Witamy !



Kłopot po sprzedaży auta

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez nightman » 21 sie 2013 14:21:25

kondi napisał(a):a pana z pzm dał mi żeby tamten powiedział mi co jest do zrobienia że niby sprzegło sie kończy czy pompa zdechła i że niby o tym wiedziałem i to są wady ukryte ale coś mi sie nie chce wiezyć że to był faktycznie człowiek z pzmu

Ooo znalazł się wróżbita... nie dosyć że dobry duszek to jeszcze wszechwiedzący...
Hmmm...skąd to miałeś wiedzieć, że się kończy? przecież Ty się na autach kompletnie nie znasz...jeździsz aż nie padnie a jak padnie to do warsztatu i game over...
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez kondi » 21 sie 2013 17:36:58

wiec tak dzwonił do mnie opowiadał że wymienił jakiś napinacz uszczelke pod kolektorem i jakieś tam pierdoły ale mimo tego chce mi oddać samochód bo jednak nie opłaca mu sie tego wszystkiego robić ...

co teraz robić ??? przystać na to czy powiedzieć że nic z tego, widziełeś co brałeś, pewnie jak sie nie zgodze to sprawa pójdzie do sadu, ma tam jakąś opinie żeczoznawcy sądowego ,

chyba powiem mu żeby mi przysłał na meila skan tej opinii

jesli wyśle będe widział czy tak faktycznie jest
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez ali » 21 sie 2013 17:51:36

Weź na spokojnie, jak koles coś grzebał to jesteś już własciwie czysty, a w sądzie to może będzie dług...........o trwało. Koleś na razie na zastraszenie idzie, puki nie da Ci niczego na piśmie to i sądu nie bedzie bo niby na jakiej podstawie ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez szymon.ha » 21 sie 2013 17:53:36

Przez telefon to można sobie gadać z kimkolwiek o czymkolwiek.
Powiedz mu żeby wysłał do Ciebie pismo poleconym że chce zwrócić auto, jak do ciebie dojdzie, to odbierz po 2 tygodniach i odpisz że niestety czas minął na zwrot ( o ile liczyła by się data odbioru przez ciebie a nie kiedy on to wysłał).
Choć ja bym miał go gdzieś, bo nie długo minie te kilka dni za nim on zgłosi to do sądu lub gdzieś i w ogóle to chce kasę odzyskać bo nie stać go na auto.
Bądź zrób tak że jeśli na umowie jest np. 1000zł, to tylko wtedy możesz mu tyle zwrócić, bo nic innego nie udowodni, a jeśli auto poszło np. za 5000zł, to albo odpuści, albo zwróci auto i będziesz jeszcze do przodu o ile właśnie go nie skatował przez ten krótki okres.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez RudeBoy » 21 sie 2013 18:01:49

Weź olej gościa.
Kupił VM i sie obsrał.
Niech Ci opinie rzeczoznawcy podeśle ale przestań z nim negocjować i koniec tematu.
Jak taki kozak i pewny siebie niech zakłada sprawę.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez jrzeuski » 21 sie 2013 18:32:33

Powiedz mu, że jak chce oddać, to chętnie je przygarniesz, ale kasy mu nie zwrócisz :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez Trzeci » 21 sie 2013 18:39:23

CO do opinii to musi być opinia biegłego sądowego z zakresy motoryzacji a nie rzeczoznawcy. Jeżeli gościu nie ma uprawnień to olej jego opinię.
Poza tym już dłubał w silniku, jeżeli chce zwrócić to w stanie zakupu !!!
Olej to idź na piwo
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez kondi » 21 sie 2013 19:07:06

i własnie go tak zbywam żeby ten tydzien przeleciał a potem to może mi.... a co nailepsze pytam sie go jak chce mi zwrócić auto bo przecie nie sprawne jest według niego ... i że mam jechać po nie czy co ??? a on na to że nie ma problemu on nim przyjedzie do mnie .. wiec jaki hu.... nie sprawne a on przyjedzie do mnie nim z łodzi ponad 200km ...


no własnie że ten żeczoznawca ponoć jest biegłym sądowym ...
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez ali » 21 sie 2013 19:09:35

kondi napisał(a):
no własnie że ten żeczoznawca ponoć jest biegłym sądowym ...


Ponoć ....................nawet z nimi nie dyskutuj bo moga nagrywac itp. Jak ma roszczenia jakieś to nich na piśmie sformułuje i listem poleconym wysyła.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez lysy » 21 sie 2013 23:33:07

Mogę mu wysłać moje zdjęcie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez mody1 » 22 sie 2013 07:35:25

lysy napisał(a):Mogę mu wysłać moje zdjęcie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To będzie mógł straszyć dzieci pod przedszkolem
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez FROTERKA » 22 sie 2013 07:37:15

Konrad, rozumiem, że denerwujesz i przejmujesz się tą sytuacją, ale posłuchaj Kolegów i olej gościa. Tzn. przestań z nim dyskutować przez telefon i zażycz sobie wszystko na papierze (poleconym, e-mailowo, faxem itp).
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez nightman » 22 sie 2013 07:52:29

mody1 napisał(a):
lysy napisał(a):Mogę mu wysłać moje zdjęcie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To będzie mógł straszyć dzieci pod przedszkolem

Albo postawi sobie fotkę Łysego przed cukierniczką - wtedy na pewno mu mrówki cukru nie wyjedzą....
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez broda » 22 sie 2013 08:28:27

Kolego weź to na spokojnie i idź na piwko tak jak wszyscy piszą. Panu podziękuj i czekaj na wezwanie do sądu. Pamiętaj też że cwaniak może pójść do radcy prawnego i wysmarować do ciebie pisemko taka usługa u mnie w Szczecinku kosztuje 25 zł takie pisemko jeśli dostaniesz też olej.
Jeśli facet chce niech zakłada sprawę sam będzie musiał pokryć koszty i zapłacić za opinie biegłych sprawa może się ciągnąc latami a i tak niczego ci nie udowodni. Mój szwagier sądzi się z salonem motocyklowym w Koszalinie kupił motocykl za 70 tyś i jest wadliwy ma ekspertyzy biegłych a sprawa toczy się już 2 lata i końca nie widać kosztowało go to już jakieś 28 koła i na razie tylko on ponosi wszelkie koszta.
poza tym sprawdź czy na umowie jest paragraf o tym ze kupujący zapoznał się ze stanem pojazdu jak tak to mu powiedz grzecznie spier.... Pozdrawiam i nie denerwuj się szkoda zdrowia
broda
 

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez kondi » 27 sie 2013 20:07:50

dzwonił dziś ale gościu strasznie napalony jest bo na kom nie odbierałem to zadzwonił na domowy a że w domu mnie nie było to potrafił znaleźć w necie tel do pracy i tam dzwonił do mnie .... pogadaliśmy sobie chwilkę i ... mówię mu że my to sobie możemy gadać :) ale i tak nam nic do tego bo na umowie widnieje mój ojciec i jego żona wiec my sobie gadać możemy a i tak nic to nie wnosi do sprawy :) niby miała jego zona dzwonić ale nie dzwoniła do tej pory ... zobaczymy czy listonosz w najbliższym czasie przyniesie jakiś polecony
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez axit » 29 sie 2013 18:00:31

Po 1 Jeśli sprzedałeś jako osoba prywatna to możesz być laikiem i nie musisz wiedzieć co w samochodzie piszczy puki jeździ jeździsz - jak pada niewiesz co od teego sa mechaniory.
Po 2 jak już tu wspomniano w umowie KS jest zapis (no chyba ze został skasowany / zamazany usunięty) ze kupujący zna stan pojazdu jaki kupuje - był u diagnosty? Ścieżka była czy tylko pan Henio z min przyjechał?
Po 3 jak wspomniałeś gościu już chwile jeździ samochodem - skąd wiesz co z nim robił? Co wymienił / podmienił zepsuł
Po 4 skoro złom to po co już pchał tam łapy?

Sam kupuje i sprzedaje swoje samochody średnio co 1,5 / 2 lata i były one w różnym stanie (jeden to do dzis mi się kłania za dobra Astrę) i jakos jeszcze nikt nie próbował nic odemnie wyciągnąć, a ze sprzedałeś TDSa to może gościu się ocknął co i jak z tymi silnikami i moze się boi ze pójdzie w jeszcze większe koszta.
Poczekaj na konkrety na piśmie i dopiero wtedy biedzisz się "martwił" - choć sądzę ze raczej do tego nie dojdzie.

Musiałby mieć naprawdę dobrego / drogiego prawnika żeby z Tobą wygrać. Tobie wystarczy najtańszy żeby nie przegnać.

Ja na Twoim miejscu poczekałbym na dalsze posuniecie gościa - jeśli będzie dzwonił informuj ze nagrywasz i faktycznie nagrywaj.
AHA JESTEŚ OD NOWOŚCI JEJ PIERWSZYM WŁAŚCICELEM?
BTW ponoć masz kilka frotek - z której cześć świętokrzyskiego jesteś?
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez kondi » 23 wrz 2013 05:13:18

No i dzisz przyszło pismo od odstapieniu od umowy ze wzgledy na wady jakie posiada samochód : uszkodzony krzyżak , niedziałajacy licznik, do wymiany sworzeń i łacznik stabilizatora prawa strona przód, do wymiany tulejka gumowo metalowa drążka Panharda uszkodzona głowica pompy no i do wymiany wysprzeglik spregła .... nie potrafie gościa zrozumieć o wszystkim co tu jest wymienione wiedział nawet nowy krzyżak mu dałem żeby sobie założył .... jedynie o pompie nie powiedziałem bo sam sie dziwie że jest uszkodzona skoro ja jeździłem i żadnych poblemów nie miałem ...


no nic cza chyba fure zabierać bo nie ma sensu sie po sądach włuczyć on i tak bedzie stratny a ja porobie to co cza i sprzedam dalej

ktoś może orienuje sie jak to teraz ma wygladac z kasa i oddaniem auta???
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez Trzeci » 23 wrz 2013 10:32:09

Skoro wiedział co dolega auto to na jakiej podstawie ma zamiar oddać, poza tym ingerował juz w w auto po zakupie więc skąd wiadomo że to nie on popsuł. Idź do radcy prawnego nie wróż z forum. ZApłacisz 20 -50 pln i będziesz miał opinie . Skoro zanizył cenę na umowie to zwracasz mu kwote z w ostatecznosci taką jak na umowie i niech wypisze pokwitowanie odbioru gotówki a Ty odbioru samochodu.
Ale IDŹ do RADCY bo według mnie nie mam podstaw do odstapienia umowy tylko CIę straszą.
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez kondi » 23 wrz 2013 10:57:58

no włsnie dziś ide ciekawe co mi doradzą, bo z tych usterek nic nie wynika że sa wadami ukrytymi jak dzwonił to wymyslał bóg wie co że naprawa 7 tysi kosztowac bedzie a jak co do czego to widze że 500zł i wszystko zrobione nie licząc pompy bo nie wiem co on tam z nia kminił

a jak nie dla swietego spokoju wezme auto zrobie co do zrobienia jest ( o ile go nie zezłomił bardzo) i sprzedam dalej
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: potrzebna pomoc kogos kto sie zna na przepisach

Postprzez bloodsuckin » 23 wrz 2013 14:43:58

W takim wypadku kupię ją od Ciebie, ale do gotówki się nie przyzwyczajaj, bo poupalam sobie i na wiosnę oddam :mrgreen:
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron