Witamy !



Nawigacja GPS

Nawigacja w terenie i nie tylko

Re: Nawigacja GPS

Postprzez sebano79 » 03 lip 2011 13:46:51

Od paru miesięcy testuję różne programy nawigacyjne pisane na androida. Wygodne rozwiązanie z tego względu, że tel na ogół mamy zawsze przy sobie. Na czarnym Używałem IGO8. Pomimo nieaktualnych map byłem zadowolony. Nawigacja prowadziła dobrze , wskazywała czas i odległość do celu, ostrzegała o radarach i częstych kontrolach drogowych oraz o przekroczeniu dozwolonej prędkości. I tu niespodzianka - znało na mojej trasie (2000 km) chyba wszystkie ograniczenia. I teraz do tego garnca miodu łyżka dzięgciu. Otóż nigdy nie prowadziła na obwodnicę, zawsze przez miasto. Rozwiązaniem mogło by być ustawienie punktu przelotowego na obwodnicy ręcznie , ale znacząco utrudnia to obsługę. Wiadomo jednak, że program nawigacyjny ma pomagać kierowcy a nie go wyręczać czy zastępować myślenie.
Mapy do wyboru: Navteq lub teleatlas.
Kolejna dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów z androidem to obsługa trekbuddy - do pobrania za darmo z android market. Tutaj pare kosmetycznych zmian typu przyciski ekranowe. Za to duży wyświetlacz ułatwia pracę/zabawę.
Kolejny użyteczny dodatek do systemu to znane chyba wszystkim z PC google maps. Mapę możemy przeglądać w domu łącząc się z siecią np poprzez wi-fi i potem korzystać z nich w terenie w trybie off-line. Telefon zapamiętuje uprzednio przeglądane przez nas fragmenty. Nie znam rozmiaru bufora pamięci ale trasę z mazur na dolnośląskie zapamiętał bez problemu.
Jeszcze jedna ciekawostka. Mając netbooka/laptopa wyposażonego w łącze bluetooth możemy wykorzystać telefon z androidem jako zewnętrzny moduł GPS. Trzeba tylko pobrać odpowiednią aplikację na telefon - też za darmo (np "ShareGPS"), i w programie na PC wybrać odpowiedni port (znajdziemy go we właściwościach urządzenia bluetooth). Sprawdzałem - działa z OziExp oraz PC navigator - choć w tym drugim miałem problemy z wykryciem GPS. Niedługo przetestuję z Garmin Mobile PC.
Wspomniany powyżej ShareGPS ma też opcję łączenia via USB jednak mój model tel utracił możliwość synchronizacji z PC na skutek wgrania modyfikowanego softu.W związku z powyższym nie miałem możliwości przetestowania tego.
Teraz jeszcze drobna uwaga zanim ktoś się zbytnio napali na androida. Choć system jest niezły to najtańsze smartfony są de facto za słabe by go komfortowo obsługiwać. Wg mnie decydując się na taki telefon wybierzmy model z procesorem taktowanym min 900MHz. Druga możliwość to w tańszych modelach wymiana systemu na zmodyfikowany i podkręcenie CPU ręcznie. Ja tak zrobiłem na LG GT540 wgrywając andka w wersji 2.3 i podkręcając CPU z 600 na 850MHz. Niestety tracimy tym samym gwarancję. Choć i na to podobno jest sposób. Podobno należy wrzucić uszkodzony telefon na 2 sek do mikrofalówki. Już się nie włączy i w serwisie nie będą mogli stwierdzić czy ktoś grzebał w sofcie - albo przynajmniej nie będzie im się chciało 8-) UWAGA! Nie sprawdzałem tej metody :niewiem:
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nawigacja GPS

Postprzez bonio89 » 07 lut 2012 11:11:01

Panowie, tanio i dobrze:

Modecom freeway MX2 HD:
-ok 370zł bez map
-duży wyświetlacz 800x480p
-transmiter fm
-2gb wbudowanej pamięci + czytnik sdhc
-opcjonalny(do skonstruowania) moduł TMC
-player mp3 z możliwością ściszania muzyki podczas komunikatów nawigacji
-automapa 6.10 śmiga jak mrzenie (po wyłączeniu animacji menu:P)
-bardzo dobry odbiornik GPS (w bloku łapie do 3 satelitów)
-współpracuje z większością programów do nawigacji (windows ce6)
-zestaw BT głośnomówiący, możliwość nawiązywania połączeń z navi
-opcjonalnie transmisja danych za pośrednictwem telefonu przez BT

odnośnie androida to sysgic mobile maps jedyny znośny - testowałem na telofonie z arm6 800mhz + 256mb ram.
http://bgstudio.cba.pl
Informatyka, Grafika, Fotografia
Avatar użytkownika
bonio89
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 06 lut 2012 11:04:18
Lokalizacja: Szczein
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: nie mam Frontery... jeszcze

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 03 mar 2012 21:24:56

Słuchajcie. Miałem internet i TV w TP i chciałem zrezygnować z TV, ale przy tym przedłużyć Neostradę tak aby dostać gadżet (GPS Lark 35.8 ) ale jak to w TP bywa, bez problemów się nie uda, więc jak mam Neo + TV to GPS dostanę tylko jeśli przedłużę dotychczasową umowę na 24 m-ce (czyli neo + TV, a Ja chciałem z TV zrezygnować bo za oglądanie reklam płacił nie będę). Jeśli modyfikuję umowę, czyli rezygnuję z samej TV a neo przedłużam to z GPS doopa :evil:
Gadałem z gościem z błękitnej linii i doszedłem do wniosku że cokolwiek bym nie powziął to gadżetu dać nie chcą. Jakąkolwiek opcję bym wybrał to mi gościu mówił że GPS nie dostanę. W związku z tym złożyłem mu rezygnację ze świadczenia usługi Neostrada + TV (miałem umowę bezterminową), facet nieco się zdziwił ale rezygnację przyjął, po czym złożyłem przez internet zamówienie na neostradę (nowa umowa - od zera) i poinformowałem o tym tego ciecia z TP. Facet był nieco zmieszany moim podejściem do tematu ale przyznał że w takim razie jednak dostanę GPS jako gadżet dla nowego klienta :mrgreen:
Oczywiście po zakończeniu miesiąca dostałem nowy zestaw instalacyjny (stary musiałem oddać) ale bez GPS, na pytanie przez Błękitną "dlaczego" usłyszałem że dopiero jak dostaną od kuriera, zwrotne dokumenty to mają 30 dni na wysyłkę gadżetu.
Ok. Czekam............
Po 3tyg. dzwonię i pytam co z moim prezentem i słyszę że... Gadżetów zabrakło i TP czeka na nową dostawę, ale przyjmie zgłoszenie i zanotuje żeby wysłano nam ten gadżet jak tylko będą.
Ok. Czekam............
Po kilku dniach dzwoni do mnie kurier że ma przesyłkę. Dobra, mam GPS, i to dużo lepszy model, bo Lark 43.4 Oczywiście od razu go zmotałem na lepszy soft i w końcu... :1:
Ale najciekawsze było 2 dni później, kiedy to zadzwonił do mnie kurier że ... ma przesyłkę :shock:
Teraz mam dwa GPS Lark 43.3. Ten drugi traktuję jako rekompensatę za wcześniejsze trudności ze strony TP
A jak by tego było mało to żadnego z nich nie potwierdzałem podpisem ani niczym innym, po prostu kurier przyszedł, dał i poszedł, więc TP nie ma żadnego potwierdzenia że te przesyłki odebrałem :niewiem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez bloodsuckin » 03 mar 2012 23:32:54

No poprostu bomba :1:
Płaczę ze śmiechu... :D :D
Teraz jeszcze zadzwoń na błękitną linię i się zapytaj, kiedy dostaniesz GPS'a? Zrób to ze 2-3razy :beer:

Czytałem podobną historię odnośnie jakiegoś reklamowanego sprzętu z amazon'a, koleś dostał nowy i naprawiony, jak napisał, że nastąpiła pomyłka i ma dwa, to dostał trzeci... żeby nie narażać na większe koszta amazon'a przestał do nich pisać :)
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 04 mar 2012 07:14:21

Czy orientujecie się czy jakaś mapa posiada opcję zliczania i wyświetlania na bieżąco śladu?
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 04 mar 2012 17:17:15

oposs napisał(a):Czy orientujecie się czy jakaś mapa posiada opcję zliczania i wyświetlania na bieżąco śladu?

W Mapamap jest możliwość rejestrowania przebytej trasy, z możliwością późniejszego odtworzenia na GPS'ie lub na GoogleMaps. Nigdy z tego nie korzystałem, ale jeśli chodzi Ci o zliczanie długości przebytej trasy to chyba nie ma takiej możliwości. Za to w tym GPS'ie co teraz dostałem jest navi LarkMaps i coś tam mi mignęło, co wygląda jak podgląd przebiegu trasy, dodatkowo jest możliwość ustawienia preferencji trasy "4x4", więc może i metromierz to posiada. Jak wykombinuję trochę wolnego to trzeba będzie to sprawdzić i opisać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 04 mar 2012 17:44:38

JJKILLER napisał(a):może i metromierz to posiada

GPS nie jest w stanie zastąpić metromierza z kilku względów, ale taka funkcja w GPS przydałaby się bardzo, nawet jeśli byłaby mocno okrojona
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 04 mar 2012 23:13:28

Niestety. ten LarkMap jest gorszy niż myślałem.
Odwoziłem córkę do Grodziska i przetestowałem go. Rejestrator drogi działa, ale dopiero po zakończonej trasie można sobie włączyć na GPS'ie podgląd jak i którędy się jechało. Metromierza niestety nie posada, a kalkulacja 4x4 to totalna pomyłka. 4x4 oblicza trasę po czarnym, uwzględniając przejazd drogą gruntową łączącą asfalt z asfaltem.
:wsciekly: Co za debil nazwał to 4x4 :?: :?: :?: To samo jest w Mapamap pod nazwą Trasa najkrótsza z uwzględnieniem dróg gruntowych, z tym że jest dużo lepsze bo uwzględnia również dukty leśne, które zdarzają się (sprawdziłem osobiście w Świętokrzyskiem) nie przejezdne dla aut bez ratownika, dodatkowo w Mapamap jest "Komputer podróżny" podający przebytą trasę, którego w LarkMap brakuje.
Podsumowując, oryginalny soft w Larku 43.3 (LarkMap firmy Copernicus) jest do :dupa: ale kwestia metromierza jest ciekawa i wartało by ją zgłębić.

-- Dodano N, 4 mar 2012, 23:13 --

Pod adresem http://pdaclub.pl/forum/gps-turystykaoff-road/ jest nieco informacji, Trzeba będzie się przez to przegryźć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Shreck22 » 20 kwi 2012 10:50:52

Mam problem z nawigacją Mio 200 http://eu.mio.com/pl_PL/moov-200.htm Mam problem z zaktualizowaniem map. Może ktoś robił to w tej nawigacji. Powiem, że kiedyś to robiłem i po 30% wyskoczył błąd i koniec. Kupiłem ją już z wgranym jakimś innym oprogramowaniem, okienka Windowsa, i wybór mapy Mio albo auto mapy wersja demo. Bawił się ktoś w grywanie softu do tego ustrojstwa albo innego, może ktoś powie jak to poprzerabiać, jakąś inną mape wgrać, albo zaktualizować i starczy.
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 20 kwi 2012 22:42:52

Niestety odpowiem że tak, ale stwierdzam na 100% że MIO jest najwredniejszym gps'em do obróbki, mało że bardzo łatwo je uwalić, to jeszcze fabrycznie baaardzo często są uszkodzone i np. komp ich nie widzi, lub widzi tylko jako "mass storage", a moov 200 jest pod tym względem miszczem, 3 trafione sztuki miałem i żadnej nie dało rady postawić. Only service provider.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Trzeci » 21 kwi 2012 16:04:32

Matuli kiedyś kupiłem to MIO i kicha mapy są już stare , podobno trzeba rozblokować do Windowsa aby coś tam wgrać. Ja miałem model 500 i tam po rozblokowaniu miałem automapę , mio maps igo i inne .
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Nawigacja GPS

Postprzez markus » 23 kwi 2012 07:08:52

Witam wszystkich w baaardzo nie znanym mi temacie!!
Nie używałem nigdy nawet na wyprawach z pracy (po kilka tyś. kilometrów) nawigacji.
Mój brat zostawił mi nawigację Tomtom, modelu nie pamiętam ale wyświetlacz XL!! w tym tygodniu postaram się zapakować mapy całej EU, ponieważ obecnie są tam jedynie mapy Włoch!!!
Jakieś wskazówki???
markus
 

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Shreck22 » 23 kwi 2012 07:13:42

Trzeci napisał(a):Matuli kiedyś kupiłem to MIO i kicha mapy są już stare , podobno trzeba rozblokować do Windowsa aby coś tam wgrać. Ja miałem model 500 i tam po rozblokowaniu miałem automapę , mio maps igo i inne .


WE tej mojej już są jakieś okienka windowsa, ale nie mam pojęcia jak wgrać tam jakieś inne mapy, albo co cokolwiek tam zrobić. Niestety nie siedzę w tym temacie :(
Shreck22
Maniak
Maniak
 
Posty: 476
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 sie 2009 20:26:12
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Trzeci » 23 kwi 2012 16:57:01

to wejdź na forum PDA lub podobne związane z nawigacją tam pełno instrukcji
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Jarek sp3swj » 04 sie 2012 01:47:14

News dla posiadaczy Androidów ...

http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=252537

niedawno używałem darmowej wersji testowej tzw "beta" ... czas pobawić się pełną ..
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Odoll » 04 sie 2012 10:48:51

metromierz na andka : https://play.google.com/store/apps/deta ... XB1dGVyIl0.
Nie sugerować się nazwą , metromierz jest i działa (jak widzi satelity) sprawdzone. Oczywiście jest jakiś zakres błędu ale do amatorskich zastosowań w zupełności wystarczy.
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Mateusz » 10 sie 2012 11:06:06

JJKILLER napisał(a):Niestety. ten LarkMap jest gorszy niż myślałem.
Odwoziłem córkę do Grodziska i przetestowałem go. Rejestrator drogi działa, ale dopiero po zakończonej trasie można sobie włączyć na GPS'ie podgląd jak i którędy się jechało. Metromierza niestety nie posada, a kalkulacja 4x4 to totalna pomyłka. 4x4 oblicza trasę po czarnym, uwzględniając przejazd drogą gruntową łączącą asfalt z asfaltem.
:wsciekly: Co za debil nazwał to 4x4 :?: :?: :?: To samo jest w Mapamap pod nazwą Trasa najkrótsza z uwzględnieniem dróg gruntowych, z tym że jest dużo lepsze bo uwzględnia również dukty leśne, które zdarzają się (sprawdziłem osobiście w Świętokrzyskiem) nie przejezdne dla aut bez ratownika, dodatkowo w Mapamap jest "Komputer podróżny" podający przebytą trasę, którego w LarkMap brakuje.
Podsumowując, oryginalny soft w Larku 43.3 (LarkMap firmy Copernicus) jest do :dupa: ale kwestia metromierza jest ciekawa i wartało by ją zgłębić.

-- Dodano N, 4 mar 2012, 23:13 --

Pod adresem http://pdaclub.pl/forum/gps-turystykaoff-road/ jest nieco informacji, Trzeba będzie się przez to przegryźć.

My też mamy tą navke i wczoraj dokonałem przełomu ona po załączeniu wyświetla ekran larka czyli taqm jest: navigacja zdjęcia texty muzyka filmy i ustawienia do tej pory kożystaliśmy z auto mapy a ozi nie mógł połączyć się z satelitą. pobrałem program do win ce o nazwie explorer2 i po odpaleniu go w nawigacji wybierając ścieżke do plikąw exe. klikam na to co od navigacji i otwiera się owy program widzę tam foldery systemowe użądzenia wchodzę w folder windows i z plików które się tam znajdują otwieram plik z logiem windowsa explore.ink lub explore.exewtedy na dole pojawia się pasek windowsa a po kliknięciu iksa w górnym rogu ekranu zamykamy program przeglądający pliki i naszym oczą ukazuje się pulpit windows ce potem dodam fotki :>:
Avatar użytkownika
Mateusz
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Obrazki: 2
Dołączył(a): 28 lut 2010 13:49:13
Lokalizacja: Dulowa/Trzebinia
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 10 sie 2012 19:01:37

Też się trochę tym bawiłem i jest prostszy sposób. Wrzucasz na kartę PNDSET_V1, uruchamiasz navi, wchodzisz w ustawienia, podajesz ścieżkę dostępu do PNDSET_V1.exe, uruchamiasz program nawigacyjny (zamiast niego uruchomi się PNDSET_V1), zaznaczasz explorer, ok i reset navi. Teraz na stałe będzie się uruchamiał Win.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Mateusz » 10 sie 2012 20:20:52

Tylko w tym przypadku ingerujesz w orginalny system i jak ci navka padnie to serwis ci gwarancji nie uzna a ja nie zmianiam nic w systemie.a jak ustawie ścieszke ko pliku explore to po kliknięciu navi odpali się windows:D
Avatar użytkownika
Mateusz
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Obrazki: 2
Dołączył(a): 28 lut 2010 13:49:13
Lokalizacja: Dulowa/Trzebinia
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez JJKILLER » 10 sie 2012 20:38:32

Jak coś padnie to robisz to odpalasz ten programik, zaznaczasz GPS i wszystko wraca do fabrycznej wersji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawigacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość