Witamy !



Rozliczenie rajdu

2 - 4 października 2009

Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 05 paź 2009 09:05:23

Chciałbym prosić organizatorów o rozliczenie się z uczestnikami co zostało z podanego poniżej harmonogramu imprezy wykonane a co nie i co proponujecie. Dla prostszego przeglądania mojego postu wytłuściłem sprzeczne informacje. Prosiłbym również o skan polisy Naszego ubezpieczenia co obejmowało i ile kosztowało. Od kogo mieliśmy pozwolenia i które tereny były prywatne.

Śro 24 Cze 2009 20:46:07 - II Rajd Opla Frontery - "Reaktywacja" - informacje
W terminie 2-4 października w Cedzynie koło Kielc ( ok 6km ) organizujemy II rajdu Opla Frontery

przewidujemy dwie klasy turystyk i advance

klasa turystyczna - przeznaczona jest dla aut całkowicie seryjnych
przebiegać będą według roadbooka
poziom trudności tras podobny jak na zlocie, co nie znaczy że rywalizacja będzie nie ciekawa
można przyjechać całą rodziną i spokojnie przejechać trasę

w tej klasie nie dozwolone są opony MT
AT o wielkości powyżej 31 cali
lift zawieszenia większy niż 1 cal
urządzenia typu wyciągarki będą plombowane przed rajdem

oczywiście można przyjechać i pojechać w klasie turystyk autem nie spełniającym w/w wymogów
co prawda auto takie nie będzie klasyfikowane, ale zabawa będzie na pewno nie gorsza niż na zlocie

klasa advence - przeznaczona jest raczej dla aut zmotanych
trasy tej klasy pozwolą się wykazać kierowcy i przetestują możliwości auta
trasy będą tak dobrane że błoto, ani woda nie będą się przelewać przez progi do auta,
snorkel również nie będzie potrzebny

w tej klasie obowiązkowe są opony przynajmniej AT minimum 31 cali, ale lepiej MT

mile widziany lift zawieszenia, blokady mostów, oraz dodatkowe oświetlenie (odcinek nocny)

urządzenia typu wyciągarki będą plombowane przed rajdemniedozwolone jest stosowanie opon MT większych niż 33 cale, oraz opon profesjonalnych (simex, superswamper itp.)
niedozwolone jest również używanie wyciągarek hydraulicznych i mechanicznych
(urządzenia tego typu będą plombowane przed rajdem)

Uwaga !!! jeżeli auto nie będzie spełniało minimalnych w/w wymogów, nie zostanie dopuszczone do rajdu w tej klasie.

głównodowodzącym całego zamieszania jest kolega Anguss

Plan rajdu:

rajd jest imprezą składkową, niekomercyjną

Piątek

Od 18.00 Rejestracja uczestników

zakwaterowanie - baza noclegowa w miejscowości Cedzyna

Ok. 22.00 Wyjazd na odcinek nocny

Wyjazd na tor off-road gdzie najlepiej przygotowane załogi będą mogły w sposób bezkompromisowy rozpocząć zlot. Zalecane wyposażenie samochodów w ogumienie M/T i wyciągarki. Jako kibice mogą jechać auta seryjne.


Sobota


09.30 Odprawa i wyjazd samochodami w teren.

Powitanie i odprawa uczestników. Przekazanie notatek nawigacyjnych dla załóg przybyłych rano.

Przejazd ok. 100 km malowniczej trasy. Każda z załóg otrzyma road-booka wraz z przewodnikiem po atrakcjach przemierzanego terenu. Grupa podzielona na turystyczną i extremalną. Stopień trudności dla obydwu grup zróżnicowany. Extremalną przewiduje używanie wyciągarek, brodzenie w wodzie i błocie, ciężkie podjazdy i zjazdy, trawersy. Turystyczna przewiduje płytkie brodzenie, pomoc innych załóg przy przejazdach przez błoto, lekkie podjazdy i zjazdy. Przewidziano próby sprawnościowe i próby czasowe dla obydwu grup – na kolejnym torze off-road . Próby sprawnościowe – zdobycie puli pieczątek i trial z piłeczką na masce oraz slalom z zamkniętymi oczami. Czasowa – przejazd wyznaczoną trasą na oznakowanej trasie. Nie zabraknie żadnego typu przeszkód terenowych. Trasa przejazdu i stopień trudności będzie zależeć od umiejętności kierowców i ich kondycji. Trasa turystyczna będzie tak skonfigurowana by umożliwić kibicowanie grupie extremalnej.


Uczestnictwo w kolejnych próbach terenowych jest nieobowiązkowe – każdorazowo istnieje możliwość ominięcia przeszkody lub próby terenowej.

Całość imprezy organizowana jest na terenach prywatnych za zgoda właścicieli
Nad imprezą będzie czuwać grupa ratowników drogowych i sędziowie z PZM.


Ok. 14.00 – 15.00 Obiad w gospodarstwie „Podborek”
Obiad z prawdziwego pieca chlebowego i wędzarni. Wyjątkowe dania regionalne.

Smacznie i do woli.

19.00 Powrót do miejsc zakwaterowania
Przerwa na odpoczynek, ogarnięcie się i przygotowanie do dalszej części imprezy.

Możliwe przesunięcie godziny powrotu ze względu na podjęte próby terenowe.


20.00 Bankiet/ognisko/grill
Wieczorna impreza integracyjna której forma zostanie określona w zależności od warunków pogodowych i liczby uczestników. Podsumowanie zmagań załóg. Wyłonienie i nagrodzenie zwycięzców.


Niedziela


Ok. 10.00 Zwiedzanie Kielc
Dla tych którzy nie koniecznie chcą wsiadać za kółko (patrz udany bankiet) proponujemy czas na regenerację w formie spaceru po Kielcach. Zaprowadzimy w ciekawe miejsca, opowiemy o tym i owym. Możemy zawieść gdzieś w najbliższą okolicę i pokazać coś, co być może zaskoczy nawet najwybredniejszych turystów.

Szczegóły – w zależności od chęci uczestników i ich liczebności.

Ok. 10.00 Jazda na torze po którym jeździliśmy na odcinku nocnym
Rano po śniadanku wszyscy chętni jada na tor by tam jeszcze poszaleć komu będzie mało. Będzie to ten sam tor co w piątek tylko ze teraz w dzień. Tor jest bardzo widokowy dla kibiców i wymagający dla kierowców (piach, błoto podjazdy zjazdy wykrzyże itp.

Pełna dowolność można jechać na tor jak komuś będzie jeszcze mało.

Ok. 14.00 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE IMPREZY

Wpisowe: 170 pln
klubowicze 150 pln
wpisowe obejmuje:
wszelkie zgody i pozwolenia,
naklejki, gadzety, imprezę w sobotni wieczór /napoje we własnym zakresie /
wytyczenie tras, opracowanie i druk roadbook`a,
niespodzianki

zaliczka bezwzrotna 100 pln płatna do 10.09.2009
zamknięcie listy 15.09.2009

Do wpisowego proszę doliczyć koszt ubezpieczenia 30 pln od osoby

oraz sobotniego obiadu w gospodarstwie “Podborek” 30 pln od osoby
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez mazurkas007 » 05 paź 2009 09:42:47

no i się zaczęlo :mrgreen:
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 05 paź 2009 09:44:51

mazurkas007 napisał(a):no i się zaczęlo :mrgreen:

"Bóg wybacza- Wiktor nigdy"
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez marcin » 05 paź 2009 10:14:18

i jeszce jedno wytłuszczenie klasa turystyczna - przeznaczona jest dla aut całkowicie seryjnych
przebiegać będą według roadbooka
poziom trudności tras podobny jak na zlocie, co nie znaczy że rywalizacja będzie nie ciekawa
można przyjechać całą rodziną i spokojnie przejechać trasę

na zlocie było w zasadzie 0 (słownie: zero) czarnego - nie licząc powrotu z Kurozwek (tam od bizonów :) ) - a tu tutaj porazka :killer:
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez Przepol » 05 paź 2009 15:15:09

Nie wypada mi sie wypowiadac na ten temat, ale ................
Popieram Wiktora w tym co napisal i sam jestem tego ciekaw.......
Przepol
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez Kogut » 06 paź 2009 19:41:07

Po systematycznym śledzeniu tematu, zauważyłem że, nieźle się porobiło i prawdopodobnie tylko się o tym będzie pisać i obwiniać wzajemnie na forum i szybko zapomni, aż do następnego organizowania imprezy. Wytykać to każdemu łatwo i zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie spodoba na Każdej imprezie.

Proponuje pewnego rodzaju zabezpieczenie.
Mianowicie przy następnym imprezie ustalić komisję w postaci:
Przewodniczący :
- organizator (osoba która pośredniczy z firmą, która będzie organizować imprezę lub klubowicz organizujący imprezę)
Członkowie :
- osoba wybrana na forum (ale nie z drugiego końca Polski ;) )
- reprezentant ekipy województwa (szef ;) ekipy na którym jest organizowana impreza, w przypadku organizowania imprezy przez szefa ekipy wyznaczało by się szefa z sąsiedniej okolicy "aby nie być podatnym na korupcje ;D )

Taka komisja przybyłaby parę dni przed datą imprezy, by sprawdzić czy firma lub Klanowicz wywiązuje się z umowy. Miało by to na celu zabezpieczenie się przed tego rodzaju sytuacją na przyszłość, zarówno ze strony organizatora jak i klubowiczów. Dodam, że komisja miała by zakaz (za wyjątkiem org. klubowicza) kierowania pojazdem podczas sprawdzenia tras (aby nikomu nie ułatwiać ani nie odbierać zabawy) po Dokładnym sfotografowaniu strategicznych miejsc (poczynając od kwaterunku! stołówki, tras, Os-ów, punktów widokowych itp) zamieszczali by fotki na forum, aby naświetlić co nieco pozostałym zainteresowanym.
Ewentualne nieprawidłowości, sugestie, propozycję ustalało by się na miejscu przed całą komisją, aby nie było, że "pisałem prv, e-mail lub telefonicznie" bez świadków.

Oczywiście co do samej "komisji", osoby mogą być wyłonione na forum poprzez Ankietę (konieczność bycia Klanowiczem)

Myślę że to dobry pomysł :pomidor: :pomidor: :pomidor:
:?: :idea: :?:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez oposs » 06 paź 2009 20:02:09

Kogut na prezydenta :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 06 paź 2009 20:47:32

Pomysł naprawdę dobry. Kogut :1:
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez Kogut » 06 paź 2009 22:26:19

Dziękuje :)

Ale naprawdę wydaje mi się to dobry pomysł, przede wszystkim dlatego żeby uniknąć kłótni między nami Klanowiczami.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez mizsio » 06 paź 2009 22:28:02

a kto to jest ten klanowicz? ;)
mizsio
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez Ewa » 06 paź 2009 23:10:44

Pewno to tacy co słuchają Cllannadu alibo Klan w tv ziorają :mrgreen:
BTW nie zakładajcie komisji do sprawdzania poczynań komisji...
Pzdr
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez mazurkas007 » 07 paź 2009 06:20:22

Tak sobie czytam już chyba ze trzy wątki na temat rajdu i muszę przyznać, że po tej lekturze, motywacja u kogokolwiek do organizacji następnego pewnie spadła -100 :?

Miał być rajd - zlot, nie dla sportowej rywalizacji a dla integracji, zabawy, spędzenia wolnego czasu nie w fotelu czy supermarkecie.
Po wszystkim okazuje się, że oczekiwania uczestników a zamierzenia organizatorów były zupełnie niezgodne.

Uczestnicy oczekiwali wrażeń i organizacji na poziomie Baja Polonia a organizator przygotował offroadowy piknik rodzinny. Tak ja to widzę.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez oposs » 07 paź 2009 07:14:50

mazurkas007 napisał(a):motywacja u kogokolwiek do organizacji następnego pewnie spadła -100

Do organizacji raczej nie. Kazdy nastepny bedzie na pewno lepszy. Tylko czy przyjedzie ktos nowy, kto nie byl, a tylko czytal?
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 07 paź 2009 08:05:24

mazurkas007 napisał(a):Tak sobie czytam już chyba ze trzy wątki na temat rajdu i muszę przyznać, że po tej lekturze, motywacja u kogokolwiek do organizacji następnego pewnie spadła -100 :?

Miał być rajd - zlot, nie dla sportowej rywalizacji a dla integracji, zabawy, spędzenia wolnego czasu nie w fotelu czy supermarkecie.
Po wszystkim okazuje się, że oczekiwania uczestników a zamierzenia organizatorów były zupełnie niezgodne.

Uczestnicy oczekiwali wrażeń i organizacji na poziomie Baja Polonia a organizator przygotował offroadowy piknik rodzinny. Tak ja to widzę.

Histeryzujesz, miał być rajd i za mało było rajdu w rajdzie, miało być kilka rzeczy których nie było, ktoś dał ciała i nie wiadomo kto i to próbujemy wyjaśnić. Integracja była i to naprawdę konkretna- kto był to wie. Humory dopisywały i cytując większość "było OK, ale ....".
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez marcin » 07 paź 2009 08:09:51

mazurkas007 napisał(a):Uczestnicy oczekiwali wrażeń i organizacji na poziomie Baja Polonia a organizator przygotował offroadowy piknik rodzinny. Tak ja to widzę.


nie bylo zamiaru robienia z tego rajdu przeprawowego - z mojego punktu widzenia wyglada to tak, że znaleziono grupę jeleni i ją wydojono, bo inaczej nazwać poniższe koszty:
- 150 pln od auta wpisowe - ja nie dostałem ani map, ani naklejek - rozumiem ze koszty organizacji rajdu :wsciekly:
- 30 pln per osoba za niezjadliwy posiłek :killer:
- 30 pln per osoba ubezpiecznie nie wiadomo z jakiej firmy co obejmuje - dla mnie to kolejny pomysł wyciąganieca jeszcze dodatkowej kasy.

Chciałbym zobaczyć za co zapłaciłem 150 pln, bo jakoś sie czuję zrobiony w c....a :wsciekly:

Dla przypomnienia w Staszowie były:
- roadbooki i jakoś nikt sie nie bał (łacznie z lesnictwem) , że offroadowcy rozjadą las
- były naklejki 2szt
- były torby
i koszt był porównywalny jak nie mniejszy.
Była Legalna Front(i)era ;)
Jest Long 2.2 benzyna + LPG
Piszę poprawnie
Avatar użytkownika
marcin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 685
Obrazki: 59
Dołączył(a): 09 sty 2008 10:10:04
Lokalizacja: Chrzanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 07 paź 2009 21:33:22

mazurkas007 napisał(a):Uczestnicy oczekiwali wrażeń i organizacji na poziomie Baja Polonia a organizator przygotował offroadowy piknik rodzinny. Tak ja to widzę.


W tym roku byłem na kilku rajdach/zlotach:
Staszów (zlot) - praktycznie zero czarnego (przecinaliśmy drogi asfaltowe) mimo że po płaskim to uciechy nie brakowało (kto był to wie)
Orawa (wiosna) - 300zł (chyba) w tym mega upalanie bardzo wymagające tereny i od kierowcy i od samochodu, zero czarnego (turystyk)
Starachowice - 250zł dojazd 30km do punktu startu i fajna trasa do wieczora 1,5km czarnego (turystyk)
Mazowiecki - 250zł zero czarnego i ciężki teren (torf) - zabawa do wieczora (wyczyn)
Łoś - 200- 250zł (nie pamiętam) -fajna trasa max. 10km czarnego (dojazd) (wyczyn)
Czeladź (zlot) 30zł - bardzo techniczny przejazd - zero czarnego
Na każdej wymienionej imprezie były naklejki, koszulki, roadbooki lub mapy (wyłączając Czeladź bo trasa przebiegała po taśmach).

Cedzyna -210zł trasa niebieska po asfacie ok. 30km i utwardzona droga max. 5km z czego 4km po płaskim!, grupa advence 2km więcej drogi utwardzonej (płaskiej!) do tego piaskownica w której była fajna czasówka i trial ale na zabawę przez 1h.

Dalej Kolego mazurkas uważasz że Nam się w :dupa: poprzewracało?
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez bardzin » 08 paź 2009 07:34:38

z tego co czytam to wnioskuję że sami nie wiedzieliście co wymagacie od takiego rajdu
- raz się czyta że za ostro było
- a raz że za słabo
myślę że dopracujcie wspólną wersję co było źle bo żałośnie to wygląda co piszecie:)

Wygląda to jakbyście chcieli każdy z osobna naciągać zasady pod siebie.
no i dziwi mnie jak ktoś wcześniej pisał że nikt nie zgłaszał zastrzeżeń podczas imprezy w cztery oczy tylko potraficie marudzić na forum.

i wg. mnie mazurkas ma rację wrażeń oczekiwaliście sporo ale lakieru porysować większość się bała.
bardzin
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez wikked » 08 paź 2009 08:13:06

bardzin napisał(a):z tego co czytam to wnioskuję że sami nie wiedzieliście co wymagacie od takiego rajdu
- raz się czyta że za ostro było
- a raz że za słabo
myślę że dopracujcie wspólną wersję co było źle bo żałośnie to wygląda co piszecie:)

Wygląda to jakbyście chcieli każdy z osobna naciągać zasady pod siebie.
no i dziwi mnie jak ktoś wcześniej pisał że nikt nie zgłaszał zastrzeżeń podczas imprezy w cztery oczy tylko potraficie marudzić na forum.

i wg. mnie mazurkas ma rację wrażeń oczekiwaliście sporo ale lakieru porysować większość się bała.

Być może tak to z boku wygląda. Jeśli chodzi o zastrzeżenia do organizatora (Marcina) to sam osobiście mówiłem do Niego na rajdzie co jest nie tak a On mi odpowiedział że jest tak jak było ustalone, więc o czym miałem z Nim rozmawiać? Nie mogłem mieć pretensji będąc uczestnikiem skoro organizator się nie oddzywał (i nie myło Go na miejscu). Powtarzam jeszcze raz, 90% trasy było po czarnym! Piaskownica była OK ale zobacz nawet na film foxiaka na którym samuraj prawie tonie (po jego lewej stronie jest 4m głębokości) takie miejsce powinno być otaśmowane (chyba się zgodzisz). Oczywiście zawsze można powiedzieć że od tego jest pilot. Lakieru nikt przynajmniej z advence nie bał się porysować, ale nikt nie chciał zalać auta (np. ja) o utopieniu nie mówiąc. Woda miała być do progów. Odpalę skaner i wkleję "roadbooka" to może wtedy zrozumiecie o co Nam chodzi.
wikked
 

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez mody1 » 08 paź 2009 08:21:09

bardzin napisał(a):z tego co czytam to wnioskuję że sami nie wiedzieliście co wymagacie od takiego rajdu
- raz się czyta że za ostro było
- a raz że za słabo
myślę że dopracujcie wspólną wersję co było źle bo żałośnie to wygląda co piszecie:)

Wygląda to jakbyście chcieli każdy z osobna naciągać zasady pod siebie.
no i dziwi mnie jak ktoś wcześniej pisał że nikt nie zgłaszał zastrzeżeń podczas imprezy w cztery oczy tylko potraficie marudzić na forum.

i wg. mnie mazurkas ma rację wrażeń oczekiwaliście sporo ale lakieru porysować większość się bała.

nie chodzi czy było za ostro czy za słabo to subiektywne odczucia
chodzi o to co wikked napisał w pierwszym poscie, czyli wywiązanie się z planu
jeśli coś wypadło to jasne powiedzenie dlaczego
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Rozliczenie rajdu

Postprzez bardzin » 08 paź 2009 08:29:42

Jak coś wypadło i nie zgadzało się z planem to wydaje mi się ze powinno być powiedziane na miejscu a nie wywlekanie żali na forum.
Jasne że na forum najłatwiej gorzej na żywo :)

nie byłem na rajdzie i jest to tylko moje spostrzeżenie czytając te wszystkie wywody-pretensje itd a widzę że na miejscu to nikt nie ruszył tyłka i nie pogadał z organizatorem.
bardzin
 

Następna strona

Powrót do 2 Rajd OFF, 2009, jesień, Cedzyna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość