrzeuski » 21 mar 2013 14:38:36

RudeBoy napisał(a):Jak na tych swoich szumeksach nie wyhamujesz i przywalisz w saturator jakiejś babiny stojący na chodniku to co będzie?
Już miałem raz awaryjne i dałem radę :boss: Zresztą rozbujać takie ciężkie buty jeszcze trudniej niż potem zatrzymać. Ale na miasto szukam taniego płaszczaka. Frota zostaje tylko w krzaki i do motania. Dlatego ten przegląd średnio mi potrzebny, ale okazuje się, że znalezienie taniego toczydełka jest niesamowicie trudne. Nikt tego pozbyć się nie chce dopóki jeździ :(
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Body lift

Postprzez ali » 21 mar 2013 15:05:36

jrzeuski napisał(a):
RudeBoy napisał(a):Jak na tych swoich szumeksach nie wyhamujesz i przywalisz w saturator jakiejś babiny stojący na chodniku to co będzie?
Już miałem raz awaryjne i dałem radę :boss: Zresztą rozbujać takie ciężkie buty jeszcze trudniej niż potem zatrzymać. Ale na miasto szukam taniego płaszczaka. Frota zostaje tylko w krzaki i do motania. Dlatego ten przegląd średnio mi potrzebny, ale okazuje się, że znalezienie taniego toczydełka jest niesamowicie trudne. Nikt tego pozbyć się nie chce dopóki jeździ :(


Tylko bez przeglądu i w razie twojej winy w kolizji jest duża szansa że ubezpieczalnia sie na Ciebie wypnie i bedziesz bulił sam za szkody. To największe ryzyko.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez przemekcrx » 21 mar 2013 20:44:07

Wiem za co u mnie teraz dowody lecą ,ma policję praktycznie pod nosem ,tak że nawet bym nie wyjechał bo by była od razu laweta . A w terenie troszkę jeździłem , więc wiem co i jak, ale ten wygląd to może tylko w teren
u mnie by było
zderzak, lampy ,koła ,ostre krawędzie,..itd..
Chyba że faktycznie auto na lawetę i jest zabawa..
Co do przeglądu a w sumie jego brak, w razie kolizji nie z twojej winy prawnie masz nie sprawne auto...i masz pozamiatane.
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez damianEK691965 » 28 mar 2013 00:15:15

Taki lekki :offtopic: się zrobił ale co tam jeżeli chodzi o przegląd to pamiętajmy że fakt posiadania badań nie ma nic wspólnego z odszkodowaniem . odmowa wypłaty odszkodowania może nastąpić i nastąpi gdy
1-odjedziesz z miejsca zdarzenia
2-nie posiadasz uprawnień
3-spowodowałeś kolizję będąc pod wpływem alkoholu lub innych ustrojstw
4-zakaz prowadzenia pojazdów
Auto dopuszczone jest do ruchu kiedy ma wydane tablice rejestracyjne- zalegalizowane (białe te małe naklejki), dowód rejestracyjny, wklejka na szybie czołowej tyle .Teraz kwestia jeżdżenia zmotą po drodze to różnie bo jeżeli jedziesz i jest dobrze to dobrze . Najwyżej dostaniesz mandat za stan techniczny pojazdu lub inną pierdołę i dowód do wora, ale spowodój wypadek drogowy i jest :dupa: bo przyjdzie biegły i zacznie rozbijać gówno na atomy . więc teoretycznie pieszy wbiega nam pod taką zmotę i pech chciał połamie się lub odwiedzi św piotra biegły może wskazać na naszą winę bo np zwykłym autem zrobili byśmy mu mniejszą krzywdę bo np tak jak w przypadku satana zamiast wpaść na maskę po prostu uderzyłby w ścianę :D . No idąc dalej tym tokiem myślenia jesteśmy już jedną nogą w pierdl.
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Body lift

Postprzez ali » 28 mar 2013 02:20:43

damianEK691965 napisał(a):Taki lekki :offtopic: się zrobił ale co tam jeżeli chodzi o przegląd to pamiętajmy że fakt posiadania badań nie ma nic wspólnego z odszkodowaniem . odmowa wypłaty odszkodowania może nastąpić i nastąpi gdy
1-odjedziesz z miejsca zdarzenia
2-nie posiadasz uprawnień
3-spowodowałeś kolizję będąc pod wpływem alkoholu lub innych ustrojstw
4-zakaz prowadzenia pojazdów
Auto dopuszczone jest do ruchu kiedy ma wydane tablice rejestracyjne- zalegalizowane (białe te małe naklejki), dowód rejestracyjny, wklejka na szybie czołowej tyle .Teraz kwestia jeżdżenia zmotą po drodze to różnie bo jeżeli jedziesz i jest dobrze to dobrze . Najwyżej dostaniesz mandat za stan techniczny pojazdu lub inną pierdołę i dowód do wora, ale spowodój wypadek drogowy i jest :dupa: bo przyjdzie biegły i zacznie rozbijać gówno na atomy . więc teoretycznie pieszy wbiega nam pod taką zmotę i pech chciał połamie się lub odwiedzi św piotra biegły może wskazać na naszą winę bo np zwykłym autem zrobili byśmy mu mniejszą krzywdę bo np tak jak w przypadku satana zamiast wpaść na maskę po prostu uderzyłby w ścianę :D . No idąc dalej tym tokiem myślenia jesteśmy już jedną nogą w pierdl.


Czyli panie sam sobie przeczysz bo jednak kwestia badania technicznego może mieć wpływ na odmowe wypłaty odszkodowania. I nie oszukujmy się ubezpieczalnie szukają każdego powodu aby sie wymigać. Biegły orzeknie że samochód nie sprawny i nie wyhamowałeś na czas z powodu np. niesprawnych hamulców i jesteś w czarnej dupie. A nie udowodnisz mu że było inaczej bo nie miałeś przeglądu :P
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Body lift

Postprzez jrzeuski » 28 mar 2013 08:49:01

ali napisał(a):A nie udowodnisz mu że było inaczej bo nie miałeś przeglądu :P
Przegląd robi się co rok. W tym czasie hamulce mogą się zepsuć wiele razy. Nawet zaraz za bramą stacji diagnostycznej. To samo z innymi elementami samochodu mającymi wpływ na bezpieczeństwo jazdy=.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Body lift

Postprzez damianEK691965 » 28 mar 2013 22:11:37

Czyli panie sam sobie przeczysz bo jednak kwestia badania technicznego może mieć wpływ na odmowe wypłaty odszkodowania. I nie oszukujmy się ubezpieczalnie szukają każdego powodu aby sie wymigać. Biegły orzeknie że samochód nie sprawny i nie wyhamowałeś na czas z powodu np. niesprawnych hamulców i jesteś w czarnej dupie. A nie udowodnisz mu że było inaczej bo nie miałeś przeglądu :P[/quote]
Zula wybacz ale muszę
nic nie przeczy wiem co mówię, troszkę tych przepisów znam :D . co do udowodnienia to możesz wykonać scieżkę diagnostyczną i tyle 20 zl kosztuje takie badanie .
A z hamulcami jest tak jak mówi jacek zawsze mogą się zepsuć . :wsciekly: to tak samo jak byś jechał autem i pęknie ci wahacz , jaki wpływ ma na tp badanie techniczne lub jego brak :wink:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Body lift

Postprzez ali » 28 mar 2013 22:19:02

damianEK691965 napisał(a):Czyli panie sam sobie przeczysz bo jednak kwestia badania technicznego może mieć wpływ na odmowe wypłaty odszkodowania. I nie oszukujmy się ubezpieczalnie szukają każdego powodu aby sie wymigać. Biegły orzeknie że samochód nie sprawny i nie wyhamowałeś na czas z powodu np. niesprawnych hamulców i jesteś w czarnej dupie. A nie udowodnisz mu że było inaczej bo nie miałeś przeglądu :P

Zula wybacz ale muszę
nic nie przeczy wiem co mówię, troszkę tych przepisów znam :D . co do udowodnienia to możesz wykonać scieżkę diagnostyczną i tyle 20 zl kosztuje takie badanie .
A z hamulcami jest tak jak mówi jacek zawsze mogą się zepsuć . :wsciekly: to tak samo jak byś jechał autem i pęknie ci wahacz , jaki wpływ ma na tp badanie techniczne lub jego brak :wink:[/quote]

Ma taki że jak nie masz badania to nawet nikt nie rozważa czy masz sprawne, bo masz nie sprawne :P Łatwo cwaniakować na forum i bić piane, widziałem wielu "cwaniaków" jak z podkulonymi ogonami płaczą do policjantów tudzież innych służb. Sprawny samochód ma mieć przegląd wbity w dowodzie i wtedy możecie mieć głeboko w tyłku że padną hamulce a jak nie ma stępla to wasz problem. Ja tam wole mieć podbity ale jak z Jerzuskim jeździcie bez, to niech wam będzie na zdrowie. Sory za :offtopic: Zula ale chłopaki prowokują.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Przegląd / badanie techniczne

Postprzez Huberek » 19 lut 2014 12:24:05

Chłopaki, mam taki kłopot, sypie mi się kosz na zbiornik paliwa. W zasadzie to kosz już nie pełni swojej funkcji. Szukam ładnego kosza, ale na razie żeby nie zgubić zbiornika, podwiązałem całość, łącznie z koszem, do ramy, taśmami do mocowania ładunków.
Najtańsze taśmy po 18,- zł szt. (1000 kg) z atestem. 2 szt.
Technicznie nie ma prawa to teraz odpaść, ładnie opasane, zadbane, zabezpieczone końcówki.

Tylko co na to diagnosta? bo mam badanie niedługo ? Wycieków brak, bezpieczeństwu to nie zagraża.
Kupię do froty A:
głośniki wysokotonowe drzwi, wtyczki wentylatorów, światła przeciwmgielne

tel 519-079-254
Avatar użytkownika
Huberek
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 549
Obrazki: 15
Dołączył(a): 13 gru 2013 20:00:07
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Przegląd / badanie techniczne

Postprzez jrzeuski » 19 lut 2014 12:34:36

W sobotę oglądałem kosz w niezłym stanie, ale nie wiem za ile by poszedł. Mój też jest w agonalnym, ale zamierzam sobie wyspawać nowy lub obecny przerobić z połataniem przy okazji.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Przegląd / badanie techniczne

Postprzez Huberek » 19 lut 2014 12:57:04

Kosz jakiś wymyślę, cieplej się robi zacznę się rozglądać, mam parę namiarów koło siebie.
Nie chcę brać byle czego, więc może na taśmach powisieć. Tylko co diagnosta na to?
Kupię do froty A:
głośniki wysokotonowe drzwi, wtyczki wentylatorów, światła przeciwmgielne

tel 519-079-254
Avatar użytkownika
Huberek
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 549
Obrazki: 15
Dołączył(a): 13 gru 2013 20:00:07
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998


Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron