Witamy !



II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

2 - 4 października 2009

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez brum » 01 wrz 2009 18:59:52

oposs napisał(a):
brum napisał(a):Spokój....

Tych wszystkich co wpisowego nie dali to bym stad pogonil :mrgreen:
...moderatorow tez :mrgreen:


tylko że ja nie jadę..bo niedam rady.... :?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez lysy » 01 wrz 2009 19:56:16

Sorry ale tu chyba chodzi o rajd - jazda w terenie, jak na razie to duzo gadania i kazdy 3 tyg przed rajdem pisze ze nie moze (pomijam wpisanych na liste) kazdy chcial na zlocie rajd, wiec jest zorganizowany i co jest 9 zalog (10 ze mna).........zalosne. Argumenty w postaci "nie jade" "nie wyrobie sie" "nie dam rady finansowo" sa smieszne. Impreza byla zooraganizowana pod nas i co najwazniejsze dla NAS powtarzam dla NAS. My jako spolecznosc nie potrafimy decenic pracy wlozonej przez oragnizatorow. Zastanowcie sie czy tak to ma dalej wygladac........odpowiedz pozostawiam kazdemu z osobna. A co do kosztow musza byc i takie sa. KONIEC
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez brum » 01 wrz 2009 20:06:56

Ja już wcześnie pisałem że nie jadę, zauważyłem to nie tak dawno że rajd wypadł w tym samym terminie co mam inwentaryzacje w firmie i nie dam rady przyjechać choć jest szansa że może mi się uda w sob po południu przyjechać ale już nie jako uczestnik..Czekałem na to ale cóż zrobić jak muszę być w firmie...

Podpiszę się wsumie pod tym co napisał "lysy" chcieliście rajd i co? trochę mało załóg.....
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez oposs » 01 wrz 2009 20:10:07

brum napisał(a):chcieliście rajd i co

Nie ma co panikowac 8) zostaly jeszcze dwa tygodnie
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez brum » 01 wrz 2009 20:19:58

Czyli wg mnie jak juz coś będzie tendencja spadkowa..oprócz tych co wpłacili.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez Pawel » 01 wrz 2009 20:21:07

...i ja ubolewam nad tym, że nie pojadę... :( Wcześniej już to sygnalizowałem.
Moja wymówka nie wydaje mi się śmieszna, dla mnie koszta w tej chwili są najważniejsze, kasa, która była na wyjazd poszła na nową turbinę, teraz skończyły mi się tuleje na górnych wachaczach, a już szykuje mi się grzebanie w głowicy... Pojechać 430 km w jedną stronę i może nie wrócić w całości z powrotem, niezbyt kusząca propozycja...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez wikked » 02 wrz 2009 13:41:04

i właśnie dlatego sugerowałem aby rozgłosić to szerzej bo można się było spodziewać ilości załóg. Mam trochę znajomych którzy pewnie będą chętni- popytam.
wikked
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez mody1 » 02 wrz 2009 13:57:35

zapytam pawła
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez szymon.ha » 02 wrz 2009 16:25:44

Albo można było jak o zlocie, dać ogłoszenie, w gazecie off - road'owej nie pamiętam jaka to była ale tak też pewnie ktoś by się znalazł.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez Pawel » 02 wrz 2009 20:07:09

Z drugiej strony, ciekawe porównanie: Frontera 2,8 tdi kontra Isuzu Trooper 2,8 tdi...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez dljm » 04 wrz 2009 14:14:30

ponieważ ciągle dostaję PW czy rajd się odbędzie
odpowiadam TAK, to już przesądzone rajd będzie na pewno

także do klawiatur i wpisywać się na listę
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez wild » 04 wrz 2009 19:59:30

Zaliczka klepnięta :) ! Kto nastepny??
wild
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez wikked » 05 wrz 2009 00:50:44

A ja bym się już nie podniecał tą ilością załóg. Wiadomo, że większość nie przewiduje swojej osoby na takiej imprezie. 7 załóg w turystyku i 6 w advence to całkiem fajna ekipa i w sumie w zupełności wystarczająca. Mam tylko nadzieję, że taka ilość osób pozwoli organizatorom na to żeby chociaż wyszli "na zero". Szacun wielki dla Was. Ci którzy jeżdżą przyjadą, a Ci którzy nie jeżdżą- posiedzą w domu po rajdzie pisząc "szkoda że nie dałem rady ale następnym razem to........" i takie tam pieprzenie. Szkoda że nikt nie ma odwagi powiedzieć że szkoda mu auta, lakieru, opon, pieniędzy itd. Dla jasności piszę to o osobach które mówiły (sam słyszałem) że na pewno będą. Testujcie grubości sprężyn, czy amory od Tico podchodzą do Froty A czy do B, czy pod sworznie podłożyć podkładkę czy nakrętkę- liftujcie, motajcie, ale przede wszystkim wstydźcie się że namawiacie a później olewacie. Jeśli chcecie to możecie się obrazić :dupa: ale fakty są oczywiste.
wikked
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez oposs » 05 wrz 2009 06:58:06

wikked napisał(a):o osobach które mówiły (sam słyszałem) że na pewno będą


Obrazek

:mrgreen:

Wirtualny wypad w teren...
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez mody1 » 05 wrz 2009 11:13:04

wikked napisał(a): 7 załóg w turystyku i 6 w advence to całkiem fajna ekipa i w sumie w zupełności wystarczająca

bedzie miła, kameralna impreza
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez marcin » 06 wrz 2009 19:47:13

wikked napisał(a):czy amory od Tico podchodzą do Froty A czy do B

. . . :D :D :D w piewszej chwili ale po nastepnej :cry2: - do zobaczenia na rajdzie
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez FROTERKA » 07 wrz 2009 10:24:56

wikked napisał(a): Szkoda że nikt nie ma odwagi powiedzieć że szkoda mu auta, lakieru, opon, pieniędzy itd.

Dżentelmeni :wink: o pieniądzach nie rozmawiają ale nie każdego stać wyłożyć 1000 zł na jeden weekend, argument "nie dam rady finansowo" nie dla każdego jest równie śmieszny (patrz wyżej), nie każdy ma możliwości finansowe, by wymieniać most co dwa miesiące itp.
I przykro mi to pisać, ale grubym nietaktem jest, że tego nie zauważacie.
Tyle.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez wikked » 07 wrz 2009 13:27:23

FROTERKA napisał(a):
wikked napisał(a): Szkoda że nikt nie ma odwagi powiedzieć że szkoda mu auta, lakieru, opon, pieniędzy itd.

Dżentelmeni :wink: o pieniądzach nie rozmawiają ale nie każdego stać wyłożyć 1000 zł na jeden weekend, argument "nie dam rady finansowo" nie dla każdego jest równie śmieszny (patrz wyżej), nie każdy ma możliwości finansowe, by wymieniać most co dwa miesiące itp.
I przykro mi to pisać, ale grubym nietaktem jest, że tego nie zauważacie.
Tyle.

Przecież właśnie napisałem że zauważam, więc chyba nie o mnie pisałaś, ale mi chodzi o to że jak na zlocie rozmawialiśmy o rajdzie to wszyscy byli zainteresowani i wiesz o tym Gosiu bo byłaś chyba świadkiem tej rozmowy. Dużo ryczymy i nic więcej. Chodzi mi tylko o tą właśnie odwagę że jeśli piszę, mówię, że jadę to jadę i koniec kropka. Wyjazd na rajd nie musi się kończyć rozwaleniem auta, bo one się nie psują tylko kierowcy je rozwalają (taka subtelna różnica) i tak kończąc to ci którzy się tak zapierali żeby zorganizować rajd to właśnie zapaleńcy, a nie ta część która "szlifuje" autka szmatką. Gosiu fakty czasem są okropnie brutalne ale są faktami- po raz kolejny okazuje się że nie szanujemy naszych kolegów i koleżanek z forum (organizatorów), którzy robią to dla Nas. Nie chce mi się tłumaczyć bo nie uważam że postąpiłem nietaktownie ale w dalszym ciągu uważam że nawet jeśli ktoś kto "śmiał" podobnie do mnie skomentować postępowanie "szanownych urażonych" to nic w porównaniu z olewaniem Angussa i reszty.
wikked
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez mody1 » 07 wrz 2009 14:47:09

nie irytujcie się
kto ma ochotę i możliwość to przyjedzie, ważne ze rajd się odbędzie
ostatnio przerabiałem niemilą sytuacje z transpolonią zachód, na tydzień przed imprezą wycofało się 6 z 9 załóg
organizator dołozył do interesu, bo liczył ze zapisy na forum są pewne :)
czasy kryzysu i ludzie wolą nie wydawać pieniędzy
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

Postprzez BASIK » 07 wrz 2009 23:05:59

FROTERKA napisał(a):
wikked napisał(a): Szkoda że nikt nie ma odwagi powiedzieć że szkoda mu auta, lakieru, opon, pieniędzy itd.

Dżentelmeni :wink: o pieniądzach nie rozmawiają ale nie każdego stać wyłożyć 1000 zł na jeden weekend, argument "nie dam rady finansowo" nie dla każdego jest równie śmieszny (patrz wyżej), nie każdy ma możliwości finansowe, by wymieniać most co dwa miesiące itp.
I przykro mi to pisać, ale grubym nietaktem jest, że tego nie zauważacie.
Tyle.

Solidarność jajników... Popieram Cię Gosiu.
Przeczytałam sobie te wszystkie informacje o tym rajdzie od samiutkiego początku, no i czytam o tych liftach (niegazowanych), o wyciągarkach plombowanych lub nie, hi-liftach (ilu z nas ma odpowiednie zaczepy pod nie?) oponach takich siakich i owakich, błotkach, przejazdach, wyciąganiu nieszczęśników. No i wcale się nie dziwię, że tak mało ludzi się zapisało.
Czytając to forum od prawie początku zauważyłam, że dla wielu z nas to auta codziennego stosowania, często jedyne, wielu chce spróbować swoich sił przy zjechaniu z asfaltu, zapoznać się roadbookiem itp., ale dla wielu wizja obabranego po dach ukochanego auta wklejonego w blotko i czekającego na ratunek, grzecznie gdy paru się świetnie bawi jest nie najlepsza. Jeśli ma być dużo aut to powinien być rajd przygotowany pod średnią Frotę. Z super extremą dla tych paru, co maja czym i mają za co. Tymi kłótniami co i jak skutecznie na pewno zniechęciliście paru chtnych - trudno ma byc błotna zabawa dla wybrańców super - ale nie miejcie pretensji do tych, co uzywaja tych aut w miarę normalnie.
Dwa apropos odwagi co do opowiedzenia się, że szkoda auta, lakieru, opon, pieniędzy itd. Może i odwagi brak, ale nie jest na pewno przyjemną rzeczą obwieszczać wszem i wobec, że właśnie się nie ma kasy i że musi się dbać o auto bo MUSI długo i wiernie służyć... ten kto ma kasę zazwyczaj daje o tym tak, czy siak znać, jak ktoś jej nie ma to nie trąbi że jej nie ma tylko zaciska zęby i jemu też się należy szacunek. Jeśli kto czyta 170,- potem 400,- a na końcu że ze wszystkim to 1000,- to ma prawo zamilknąć i nie temu kogo stać osądzać kto, co i dlaczego.

No i na koniec jest jeszcze kwestia priorytetu, jeden woli zostawić 1000 w 2 dni na rajdzie, a drugi tak jak my woli za ten 1000 skoczyć na 10 dni do Rumunii na naturalny rajd bez ciśnienia - bezdroża, góry i dzika przyroda i.... my.
Dojadę dalej - zobaczę więcej
Avatar użytkownika
BASIK
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Dołączył(a): 04 maja 2015 11:00:05
Lokalizacja: Smokogród
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2 Rajd OFF, 2009, jesień, Cedzyna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość