Witamy !



II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje

2 - 4 października 2009

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez brum » 02 lip 2009 12:27:56

wikked napisał(a):Nie chcę pisać na forum sprostowania ale Ty powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.


właśnie nie wiem, albo nie kojarze


wikked napisał(a):
brum napisał(a):
wikked napisał(a):Wszyscy którzy jadą w advance muszą sobie zdawać sprawę że można dobrze rozwalić auto.


To nie jest extrem tylko advence

Ale nie da się??


nawet w turystyku można
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez lenyxj » 02 lip 2009 13:04:42

wikked napisał(a):Mało który organizator robi wklejkę zaraz na początku rajdu
Ja czasami robię :boss: Od razu jest wesoło :>: Rajd to nie niedzielna wycieczka do babci na pączki :mrgreen:
Więc tak: Jeśli rajd ma być rozegrany uczciwie to wszyscy bez wyjątku muszą zaliczyć te same PKP.
Aby nie korkować trasy należy uczestników podzielić na grupy i wysłać na trasę w/g różnych roadbooków. Czasami sam dojazd do PKP to niezły OS :mrgreen: Nie da się tego zrobić tak by wszyscy mieli takie same warunki przejazdu i nikt o zdrowych zmysłach tego nie zagwarantuje.
Jeśli to mi przypadnie rola organizacji tego rajdu wezmę pod uwagę wszystkie wasze rozsądne uwagi :>:
Zniszczeń w autach nie da się uniknąć :evil: Zawsze komuś coś się stanie,a to rozerwana na korzeniu opona ,a to wgnieciony błotnik itd. Za to odpowiadają sami uczestnicy rajdu.
dljm napisał(a):ankieta dotycząca liftu w klasie advence zakończyła się
wynik auta nie muszą mieć liftu
zatem lift będzie tylko zalecany
Więc klasę advance trzeba podzielić na dwie a nawet trzy grupy.
lenyxj
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez oposs » 02 lip 2009 13:23:29

lenyxj napisał(a):Jeśli rajd ma być rozegrany uczciwie to wszyscy bez wyjątku muszą zaliczyć te same PKP.
Aby nie korkować trasy należy uczestników podzielić na grupy i wysłać na trasę w/g różnych roadbooków.

:>:
lenyxj napisał(a):klasę advance trzeba podzielić na dwie a nawet trzy grupy

:<:
16 pojazdow na trzy grupy? :mrgreen: Zglosil sie do advance to jedzie. Bedziesz mial nagrody za 9 czolowych miejsc? Watpie...
Proby maja miec roznoraki stopien trudnosci aby z wszystkich ktorzy zglosili sie do advance wylonic tego kto pokona ich najwieksza ilosc. Jezeli jakas ilosc aut przejedzie wszystkie to o klasyfikacji koncowej decyduja czasy z OS. Ot i cala filozofia
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez lenyxj » 02 lip 2009 13:39:32

oposs napisał(a):Zglosil sie do advance to jedzie.
:>: :>: :>: Trza być twardum nie mientkim :mrgreen: :boss: :>:
oposs napisał(a):Proby maja miec roznoraki stopien trudnosci aby z wszystkich ktorzy zglosili sie do advance wylonic tego kto pokona ich najwieksza ilosc. Jezeli jakas ilosc aut przejedzie wszystkie to o klasyfikacji koncowej decyduja czasy z OS. Ot i cala filozofia

Więc by było uczciwie wyciągarki zamykamy na kłódkę :stop: :mrgreen: :>: Dopuszczone do użytku :Hi-lifty :hilift: ,kifory i działanie w timach :>: :boss: Czyli dobra zabawa do pasa w błocie :>: :mrgreen:
lenyxj
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Pawel » 02 lip 2009 17:23:11

Może ja się nie znam, ale... Wszyscy tu dużo piszą i dyskutują na temat tras, odcinków itp. ,a nie widać tu, w tym "sporze" organizatora, czyli lenyxj'a... :? Nie ma nic do powiedzenia... :?: Może przedstawiłby jakiś konkretny plan rajdu...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Anguss » 02 lip 2009 17:34:21

Pawel - Amor napisał(a):Może ja się nie znam, ale... Wszyscy tu dużo piszą i dyskutują na temat tras, odcinków itp. ,a nie widać tu, w tym "sporze" organizatora, czyli lenyxj'a... :? Nie ma nic do powiedzenia... :?: Może przedstawiłby jakiś konkretny plan rajdu...


Organizatorzy myślą knują i załatwiają a nie gadają. Zrobienie takiej imprezy to nie takie łatwe dlatego potrzeba chwilę czasu. Szczegóły za kilka dni
Anguss
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez wikked » 02 lip 2009 17:53:10

lenyxj napisał(a):
oposs napisał(a):Zglosil sie do advance to jedzie.
:>: :>: :>: Trza być twardum nie mientkim :mrgreen: :boss: :>:
oposs napisał(a):Proby maja miec roznoraki stopien trudnosci aby z wszystkich ktorzy zglosili sie do advance wylonic tego kto pokona ich najwieksza ilosc. Jezeli jakas ilosc aut przejedzie wszystkie to o klasyfikacji koncowej decyduja czasy z OS. Ot i cala filozofia

Więc by było uczciwie wyciągarki zamykamy na kłódkę :stop: :mrgreen: :>: Dopuszczone do użytku :Hi-lifty :hilift: ,kifory i działanie w timach :>: :boss: Czyli dobra zabawa do pasa w błocie :>: :mrgreen:

I to chyba w pewnym sensie zamyka dyskusję. Idiotyzmem byłoby zgłaszać się do advence i przez to że masz lub nie masz liftu miałbyś mieć lepiej lub gorzej.
wikked
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Pawel » 02 lip 2009 20:10:43

Pawel - Amor napisał(a):Może ja się nie znam, ale... Wszyscy tu dużo piszą i dyskutują na temat tras, odcinków itp. ,a nie widać tu, w tym "sporze" organizatora, czyli lenyxj'a... :? Nie ma nic do powiedzenia... :?: Może przedstawiłby jakiś konkretny plan rajdu...

..oj :oops: , nie doczytałem tematu i napisałem tego posta trochę nie w porę... Jednak coś się dzieje...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez dljm » 02 lip 2009 20:43:56

dokładnie negocjację trwają
są rozpatrywane różne opcje i różne oferty
mój rachunek za telefon w tym miesiącu drastycznie wzrośnie :evil:
tak jak napisałem do 15 wszystko będzie jasne i zacznie się przedstawianie konkretów
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez dljm » 02 lip 2009 20:55:17

Kolega Anguss działa również bardzo prężnie jego oferta jest równie atrakcyjna

kilka szczegółów które możemy zdradzić

okolice Kielc
koszt rajdu około 200 zł
oczywiście wszystko legal
i przygotowane razem z ludźmi którzy profesjonalnie zajmują się organizacją rajdów
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez brum » 02 lip 2009 22:14:53

Więc by było uczciwie wyciągarki zamykamy na kłódkę

A co ona ma wspólnego z uczciwością? Bo jeśli to że nie wszyscy ją będą mieli to tak samo się tyczy progów pod hi-lifta już nie mówie o tiforze którego nikt nie bedzie miał bo i poco taka kupa żelastwa.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez oposs » 03 lip 2009 04:49:09

Zamierzasz kazda probe pokonac wyciagarka? :mrgreen: Przeciez advance to nie extreme :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez sosna28 » 03 lip 2009 05:53:57

dljm napisał(a):Kolega Anguss działa również bardzo prężnie jego oferta jest równie atrakcyjna

kilka szczegółów które możemy zdradzić

okolice Kielc
koszt rajdu około 200 zł
oczywiście wszystko legal
i przygotowane razem z ludźmi którzy profesjonalnie zajmują się organizacją rajdów


Świętokrzyskie FOREVER :)
Kuszą mnie Mazury jesienią, ale do Starachowic miałbym rzut beretem.
sosna28
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez wikked » 03 lip 2009 07:44:11

dljm napisał(a):Kolega Anguss działa również bardzo prężnie jego oferta jest równie atrakcyjna

kilka szczegółów które możemy zdradzić

okolice Kielc
koszt rajdu około 200 zł
oczywiście wszystko legal
i przygotowane razem z ludźmi którzy profesjonalnie zajmują się organizacją rajdów

Pasuje powiedzieć: A NIE MÓWIŁEM??
wikked
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Anguss » 03 lip 2009 10:32:05

Prawda jest taka
Mamy bardzo dobre warunki do takiej jazdy bo gdzie okiem nie sięgnąć lasy rzeczki i górki. Trasę można tak przygotować by wszyscy byli szczęśliwi hm… myślę że zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasowało.
Każdy z nas ma inne pojęcie i wymagania co do rajdu dlatego czekam na info od DJM co konkretnie ma być a my coś jeszcze dodamy.
Na chwile obecną powiem że mamy załatwione prawie wszystkie zezwolenia co nie należy do łatwych i tanich spraw. Mamy dwie spore bazy noclegowe czekamy na oficjalne oferty cenowe. Osobiście chciałbym by rajd był na pieczątki, sporo techniki, no i standardowo błoto i woda w rozsądnych ilościach ( tak by się nie utopić ). Chce zrobić jedną próbę sprawnościową na torze do wyścigów samochodowych.(PZM Miedziana Gora) Z informacji jakie uzyskałem istnieje tylko dwa w Polsce. Będzie tam możliwość sprawdzenia umiejętności kierowców i ich maszyn jazda na czas z mała niespodzianką HEHEH
Na wszelki wypadek mamy do dyspozycji dwie drużyny ratowników ( pierwsza pomoc ) z gratami umieszczonymi w terenówkach – myślę ze uda się ich zaprosić na rajd i pomogą. Rozmawiamy też z tutejszym Oplem może i on się dożuci. Wydaje mi się że dodatkowy plus to fakt że impreza odbędzie się blisko Kielc łatwy dojazd z każdej strony no i środek kraju . Ze swojej strony mogę tylko zaprosić wszystkich w swoje okolice. Na niedziele możemy przyszykować dodatkowe atrakcje dla duch ( jaskinie kopalnie lub mocne upalanie jak komuś będzie jeszcze mało
Anguss
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Ewa » 03 lip 2009 10:45:00

Brawo Grzesiu!! :>:
Twoja wypowiedź brzmi rozsądnie i w takim rajdzie wezmę udział jeśli tylko czas pozwoli!
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez sylwian70 » 05 lip 2009 13:56:13

Szybko przeleciałem posty dotyczące rajdu i wszystkie pomysły jakie koledzy,koleżanki proponują mi się podobają.Co do wyciągarek,opon mt,blokad mostów,liftu zawieszenia i równych szans dla wszystkich to uważam ze można dobrać,podzielić na grupy załogi tak aby w każdej grupie były mniej więcej podobnie zmotane maszyny gdyby każda z grup miała np.autka z wyciągarą,mocny lift itp.mniej więcej chodzi mi o to aby w każdej grupie były dobrane autka o podobnych możliwościach terenowych,liftowych,opony,a nawet froty sport i long trasy losowane i zabawa na całego.Wszystkie ustrojstwa akcesoria dozwolone wyciągary,lewary itp.pomoc koleżeńska w grupie,integracja grupowa itp.Czym lepiej grupa będzie współpracować tym szybciej pokona trase,a i cwaniactwo dobre taktyczne opracowanie taktyki da efekty,ewentualnie podział na grupy regionalny np.poznańska,małopolska,mazowiecka itp.Wyciągary,blokady po to koledzy montują aby pomagały w terenie więc niech zapracują i cieszą swych posiadaczy bez plombowania itp.Pozdrawiam.
sylwian70
 

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez szymon.ha » 05 lip 2009 18:52:15

Dla ciebie i niektórych to może będzie zabawą, ale to jest rajd więc będą i tacy co będą chcieli na czas jechać i po nagrody i mogą nie mieć chęci na pomoce w grupach.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez marcin » 05 lip 2009 20:08:53

Rajd to rywalizacja wiec grupy nie mają sensu :) . Natomiast pomoc będzie mile widzina dla tych co przez bloto zostaną wciągnieci i o wlasnych i frotkowych siłach nie bedą mogli wyjechać.
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje wstępne

Postprzez Anguss » 05 lip 2009 21:35:02

marcin napisał(a):Rajd to rywalizacja wiec grupy nie mają sensu :) . Natomiast pomoc będzie mile widzina dla tych co przez bloto zostaną wciągnieci i o wlasnych i frotkowych siłach nie bedą mogli wyjechać.

Można zrobić i grupy tylko że liczą się punkty i czas najsłabszego zawodnika w grupie
Anguss
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2 Rajd OFF, 2009, jesień, Cedzyna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości