Witamy !



Dzwon - wycena

Dzwon - wycena

Postprzez Kowal_80 » 08 gru 2010 20:38:44

nie wiedziałem gdzie dac ten temat. jezeli miejsce złe,prosze moda o przeniesienie do odpowiedniego działu.
w zeszła sobote miałem stłuczke swoja Frotka. udezenie było bardzo mocne,z vitary sprawcy nic nie zostało,a frotka spisała sie dzielnie. jedyne co ucierpiało to lewy błotnik,maska,lampa,kierunek,atrapka (uratuje ją) i zderzak (dolna,plastikowa czesc,górna wyprowadze do stanu).za zderzakiem był troche pogiety przedni pas (co zdazył sfotografowac rzeczoznawca) ale jednym ruchem reki go ustawiłem na swoje miejsce. zderzak naciął tez opone,ale wiatr nie ucieka.
jako,ze było to nie z mojej winy to bede miał placone odszkodowanie. i tu moje pytanie - czy ktos z Was miał moze zdarzenie podobnego rodzaju? bo ciekawi mnie ile moge za to dostac PLN. rzeczoznawca (a raczej jego przydupas z aparatem) stwierdził,ze prawdopodobnie bedzie to zakfalifikowane jako szkoda całkowita.
moja frotka to 2.3 TD z 1992r,long
jutro kupuje od znajomego taka sama frote,o tych samych parametrach,tylko bez silnika za 800 zł. nawet kolor ten sam. pozostaje tylko przezucic fanty (mamy z ojcem mały warsztat wiec robota za free) i odjazd. reszte rozbiore na graty.
za prawie całe auto daje tyle co pewnie dałbym za same graty potrzebne do naprawy. doliczjac odszkodowanie to,moze glupio to zabrzmi,ale ta stłuczka moze wyjsc mi na plus ... no własnie,tylko nie wiem ile moge sie spodziwac.
ma ktos z Was pojecie na ten temat?
z góry dziekuje za odp i pozdrawiam.
zeby mnie zaras ktos nieskrzyczał,to nie jest mój pierwszy post. nie wiem czemu tak jest napisane. witałem sie juz i pisałem w innych tematach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 09 gru 2010 19:19:18 przez Kowal_80, łącznie edytowano 2 razy
Kowal_80
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez mpl » 08 gru 2010 20:43:31

Zacząłeś ze złej strony - czytałeś w ogóle cokolwiek na tym forum, np. regulamin?
Poza tym temat o odszkodowaniach już jest.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Dzwon - wycena

Postprzez nightman » 08 gru 2010 20:46:53

Zaraz dostaniesz dzwona od kogoś że zapomniałeś się przywitać a już chcesz opinie :mrgreen: a co do wyceny to magic panie magic...
Rocznik, przebieg, rozmiar uszkodzenia, stan auta, stan rzeczoznawcy :evil: dziesiątki możliwości - chyba prosisz o nieosiągalne - tym bardziej słowa "trochę wgniecione" mogą określać wiele możliwości...
Takie jest moje zdanie, ale może koledzy...
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Dzwon - wycena

Postprzez mody1 » 08 gru 2010 21:38:37

dostaniesz 4-5k
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Dzwon - wycena

Postprzez jrzeuski » 08 gru 2010 21:43:53

Miałem podobnego dzwona tylko, że zamiast Vitary była latarnia. Opisywałem to tu na forum wraz ze zdjęciami. Z Twojego opisu wnioskuję, że w Twoim wypadku fotki wyszły podobne ;-) Odszkodowania nie dostałem, bo latarnia kółek nie miała, więc musiałem jej jeszcze zapłacić ze swojego OC za przemodelowanie :twisted:

Jak przestawiło Ci pas przedni i błotnik to możesz być pewien, że podłużnica karoserii, która jest pod błotnikiem też ucierpiała (zawieszenie niekoniecznie). Ja ją prostowałem i klepałem, ale mało przypomina oryginał :roll: Ważne, że dało się zamocować nowy błotnik i tego nie widać :boss: Dlatego postaraj się, żeby rzeczoznawca zobaczył podłużnicę (z nadkola i tak pewnie zostały strzępy, więc nie będzie to trudne), co powinno pomóc w orzeczeniu szkody całkowitej. W kwestii naprawy to pomyśl nad przełożeniem całej budy, jeśli już ją masz, bo klepanie słabo wychodzi. Pod maską mam teraz co nieco poprzestawiane i szpary wokół maski spore, że aż ją unosi przy szybszej jeździe. Na szczęście zamek trzyma mocno, więc się sama nie otwiera i nie odfruwa :wink:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dzwon - wycena

Postprzez jarek1984r » 09 gru 2010 02:19:26

witam. frota nie jest już młoda dlatego wiec szkoda całkowita. rzeczoznawcy biorą cenę rynkową z katalogu i dodatkowo +lub- za stan pojazdu, przebieg itp. myślę ze jak wypłacą ci 2-3tys to będzie max
jarek1984r
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez ADAM SP3WXO » 09 gru 2010 09:56:52

Szoda całkowita nie jest na twoją korzyść.

Wyliczą ile jest warta pozostałość i wypłacą resztę. Możesz nawet otrzymać 1000 zł. Obyś się nie zdziwił :shock:

Ale na to też są sposoby :D
ADAM SP3WXO
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Kowal_80 » 09 gru 2010 16:52:07

do kolegi Jrzeuski - umnie nie było az tak zle. podłuznica cała,nadkole tez ;) takze nie ma sensu przekładac całej budy. dzis zwiozłem dawce,popracowałem 2 godz i juz zaczyna nabierac kształtów. do soboty finito.
tak jak pisałem w poprzednim poscie,nie jest to mój pierwszy tu. witałem sie i zabierałem głos w innych sprawach. nie wiem czemu tak teraz wyskoczyło. nie krzyczcie juz na mnie ;)
co do tej szkody całkowitej to kilka miesiecy temu kolega miał takową w passacie b3,92 rok,benzyna. a poszła mu tylko lampa,kierunek,delikatnie zderzak i maska. i dostał 3300. wiec watpie zeby frotke kto liczył na tym samym poziomie. tu same opony wychodza tye co ten passat warty. ale jak juz wspomnieliscie - czas pokaze. obym nie obudzil sie z reka w nocniku.
dziekuje za odpowiedzi. dzis moze uda mi sie wrzucic fotki.
Kowal_80
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Wookash » 09 gru 2010 16:57:13

Szkoda całkowita wtedy gdy wartość naprawy przekroczy o ile pamiętam 70% wartości pojazdu. Jak szkoda całkowita to modlić się aby jak najmniej wycenili wrak pojazdu bo wtedy wypłacą dużo a jak wrak wycenią na dużo to mniej wypłacą. Sprzedając wrak na części możesz albo zyskać albo i nie zależy jak szybko sprzedasz i za ile sprzedasz.
Wookash
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Kowal_80 » 09 gru 2010 21:20:04

tak jak obiecałem,u góry doszły fotki. dwie pierwsze przedstawiają auto odrazu po kolizji,dwie kolejne w parze z dawcą. dawca to ten po prawej. fotki zrobione zaras po zdjeciu atrapy i lamp.
do koegi Wookash - jak napisałem we wstepie,nie rozbiore auta na czesci bo nie ucierpiało znacznie. za cene potrzebnych czesci kupiłem całe auto,bez silika. wiec teoretycznie juz jestem w przodzie. juz mam kupca na klape i szyber. bude i rame wywioze do pkt skupu. zostaja jeszcze mosty,zawieszenia,drzwi,progi,mocowanie koła zapasowego i inne. pozostaje tylko trzymac kciuki zeby,tak jak napisałes,jak najtaniej wycenili wrak pojazdu.
dzieki wielkie za podpowiedz. bo do tej pory myslałem o tym troche inaczej.
Kowal_80
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez ADAM SP3WXO » 09 gru 2010 22:14:18

Wookash napisał(a):Szkoda całkowita wtedy gdy wartość naprawy przekroczy o ile pamiętam 70% wartości pojazdu. Jak szkoda całkowita to modlić się aby jak najmniej wycenili wrak pojazdu bo wtedy wypłacą dużo a jak wrak wycenią na dużo to mniej wypłacą. Sprzedając wrak na części możesz albo zyskać albo i nie zależy jak szybko sprzedasz i za ile sprzedasz.


Właśnie to przerabiałem. Szkoda całkowita jest wtedy gdy koszt naprawy przekroczy wartość auta. Tyle mówi prawo. Jednak ubezpieczyciele przyjmują ok 75-80% wartości (bo jest im to na rękę). W tym wypadku są dwa rozwiązania:
1. Pozbyć się wraku (sprzedaż lub złomowanie) i ubezpieczyciel pokrywa różnicę tak, aby poszkodowany otrzymał w sumie 100% wartości pojazdu;
2. Naprawiać i tutaj ubezpieczyciel ma obowiązek pokrycia kosztów naprawy do kwoty 100% wartości pojazdu, jeżeli naprawa jest technicznie możliwa.
ADAM SP3WXO
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Wookash » 09 gru 2010 22:22:30

No tak to mniej więcej wygląda. Ja 2 lata temu miałem szkodę całkowitą i nawet mi się to lepiej opłaciło niż jak sprzedaż samochodu. Opłaciło by się bardziej jakbym zdecydował się sprzedawać na części to co zostało ale nie miałem warunków na rozbieranie itd.
Wookash
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez ADAM SP3WXO » 09 gru 2010 23:05:11

Niestety na częsci nie wolno sprzedać. Chyba, że kupujący kupi część z dowodem rejestracynjym i OC. Przy oddaniu na złom firma recyklingowa ma prawo pobrać do 10zł za kazdy brakujący kilogram. Jeżeli jednak rozbierzesz i zostanie ci dowód i OC musisz płacić ubezpieczenie obowiązkowe, czy ci się podoba czy nie.
ADAM SP3WXO
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez jrzeuski » 10 gru 2010 20:22:39

ADAM SP3WXO napisał(a):Przy oddaniu na złom firma recyklingowa ma prawo pobrać do 10zł za kazdy brakujący kilogram.

Dobrze, że mam betoniarkę a rama ma otwory. To się zdziwią :twisted:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dzwon - wycena

Postprzez ADAM SP3WXO » 10 gru 2010 21:33:20

jrzeuski napisał(a):
ADAM SP3WXO napisał(a):Przy oddaniu na złom firma recyklingowa ma prawo pobrać do 10zł za kazdy brakujący kilogram.

Dobrze, że mam betoniarkę a rama ma otwory. To się zdziwią :twisted:


To tak, żebyś się nie zdziwił. Lista podzespołów pojazdu jest narzucona ustawowo.
ADAM SP3WXO
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez jrzeuski » 10 gru 2010 21:42:00

Czyli samej skorupy nie można oddać?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Wookash » 10 gru 2010 21:49:39

Po mój wrak przyjechała wynajęta laweta. Kierowca przywiózł komplet dokumentów: umowa kupna sprzedaży jakieś zaświadczenia ze stacji demontażu wpisy do rejestru czy coś takiego oraz kasę. Nie interesowało go co jest w samochodzie itd. Dostałem kasę dokumenty i tyle go widziałem acha zostały mi tablice rej. Ze wszystkim poszedłem do urzędy wyrejestrować samochód. W moim przypadku wyszedłem na + jeśli chodzi o samochód jeśli chodzi o zdrowie moich bliskich wolałbym aby to się nigdy nie zdarzyło.
Wookash
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez borat » 13 gru 2010 23:21:16

są ludzie który za 100 zł podpisują umowę kupna sprzedaży z tobą i auto Ci zostaje musisz tylko pójść do urzędu i je wyrejestrować. Ja tak kiedyś zrobiłem z polonezem wuja.
borat
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez Kowal_80 » 11 sty 2011 20:06:20

no i jestem zadowolony. ubezpieczalnia wyceniła wartosc giełdowa auta na 6600 zł,a "wraku" na 2200. czyli zostało mi wypłacone 4400 PLN. biorac pod uwage,ze juz kupujac dawce byłem do przodu,a auto naprawiłem we własnym zakresie to luzno liczac jestem do przodu jakies 5500. i na aucie nie ma praktycznie sladu.
Kowal_80
 

Re: Dzwon - wycena

Postprzez brum » 11 sty 2011 21:08:48

a mnie się nikt nie chce wpakować, mam się cieszyć czy nie?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Opłaty, ubezpieczenia, kolizje ...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości