Witamy !



Fotoradar/kamera monitoringu

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez Trzeci » 18 cze 2012 21:26:20

No cóż taki lipa w postach była że zacząłem czytać to co popadnie.... :o :o :o :o
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez JJKILLER » 19 cze 2012 23:44:45

Trzeci napisał(a):No cóż taki lipa w postach była że zacząłem czytać to co popadnie.... :o :o :o :o

:mrgreen: :beer:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez Zula » 18 paź 2014 12:39:06

FROTERKA napisał(a):Byłam wczoraj na przesłuchaniu i:
to było porsche cayenne czyli gabarytowo jak mój
nie stukłam go, nie ma żadnych wgnieceń tylko otarcie jakby papierem ściernym ktoś przejechał (widziałam zdjęcia)
prawdopodobnie musnęłam go objemką od koła zapasowego (mamy taką plandekę z metalową czy aluminiową obejmą) i nawet nie poczułam.
Miałam do wyboru:
1/ mandat 250 zł w świątecznej promocji :wink: bo normalnie za oddalenie się/ucieczkę z miejsca kolizji jest 500 zł + 6 pkt karnych
2/ nie przyjmuję mandatu, nie przyznaję się, sprawa idzie do sądu grodzkiego i
a/ wyrok jest wydany zaocznie, bo jest świadek, który spisał moje numery, oczywiście mogę się odwołać od wyroku ale wtedy jest pkt b.
b/ rozprawa, świadek, biegły, koszta, które poniosę ja jeśli przegram.
Wybrałam wyjście nr 1. Dodatkowo bardzo miła pani policjantka kazała mi napisać oświadczenie, że cofając MOGŁAM uderzyć w porsche, czego NIE POCZUŁAM i oddaliłam się bo byłam NIEŚWIADOMA.


Dziś będzie z cyklu "Moja historia" a także "warto walczyć o swoje". Cytuję wpis Gosi, bo historia jakże podobna, tylko finał inny.

Tło wydarzeń wielkim skrócie:

W maju zostałam wezwana na policję w związku z oskarżeniem, że na parkingu pod krakowskim ZOO uderzyłam Frotą w inny samochód i oddaliłam się z miejsca zdarzenia. Według mnie taka sytuacja nie miała miejsca, tak samo twierdzi moja siostra, która była wtedy ze mną. W każdym razie jestem oskarżona. Mogę przyjąć 230 zł mandatu i mieć "problem z głowy" przyznając się lub iść do sądu. Policjant jasno daje mi do zrozumienia, że jest świadek, wlaściciela pojazdu nie było na miejscu, w sądzie nie mam szans i mogę dostać ogromne koszta sądowe, których uniknę przyznając się na miejscu. Szybka kalkulacja - myślę, że skoro był świadek może nie zauważyłam, nie ma co się szlajać po sądach. Chcę oględzin froty ale policjant odmawia - i tak mogłam usunąć ślady i tyle. Wg policjanta dowolny niespokrewniony świadek jest dowodem w sprawie i nie ma szans na weryfikcję czy się np. zna z właściecielem pojazdu czy nie, to nie istotne. Oczywiście auto oglądaliśmy dokładnie - nie ma ani śladu jakiejkolwiek kolizji, przetarcia, nic. Dzwoniłam do właściciela parkingu - monitoringu brak.Koniec końców przyznaję się i mam oczekiwać na mandat pocztą. Mimo, że podejrzewamy, że ktoś zobaczył brudne porysowane auto i postanowił coś sobie naprawić kosztem jego właściciela.

Mija parę miesięcy.

Dostaję pismo z sądu, że owszem było tak i tak ALE! Na piśmie jako świadek jest wpisany właściciel pojazdu (a podobno go tam nie było?) innych świadków brak. Do tego koszta sądowe rawie 100 zł. Plus mandat. Myślę sobie - policjant kutas, naściemniał mi, chciał nastraszyć, miał być świadek świadka nie ma, auta nie chcieli oglądać chociaż o to prosiłam, kosztów miało nie być - coś mi tu śmierdzi i to mocno!

PISZĘ ODWOŁANIE! Ściągam szablon z odwołaniem od wyroku nakazowego (tak się nazywa to co dostałam) i piszę obszerne wyjaśnienia jasno zaznaczając kłamstwa policjanta, niejasności, brak śladów na pojeździe i brak chęci jego oględzin. Wysyłam w ostatnim możliwym dniu - uff, poszło, no to czekam na rozwój wydarzeń!

W zeszłym tygodniu dostaję pismo, odbieram w terminie - 13.10 i czytam. Że posiedzenie w sprawie umorzenia mojej sprawy odbędzie się 10.10 ! No nic, musztarda po obiedzie - czekam na pismo z wynikiem, najwyżej się znowu odwołam, wkroczyłam na ścieżkę wojenną to będę walczyć jak lwica ;)

Wczoraj odebrałam kolejne pismo - moja sprawa została umorzona :) Wygrałam! :1: Policjant popełnił szereg błędów i wykazał się mocnym naciąganiem przepisów.

TERAZ TO CO CIEKAWE:
Jest też uzasadnienie zawierające kilka bardzo ciekawych informacji, ktore kiedyś mogą Wam się przydać w podobnych/ kolizyjnych sytuacjach!

W uzasadnieniu jest kilka informacji, które powinien znać każdy kierowca w tym kraju, ze względu na konowałów w naszej policji (takich jak ten z którym miałam do czynienia) i myślenie ludzi, że w sądzie nie mają szans i nie warto dochodzić swoich praw. ZAWSZE WARTO! Niech moja historia będzie najlepszym tego przykładem. :)

Sędzia odniósł się do sytuacji GDYBY ta kolizja faktycznie miała miejsce (a tu nie sposób uznać mojej winy), więc dorzucił informacje takie jak:

1. Jeżeli miejscem kolizji jest parking nie będący w strefie zamieszkania, w strefie ruchu czy droga publiczna - nie można mówić o żadnym wykroczeniu z art. 86 pkt. 1.
2. Spowodowanie kolizji nie jest jednoznaczne z niezachowaniem należytej ostrożności ani ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
3. Jeżeli tylko jeden z pojazdów był w ruchu a nie ucierpiał nikt postronny ani żaden z kierowców a prędkość była minimalna także nie ma mowy o wykroczeniu.
4. Art. 98 kw wymaga, by powstało zagrożenie bezpieczeństwa innej osoby.
5. Odjechanie z miejsca zdarzenia - ciekawe info! Zdjęcie tej części w załączniku - za duzo pisania ;)

W każdym razie należy bardzo pilnować za co próbują dać mandat i czy faktycznie znają przepisy do których się odwołują ;)
Załączniki
123.jpg
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 25 paź 2014 06:45:58

Zula :1:
Co do pkt. 1. to wiedziałam, bo w Drogówce kiedyś mówili, że nie mogą wystawić mandatu za stłuczkę na wewnętrznym (oznaczonym) parkingu hipermarketu.

-- Dodano Cz 14 maja 2015 08:34:41 --

Przyszedł mi tzn. B., bo on jest właścicielem golfa list miłosny :P od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego za przekroczenie dozwolonej prędkości zaledwie o 26 km/h. Bez zdjęcia. Czy mogę domagać się zdjęcia? Czy wystarczy, że wszystko opisali (nawet okres ważności świadectwa legalizacji urządzenia rejestrującego :P )?
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez ali » 14 maja 2015 09:32:36

ITD zdjęcie pokaże jako dowód w sądzie, nie okażą Ci go wcześniej.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 14 maja 2015 09:52:37

Bo co?! :killer:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez Czester 3477 » 14 maja 2015 14:55:52

Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 14 maja 2015 16:46:06

Dzięki, odpisze im, żeby przysłali zdjęcie.

-- Dodano Pn 01 lut 2016 20:34:59 --

Nie do końca w temacie, ale nie chcę zakładać nowego.
Pan ze srebrnego auta wezwał policję, gdyż albowiem bo nie mógł wyjechać z parkingu. Panowie policjanci stwierdzili dwa wykroczenia - zatarasowałam panu ze srebrnego auta wyjazd oraz stoję za blisko przejścia. Dwa mandaty. Nie wiem, w jakiej kwocie, bo nie przyjęłam.
Więcej zdjęć :arrow: http://chomikuj.pl/jedynawswoimrodzajui ... 01.02.2016
Załączniki
IMG_20160201_183210.jpg
IMG_20160201_182936.jpg
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez ali » 01 lut 2016 21:42:04

z fotek wynika że nie stoisz ani na jezdni ani na chodniku ( mało widać więc mogę sie mylić) więc sprawa przejscia jest naciągnięta. Ja bym zapłacił, koleś musi mieć wielkie plecy ;)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez Zula » 02 lut 2016 13:02:27

ali napisał(a):Ja bym zapłacił, koleś musi mieć wielkie plecy ;)

A cóż to znów za głupia zasada. Jeśli sie ma wątpliwości - to się nie przyjmuje.
Ja nie przyjęłam, poszłam do sądu, okazało się, że żaden mandat mi sie nie należał. A podobno też się "nie da z policja wygrać" ;)
Na pewno nie płaciłabym tylko dlatego, że sie zastanawiam, jakie ktos ma plecy...
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez JJKILLER » 02 lut 2016 13:49:41

Nie da się z policją wygrać???
Ja założyłem w sądzie sprawę przeciw policji, o mandat i punkty. Sprawę wygrałem, mandat cofnięto, punkty skasowano.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez fly_jabko » 02 lut 2016 14:01:10

Kilka lat wstecz mój ojciec - wówczas kierowca autobusu PKS, podmiejskiego wyjeżdżając z przystanku został uderzony przez nadjeżdżające Auto, pan z auta nie chciał dyskutwać tylko wezwał patrol policji - nazwijmy go Henryk, bo nie pamiętam danych. Policja po przyjeździe nawet sie nie kryjąc z tym za bardzo przywitała się panem "cześć Heniek, pokaż co ten autobuśnik Ci tu zrobił" i zaraz Ojcu rzuca paragrafami, po odmowie nawet jak by grożąc, "i po co Ci ten sąd, tam to dopiero Mandat dostaniesz, a u nas niższy" niestety tamten pan w sądzie juz znajomości nie miał i skończyło sie tak jak ustawa przewiduję... Więc nawet jak ma znajomości to co? W sądzie raczej mu nie pomogą ;>

Broń sie FROTERKA :)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 21 lut 2016 09:25:07

Jutro byłam umówiona na policji celem złożenia wyjaśnień. Piszę 'byłam', gdyż wczoraj zadzwoniła pani policjantka prowadząca sprawę i powiedziała, że bardzo przeprasza, ale ma sprawę rodzinną i nie da rady się jutro ze mną spotkać, a w ogóle to ona musi jeszcze taką jedną rzecz sprawdzić, bo może wcale nie będę musiała przychodzić, ale to do mnie zadzwoni tak z początkiem marca. :shock:
dziiiiwne to wszystko
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez szymon.ha » 21 lut 2016 09:28:28

A później się okaże że się nie stawilas i to twoja wina... :D
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 21 lut 2016 09:30:07

też mi to przyszło do głowy
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez cinek1983059 » 21 lut 2016 09:54:20

FROTERKA napisał(a):też mi to przyszło do głowy

idziesz normalnie na policję pokazujesz wezwanie inspektor dyżurny informuje cie dalej co i jak spisuje dane że byłaś w tej i tej sprawie, na wszystko masz podkładkę nie wież telefonom bo to nie jest na papierze.
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez FROTERKA » 21 lut 2016 09:57:09

Ale ja nie mam wezwania, bo wszystko do tej pory było ustalane przez telefon.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez cinek1983059 » 21 lut 2016 10:22:11

hmmm ta sprawa bardzo mi tu śmierdzi, tak czy inaczej stawiłbym się na policji w celu złożenia wyjaśnień, aby inspektor dyżurny miał to odnotowane
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Fotoradar/kamera monitoringu

Postprzez jrzeuski » 21 lut 2016 21:43:49

Naprawdę wierzycie, że wizyta na posterunku coś zmieni? Wiecie gdzie są notatki z interwencji patroli w mojej sprawie? Ja też nie wiem... Tzn. domyślam się i mam nadzieję, że hemoroidy bardzo bolały ;) Moje pisma o wydanie protokołów też giną i odpowiedzi się nie doczekałem. Wychodzi, że duchy u mnie były albo jacyś przebierańcy :|
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron