Witamy !



Wypadek z udziałem radiowozu

Wypadek z udziałem radiowozu

Postprzez damianEK691965 » 11 paź 2010 18:04:50

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /820383515 co wy na to moi mili dodam tylko że taksówkarz przeechał dwa pasy i wjechał pod radiowóz :twisted:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wypadek z udziałem radiowozu

Postprzez brum » 11 paź 2010 18:29:09

Wina i tak będzie taksówkarza bo oni jechali na sygnale. Nie będzie się liczyło to że miał zielone, a oni mogli zapier... to że mają włączony sygnał nie znaczy że mogą wjeżdżać ile się da na skrzyżowanie tym bardziej że jest czerwone.
Kiedyś wracałem z Krk (droga 94, ruch wiadomo jaki jest na niej) patrze a z lewej(z podporządkowanej) ciśnie straż na sygnale, i od razu zrobili wypad na 94 nawet nie zwolnili. Sprzątnęli by motocyklistę(jechał z naprzeciwka i nie mógł ich widzieć bo mu drzewa zasłaniały) który się ledwo wyrobił (na pewno mu się ciepło zrobiło), a ja gdybym nie zaczął palić gumy i nie odbił w prawo, to i ja bym w nich trafił, a motocyklista by wpadł na mnie. Dodam że jechało auto za autem i się po prostu wcisnęli między nas.
To że mają włączone niebieskie, to nie znaczy że ich nic nie zobowiązuje.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wypadek z udziałem radiowozu

Postprzez nightman » 11 paź 2010 19:37:47

Dokładnie - kierujący pojazdem uprzywilejowanym podlega takim samym przepisom jak inny pojazd. Sygnał nadaje mu tylko uprzywilejowanie względem innych uczestników ruchu ( zasada "masz go puścić" ) - nie pozwala jednak na totalne lanie na przepisy. Jeżeli spowoduje wypadek np wpadając na auta stojące na skrzyżowaniu czy poruszające się zgodnie z przepisami jest brany do odpowiedzialności jako uczestnik ruchu. W sytuacji kiedy ktoś go nie puści na skrzyżowaniu a uprzywilejowany miał np ustąp bądź czerwone i spowodował kolizję, wówczas jest brany do odpowiedzialności jako sprawca ale ten kto się mu "wrył" ma problem z paragrafem dotyczącym nieustąpieniem pierwszeństwa.
Informacja zweryfikowana palpacyjnie i prawie ze dotykowo.
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: wypadek z udziałem radiowozu

Postprzez jar76 » 11 paź 2010 19:46:29

Dokładnie. Byłem na zajęciach dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i tłumaczyli im, że muszą zachować szczególną ostrożność i nie są panami na drodze. Obowiązują ich przepisy ruchu drogowego.
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wypadek z udziałem radiowozu

Postprzez sebano79 » 11 paź 2010 20:30:24

Ja z kolei na własne oczy widziałem na Picnic Country w Mrągowie (5 lat temu jak ktoś był) jak radiowóz - bus zahaczył na skrzyżowaniu o zaparkowane auto. Policjantów przywitała salwa śmiechu i gromkie brawa. Nie wiem jak się to skończyło ale pewnie i tak uznali, że samochód był zaparkowany za blisko skrzyżowania...
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004


Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości