Witamy !



Miałem kolizję z człowiekiem :/

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez jrzeuski » 13 sie 2010 11:52:12

mikrusik napisał(a):Każdy przypadek jest inny więc może pora dać na luz i z ograniczonym zaufaniem cieszyć się jazdą naszymi Frotkami.

Byle tylko pamiętać, że nasze autka nie tylko w terenie zachowują się inaczej niż osobówki. Z mojej strony EOT.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Angel&Devil » 13 sie 2010 12:34:56

Miałam się nie wypowiadać na ten temat ale nie daje mi to spokoju i apeluję!!!!!!!!!

RODZICE WSZYSTKICH DZIECI NIEŚWIADOMYCH NIEBEZPIECZEŃSTWA PILNUJCIE ICH JAK OKA W GŁOWIE PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Angel&Devil
 

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Arni » 13 sie 2010 19:50:36

Przyłączam sie do powyższej prośby. :>:
Arni
 

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez steele » 13 sie 2010 22:00:48

Angel&Devil napisał(a):RODZICE WSZYSTKICH DZIECI NIEŚWIADOMYCH NIEBEZPIECZEŃSTWA PILNUJCIE ICH JAK OKA W GŁOWIE PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!

:>:
steele
 

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez maju » 14 sie 2010 18:44:57

jrzeuski napisał(a):... Maska jest tak wysoko, że dziecko wpadnie pod samochód a zderzak czy kangur zmasakruje górną połowę ciała. Szanse przeżycia niewielkie. W osobówce zderzak łamie nogi a ciało wpada na maskę i na szybę, ale generalnie jest całe. W naszych autach zwłaszcza pomotanych (lift, zderzaki, podcięte zwisy) skutki kolizji są diametralnie inne. ...

Dotychczas myślałem, że zderzenie człowieka z terenówką jest dla niego gorsze niż z osobówką.
Ale tak nie jest. Wręcz przeciwnie.
Przypadkowo trafiłem gdzieś na film z testów gdy terenówka i osobówka wjeżdża w pieszego - wyniki były jednoznaczne - terenówka jest bezpieczniejsza dla pieszego.
A niskimi osobami/dziećmi to jednak trochę inna sprawa...
Avatar użytkownika
maju
Admin
Admin
 
Posty: 599
Obrazki: 0
Dołączył(a): 20 wrz 2007 09:38:57
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Arni » 19 sie 2010 18:28:57

Dziś byłem na Policji.I jednak - dziewczynka doznała urazu w postaci pękniętej czaszki. Dowiedziałem się również, że opiekunom zostaną postawione zarzuty nieupilnowania dziecka i narażenia go na niebezpieczeństwo.
Arni
 

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez sebano79 » 19 sie 2010 19:05:06

Kiedyś gdy wyjeżdżałem z garażu tradycyjnie najpierw odszukałem wzrokiem swojego 3 letniego wówczas synka. Był w ogródku jakieś 30 m ode mnie. No to ja śmiało wsteczny i wyjeżdżam. Otwieram drzwi a tu malec stoi koło drzwi! Serce podeszło mi pod gardło! Z przodu jak z przodu , ale z tyłu to już nie ma szans żeby dziecko zobaczyć!
Zdarzyło mi się również kiedyś potrącić rowerzystę. Jechał sąsiednim pasem , nagle wystawił rękę i cheja prosto mi pod maskę! Uciekał dzielnie ale na chodniku go dopadłem :wink: Wysiadam i grzecznie pytam, czy nic mu nie jest a on do mnie z gębą "przecież pokazywałem, że skręcam!". To i ja nie wytrzymałem z :wsciekly: , że mam gdzieś jego pokazywanie bo wymusił pierwszeństwo! Gapie zdzikli, potrąciłem gościa i jeszcze go opier...lam... Ale gość zbystrzał , złapał za rower, krzyknął , że nic się nie stało i noga! Morał z tego taki, że nie tylko na dzieci musimy uważać bo i u dorosłych głupota się szerzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Lady_Killer » 19 sie 2010 19:55:24

sebano79 napisał(a):Morał z tego taki, że nie tylko na dzieci musimy uważać bo i u dorosłych głupota się szerzy.

Ojjj :>: . A czasem nawet dzieci lepiej potrafią pomyśleć niż dorośli.... Kwestia wyobraźni :?: :wink:
Arni napisał(a):dziewczynka doznała urazu w postaci pękniętej czaszki.

Ajjjjj...... :( :? :? :? :glaszcze: :glaszcze:
Arni napisał(a):opiekunom zostaną postawione zarzuty nieupilnowania dziecka i narażenia go na niebezpieczeństwo.

W sumie to bardzo dobrze bo na następny raz będą na pewno bardziej ostrożni :!: I nie spuszczą małej z oka :!:
Ale niestety sama wiem jak jest z takimi małymi rozbieganymi szkrabami... Nasza 2,5 roczna Milenka to istny diabeł nie dziecko :twisted: Wszędzie jej pełno i naprawdę wierzcie mi że jak z nią się idzie na spacer (w mieście) to trzeba pilnować jak nie wiem co... Na szczęście na razie tłumaczę jej że chodzić trzeba za rączkę tu i tu ale wystarczy chwila dla takiego dziecka żeby "umknąć" a wtedy nigdy nie wiadomo co się może stać :?

Szkoda że z tą małą jednak tak się to potoczyło, ale cóż teraz tylko trzeba jej życzyć szybkiego powrotu do zdrówka :!: No a Ty trzymaj się, dasz radę choć pewnie Ci ciężko tym bardziej po tym co usłyszałeś na jej temat.... :glaszcze: :glaszcze:
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Jarek sp3swj » 19 sie 2010 21:58:18

sebano79 napisał(a):...Ale gość zbystrzał , złapał za rower, krzyknął , że nic się nie stało i noga!.....


Z tym to trzeba uważać, znajomy miął kolizję ze śladowa ryska , ewidentna wina kolesia, koleś OK OK nic sie nie stało... i pojechali... za 3 km policja na sygnałach goni znajomego... koleś pojechał na do znajomka policje i zgłosił że znajomy uciekł z miejsca , i że wina znajomego... :wsciekly: itd... domyślacie się jaka była potem jazda....

Wyobraźcie sobie że przy tej sytuacji co miąl Arni .. rodzice się zmywają i że wszystko OK OK a potem preparują świadków ... i potem przerypane :wsciekly:

Także jak coś się zdarzy z winy kogoś to zawsze:
- albo policja, świadkowie..
- wyraźne oświadczenie na piśmie z numerem dowodu że wina całkowita delikwenta.

Teraz to przynajmniej w komórce można mieć fotopstryka i kamerke to upraszcza wiele spraw....

I zawsze po takim zdarzeniu patrzcie co ile koleś nerwowo wydzwania... może sobie preparować świadka.... kiedyś mi jeden cwaniak-biznesmen chciał taki numer wywinąć, za chwile podjechało jego dwóch kolegów autkami... ale policmajstrowi naświetliłem że kolesi nie było i ich ściągnął... :killer:


Jak wyjeżdżam z garażu to córce zawsze każe stać tak bym ja widział.

Trzymaj się Arni...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez ijido » 19 sie 2010 22:52:41

Możesz małej kupić worek słodyczy na pocieszenie jak chcesz się wykazać, a rodzicom Elementarz Drogowy.

Najlepiej od małego uczyć dziecko bardzo starannie, wręcz nachalnie wyglądania zza auta/krawędzi drogi na obie strony, wejdzie w krew i z rozbiegu za piłką będzie przy krawędzi auta/drogi się zatrzymywać.

Co do cofania... Własnie dlatego zakładam piszcząca żarówkę wstecznego, nie zauważy to usłyszy i ucieknie w razie co.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez Jarek sp3swj » 19 sie 2010 23:11:43

ijido napisał(a):. Własnie dlatego zakładam piszcząca żarówkę wstecznego, nie zauważy to usłyszy i ucieknie w razie co.


a moja piszcząca żarówka z Tesco zdechła :-( - chyba sobie założe nowy głośniejszy wyjec do żarówki wstecznego...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez FROTERKA » 20 sie 2010 11:06:15

Jarek sp3swj napisał(a): rodzice się zmywają i że wszystko OK OK a potem preparują świadków ... i potem przerypane :wsciekly:

Właśnie taką sytuację miała moja koleżanka, gdy potrąciłą chłopczyka na rowerze. Jego wina, obrażeń niby żadnych ale jak go wzięli na badania to miesiąc leżał i uszkodzenia wewnętrzne. Wtedy rodzice też zmienieli linię obrony ale na szczęście (dla koleżanki) była policja.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Miałem kolizję z człowiekiem :/

Postprzez damianEK691965 » 22 gru 2010 18:29:18

tobie nikt nic nie zrobi jak to była kolizja to opiekun dziecka mandat dostanie gdyby wypadek wtedy sądy przeglądy i inne pierdoły sąd grodzki może orzec grzywnę dla ojca i to wcale nie mała :wsciekly:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości