Witamy !



Odpowiedź organizatora

2 - 4 października 2009

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez wikked » 09 paź 2009 20:42:12

Ja chcę znać odpowiedź na poniższe tylko pytania:
Kto robił zdjęcia przed rajdem, kto tyczył trasę która w/g opisu miała być NIE PO CZARNYM, i kto ją zmienił i dlaczego. Kiełbaskę, pierogi i inne duperele łącznie z polisą mam w :dupa: bo gdyby nie asfalt i gówniane trasy advance prawdopodobnie nikt by się nie przejmował tym że były z Tesco czy z darów dla powodzian. Chcę tylko tyle wiedzieć dlaczego zaprosiłem znajomych na imprezę która wyglądała jak wycieczka na pączki do babci i jest mi głupio przed Nimi a tego bardzo nie lubię. Powtarzam nie mam nic do nocnego, czasówki i trialu- było OKI. Mam do 30km po asfalcie w klasie Advance.
wikked
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 20:49:19

rozmowy z "organizatorem - http://www.madventure.pl - http://www.naczterykola.pl " uważam za pozbawione dalszego sensu
człowiek dostał grupę do zrobienia popierdółki i ją zrobił na maxymalnym zysku
i uważa, ze jest ok
Ostatnio edytowano 09 paź 2009 21:23:19 przez mody1, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez wikked » 09 paź 2009 20:51:51

dla mnie również temat praktycznie zakończony ale w dalszym ciągu ciekaw jestem co na to Anguss. To mi cholera nie daje spokoju. Wiem że milczenie jest złotem ale bez jaj!! Naprawdę chciałbym poznać jego wersję.
wikked
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 21:33:25

Przedstawiam ciąg dalszy emaili
Witam
Dziekuje za zaproszenie, ale gdyby ta propozycja padła we wtorek chętnie bym przyjechał.
Proszę o zwrot wpisowego w 50%, ponieważ impreza odbyła się w 50 %,
proszę rownież o zwrot kwoty upezpieczenia 2x30pln
nie proszę o zwrot za obiad "agroturystczny" mimo, iż był taki sobie /zjadłem bigos/
pozdrawiam
Wojciech

to na niebiesko napisałem ja

Odpowiedź organizatora
"Witam po raz kolejny,
bądźmy poważni - ubezpieczenia nie da się reklamować, impreza odbyła się zgodnie z harmonogramem i ustaleniami. Rozumiem, że każdy chciałby jakoś sobie zrekomprensować rozczarowanie, które nastąpiło na skutek nieprawidłowego przepływu informacji ale nie koniecznie ja temu zawiniłem.
z całym szacunkiem ale nie akceptuję propozycji.
Dokończcie to Wasze śledztwo, zapoznajcie się z polisami, poznajcie trasę, którą ominąłem, oceńcie okolicę hotelu czy wogóle nadawała się do jazdy nie po czarnym i spójrzcie jeszcze raz na całość nie pod wpływem emocji i ciśnienia na forum.
Jeżeli moje zaproszenie pojawiło się za późno - nie omieszkam zaprosić w listopadzie - robie dwie imprezy otwarte w tej samoej okolicy. Pora roku bedzie korzystniejsza (więcej błota) i chętnie zastosuję możliwe duże zniżki za udział by po pierwze wynagrodzić rozczarowanie (mimo wszystko rozumiem o co chodzi) a po drugie pokazać wszystko w realu o czym pisze bo nijak moje argumenty nie są brane pod uwagę.
Jeżeli uważasz to za stosowne - proszę zamieść propozycję na forum - jest adresowana do wszystkich. Nic tak sprawy nie wyjaśni jak stanąć twarzą w twarz, przejechać te same trasy, zobaczyć wszystko z pryzmatu co możnabyło zrobić więcej, popatrzeć w papiery etc - myślę że to uczciwa propozycja. Forum to nie miejsce na rozstrzygnięcie sprawy.
pozdrawiam
Marcin"
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez kostuch » 09 paź 2009 22:24:20

mody1 napisał(a):Odpowiedź organizatora
"Witam po raz kolejny,
bądźmy poważni - ubezpieczenia nie da się reklamować, impreza odbyła się zgodnie z harmonogramem i ustaleniami. ...Marcin"


Panie Marcin vel Kędzior,
Byłem już na wielu mniej lub bardziej udanych imprezach. Niektóre nawet organizowałem.
Jak się coś nie udawało to organizator zawsze miał szacunek dla inteligencji swoich klientów i podawał chociaż spójne logicznie tłumaczenia.
Pierwszy raz słyszę, że ktoś zasłania się nieistniejącymi polisami.
Że puścił trasę po asfalcie, bo teren był za suchy.
Że próby na których popsuli się tutejszy prezes i pojeepani są dla seryjnych samochodów (w podanej galerii widać że każdy fabryczny uaz i vitara mają w standardzie wyciągarki, snorkel i simexy).
Że było zgodnie z planem i ustaleniami.
Generalnie do pięt pan nie dorastasz nawet lokalnej świętokrzyskiej konkurencji, np. Bednarczyka albo Łosia. Byłem chyba u wszystkich, więc piszę z autopsji.

Jechać 200km w jedną stronę, tylko po to żeby wyjaśniać na czym polega offroad nie zamierzam.
Przy okazji również informuję, że zwrot "pojeepany" albo "jeepnięty" nie ma w środowisku offroad wydźwięku pejoratywnego (tak samo jak "toytoya", "parchaty" albo "suka").

ps.
Jak zobaczę skan swojej imiennej polisy, to wszystko co napisałem odszczekam i przyjadę na dwie, wróć, na trzy najdroższe imprezy organizowane przez madventure :mrgreen:
kostuch
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez oposs » 09 paź 2009 22:28:04

kostuch napisał(a):przyjadę na dwie, wróć, na trzy najdroższe imprezy organizowane przez madventure

Nie pojedziesz :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 22:39:18

ja cieszę się, jak pisał kostuch, ze google bedzie działać i nasze rozmowy na forum są indeksowane :)
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez wikked » 09 paź 2009 22:47:51

A ja pojadę na imprezę organizowaną przez Marcina. Mam tylko nadzieję że nie będzie kolidować z Orawą. Pogadam, obejrzę polisę przynajmniej swoją. Może ktoś do mnie dołączy. Jakoś nie bardzo obawiam się konfrontacji a przynajmniej wyjaśni się parę rzeczy.
wikked
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez Dorota » 09 paź 2009 22:52:27

wikked napisał(a):A ja pojadę na imprezę organizowaną przez Marcina. Mam tylko nadzieję że nie będzie kolidować z Orawą. Pogadam, obejrzę polisę przynajmniej swoją. Może ktoś do mnie dołączy. Jakoś nie bardzo obawiam się konfrontacji a przynajmniej wyjaśni się parę rzeczy.


krótko i na temat..... :>:
Dorota
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez brum » 09 paź 2009 23:05:05

Nie pisałem w tym temacie bo się wstrzymałem ale coś napisze jak już było pisane i dodam swoje.
Moim zdaniem najlepiej jechać do Pana organizatora i pogadać, czy aż tak daleko jest? to nie jest jakaś super-hiper wyprawa robicie wyjazd w sob np o 9:00 rano i wracacie o np 18 tak trudno to zrobić? szkoda kasy na paliwo czy co? A tak że tak powiem pierdolicie bez sensu na forum i w ten sposób każdy będzie miał swoją racje, równie dobrze możecie pisać przez sms :<: a to że ktoś zalał zmieniarke CD która nie powinna być w tym miejscu w którym jest(wiem o kogo chodzi) to moim zdaniem mówi się nie fart....bo wiem jak to jest zalać auto do siedzeń...

Więc dalej będziecie ciągnąć tą tygodniową dyskusje nie wiadomo ile?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez JJKILLER » 09 paź 2009 23:14:38

brum ma rację, zróbcie coś więcej niż tylko słowa. Jechać, sprawdzić, jak trzeba to opier... a jak będzie za mało to za nogi na hak i po jego "za suchym" przeciągnąć parę razy ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez wikked » 09 paź 2009 23:18:09

brum napisał(a):Moim zdaniem najlepiej jechać do Pana organizatora i pogadać, czy aż tak daleko jest? to nie jest jakaś super-hiper wyprawa robicie wyjazd w sob np o 9:00 rano i wracacie o np 18 tak trudno to zrobić? szkoda kasy na paliwo czy co?
Więc dalej będziecie ciągnąć tą tygodniową dyskusje nie wiadomo ile?

Cholera Brum gdyby nie Ty to ja nie wiem :mrgreen:
wikked napisał(a):A ja pojadę na imprezę organizowaną przez Marcina. Mam tylko nadzieję że nie będzie kolidować z Orawą. Pogadam, obejrzę polisę przynajmniej swoją. Może ktoś do mnie dołączy. Jakoś nie bardzo obawiam się konfrontacji a przynajmniej wyjaśni się parę rzeczy.
wikked
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez brum » 09 paź 2009 23:21:43

Wiktor to jedźcie tam i zróbcie coś bo to jest wg mnie śmieszne... :<:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 23:31:17

.Odpowiedź organizatora
.. do kolegi kostucha - umowa stoi . Ja pokazuję polisę i tłumaczę krok po kroku kto kiedy ile za co jaka odpowiedzialnośc etc a kolega zamiast szastać kasą na moje imprezy uczciwie poinformuje szanowne forum o takowym fakcie.
Uwagi o konkurencji skwituję - zarówno Wojtek Bednarczyk jak i Łosiu robią swoje i jak ktoś lubi ich imprezy to nic mi do tego. Doputy nikt w tej materii nie łamie prawa czyli nie naraża innych na afront różnych "ekologów" czy "zielonych" niech dwoi się i troi - jego sprawa. Branża 4x4 ma przyszłość. Pod warunkiem, że ktoś jej nie pozamiata kolejną punkową akcją. Jedziemy na wspólnym wózku. Oni, Wy i ja.

... czy już jestem aktywnym użytkownikiem forum? czy da się z tego wyleczyć? ...klikam jak na naszej-klasie z byłą sympatią z podstawówki.
DODANE
(...)
sam się dziwię, że tak łatwo mnie sprowokować :)
odpowiadam na pytanie łysego - kojarzę gościa - nic nie jeździł tylko narzekał czego ciąg dalszy jest na forum - podobno tor był dla niego za ciasny, bo ma felgi ze sporym offsetem.
(...)
być może off-road to :
Suzuki Vitara 1,6E 92' Kumho 30", 10000 lbs, Ironman 2"
Jeep Grand Cherokee 2.7TD, 03'
i moderacja forum
(...)
... moja żona jeździ do roboty Blazerem K-5 6,2 D V8 free pipe, +5" MickeyT 37'' a nasze 8 miesięczne dziecko zabraliśmy RR pod namiot na trzy tygodnie za koło podbiegunowe. Mieszkam w miejscu, którego nie ma na większości map. Rocznie robię dziesiątki tysięcy km po bezdrożach i moim ulubionym autem nadal będzie terenowy żuk czyli LR Defender - to zdanie podziela większość mojej rodziny. Samochód 4x4 jest dla mnie narzędziem pracy a nie kluczem do istnienia w wirtualnych społecznościach.
Zapraszam też do relacji z 75 imprez klubowych albo do publikacji na atvpolska albo ścigaczu czy quadziku vroomie czy innych branżowych stronach. Prowadzony przeze mnie serwis 4x4 jest jedynym liczącym się w świetokrzyskim - partner handlowy i przedstawiciel najlepszych firm branży off-road. Nasi klienci? Są kluby i zawodnicy, którzy rezerwuja u nas terminy na dwa lata do przodu, by poćwiczyć przed zmaganiami na światowych arenach. Nie reklamuje się, nie podkręcam liczników na stronach i nie przyjmuję reklam, nie zatrudniam mugoli od pozycjonowania stron www a kupony od google, które dostaję za wykupione usługi wyrzucam do kosza. Śpię spokojnie. Mam czas dla przyjaciół i rodziny.
....i żeby było ciekawiej - zarabiam kasę zupełnie na czym innym i w zupełnie innej branży.
i trochę się denerwuję, że przez jakiś burdel z przepływem info wieszacie na mnie psy
:)
(...)
poszedłem szeroko ...
to chyba z nudów i od sziwasa, bo hotel wymarł i przez najbliższe dni nie dotknę kompa - pewnie w poniedziałek zajrzę na forum i poczuję smak off-roadu jakiego nie znam - człowiek się uczy całe życie.
(...)
to zdecydowanie od sziwasa :)
wybaczcie :)

DODANE 12.10.09
...a do pana łysego kieruje słowa: proszę nie lać wody tylko przejść do działań. Czekam na jego wizytę, weryfikację papierów i konkretne działania. Jeżeli będzie dalej obrażał mnie i moich Klientów, nie zostawie tego bez reakcji. Dobry pies to taki, który gryzie a nie szczeka.

... i zastanówcie się komu tak naprawdę ta cała dyskusja zaszkodzi - mnie czy wszystkim, którzy liczą, że na forum może być normalnie.

pozdrawiam
Kędzior
Ostatnio edytowano 12 paź 2009 12:44:23 przez mody1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 09 paź 2009 23:52:14

proponuję zamknąć ten wątek do czasu pojawienia się nowych faktów np odpowiedzi angussa, informacji o polisie, info o np wielkości zniżek na inne imprezy itp lub innych istotnych informacji
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez dljm » 12 paź 2009 21:39:11

dzisiaj napisałem maila do Angussa z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie rajdu
jeżeli takowej nie otrzymam, wyślę oficjalne pismo pocztą
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 13 paź 2009 07:50:32

ODPOWIEDŹ ORGANIZATORA
Witam,
terminy imprez w kalendarium na www.naczterykola.pl a co do zniżek - wpisowe klubowe czyli 100 zł zamiast 200 zł i postawię flachę rudej wody żeby usiąść przy niej i pogadać o tym i owym :)
pozdrawiam
Marcin
P.S. Jutro umówiłem sie z jednym z Waszych klubowiczów - srebrna frota, koleś z Kielc ale mi nazwisko wypadło z głowy. Będę mu wymianiał zawieszenie więc przy okazji zapoznam go z polisami, pokaże mu mapy z pierwotną i zmodyfikowana trasą i mam nadzieje że może jego ktoś zechce wysłuchać
a na forum chyba juz nic nie wrzucę - aż taki nerwowy nie jestem :)
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez madziam » 13 paź 2009 21:21:14

mody1 napisał(a):ODPOWIEDŹ ORGANIZATORA
Jutro umówiłem sie z jednym z Waszych klubowiczów - srebrna frota, koleś z Kielc ale mi nazwisko wypadło z głowy. Będę mu wymianiał zawieszenie więc przy okazji zapoznam go z polisami, pokaże mu mapy z pierwotną i zmodyfikowana trasą i mam nadzieje że może jego ktoś zechce wysłuchać
a na forum chyba juz nic nie wrzucę - aż taki nerwowy nie jestem :)


Dla wyjaśnienia na wstępie: owszem umówiliśmy się z Marcinem, ale nie na zrobienie zawieszenia (o które kiedyś faktycznie pytaliśmy) a w celu wyjaśnienia polisy, o której jest dyskusja.
Co do polisy: istnieje faktycznie imienna polisa NNW, która obejmuje 55 osób: "Ubezpieczenie NNW - świadczenia podstawowe. Ubezpieczenie 55 osób w czasie imprezy integracyjnej Klub Opla Frontera". Miejsce imprezy - Cedzyna. Włączenie do umowy ubezpieczenia ryzyka związanego z czynnościami podwyższonego ryzyka: jazda samochodami terenowymi" - to treść polisy. Kwota polisy 248 zł (czyli składka na osobę jakieś 4,50 zł). Data wystawienia - 02.10.2009 rok. Czas obowiązywania: 02.10.2009 godz. 12.00 do 04.10.2009 godz. 24.00.
Jako załącznik jest dołączona lista imienna osób uczestniczących w rajdzie. Z tego co dowiedzieliśmy się od Marcina, mechanizm zawierania takiej polisy jest następujący: w dniu otrzymania wstępnej listy uczestników (29.09.2009 - w sumie na 18 załóg), została zarezerwowana polisa na 40 osób z imionami tych, którzy zgłosili się na forum jako uczestnicy rajdu. W dniu, w którym została zamknięta lista załóg uczestniczących w rajdzie (czyki w sobotę) polisa została zaktualizowana o kolejne 15 osób.
Polisa jest na oryginalnym druku Ubezpieczyciela (Hestii) z pieczątką i podpisem agenta ubezpieczeniowego.
Pozostała kwota (czyli jakieś 25,50 zł od osoby) została przekazana w formie wynagrodzenia dla firmy Madventure za udostępnienie własnej polisy OC (z tego co powiedział Marcin, nie ma możliwości zawarcia krótkoterminowej polisy OC na tego typu imprezę, a jeśli nawet jest, to koszt takiej polisy byłby bardzo wysoki). Działa to tak: Klub Opla Frontery zlecił klubowi "PTTK Na Cztery Koła" zorganizowanie rajdu, a ponieważ PTTK jest organizacją, która zrzesza w sobie kilka klubów i nie ma możliwości działania poza strukturami klubu (nie bierze odpowiedzialności za osoby uczestniczące w imprezach, które nie są zrzeszone w PTTK) organizację poszczególnych imprez muszą zlecać podwykonawcom, w tym wypadku firmie Madventure, która posiada roczną polisę OC(ważną - i wzięła za Nas Odpowiedzialność Cywilną): "Ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub użytkowania mienia. Zakres podstawowy - Wariant II. Prowadzona/ubezpieczona działalność: organizowanie imprez rekreacyjnych i innych, połaczonych z jazdą samochodami terenowymi, quadami /imprezy Off Road/, strzelanie pod opieką instruktora. Suma gwarancyjna: 100 000 zł na jeden i wszystkie wypadki w okresie ubezpieczenia. Postanowienia dodatkowe: Ochrona ubezpieczenowa nie obejmuje organizowanych przez Ubezpieczającego imprez masowych Podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 22-08-1997 r." - to treść polisy OC firmy Madventure. (impreza masowa dla wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości to taka która jest organizowana dla co najmniej 1000 osób - źródło google).
Tak więc w skrócie: imienne ubezbieczenie to NNW (koszt 4,50 zł/osoba), ubezpieczenie OC zostało udostępnione przez firmę Madventure (25,50 zł/osoba to wynagrodzenia za jego udostępnienie a nie składka). Czyli: jeśli ktoś zrobiłby sobie jakąś krzeywdę podczas rajdu i zgłosił szkodę - dostałby odszkodowanie od Ubezpieczyciela (Hestii) - po potwierdzeniu Marcina, że taka osoba nie była fikcyjna (tylko na liście) a faktycznie brała udział w imprezie. Gdyby ktoś z właścicieli gruntów, wniósł skargę i żądał odszkodowania za powstałe w trakcie rajdu szkody na swojej własności - otrzymałby takowe z polisy OC.
Takie wyjasnienia otrzymaliśmy od Marcina i myślę, że wszyscy zrozumieli.
madziam
 

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 13 paź 2009 21:23:16

ODPOWIEDŹ ORGANIZATORA
Witam ponownie,
poruszony został wątek dotyczący mojego podejścia do "konkurencji" i członków klubu jeżdżących nielegalnie po lasach w kontekście rajdu starachowickiego. Prosze przeczytać jak sądze konkretne stanowisko w tej kwestii zamieszczone w aktualnościach na stronie www.naczterykola.pl data 30.06.09 Jeżeli ktoś ma inne zdanie niech zastanowi się jakby się poczuł zbierając żniwa drużyn wpadających na "gościnne występy". a może to nowa metoda - zróbmy rajd u chłopaków po sąsiedzku - oni dostaną zjebkę a my będziemy się z tego śmiali i spijemy śmietankę. Jest w moim komentarzu również krótkie przesłanie do członków naszego klubu. Proszę również zapoznać się z regulaminem klubu. Na marginesie - mimo znajomości środowiska kieleckiego off-roadu od podszewki, nie znam nawet jednego przypadku, by ktokolwiek z naszych klubowiczów został ukarany choćby najdrobniejszym mandatem za jeżdżenie po lasach. Wrecz przeciwnie - w folderach reklamowych niektórych nadleśnictw jesteśmy wymieniani jako ich partnerzy. Jeżeli uważacie że łatwo zasłużyć na takie kilka słów - pokażcie mi choc jeden klub w Polsce, który to osiągnął. Mając taki dorobek trzeba pilnować by go nie zaprzepaścić szczególnie wtedy gdy inni pracuja na konto in minus :)
pozdrawiam
Kędzior
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Odpowiedź organizatora

Postprzez mody1 » 14 paź 2009 06:16:50

Odpowiedź organizatora
... odpowiedź na pytanie o przenikanie się pewnych podmiotów:
organizując imprezy off-roadowe jako klub PTTK "Na cztery kola" mamy lekko związane ręce
1. nie mamy mocy prawnej podejmować pewnych działań bez porozumienia z Zarządem Regionalnym PTTK ( sic! jestem równolegle członkiem tegoż zarządu, ale to może tylko pogłębić mnie w Waszych oczach jak Kaspara Hausera)
2. nie możemy zawierać umów w imieniu członków Klubu i innych uczestników imprez - możemy jedynie zabezpieczyć ich ochronę prawną jako organizator imprezy w zakresie np. NNW i OC
3. jednorazowe umowy i próby uregulowania podobnych spraw z jakimkolwiek ubezpieczycielem to masakra proceduralna i bardzo wysokie koszty.
Mamy rozwiązanie: jako klub PTTK oprocz ochrony imiennej NNW w Hestii na każdą imprezę, nawiązujemy formalną współpracę z komercyjną firmą w tym przypadku madventure.pl, która po pierwsze przejmie ciężar organizacji pewnych etapów imprez do których nie mamy ani mocy przerobowych ani uprawnień, po drugie stworzy umowę gwarantująca ochronę prawną OC wynikającą z potencjalnych szkód wyrządzonych przez uczestników imprez organizowanych dla naszego klubu PTTK. Wynagrodzenie za to, to nie tylko zapłata za umowę na papierze - to aktywny udział pracowników firmy madventure.pl mających nadzorować wszystko, zabezpieczyć pełną obsługę. etc oraz kolosalne ryzyko wzięcia na siebie odpowiedzialności cywilnej za ludzi, których się widzi pierwszy raz na oczy. Nie ma to nic wspólnego z jakimś tajemniczym porozumieniem i przenikaniem się jednego z drugim. Zakres obowiązków jaki mają obie strony jest jasny i prowadzi do jednego - my Was chronimy i organizujemy a Wy to albo akceptujecie albo przedstawiacie swoje polisy i oświadczenia o cesji na rzecz organizatora - madventure.pl. Lojalnie o tym informuję (Was też informowałem przy odprawie) poruszając kwestie związane za co, kto, komu. Takowe rozwiązanie zrodziło się w praktyce. Inne tylko pogłębiały papierkową robotę i w praniu okazałoby się, że dodatkowe 15 osób, które przybyły na Wasz rajd w ostatniej chwili nie mogłyby brać w niej udziału bez wcześniejszego zawarcia i okazania się polisą NNW i OC podwyższonego ryzyka. W piątek wieczór - wyobraźcie sobie jakby to wygladało. Odkrywam procedury, które są udokumentowane i nie liczcie na to, że znajdziecie jakiegoś haka, bo mam wrazenie, że o to w tej wojence chodzi. Staram się jak mogę przybliżyć Wam mechanizmy w których się poruszamy a Wy nadal szukacie dziury w całym.
Coraz bardziej rozdrapujecie rzeczy zastępcze zamiast skupić się na tym, jak bawić się off-roadem i wciągać do tej zabawy kolejnych pozytywnie zakręconych.
pozdrawiam po raz kolejny
użytkownik forum via mody1
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2 Rajd OFF, 2009, jesień, Cedzyna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron