Witamy !



Wasze wrazenia z rajdu....

2 - 4 października 2009

Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez dljm » 04 paź 2009 14:26:09

Tu piszcie jakie sa wasze wrazenia oraz odczucia z rajdu

100_3650_resize.JPG
100_3650_resize.JPG (132.92 KiB) Przeglądane 8946 razy

100_3649_resize.JPG
100_3649_resize.JPG (118.22 KiB) Przeglądane 8943 razy

100_3662_resize.JPG
100_3662_resize.JPG (100.18 KiB) Przeglądane 8938 razy
100_3615_resize.JPG
100_3615_resize.JPG (127.32 KiB) Przeglądane 8934 razy
Załączniki
100_3605_resize.JPG
100_3605_resize.JPG (119.16 KiB) Przeglądane 8928 razy
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez treewood » 04 paź 2009 15:26:48

Jechalem w turystyku bo mam frotke nie motana.

Generalnie bylo fajnie i ciesze sie, ze moglem brac udzial. Ludzie bardzo fajni, komunikacja takze. Moje spostrzezenia co do jazdy:
- piatek - rajd nocny, byl chaos ale nie totalny. Trzeba bylo to lepiej przemyslec by jeden nie wpadal na drugiego
- sobota
a) czasowka - bardzo ale to bardzo fajna. moj najlepszy czas 2.23 :) (bo jechalem 2 razy)
b) trial - nawet sie za to nie bralem bo nie przejechalbym tego tym autem z moimi umiejetnosciami
c) glowna trasa - ciekawa aczkolwiek moze troche pomarudze bo bylo za duzo asfaltu (jechalem 2 na 3 trasami dla tych zaawansowanych). Najwieksze uwagi mam do map. Mieszkam w gorach i duzo po nich chodze i nauczylem sie korzystac z mapy i kompasu do chodzenia na przelaj wiec wydaje mi sie, ze orientacje i umiejetnosci do znajdywania sie w terenie mam dosc dobre. Niestety mapa moim zdaniem byla srednio opracowana, ze nie powiem, ze slabo lub na tyle byla stara, ze duzo od czasu jej opracowania sie zmienilo. Naprawde duzo kombinowalismy czasami i szukalismy sciezek, ktore powinny byc a nie byly. Nie raz bylo tak, ze na mapie widac bylo, ze sciezka idzie polana a byla w lesie lub prowadzila na obrzezach lasu a jechalismy w lesie (a las czasami wygladal na stary).

Dziekuje za organizacje i mimo tych uwag (bo zawsze jakies beda) ciesze sie, ze moglem uczestniczyc w tej imprezie i jesli takowe bedziecie organizowac ponownie a ja bede mial czas i mozliwosci to pewnie sie zjawie.
treewood
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez wikked » 04 paź 2009 16:40:20

Oki, to ja też od siebie napiszę.
Najsłabszy rajd w jakim brałem udział (bardziej wycieczka do babci na pączki). trasa czerwona (advence) była totalnie turystyczna. 80% asfaltu to bardzo jak dla mnie przegięcie. Na odcinku specjalnym większość PKPów nie do zrobienia dla lekko zmotanej froty- generalnie odcinek błotny był dla klasy extreme a nie advence. Piaskownica - mistrzostwo świata (trial, "czasówka"). Odcinek nocny bardzo fajny ale po dzisiejszym dniu wiem że wykorzystano 10% powierzchni tego miejsca. My dzisiaj tam jadąc pobawiliśmy się naprawdę świetnie i szkoda że w tych miejscach nie było pieczątek :( . Dowiedziałem się w końcu o co chodzi z ubezpieczeniem (ale dopiero na rajdzie). Oczywiście ekipa dopisała w 110% i było świetnie. Osobiście uważam że ktoś albo źle ocenił nasze wymagania i stwierdził że jazda po punktach widokowych w advence to coś na co liczyliśmy, albo poszedł "po bandzie" i ................ , no właśnie i co?
Podsumowywując:
przygotowanie 80% trasy - porażka
piaskownica ("czasówka", trial) - fajnie
piaskownica (bajoro) - bez jaj ale topienie auta w jeziorze nie wszystkim pasuje nawet z advence
odcinek nocny - fajny ale moglo być dużo lepiej wykorzystując 100% dostępnego terenu.
Szacunek dla chłopaków ze Świnoujścia i Przemyskiego - jesteście WIELCY że Wam się chciało
Magda, Andrzej - fajnie że Was "wzięło" i bardzo fajnie było Was poznać
Ewa, Dorota - fajnie że dotarłyście
Nie będę wymieniał wszystkich bo i tak wiecie że było świetnie i jesteśmy MEGA zgraną ekipą.
wikked
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez mody1 » 04 paź 2009 17:36:32

plusy
-impreza odbyła się
-spotkałem znajomych
-spędziłem 2 dni na powietrzu
-przejechałem się po okolicy

reszta minusy
-brak klasycznego roadbook`a
-jedzenie na torze niejadalne
-tor nie dla frontek
-dla mnie brakło pokoju :cry:
-trasy takie sobie/dobrze, że pobłądziłem to było troszke zabawy/

Porównując z 1. rajdem w Kraśniku to 2. gorszy
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Kogut » 04 paź 2009 17:42:39

Czy ktoś już zachomikował foty i filmiki ??? :D
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez madziam » 04 paź 2009 18:00:35

To może ja też coś napisze.
Generanie to był nasz pierwszy wyjazd w teren. Frotka przeszła swój chrzest bojowy. Trochę się zagrzebała, dostała błotem dla zdrowotności, ale dojechała cała i zdrowa. Nie mam porównania więc uwarzam rajd za udany. Założenie było takie że jedziemy turystyka a zdecydowaliśmy w trakcie, że wjeżdżamy na czerwone. Warto było. Turystyk był również z atrakcjami, bo parę razy się pogubiliśmy. Teraz bynajmniej wiem gdzie można w Kielcach pojeździć. Pod nosem mamy teren o którym nie wiedzieliśmy, a przejeżdżamy koło niego średnio raz, dwa razy w tygodniu. Co do jedzenia to faktycznie w bazie nie było rewelacji, ale za to integracja wieczorna się udała (tak sądzę). Cieszę się jednak, że spotkałam wszystkich tych, którzy zdecydowali się przyjechać. Mam nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy. Jeśli ktoś z Was będzie w Kielcach i będzie się miał ochotę spotkać to dzwońcie.
Chciałam jeszcze raz z tego miejsca podziękować Prezesowi za pomoc i wytarganie Frotki z błotka, bo tak pewnie byśmy tam trochę dużej tkwili. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i fajnie było Was poznać. :1:
madziam
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez dljm » 04 paź 2009 18:05:36

Skoro każdy pisze co mu leży na wątrobie, to ja też napiszę

Organizator Marcin, z którym wszystko ustaliłem, objeździłem i zaakceptowałem
zrobił wszystko inaczej i po najmniejszej linii oporu
ale od początku
ilość naklejek i roadbooków była za mała, bo szkoda było mu kasy na wydrukowanie kilku więcej
nie mówiąc o ich jakości (miały to być roadbooki takie jak na zlocie, a gość wsadził mapki, które można przygotować w 10 minut)

z ustaleń odcinka nocnego zgadzało się w zasadzie tylko tyle że był, a w zasadzie jego namiastka

odcinek nocny miał być na całym pokazanym mi obszarze, a był może na 5% jego całości
trasa miała być tam logicznie wyznaczona, a auta puszczone według kolejności
wyraźnie ustalałem z nim że chcę pieczątki na wysokich podjazdach, ale tam wogle nie jeździliśmy,
pozatym powiedziałem że chcę żeby trasa była na tyle trudna, że ma starczyć do 3 w nocy, a karty należy zdać do 8 rano (żeby ambitni mogli jeździć ile chcą)

... a co było to sami wiecie

Sobota

całkowicie nie mogę pojąć dlaczego advence bez jakiego kolwiek poinformowania mnie puszczono po trasie turystyka
turystyk miał mieć właśnie kilka odcinków trudniejszych dla chętnych, a Pan Marcin nagle zmienił to że niby to jest dla advence

advence miał iść przez podjazd na Radostową gdzie spokojnie grupa advence straciła by parę godzin na podjazd

... ale niestety

co do toru to mogę powiedzieć że z trialu i czasówki jestem zadowolony, chociaż muszę przyznać że czasówka nie była dostosowana do długich frot, ale nie będę się czepiał
co do piaskowni to ...

... kompetencje Pana Marcina oceniam na ocenę niedostateczną
trasa dobrana była źle, miała być dostępna dla Frot, a była raczej dla aut przeprawowych

przed jedną przeszkodą zawróciłem i pojechałem do Pana Marcina, żeby zapytać czy jest pewien że mogę tam wjechać Frotą, zapewnił mnie że tak
zaufałem ...

wjechałem ...

okazało się że dno jest grząskie i woda ma głebokość metra
utknołem na 40 minut, a woda wlała mi się do środka auta
wkleiłem tak że lina od wyciągarki się urwała

to tyle ewangelii na sobotę

co do niedzieli

Pan Marcin mówił że w niedziele go co prawda nie będzie, ale miał przygotować roadbooki, aby wszyscy mogli się rozjechać w swoje strony nie po czarnym, a nie wyżyci mogli upalać sobie po trasie odcinka nocnego
miała być też przygotowany opis ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicach Kielc, oraz ich historia

jak było wszyscy wiemy ....

natomiast do Angussa mam żal, że nie był obecny prawie przez cały czas trwania rajdu
i to ja musiałem świecić oczami za wszystko złe co było na rajdzie

amen
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez oposs » 04 paź 2009 18:25:45

:<: :
-burdello na nocnym
-brak roadbook`a
-dojazdowki za latwe
-jedzenie na torze
-pieczatki dzienne za trudne
-moze malo wazne, ale nie wiedzialem kto jest organizatorem :roll:
-najwiekszy minus: extrem zamiast wyczynu. Windy mialy byc plombowane, a kierowca mial sie poslugiwac jedynie umiejetnosciami, a tak ci ktorzy mieli zdobywali pieczatki za pomoca wyciagarek

:>: :
-pogoda i widoczki
-nocne pieczatki
-trial
-czasowka
-imprezka w hotelu
-atmosfera i trzydniowa libacja z forumowiczami :mrgreen: ktora wynagrodzila wszystkie minusy :>: :>: :>:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez dljm » 04 paź 2009 18:48:14

oposs napisał(a):-moze malo wazne, ale nie wiedzialem kto jest organizatorem :roll:


Organizatorem był kolega Anguss, a pomagać miał mu jego znajomy Pan Marcin
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez marcin » 04 paź 2009 18:52:14

+
1. impreza była
2. 2 dni na polu (dla tych spoza Krakowskiego tzn na zewnątrz)
3. integracja wieczorna :!: :D

-
1. minimalizacja kosztów
2. niezjadliwa kiełbasa w "gospodarstwie agroturystycznym"
3. za duzo czarnego (dobrze się zgubilismy to trochę pojeździlismy :) )
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez sosna28 » 04 paź 2009 19:13:17

Wrażenia mam podobne - niby wszystko OK, ale ...
:<:
- kiełbasa agro :)
- ja się nieznam, bo jechałem turystyku, ale bardzo mnie bolała trasa advance w Belnie. Wyglądało to tak jakby została przygotowana tylko po to, żeby goście z jeepami mogli sobie punktów natrzaskać. To było extreme. Dla mnie to miał być Rajd Frontery. Ja bym z przyjemnością popatrzył co potrafią nasze (Wasze) frotki w tej klasie. A nie popatrzyłem.

:>:
- sympatyczni ludzie, pozdrowienia dla turystyka z miasta Łodzi
- piaskowa czasówka, mieliśmy dużo frajdy z dzieciakami. Za trzecim razem udało się nam wykręcić 2.22. Szkoda, że moją żonę głowa bolała i nie dała się namówić na przejazd :bike: .
- słabe mapy. Dla mnie to był akurat plus bo dzięki temu można było postać na trasie zintegrować się z grupą w celu ustalenia "którędy teraz"
- poznanie Prezesa

Ogólnie więcej na plus.
sosna28
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Pawel » 04 paź 2009 19:30:51

...może to i dobrze, że nie było mnie stać na wyjazd... Strasznie pojechaliście po organizatorach, widocznie są tu temu powódki i pewnie ci bardziej doświadczeni mają rację... ( :?: )
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez szymon.ha » 04 paź 2009 20:11:42

A może Pan Marcin skorzystał z "naszej" imprezy by zrobić impreze dla jeep'ów?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Lady_Killer » 04 paź 2009 20:18:35

szymon.ha napisał(a):A może Pan Marcin skorzystał z "naszej" imprezy by zrobić impreze dla jeep'ów?


Hmm.... a Ty wiesz że o tym samym pomyślałam czytając te wszystkie posty.... :?
To było by bardzo beeeee............................. :killer:
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez BASIK » 04 paź 2009 20:24:58

Jak na razie z tego wszystkiego wynika, że dobrze, że nas nie było :?
Nasze auto byłoby total nie przygotowane, a straty dorównałyby kosztom wakacji... Chyba dobrze, że nieco rozbebeszone stoi w garażu i czeka na kolejne drobne reparacje.

Jedyne czego żałować to spotkania z Wami wszystkimi i wspólnej integracji :cry:

PS. A Jeepnięci co tam robili ?! Nic dziwnego, że wyrwali wszystko co było do zdobycia! Powinniście zgłosić protest to miało być dla Fronter i wśród Fronter.
Ostatnio edytowano 04 paź 2009 20:36:13 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Dojadę dalej - zobaczę więcej
Avatar użytkownika
BASIK
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Dołączył(a): 04 maja 2015 11:00:05
Lokalizacja: Smokogród
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez albi » 04 paź 2009 20:25:56

Hej,
cieszymy sie ze bylismy na rajdzie i ze moglismy wszystkich znowu spotkac. Tak jak napisali przedmowcy - niby OK, ale...
To co nam sie srednio podobalo - to zamieszanie z klasami, mialo byc bez wyciagarek (a byly), mialy byc trasy dla frotek (a wyszly dla jeep'ow), szkoda ze na rajdzie Frontery w advance nie wygraly Frontery :( I przynajmniej dla nas nie jasne byly od poczatku zasady nagradzania dla turystyka - myslelismy ze trasy beda dla turystyka (i za ich przejechanie beda jakies bonusy), a zabawa w zbieranie pieczatek dla advance. A okazalo sie ze turystyk tez musi pieczatki zbierac. No i te mapki, przez ktore wiecej bladzilismy niz jezdzilismy, ale ostatecznie to tez mialo swoj urok :)
To co nam sie podobalo - LUDZIE - fajnie ze byliscie - dzieki za wspolna jazde, bladzenie i wieczorna integracje - pozdro dla naszej turystycznej ekipy :) Czasowka - co prawda powiesilismy sie i czas wyszedl ponad 6 minut :) uroki Longa (przy okazji jeszcze raz dzieki chlopaki za pomoc w wypchnieciu). Brama weselna - mlodzi mieli najlepsza brame weselna w calej wsi, ba w calym powiecie :) No i pare ladnych kałuż na trasie tez dobrze wspominamy :)

pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia nastepnym razem :)
albi+Asia
albi
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Wookash » 04 paź 2009 20:34:32

Z tego co czytam to w zasadzie dobrze ze mnie nie bylo choc mam 6 km do celu. Ladnie sie zapowiadalo a z tego co pisza przedmowcy nie bylo kolorowo. Tak sie zastanawiam tylko skad na rajdzie frontery wziely sie pojeepane?

Pozdr.
Wookash
 

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Lady_Killer » 04 paź 2009 20:36:31

Wookash napisał(a):Z tego co czytam to w zasadzie dobrze ze mnie nie bylo choc mam 6 km do celu. Ladnie sie zapowiadalo a z tego co pisza przedmowcy nie bylo kolorowo. Tak sie zastanawiam tylko skad na rajdzie frontery wziely sie pojeepane?

Pozdr.



I czemu to im bardziej pasowały trasy niż frotkom .... :roll: :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Lady_Killer
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2115
Obrazki: 5
Dołączył(a): 28 lip 2009 19:25:46
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez Kogut » 04 paź 2009 20:37:44

szymon.ha napisał(a):A może Pan Marcin skorzystał z "naszej" imprezy by zrobić impreze dla jeep'ów?
dwie pieczenie na jednym ogniu

To wasze nagrody też zdobywali jeepowcy :evil: czy coś nie zrozumiałem ???

a gdzie jest Anguss, na pewno coś wyjaśni.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wasze wrazenia z rajdu....

Postprzez BASIK » 04 paź 2009 20:40:20

Lady_Killer napisał(a):
Wookash napisał(a):Z tego co czytam to w zasadzie dobrze ze mnie nie bylo choc mam 6 km do celu. Ladnie sie zapowiadalo a z tego co pisza przedmowcy nie bylo kolorowo. Tak sie zastanawiam tylko skad na rajdzie frontery wziely sie pojeepane?

Pozdr.



I czemu to im bardziej pasowały trasy niż frotkom .... :roll: :?:


Ponieważ PoJEEPani mają auta pod wyczyn i to ostry... a nasze Frotki są przewidziane do trochę innych celów - w każdym razie z takimi jak Jeepy nie mają szans w takich warunkach.

A apropos organizatorów to pewnie chcieli koszty podzielić, a Frotek za dużo nie było widocznie wg nich.
Ostatnio edytowano 04 paź 2009 20:50:50 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Dojadę dalej - zobaczę więcej
Avatar użytkownika
BASIK
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Dołączył(a): 04 maja 2015 11:00:05
Lokalizacja: Smokogród
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Następna strona

Powrót do 2 Rajd OFF, 2009, jesień, Cedzyna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron