Witamy !



Auto-szyba PZU

Auto-szyba PZU

Postprzez mazurkas007 » 28 gru 2009 08:57:10

Witam, wczoraj wracałem po świętach do domciu, pieprzony gołąb rozwalił mi przednią szybę.
Da się jeździć ale jest cała w 'pajęczynie'.

Ponieważ mam wykupione oprócz OC i AC ubezpieczenie auto-szyba, dzwonię na numer 24h dla zgłaszania szkód, podaję imię, nazwisko, numer rej. auta i czekam w błogiej świadomości, że wszystko będzie ok, na informację od miłej pani, co robić dalej.
Dalej Pani prosi adres, model i typ auta, rocznik, numer nadwozia, pojemność silnika, numer polisy, datę zawarcia polisy... sto innych szczegółow ... i mówi miłym głosem, że zadzwoni później. Do dzisiaj cisza.

Normalnie w PZU podaję nazwisko, numer.rej. auta i wszystko pani wyskakuje na monitorku, a tutaj cholera spowiedź przez telefon i zero rezultatu. Szyba jak rozbita, tak rozbita.

Korzystał już ktoś z tego ubezpieczenia 'auto-szyba', jak to działa, gdzie się zgłosić, wymieniać szybę i wołać zwrot kasy, czy PZU samo wyznaczy warsztat z którym ma umowę? udało się komuś odzyskać kasę za zbitą szybę z tego ubezpieczenia a nie z AC ?
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez madziam » 28 gru 2009 09:23:06

Jeśli się z Tobą nie skontaktują zadzwoń jeszcze raz. Prawdopodobni przyślą Ci rzeczoznawcę do wyceny szkody i stwierdzenia faktu, że akowa wystąpiła. Mnie pani Link4 tak właśnie wyjaśniała całą procedurę, tyle że u mnie była szkoda parkingowa i sobie odpuściłam bo nie wzywałam policji(może popełniłam błąd, ale wtedy o tym tak nie myślałam). Jeśli wymienisz szybę przed rzeczoznawcą, możesz nie otrzymać odszkodowania. Tak działają ubezpieczenia w Polsce - kasę wpłaca się szybko - odszkodowanie trzeba wyrywać.
madziam
 

Re: auto-szyba PZU

Postprzez mazurkas007 » 28 gru 2009 11:48:10

na stronie internetowej jaan-glass w Rzeszowie znalazlem taka informację, ze dla klientow z polisa pzu auto-szyba, wymiany dokonujemy bezgotowkowo.
ciekawe czy mozna pojechac prosto z buta, czy trzeba miec jakies zgody z pzu.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez madziam » 28 gru 2009 15:24:37

Pamiętaj, że zawsze musisz mieć zgłoszoną szkodę i potwierdzenie jej przyjęcia przez ubezpieczyciela.
madziam
 

Re: auto-szyba PZU

Postprzez mody1 » 28 gru 2009 19:35:58

zadzwoń do pzu i sprawdź czy mozesz gdzieś w rzeszowie przyjechać na oględziny
nie jeździj z rozbitą szybą, jak trafisz na upierdliwego policjanta to zabierze dowód
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: auto-szyba PZU

Postprzez Kogut » 29 gru 2009 16:18:35

Niedawno kumpel z tego korzystał
Przez 10min rozmowy wszystko wyjaśnił, po około 15-30min oddzwoniła i podała adresy warsztatów w których może wymienić szybę, wybrał tą najbliższą (70km) zadzwonił, umówił się z nimi (2dni) pojechał i wymienili.
1 szyba gratis
2 szyba (chyba) 30% wkładu własnego
3 ... (niepamiętam)

Ogólna wartość ubezpieczenia za którą mógł wymienić szyby to chyba 1500zł.

Lepiej zadzwoń jeszcze raz
Pozdro
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez mazurkas007 » 31 gru 2009 21:26:18

po małych perturbacjach z pzu szyba wymieniona, historia z happy endem :)
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez Kogut » 31 gru 2009 21:58:47

mazurkas007 napisał(a):po małych perturbacjach z pzu szyba wymieniona, historia z happy endem :)

Więcej szczegółów :wink:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez mazurkas007 » 02 sty 2010 08:42:34

Kogut napisał(a):
mazurkas007 napisał(a):po małych perturbacjach z pzu szyba wymieniona, historia z happy endem :)

Więcej szczegółów :wink:


http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=26&t=72917
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: auto-szyba PZU

Postprzez manolo » 04 sty 2010 12:10:06

Ja mam szyby24 i nawet mialem okazje z nich korzystac ;P, zadzwonilem do linka, umowili mnie na wymiane w jaanglas. W jeden dzien wszystko bylo zalatwione. Mozliwe ze gdzies gdzie jest kawalek do warsztatu moze potrwac to dluzej, mnie w Warszawie obsłużyli w jeden dzien, wymiana od reki.
ps. trzeba zrobic zdecia szyby i im przeslac.
manolo
 


Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość