Witamy !



Wieszaki czy dodatkowy resor??

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez ttoby » 28 sty 2011 22:50:35

dokladnie tak jak pisze arni ...
wszystko zalezy ile chcesz wyliftowac ... :D

najlepsze rozwiazanie to wyklepac resor zeby frota wrocila do stanu fabrycznego ... lub 2-3 cm wiecej ... a reszte podciagnac na wieszkakach ...... (ja tak mam )

pamietaj tylko zeby nie przesadzic z ich dlugoscia bo wtedy resor sie zle uklada i bardzo szybko sie wyprostuje .... o amorach juz nie wspomne, ze moze braknac ....

no a jak ci w glowie konkretny LIFT ... to sluchaj sie Arniego :D
ttoby
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez jar76 » 30 sty 2011 14:17:05

ttoby napisał(a):dokladnie tak jak pisze arni ...

pamietaj tylko zeby nie przesadzic z ich dlugoscia bo wtedy resor sie zle uklada i bardzo szybko sie wyprostuje ....

to jaki wieszak maks - 16 cm mierzony od środków śrób bedzie OK? resory w miare ok jeszcze nie klepane, bo wstawione nowe
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Shreck22 » 30 sty 2011 14:39:25

ttoby napisał(a):ja dalem kowalowi resor do klepania i tak wyklepal ze teraz nie potrzebuje nowych wieszkakow ... na fabrycznych smigam .... pior nie dokladalem bo by za twardo bylo ....

teraz mam tyl 88cm od ziemi na kolach 30 cali .... (mozna jeszcze dac na wieszakach wyzej ... ale nie chce .... zaraz po zalozeniu resora frota milala 92 cm ... bylo dla mnie juz za wysoko ... dobrze ze sie resor ulozyl te 4 cm ) ....

jak czytam wasze ceny klepania resorow to mi kopara opada .... "moj" kowal to chyba tylko za wegiel do rozgrzania kazal zaplacic ....


Ja się pisze na twojego kowala na 90% póki co :)
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez JJKILLER » 31 sty 2011 00:16:45

jar76 napisał(a):
ttoby napisał(a):dokladnie tak jak pisze arni ...

pamietaj tylko zeby nie przesadzic z ich dlugoscia bo wtedy resor sie zle uklada i bardzo szybko sie wyprostuje ....

to jaki wieszak maks - 16 cm mierzony od środków śrób bedzie OK? resory w miare ok jeszcze nie klepane, bo wstawione nowe

tu masz rysynek viewtopic.php?p=101837#p101837
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez jar76 » 31 sty 2011 22:49:45

Wielkie dzięki oglądałem go kilka razy. :) Na nim wieszak ma 13 cm, mierząc od śrub. Jednak, kilka osób ma wieszaki 16 cm i 17 cm. Trochę przestraszyłem się, że resor dostanie po :dupa:, po robie właśnie według tego rysunku tylko o 3 cm dłuższy.
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 27 lut 2011 21:07:41

mam oklapnięte resory, chce je podklepać ale nie wiem o ile. macie jakieś seryjne wymiary? ktoś się bawił? założyłem już wieszaki z rozstawem śrub 13 cm. nie chce musieć robić jakichś przeróbek amorków czy coś. co o tym myślicie?
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez konik » 27 lut 2011 21:46:02

Tydzień temu byłem u kowala, podklepał resory i auto stoi wyżej o 3 cm, myślę że to coś koło serii. Ciekawy jestem jak długo efekt się utrzyma, czy aby szybko nie oklapną z powrotem? Przed klepaniem odległość środek piasty- nadkole 48,5cm po ok 51,8
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 01 mar 2011 22:48:35

dziś również oddałem resory do kowala. mówił, że nie dołoży mi pióra bo mu mnie będzie szkoda jak pomysli że jeżdżę po dziurach. obiecał, że to jak zrobi, będzie długo trzymało efekt. oprócz tego ma mi coś przyspawać pod łapę amortyzatora żeby przypadkiem go nie brakło :) zobaczymy jaki efekt, koszt 250 zł
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez konik » 01 mar 2011 23:44:29

kowal_ldz napisał(a):koszt 250 zł

:shock: :shock: :shock:
Moje resory rozebrał, delikatnie rozgrzał (ok 60'C) wyklepał, przesmarował i skręcił. Dodatkowo dorobił mi stalową tulejkę znajdującą się wewnątrz przedniej tulei metalowo gumowej (zniszczyłem ją podczas odcinania przedniej śruby mocującej resor do ramy ).Łącznie zajęło mu to ok 1,5h zapłaciłem...100zł :)
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 02 mar 2011 04:33:10

konik napisał(a):zniszczyłem ją podczas odcinania przedniej śruby mocującej resor do ramy ).Łącznie zajęło mu to ok 1,5h zapłaciłem...100zł :)

dziś odbiór, będę się targował :D :D :D :D :D
konik napisał(a):zniszczyłem ją podczas odcinania przedniej śruby mocującej resor do ramy

a mówiłem, siłownia to nie wszystko :gears: :D :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 21 mar 2011 22:15:11

bry wieczór :) ja dziś założyłem resory z dodatkowym piórem i oczywiście po klepaniu. jutro jazda próbna.

zastanawia mnie jedynie, dlaczego cała prawa strona jest ok 2 cm niżej (lewa 97 cm prawa 95cm). regulując przód na drążkach, prawą stronę musze kręcić dużo więcej i przerwa między wahaczami a odbojem jest mniejsza niż po lewej stronie a auto stoi na tej samej wysokości. taka sama sytuacja jest z tyłu. autko ma już drugie resory i znowu prawa strona jest 2 cm niżej. co może być przyczyną? krzywa rama?
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez konik » 21 mar 2011 23:38:41

Najprawdopodobniej powodem "krzywizny" jest różnica w twardości resorów. klepanie to ręczna praca, i jednakowe wyprofilowanie obu resorów, i nadanie im identycznej sprężystości to trudna sprawa. Według mnie resor z prawej strony do poprawki.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez JJKILLER » 21 mar 2011 23:55:10

kowal_ldz napisał(a):bry wieczór :) ja dziś założyłem resory z dodatkowym piórem i oczywiście po klepaniu. jutro jazda próbna.

zastanawia mnie jedynie, dlaczego cała prawa strona jest ok 2 cm niżej (lewa 97 cm prawa 95cm). regulując przód na drążkach, prawą stronę musze kręcić dużo więcej i przerwa między wahaczami a odbojem jest mniejsza niż po lewej stronie a auto stoi na tej samej wysokości. taka sama sytuacja jest z tyłu. autko ma już drugie resory i znowu prawa strona jest 2 cm niżej. co może być przyczyną? krzywa rama?

Zamień resory prawy na lewą stronę i lewy na prawą.
A może masz butlę gazową na boku i ona przeważa (choć chyba nie powinna :niewiem: )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 22 mar 2011 05:20:38

ale to już drugi komplet resorów od drugiego kowala. i czy może to mieć wpływ na przód?
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez mosi » 22 mar 2011 19:21:34

kowal_ldz napisał(a):bry wieczór :) ja dziś założyłem resory z dodatkowym piórem i oczywiście po klepaniu. jutro jazda próbna.

zastanawia mnie jedynie, dlaczego cała prawa strona jest ok 2 cm niżej (lewa 97 cm prawa 95cm). regulując przód na drążkach, prawą stronę musze kręcić dużo więcej i przerwa między wahaczami a odbojem jest mniejsza niż po lewej stronie a auto stoi na tej samej wysokości. taka sama sytuacja jest z tyłu. autko ma już drugie resory i znowu prawa strona jest 2 cm niżej. co może być przyczyną? krzywa rama?


Wysoko ci frotka urosła.Mi po klepaniu urosła do 88cm.
Mi tez jakoś na prawą stronę siedzi.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 22 mar 2011 20:16:07

zastanawiam się jak te 2 cm mogę wpłynąć na przechyły
co do 97 cm, mam zrobione:
nowe wieszaki o rozstawie śrub 13 cm
mtki 31'
wyklepane resory
dołożone pióro

kowal mówił że może usiąść na dniach 1-2 cm

jak dojdę do powodu krzywizny i przerobię przód do 100 cm to zacznę myśleć o spoa ;)

temat krzywizny proponuję przenieść tutaj:
viewtopic.php?f=101&t=2710
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Arni » 22 mar 2011 20:37:28

kowal_ldz napisał(a):jak dojdę do powodu krzywizny i przerobię przód do 100 cm to zacznę myśleć o spoa ;)

Nie chce zniechęcac, ale normalnym sposobem nie dojdziesz do 100cm z przodu .
Arni
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 22 mar 2011 21:05:27

kto mówił że szukam normalnych sposobów? ;) mam drugie autko więc na spokojnie mogę kombinować przy frocie ;) zacznę od dystansów i będę szukał efektywniejszych rozwiązań :boss:
kowal_ldz
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez Arni » 22 mar 2011 21:14:19

Ładuj od razu sztywny most - będzie nas więcej :) Przód bez spoa ma wtedy 100cm.
Arni
 

Re: wieszaki czy dodatkowy resor??

Postprzez kowal_ldz » 22 mar 2011 22:02:44

to gdzie znajdę instrukcję? :D
kowal_ldz
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tył A 91-95 resory



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość