Witamy !



Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 18 lip 2010 11:10:05

Goofy napisał(a):Wyciąg da ci ta firma i wszystkie potrzebne papierki :)
Jak coś to pisz na priw lub dzwoń to wszystko wyjaśnię


Firma ? Jaka znaczy się masz na myśli ASO OPLA w moim mieście. Czy za wyciąg z homologacji lub homologacje coś się płaci czy dostaje się od ręki?
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez STRUNA » 18 lip 2010 11:33:39

jrzeuski, nie zapomniałem o terenie, napisałem wyraźnie - "jeśli nie spełniają specjalnych funkcji"! mówiliśmy o szosowej jeździe. :wink:
Maciej1981, bez urazy ale Sport załadowany po sam dach?? To wyrażenie zupełnie nie pasuje do siebie :mrgreen: Tyle coś tam naładował to ja zjadam więcej na obiad. Nie oszukujmy sie, w Sporcie bagażnika nie ma.
A co do spalania 8,5 litra załadowanego po dach Sporta to wynik ok ale nie mega oszczędność. Wolałbym dolać litr opału do Longa i nie zważać na to.

Zaś jeśli chodzi o auta rodzinne. Mam żonę, synka Tytuska i córkę Jagodę w drodze. Uważam że duże auto jest bardziej komfortowe, praktyczne, pojemniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze!! Zmieściłbym sie pewnie z wózkiem i bagażami do Sporta na upartego ale po co?
Za czasów kawalerskich byłem sam i też jeździłem Mercedesem W124. Wożone powietrze mi nie przeszkadzało a w razie co miałem przestrzeń i możliwości.

Nie lubię małych aut i nie polubię i wracając do tematu ni cholery nie mogę znaleźć wytłumaczenia po co ktoś chce kupić Sporta i wpychać w niego pasy dla piątej osoby?? Jeśli fabryka mówi nie to znaczy nie a jeśli ktoś ma takie potrzeby to kupuję Caravelle a nie robi z malucha kombiaka :stop:
STRUNA
 

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez Maciej1981 » 18 lip 2010 11:42:34

zapomniałem napisac po sam dach po złożeniu tylnej kanapy, a spalanie 8,5 l na autostradzie przy 120 km/h (dwie osoby) inna sprawa że nawet jakby był zarejestrowany na 5 osób to niechciałbym siedziec z tyłu w 3 osoby
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez STRUNA » 18 lip 2010 12:19:59

Maciej1981 napisał(a): inna sprawa że nawet jakby był zarejestrowany na 5 osób to niechciałbym siedziec z tyłu w 3 osoby


właśnie o to mi chodzi!! :mrgreen:
spalanie zostawmy już w spokoju, Long wcale nie pali dużo więcej ani diesel ani Pb. Auta terenowe z założenia palą sporo, przez masę, opory powietrza, toczenie, napędy itp. Bo jeśli tak bardzo Ci zależy na tym litrze paliwa to proponuję VW Transportera, weźmiesz 7-9 osób, bagaże i spalisz 7,5 w trasie :mrgreen:
STRUNA
 

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez brum » 18 lip 2010 14:07:07

jrzeuski napisał(a):Zapomniałeś, że krótkie terenówki mają przewagę w terenie nad długimi


są miejsca w których krótkie nie dają rady a Longi przechodzą bo maja większy rozstaw.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez jrzeuski » 18 lip 2010 15:35:20

Tak, wiem, np. koleiny w poprzek. Sport idealnie się w nie wpasowuje osiami i ciężko go potem stamtąd wyciągnąć. A Long ledwo poczuje taki przejazd.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez STRUNA » 18 lip 2010 18:18:30

jak już Brum napocząłeś taki temat to dodam że długi ma przewagę masy nad krótkim i to jest zaleta!!! długi w błocie po klamki drzwi przepchnie błoto masą, siłą silnika jeśli go ma i oponami a króciak stanie znacznie wcześniej. krótki dobry tylko do podjazdów i skoków.
STRUNA
 

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 18 lip 2010 19:41:22

A więc tak panowie. Jeszcze nie mam froty, zakup poprzedniego samochodu (DU nubira kupona w ciemno) nauczył mnie jednego. Dowiedzieć się jak najwięcej o danym samochodzie.
Co do samej froty bardziej podobne mi się 3d po za tym moja rodzina ma na razie 2+1 wiec nie ma problemu.
Co do dodatkowego pasa czasem zdążają się wypady gdzie zabieramy jeszcze dwójkę znajomych i wtedy 5 osób musi sie zmieścić.
TERAZ GŁOŚNO NIE POWIECIE MI ZE FROTA 3 D MA MNIEJ MIEJSCA W ŚRODKU DLA 5 OSÓB NIŻ .......... vw POLO 6N 3D :cry2:
Dlatego zapytauje o ten 5 pas.
Spalanie w 5d pewnie trochę większe niz w 3d ale 5 mi sie nie podoba wizualnie i nie można sobie "zaszpanować" na bulwarze :roll: :lol: jadąc bez dachu 8)

Po za tym właśnie szykuje sie do napisania posta o konkurencji frotki i rozważeniu że może coś jest jednak lepszego od froci.


BTW nie zamieram bawić się w jazdę w błocku po dach, a drugim kierowcą będzie pewnie moja żona - choć rzadko :mrgreen:

AHA myślałem ze będąc w wawie uda mi się spotkać przynajmniej z dwoma właścicielami frotki 3 i 5 d ale mój pobyt mija się tydzień z waszym spotem (choć postaram się jakoś pojawić jesli m sie uda)
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez brum » 19 lip 2010 13:04:36

STRUNA napisał(a):jak już Brum napocząłeś taki temat to dodam że długi ma przewagę masy nad krótkim i to jest zaleta!!!


Wg mnie to większa masa nie jest zaletą. Sport jest średnio o ok 200kg lżejszy.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez STRUNA » 19 lip 2010 16:25:25

masa w błocie jest zaletą. Nie piszę o szybkich rajdach, skokach czy climbingu. Długi masą dojedzie dalej, jak staniesz cofasz i jeszcze raz przepychasz a krótki stanie i wisi jak ta popierdółka bo przecie i nad błotem nie przeleci.
Zresztą małe króciaki typu Frota, vitara, samuraj nigdy rajdów błotnych nie wygrywają. Wygrywają je, owszem, auta 3-drzwiowe ale i większej masie.
Wiem co gadam, nie jestem pijany. jeżdżę głównie z Rendż Rowerami bo takich najwięcej ale jest i cała pozostała elita różnych marek i maści.
Srajtkiem czy krótką Frotą fajnie pomykać po piasku i dołkach ale w teren to najlepsze są średniaki typu Patrol 3D, pajero, LC, czirokii też dość lekki - odpowiednia waga, dobry rozstaw.
STRUNA
 

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 19 lip 2010 18:16:09

No ja raczej nie będę brał udziału w rajdach błotnych nie będę topił Froty po dach albo klamki. Prędzej jakieś wycieczki w las lub odludzia, ale bez ryzyka że się "utopie". Coś w stylu wypraw kolegi balkandrivera
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez STRUNA » 19 lip 2010 18:35:44

Nie chodzi tylko o rajdy i błoto. Jak już pisałem, Longa jest ciężej obrócić w zimie, a Sport kręci oberki zawsze wtedy kiedy tego nie oczekujesz, Long jest znacznie stabilniejszy jako holownik przyczepy. Generalnie jazda jest pewniejsza, bezpieczniejsza i bardzie komfortowa. Cabrio w Sporcie to faktycznie duży plus na lato, w Longu takiej klimy nie doświadczysz. Przejedź się najlepiej kilkoma i sam wybierz. Tylko myśl przyszłościowo bo auto samo nie urośnie. Na spalanie nie patrz bo różnica jest na prawdę nie wielka, ok. 1 litra diesla i ok 2 litry w przypadku gazu - to nie wiele w porównaniu z przyjemnością z jazdy. :D
STRUNA
 

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez Kogut » 19 lip 2010 19:52:23

axit napisał(a):No ja raczej nie będę brał udziału w rajdach błotnych nie będę topił Froty po dach albo klamki. Prędzej jakieś wycieczki w las lub odludzia, ale bez ryzyka że się "utopie". Coś w stylu wypraw kolegi balkandrivera

Każdy tak na początku mówi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez Goofy » 19 lip 2010 21:03:16

Ja też miałem nie pchać się w błoto itp :)
Avatar użytkownika
Goofy
Starszy Guru
Starszy Guru
 
Posty: 904
Obrazki: 0
Dołączył(a): 30 sty 2010 19:31:57
Lokalizacja: Radlin / Śląsk
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez FROTERKA » 20 lip 2010 08:33:31

axit napisał(a): Coś w stylu wypraw kolegi balkandrivera

W takim razie zdecydowanie long.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 20 lip 2010 18:59:00

FROTERKA napisał(a):
axit napisał(a): Coś w stylu wypraw kolegi balkandrivera

W takim razie zdecydowanie long.


Oglądałem dziś z bliska longa tylko A no fajniusi, ale ciągle potrzebuje konfrontacji tych obu - jeden obok drugiego. Mieć możliwość wsiąść pooglądać sprawdzić i przejechać się, nawet jako pasażer :cry2:

A na pewno jeśli nie uda mi się zameldować na spocie w wawie w tym miesiącu to zrobię wszystko żeby pojawić się na jakimś spocie w zimie- wtedy to będzie apogeum mieć możliwość zobaczyć to o czym tak piszecie tzn łatwości kręcenia bączków i stabilności longa.


------------Małe pytanie techniczne - LONG---------------
czy samemu da się przyciemnić wszystkie szyby w tyłu w LONGU tzn z drzwi tylnych sobie wyciągnę, chyba bez problemu, z klapy sądzę ze też nie będzie problemu ( szyba osobno) a te tylne szybki boczne - są wklejone czy na gumowej uszczelce i dadzą się wyciągnąć?
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez brum » 20 lip 2010 19:22:22

axit napisał(a):a te tylne szybki boczne - są wklejone czy na gumowej uszczelce i dadzą się wyciągnąć?


U mnie były przyciemniane na aucie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 20 lip 2010 19:27:03

brum napisał(a):
axit napisał(a):a te tylne szybki boczne - są wklejone czy na gumowej uszczelce i dadzą się wyciągnąć?


U mnie były przyciemniane na aucie.



A i jeszcze jedno, o ile dobrze pamiętam był gdzies post o wsadzeniu butli LPG pod LONGA tylko nie pamiętam czy to się tyczyło wersji B
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez brum » 20 lip 2010 19:33:17

axit napisał(a):A i jeszcze jedno, o ile dobrze pamiętam był gdzies post o wsadzeniu butli LPG pod LONGA tylko nie pamiętam czy to się tyczyło wersji B


W B bez problemu pod bagażnik w A trzeba wsadzić jakieś inny zbiornik na Pb, np od Trabanta.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kontrola policyjna i liczba miejsc w Frotce (3d sport)

Postprzez axit » 21 lip 2010 05:19:46

brum napisał(a):
axit napisał(a):a te tylne szybki boczne - są wklejone czy na gumowej uszczelce i dadzą się wyciągnąć?


U mnie były przyciemniane na aucie.


A jak nie będą, albo będą za słabo to czy da się wyciągnąć i samemu na spokojnie to zrobić czy lepiej komuś zlecać?
axit
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): 24 sty 2010 09:39:16
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości