Witamy !



Pomysły Kto? Gdzie? Kiedy?

1-3 czerwca 2012

Re: Termin

Postprzez Balkandriver » 20 paź 2011 22:13:12

Jako miejsce ew.Zlotu proponowałem w czerwcu Warkę:
viewtopic.php?f=189&t=9669
miejsce w miarę w środku Polski.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Termin

Postprzez JJKILLER » 21 paź 2011 00:28:41

A może by tak na wstępie ustalić priorytety dla potencjalnych organizatorów aby później znów nie wykwitły jakieś kwiatki.
Przede wszystkim:
- zakwaterowanie nie dalej jak w promieniu 500m od "bazy",
- w "bazie" miejsce do integracji oraz drugie zadaszone jako awaryjne na ewentualne opady,
- okolica na turystyk z atrakcjami turystyczno/widokowymi,
- jakiś "małpi gaj" dla najmłodszych,
Jeśli to miały by być trzy dni to proponuję aby pierwszego dnia były trasy klasyfikowane a drugiego dnia dla chętnych te same trasy ale w ramach zabawy, czyli jeśli pierwszego dnia jadę turystyk, bo jadę z dzieciakami, i z tej trasy jestem klasyfikowany to drugiego dnia chciałbym dla zabawy utaplać się w błocie nie bacząc na pieczątki, lub na odwrót.
Oczywiście są to tylko propozycje - prócz punktu pierwszego, który powinien być priorytetem bezwzględnym i ew. propozycja bez jego zapewnienia nie powinna być brana pod uwagę, lub ewentualnie w wyjątkowej sytuacji poddana pod głosowanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez mody1 » 24 paź 2011 10:43:17

Zgadzam się z opiniami przedstawionymi wcześniej, ale niewiele posuwają temat do przodu.
Opinie pt.
Zróbmy tam, bo jest fajnie ...
proszę zmienić na:
Zrobię to, ...
Mogę zrobić, ale potrzebuję pomocy w następujących sprawach ...
KONKRETY:
KTO ?
GDZIE ?
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Termin

Postprzez kwinto1971 » 01 lis 2011 13:46:51

Termin: im bliżej najkrótszej nocy tym lepiej (może nawet sobótkowe zabawy :wink: )
Gdzie : z tego co widzę to stawiam na Podkarpacie ,dla wielu trochę daleko ale tereny zacne a i ekipa super :1: i zapewne fajny i tani ośrodek się znajdzie .
Cena : kalkulując jurę musiałem trochę poskromić swoje zapędy by zmieścić się w poprzedniej kasie , ale myślę ze za weekend balowania po lokalach każdy zapłacił by więcej.

Nocleg i integracja oczywiście powinna być w tym samym miejscu , to jest gwarancja swobodnej zabawy :beer: o dzieciach tez trzeba pomyśleć ,ale jak jest dużo atrakcji to trudno wszystkie zabawy przeprowadzić .
Zycze powodzenia wszystkim którzy podejmą się tego trudu , jednocześnie uczulam modów aby szybko reagowali na wszystkie jadowite posty po których odechciewa się cokolwiek robić.
Chętnie pomogę (w miarę możliwości ) w organizacji zlotu .
kwinto1971
 

Re: Termin

Postprzez tomazzi » 10 lis 2011 08:34:51

a co ma być na takim zlocie? Teren? Jeśli tak, to jest w Głogowie tor motokrosowy, fajna żwirownia na Turowie i piękne tereny nad Odrą do jazdy - może to Was interesuje?

Można też zrobić zlocik w środku Polski :)

Geometryczny środek Polski znajduje się w miejscowości Piątek (województwo łódzkie). Wyznaczony został w miejscu przecięcia się ortodrom przekątniowo łączących wierzchołki opisanego wokół Polski czworokąta złożonego z równoleżników i południków, przechodzących przez najdalej na północ (Jastrzębia Góra), południe (Opołonek), wschód (kolano Bugu koło Zosina) i zachód (zakole Odry koło Cedyni) wysunięte punkty terytorium Polski.

Tak wyznaczony środek nie jest środkiem ciężkości figury geometrycznej o kształcie Polski i jest jedynie uznawanym zwyczajowo środkiem umownym. Odpowiada on intuicyjnemu rozumieniu pojęcia środka w przypadku Polski. W przypadku ogólnym podany powyżej sposób określenia położenia środka mógłby dawać rezultaty absurdalne, a nawet nie być możliwy do zastosowania.



8:) http://g.co/maps/36sqk
tomazzi
 

Re: Termin

Postprzez brum » 14 lis 2011 19:59:33

To może 8,9,10 czerwiec, było by trzy dni, bo 7 można już wyjechać.
I 2012 to 20 lecie wyprodukowania pierwszej Froty :mrgreen: więc może coś pod ten temat?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez Zula » 14 lis 2011 20:50:33

Zrobić (wydrukować i nakleić na butelkę) Fronterowe etykiety na szampana i jeden taki Fronterowy szampan na załogę :beer: :D Nie musi być drogi, symbolicznie, nawet jakiś "ruskacz" ;) :D
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez mody1 » 14 lis 2011 21:37:01

brum napisał(a):To może 8,9,10 czerwiec, było by trzy dni, bo 7 można już wyjechać.
I 2012 to 20 lecie wyprodukowania pierwszej Froty :mrgreen: więc może coś pod ten temat?

Tylko 8 zaczyna się euro2012 i długi weekend = problemy z dojazdem, noclegami
dlatego wg mnie lepiej tydzień wcześniej
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Termin

Postprzez markus » 15 lis 2011 12:40:10

no to w takim razie myślę, że powinniśmy się wypowiedzieć sami i wybrać odpowiednią dla siebie odpowiedź, Ci którzy to przeczytają, niech się wypowiedzą:
1. Myślę, że na następny zlot jeśli będzie taka możliwość zdecyduję się na namiot, usatysfakcjonuje mnie ciepły lecz prosty wieczorny posiłek, przyrządzony na grilu, a śniadanie zimne z gorącym napojem?.
2. Myślę, że na zlot przyjadę z rodziną i moje wymagania są o wiele większe niż biwak/camping z rodziną, więc powinienem się spodziewać od organizatorów zabezpieczenia pokoi hotelowych z pełnym zapleczem sanitarnym, cateringiem etc.
3. Jadę na zlot by się zobaczyć z ludźmi, którzy mają to samo lub podobne zainteresowanie, integracja potrwa do późna, zawinę na odpoczynek nad ranem pewnie, więc nie ma dla mnie różnicy. Dzieciaki będą miały frajdę bo Frotka i co się z tym łączy to dla Nas także spartańskie warunki.

Albo:

czy odpowiada mi baza np. na terenie gospodarstwa agroturystycznego, gdzie jak ktoś chce mleko to idzie doić krowę, jak chce spać na sianie to do stodoły, jak chce owoce to do sadu a warzywa to do ogrodu.
(tylko tu szacunek do czyjejś pracy wchodzi, choć z tego co widziałem np. na Jurajskich to obecni tam ludzie na podziw kulturalni i przyjaźni) wielki ukłon w kierunku wszystkich !!!

opcji jest kilkadziesiąt, tylko żeby każdą :dupa: usatysfakcjonować .......
sory za bezpośredniość w ostatnim zdaniu ale są osoby na forum, organizatorzy różnych imprez, którzy doskonale wiedzą o czym mówię!!!
jakieś granice na pewno zostały już wytyczone, coś czego należy się spodziewać na każdym zlocie, więc nie widzę potrzeby dyskusji nad czymś co tak na prawdę jeszcze nie istnieje, bo nie wiemy gdzie ma mieć miejsce następny zlot, nie ma żadnych konkretnych zgłoszeń.
Jak już będą, to wtedy będziemy wiedzieć co dane miejsce oferuje i za ile i wtedy się wypowiadać. Takie jest moje zdanie
markus
 

Re: Termin

Postprzez Odoll » 15 lis 2011 12:58:21

Przed ostatnim zlotem też się dużo pisało o warunkach zakwaterowania a skończyło się tak że oprócz nas ( ekipa pomorska ) wszyscy spali w namiotach względnie przyczepach na terenie autodromu.
Ponieważ mieliśmy wynajęte pokoje NIKT nie wzioł namiotu i siłą rzeczy musieliśmy wracać w nocy na kwatery zamiast się integrować z innymi . Spanie w sportach nie jest raczej komfortowe :(
Wynajmowanie indywidualnie pokoi mija się z celem :(
Po zlocie jakoś na forum nie zauważyłem żeby ktoś się skarżył że musiał spać w namiocie a my raczej nie byliśmy zadowoleni z warunków jakie zastaliśmy na kwaterach .
Wiem jedno: na następny zlot jeśli nie będzie 100% zakwaterowania w jakimś ośrodku dla wszystkich, biorę namiot i wszystkie graty potrzebne do nocowania w nim.
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez Zula » 15 lis 2011 13:03:48

Były rozmowy i było mówione, że warunkiem jest organizacja noclegu dla WSZYSTKICH w 1 miejscu, tam gdzie integracja, tak jak było na zlotach 1-4. Czyli domki/środek - obojętne, byle w 1 miejscu.
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez Odoll » 15 lis 2011 13:14:39

Zula napisał(a):obojętne, byle w 1 miejscu.


Pole namiotowe mieści się w tej definicji :mrgreen:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez mody1 » 15 lis 2011 13:23:10

Mam konkretną propozycje.
Duży ośrodek na południowym-wschodzie z:
Hotelem **** około 250 zł za dwójkę ze śniadaniem
Budynek ze świetlicą nocleg około 45 zł/os
Domki 4-5 os 140 zł/domek
Chaty 8 os 240/chate
Pole namiotowe 10 zł/ dorosły 5/dziecko + namiot 5-10 jednorazowo, auto 6 zł
możliwość cateringu, ogniska cen nie znam

W okolicy trasa turystyk 100km, extrim /bardzo ciężka 4-6 km cały dzień konieczne wyciągarki, MT, dobra załoga, można podtopić auto/
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Termin

Postprzez mody1 » 15 lis 2011 13:40:54

posty typu "jak mi ciężko ... , pojechałbym ale..." będę wycinał bez ostrzeżenia
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Termin

Postprzez Zula » 15 lis 2011 13:53:17

mody1 napisał(a):Mam konkretną propozycje.
Duży ośrodek na południowym-wschodzie z:
Hotelem **** około 250 zł za dwójkę ze śniadaniem
Budynek ze świetlicą nocleg około 45 zł/os
Domki 4-5 os 140 zł/domek
Chaty 8 os 240/chate
Pole namiotowe 10 zł/ dorosły 5/dziecko + namiot 5-10 jednorazowo, auto 6 zł
możliwość cateringu, ogniska cen nie znam

W okolicy trasa turystyk 100km, extrim /bardzo ciężka 4-6 km cały dzień konieczne wyciągarki, MT, dobra załoga, można podtopić auto/


Brzmi fajnie.
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez markus » 15 lis 2011 13:56:28

do końca miesiąca proszę spokojnie czekać na propozycję i zgłoszenia, spokojnie!! :boss:
Podkarpacie nie zając, nie ucieknie.........
markus
 

Re: Termin

Postprzez tomazzi » 15 lis 2011 16:01:39

Może tu: http://www.internauka.edu.pl/osrodek4.html

Na terenie ośrodka znajduje się kawiarnia / bar /, gdzie można zamówić obiady, wypić dobre piwo oraz coś mocniejszego, kupić napoje chłodzące, lody, zjeść rybę z frytkami bądź pizzę czy hamburgera.
Dla mieszczuchów spożywanie posiłków na powietrzu - bezcenne.
Miłośnicy sportu mają możliwość oglądania wydarzeń sportowych na dużym ekranie.
Możliwość podłączenia do Internetu bezprzewodowego.


Wczasowicze nasi za niewielką opłatą mają możliwość korzystania ze sprzętu wodnego (łódki, kajaki, rowery wodne) oraz rowerów. Ponadto do dyspozycji wypoczywających, mamy na miejscu saunę i yakuzzi.
Ośrodek posiada własny kort tenisowy oraz boiska do siatkówki i koszykówki, badmintona, stół pingpongowy.
Możliwość skorzystania ze świetlicy z bilardem i innymi grami.
Jest także wspólna kuchnia, gdzie można przyrządzić posiłki we własnym zakresie oraz pomieszczenie z pralką do dyspozycji wypoczywających.


Posiadamy także warunki do organizacji zielonych szkół i imprez integracyjnych dla firm. Poza sezonem serdecznie zapraszamy na imprezy rodzinne. Organizujemy Andrzejki i Sylwestra. Służymy jako miejsce spotkań w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. Część Ośrodka jest ogrzewana, dostępna jesienią i zimą, dla tych co uwielbiają ciszę, śnieg i lód.


- Duży parking strzeżony.
- Są pokoje i jest pole namiotowe.

Obrazek

- Pokoje z WC, lodówkami, TV, tarasem itp.
- internet
- stołówka (dla jadących z dziećmi idealna sprawa - obiadki jak domowe)

Obrazek

Ośrodek ma własną plażę, pomost, boisko do siatkówki ... ful opcja :) nawet są gry planszowe dla dzieci ;)

Obrazek

Rezerwacji miejsc w ośrodku można dokonać w siedzibie firmy:

Ul. Kościuszki 135 - I p.,
50 - 440 WROCŁAW
tel./fax (071) 342 21 57

lub w samym Ośrodku

OŚRODEK WCZASOWY
*INTERNUKA*
TARNÓW JEZIERNY
UL. WCZASOWA 7
67 - 410 SŁAWA
tel. 0514 666390
(068) 414-55-75

Polecam: http://www.internauka.edu.pl
tomazzi
 

Re: Termin

Postprzez brum » 15 lis 2011 16:42:47

mody1 napisał(a):Tylko 8 zaczyna się euro2012 i długi weekend = problemy z dojazdem, noclegami

Raczej kibice nie będą nocować zdala od miast. Z ruchem też nie będzie źle, nie jedziemy do Zakopanego. A na euro to cała polska nagle nie wyjedzie, zresztą pojadą do PZ, WW, GD.

mody1 napisał(a):Budynek ze świetlicą nocleg około 45 zł/os

chyba najrozsądniejsze, i namiot też, przynajmniej dla mnie. Nie potrzebuję być Ą Ę i mieć hotel.

Domek też dobra opcja.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Termin

Postprzez mody1 » 15 lis 2011 16:53:55

Jesli zdecydujemy się na 8-10.06 to trzeba rezerwować noclegi wcześnie bo potem może problem z 60-80 miejscami
Dlatego nalegam na termin 1-3.06 to nie tak oblegany weekend

-- Dodano Wt 15 lis 2011 16:57:47 --

tomazzi napisał(a):Może tu: http://www.internauka.edu.pl/osrodek4.html


w 2011 były okolice poznania,a Sława to podobny kierunek http://maps.google.com/maps?q=67+-+410+ ... =8&vpsrc=6
a trasy ?
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Termin

Postprzez Zula » 15 lis 2011 18:32:14

Ale chodzi o pełne 3 dni, a nie piątek wieczór, sobota, a w niedzielę do domów. Co roku jakieś "ale" czemu nie w długi weekend. A przez wolny czwartek zyskujemy 1 dodatkowy dzień. Proponuję ankietę...
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do VII Zlot OFF, 2012, Mielec



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron