Witamy !



Nawigacja GPS

Nawigacja w terenie i nie tylko

Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 22 lis 2008 16:47:42

Ostatnio zastanawialem sie nad taka zabawka po obejrzeniu wynikow testu jaki w stolicy zrobilo antyradio i chip dla systemow oprogramowania: naviexpert tomtom nokia i automapa. Test oczywiscie tendencyjnie nastawiony na omijanie korkow co oczywiscie wazne jest. Natomiast ja prosze forumowiczow, posiadajacych GPS, o wypowiedzi i spostrzezenia dotyczace uzytkowania tych urzadzen nie tylko w miescie i na czarnym.
Link dla ciekawskich:
http://nawigacja.chip.pl/
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez brum » 22 lis 2008 18:43:57

Kup np Akire(była w biedronce) czy inne do 300zł z alledrogo, rozblokuj jak jeszcze nie jest zainstaluj AutoMape i zaoszczędzisz z 600zł, a do tego będziesz miał mały komputerek na systemie WinCE
A róznicy nie zobaczysz wtedy, osobiście używam Garmina w telefonie N73
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 22 lis 2008 19:38:32

Widzialem na jakims forum wypowiedz kolesia ktory tak zrobil. Kupil akire gueparda i cos tam jej zapodal na karcie SD. Podobno zadowolony. W biedronce to wole kupowac buleczki i serek. Raz kupilem tam radyjko do frontery i oddalem po dwoch dniach. Ta akira wystepuje tez w Euro AGD po 350pln
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez steele » 22 lis 2008 23:11:22

Jeżdżę z AutoMapą w MDA III. Na czasie mi nie zależy a z niejednego bezdroża mnie wyciągnęła nie tylko w Polsce ale i w Czechach.
steele
 

Re: Nawigacja GPS

Postprzez konik » 23 lis 2008 13:46:06

Brum ma rację! Akira która w biedronce nazywa się NAVIA to najlepsze przełożenie ceny do jakości. Za 229 zł masz nawigację, odtwarzacz mp3, odtwarzacz filmów...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez FROTERKA » 23 lis 2008 16:45:47

Cytaty zasłyszane przez cb:
"Mobile powiedzcie, czy jak jadę od Zakopanego to na Katowice mam na tym dużym rondzie skręcić w lewo, bo nawigacja mi tak gada ale ja jej nie wierzę..."
"Qrw... ! Niedługo bez GPS-a to do kibla nie traficie !"

Pod mój dom (koniec drogi, dalej są tylko pola) już kilka razy podjeżdżały samochody, którym nawigacja wskazywała tędy drogę do Szczyrzyca. Droga jest, owszem, przez las i w zasadzie nie droga tylko niebieski szlak turystyczny.

Z wszystkiego można korzystać ale z głową.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Ewa » 23 lis 2008 22:58:16

Jeśli chodzi o nawigację to mam autumapę i tomtoma na mio 550 od 3 lat i powiem jedno:
UFAĆ I KONTROLOWAĆ :wink:
Co jakiś czas w "kartofelki" wpycha, jednak uczciwie mówiąc częściej pomaga :D
Totalitaryzm jest najbezpieczniejszą formą demokracji...;)
Avatar użytkownika
Ewa
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 563
Dołączył(a): 02 paź 2007 16:16:59
Lokalizacja: Augustów
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 24 lis 2008 18:07:24

Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez igi » 25 lis 2008 03:42:34

Po dłuższym kombinowaniu i męczeniu się z nawigacją w telefonach w końcu zdecydowałem się na osobne urządzenie. W "polowych testach" minimalną przewagą wygrywał TomTom (konkurencja: Automapa) więc na nim właśnie stanęło.

Za 400-500 zł możesz kupić nowe, super wygodne, łatwe w obsłudze i wytrzymałe urządzenie, do tego częste aktualizacje przez sieć, aktualne i LEGALNE (a nie kradzione :twisted: ) mapy. Cud miód i orzeszki. 8)

Na dodatek mogą z niej korzystać wszyscy domownicy - telefonem nie da się tak łatwo podzielić. :?



Już w najprostszym zestawie TomToma (One Regional), masz pełne aktualne mapy: Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Liechtensteinu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier. Do tego główne drogi okolicznych krajów.
W droższych jest tylko lepiej....
igi
 

Re: Nawigacja GPS

Postprzez Kogut » 25 lis 2008 20:52:37

Ja używam Mio A701, wcześniej miałem IPaq ... i cholernie mnie denerwowało jak musiałem brać telefon i gps więc zainwestowałem w urządzenie wielofunkcyjne i jestem zadowolony ale niestety jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego pewnie ktoś pomyśli, a tu jest w błędzie ponieważ już niejednokrotnie pomogło mi telefonik co normalnie gps nie miałbym przy sobie ;)
Oczywiście stosuje AutoMape, polecam orginalną ale wiadomo ile to kosztuje, dlaczego orginał a dlatego że są aktualizację które poprawiają dane na naszych gps-ach, jak nas urządzono wyprowadzi w kartofle to spoko w końcu mamy terenówki :D
Jak napisano powyżej, Ufaj z rozsądkiem :wink:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Nawigacja GPS

Postprzez kasalka » 25 lis 2008 21:23:42

Od niedawna używam Larka z Mapamap (ileś tam). urządzenie (promocja dazety wyborczej i Carefuta) jest ok nie trzeba rozblokowywać ale musze kupić inną mapę. Nie mam porównania z innymi markami GPS-ow ale Larka nie trzeba odblokowywać, po prostu wkładasz pamięć z inną mapą, otwierasz ją i ... jazda. Oczywiście z Głową aby nie wjechać komuś w kartofle :)
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez konik » 12 gru 2008 21:21:37

Jeżeli ktoś nie ma jeszcze nawigacji a chce niedrogo nabyć, albo zrobić komuś prezent to informuję że od 15.12.2008 w biedronce rusza promocja NAVI lub AKIRY za 189zł. Po odblokowaniu działa automapa i inne programy nawigacyjne. Zainteresowanych odsyłam na specjalistyczne forum: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t= ... =biedronka
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez brum » 12 gru 2008 21:43:54

@konik skąd wiesz że to Akira? bo na uletce nic nie ma na ten temat.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez konik » 13 gru 2008 12:46:13

W poprzednich edycjach "biedronkowej" promocji zawsze była akira lub navia. Prawdopodobne jest więc ze tym razem będzie podobnie. Pewności nie ma żadnej. Zainteresowanych jeszcze raz zachęcam do przestudiowania fachowego forum. Tam dowiesz się na 100% czy to akira czy navia w poniedziałek 15.12.2008. Ale czy wtedy jeszcze jakiś egzemplarz znajdziesz na półce w sklepie to już inna sprawa...Jeżeli ktoś nie chce ryzykować, odblokowywać, wgrywać map to będzie mógł kupić już "stuningowaną" nawigację biedronkową na w/w forum lub na allegro. Często nawigacje te są wykupywane "na handel" modyfikowane jest oprogramowanie i trafiają na aukcje.

PS Ja kupuję jedną sztukę (do Frotki, bo w Audi jest fabryczna)
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez jurellas » 14 gru 2008 12:20:46

Każde urządzenie jest zawodne,ale jeśli jezdzimy Oplem - czyli postawiliśmy na sprawdzoną technologię to dlaczego pózniej mamy się irytować na jakość biedronkowych wynalazków? Przedewszystkim decyduje pamięć i szybkość procesora jak i doskonałość aktualizowanych wsadów. Dlatego osobiście mogę polecić - http://www.autoflesz.pl/artykuly/1684,N ... cenie.html
Już jest chyba do kupienia za 700 parę dukatów. Jeszcze nie dawno stało około 2 tysie! :roll:
jurellas
 

Re: Nawigacja GPS

Postprzez konik » 15 gru 2008 22:31:50

jurellas napisał(a):Każde urządzenie jest zawodne,ale jeśli jezdzimy Oplem - czyli postawiliśmy na sprawdzoną technologię to dlaczego pózniej mamy się irytować na jakość biedronkowych wynalazków? Przedewszystkim decyduje pamięć i szybkość procesora jak i doskonałość aktualizowanych wsadów. Dlatego osobiście mogę polecić - http://www.autoflesz.pl/artykuly/1684,N ... cenie.html
Już jest chyba do kupienia za 700 parę dukatów. Jeszcze nie dawno stało około 2 tysie! :roll:


Każdy ma oczywiście wolny wybór ale ja się z Tobą nie zgadzam i ujmę to tak: Każde urządzenie jest zawodne ale jeśli jeździmy Oplem - czyli postanowiliśmy wybrać jeden z tańszych samochodów w swojej klasie który jednocześnie jest dobrym sprawdzonym autem, chociaż do renomy G-klasy Landcruisera czy Patrola mu daleko a kosztuje połowę albo nawet 1/3 ich wartości a do naszych zastosowań jest wystarczający to po co przepłacać. I tak samo podchodzę do nawigacji Jeżeli mogę kupić sprawdzone urządzenie które w dodatku będzie sporadycznie używane, a kosztuje 189zł i funkcjonalnością nie odbiega od czterokrotnie droższych, to po co przepłacać lepiej za zaoszczędzone "dukaty" kupić kinetyka :D A co do doskonałości wsadów to jedno i drugie urządzenie korzysta z tych samych map.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez BASIK » 15 gru 2008 22:59:32

No to Panowie i Panie mam wyzwanie...
potrzebuję GPS,a do którego mogę wgrać zeskanowaną mapę (uprzedzam nie chodzi o mapę Polski, tylko mapę terenów których nie ma w mapach GPS - są takie). Zeskanuję, przekonwertuję i zpozycjonuję, ale muszę mieć taką możliwość. Cena też nie jest bez znaczenia wolałabym nadmiar kasy przeznaczyć na inne szczytne cele niż np GPS za 1000,-

Na razie moja wiedza na te tematy jest raczej marna, ale tak myślę że są tacy co się przez takie problemy przeorali... i pomogą mi ją wznieść na szczyty ;)
Dojadę dalej - zobaczę więcej
Avatar użytkownika
BASIK
Maniak
Maniak
 
Posty: 467
Dołączył(a): 04 maja 2015 11:00:05
Lokalizacja: Smokogród
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Nawigacja GPS

Postprzez brum » 15 gru 2008 23:32:56

Ja jestem za tymi tanimi do 350zł roblokować i chula aż miło, Ozi też chodzi bo chyba o niego tu mowa.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Nawigacja GPS

Postprzez konik » 15 gru 2008 23:58:59

BASIK napisał(a):No to Panowie i Panie mam wyzwanie...


Basik spróbuj pogadać z ludźmi na forum które podałem potrafią pisać i modyfikować programy do palmtopów i nawigacji to może i Tobie pomogą...choć ta sprawa nie będzie łatwa :roll: ....toż ty chcesz mapę cyfrową stworzyć... nad tym normalnie sztaby ludzi pracują....
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Nawigacja GPS

Postprzez oposs » 16 gru 2008 11:11:06

Mio200moov kupilem i powiem tak, w w-wie i wiekszych miastach prowadzi idealnie pod sam adres czegokolwiek: numer domu, bankomat, supermarket inne wazne miejsce publiczne wprowadzone do mapy (nie biore pod uwagi remontow drogowych gdzie co chwila zmienia sie orgnizacja ruchu bo moze wykolowac ale i tak w koncu trafi). W mniejszych miastach sa problemy z numerami domow, ulice bez problemu z waznymi punktami roznie bywa :mrgreen: W trasie jest niezle, na razie nie wyprowadzil w pole mowi o fotoradarach itp. a do domu z krzakow tez potrafi wrocic. Nie gubi sygnalu w budynku, z odblokowaniem nie ma problemu gniazdo na karte SD ma. Kosztowal 290pln. Troche trzeba przyzwyczaic sie do komend ktore podaje glosem. Wizualizacja trasy jak dla mnie wystarczajaca i czytelna(2d/3d, zgodnie z kierunkiem stron swiata/kieunku marszu) wszystkie wazne parametry drogi na widoku (czas, odleglosc itd). Wspolrzedne geograficzne wczytuje i podaje ale trzeba je przeliczac. Obsluga intuicyjna (nie trzeba czytac instrukcji). Serwis online (kontrolnie zadalem kilka pytan udajac glupa) blyskawiczny i mily (maja wiele cierpliwosci :mrgreen: ). Bateria slabo trzyma 2-3godz. uzywania(ladowarka sam. w komplecie). Uwazam ze jak na markowe urzadzenie niedrogo. W testach ktore zapodalem na poczatku tematu jedno z lepszych jakosc/cena. Po zakupie ku mojej radosci dowiedzialem sie ze kierowcy w firmie tego uzywaja na najnowszych mapach (firma rozrzutna jest i kupuje), wystarczy pare zlotych na karte SD i chlopaki wgraja mi upgrada. Jak juz wgraja to znowu cos napisze
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Nawigacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron