Witamy !



[2.2] Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez mario44 » 15 sie 2010 07:33:58

Wiesz ,tak właśnie myślałem ,bo jak sprawdzałem ich jakość to jeden przelewowy na ostanim 4 cylindrze poprostu złamałem ,taki był skatoway ,załozyłem chwilowo taki przezroczyst i nie odpala.Powiedz proszę czy po wymianie tego przewodu poluzować przewody od wtrysków żeby wyrzucić powietrze?
mario44
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez mario44 » 15 sie 2010 10:31:29

Wymieniłem ten przewód i dalej nie odpala ,poluzaowałem przewód do wtryskiwacza i niestety ale nie wyżuca paliwa :(, a wydaje mi się że powinien.
mario44
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kostek » 15 sie 2010 12:24:16

Moim zdaniem to masz problem z czujnikiem obrotów wału.
Do wymiany albo wystarczy przeczyścić.
Diagnostyka powinna pokazać ten błąd
powodzenia! :wink:
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 2
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez mario44 » 15 sie 2010 20:41:37

Uzyłem samostartu i zaczynał łapać ale w efekcie koncowym nie odpalił :( ,jutro zmienię przewody ,te przelewowe lecz czy one moga tak namieszać ?Dodam że po poluzowaniu przewodów od wtrysku paliwo ledwo kapie a wydaje mi się że powinno być wyżucane ze spory ciśnieniem.Odnośnie diagnostyki i mechanika to jakaś porażka ,gosci mieli to auto łącznie 9 dni i nić nie zrobili .

Prosze o jakąś jeszcze ewentualną poradę ,może trzeba odpowietrzyć układ paliwowy?Kiedyś się odwdzięczę :beer:
mario44
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez ADAM SP3WXO » 15 sie 2010 21:21:09

mario44 napisał(a):Uzyłem samostartu i zaczynał łapać ale w efekcie koncowym nie odpalił :( ,jutro zmienię przewody ,te przelewowe lecz czy one moga tak namieszać ?Dodam że po poluzowaniu przewodów od wtrysku paliwo ledwo kapie a wydaje mi się że powinno być wyżucane ze spory ciśnieniem.Odnośnie diagnostyki i mechanika to jakaś porażka ,gosci mieli to auto łącznie 9 dni i nić nie zrobili .

Prosze o jakąś jeszcze ewentualną poradę ,może trzeba odpowietrzyć układ paliwowy?Kiedyś się odwdzięczę :beer:


W pompie wtryskowej jest zaworek zwrotny. Czasami się zawiesza. Beć może się cofnęło do zbiornika. Trzeba by było zalać układ przez PRIMING PORT. wtedy spróbować odpalić
ADAM SP3WXO
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kostek » 16 sie 2010 20:28:46

Odnośnie diagnostyki i mechanika to jakaś porażka ,gosci mieli to auto łącznie 9 dni i nić nie zrobili
:shock:
I mam nadzieję, że też nic nie zarobili
Czy filtr paliwa jest ok :?:
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 2
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez jrzeuski » 16 sie 2010 21:00:05

Zdejmij przewód paliwowy zasilający pompę, włóż do :o i ssij. Jak dasz radę napić się ropki, to pompa też :mrgreen: Jeżeli słabo będzie szło to masz zapchany filtr paliwa, przewód na ramie lub smoka w baku. Zacznij sprawdzać od filtra. Po nałożeniu wężyka z powrotem na pompę czeka Cię odessanie powietrza z układu przez FUEL PRIMING PORT i jeżeli tylko pompa jest sprawna, to zobaczysz fontannę na odkręconym wtryskiwaczu a silnik zacznie palić. Prościej już się chyba nie da zdiagnozować co jest grane.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez mario44 » 17 sie 2010 18:22:53

Nowy Plak i autko odpaliło :P ,popusciłem na 4 cylindrze przewód od wtryskiwacza na pracującym silniku i wyrzuca ropę ,jedyny problem jaki mam teraz to fakt że Engine Check swieci się czały czas ,i jak jest zimny to dalej nie chce palić a jak już odpali to jest zamulony,brak mu kopa. .Rzeczywiście przewody przelewowe muszą być w 100% szczelne ,bo jak na sekundkę jeden zdjąłem to silnik przestał pracować i znowu magiczny plak :idea: .Dodam jeszcze że czyszczenie EGR-a chyba coś dało bo nie zawiesza się 1.5tys obrotów.

Ponoć zmienili mi przepływomierz .........więc i jak chyba tylko ponoć :lol: się z nimi rozliczę ,bo na szczęscie jeszcze nie płaciłem.

Dzięki koledzy za porady,no chyba że coś mi jeszcze doradzicie, jutro jadę do zaprzyjaźnionego już mechanika jeszcze raz na kompa.

Odnośnie węzyków przelewowych to bardzo ważna sprawa.
mario44
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez mody1 » 16 paź 2010 18:59:38

Kostek napisał(a):Moim zdaniem to masz problem z czujnikiem obrotów wału.
Do wymiany albo wystarczy przeczyścić.
Diagnostyka powinna pokazać ten błąd
powodzenia! :wink:

przy awarii czujnika obrotów wału nie dziala obrotomierz i silnik wchodzi w tryb awaryjny
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez ADAM SP3WXO » 16 paź 2010 21:03:03

mario44 napisał(a):Nowy Plak i autko odpaliło :P ,popusciłem na 4 cylindrze przewód od wtryskiwacza na pracującym silniku i wyrzuca ropę ,jedyny problem jaki mam teraz to fakt że Engine Check swieci się czały czas ,i jak jest zimny to dalej nie chce palić a jak już odpali to jest zamulony,brak mu kopa. .Rzeczywiście przewody przelewowe muszą być w 100% szczelne ,bo jak na sekundkę jeden zdjąłem to silnik przestał pracować i znowu magiczny plak :idea: .Dodam jeszcze że czyszczenie EGR-a chyba coś dało bo nie zawiesza się 1.5tys obrotów.

Ponoć zmienili mi przepływomierz .........więc i jak chyba tylko ponoć :lol: się z nimi rozliczę ,bo na szczęscie jeszcze nie płaciłem.

Dzięki koledzy za porady,no chyba że coś mi jeszcze doradzicie, jutro jadę do zaprzyjaźnionego już mechanika jeszcze raz na kompa.

Odnośnie węzyków przelewowych to bardzo ważna sprawa.


Wygląda na to, że świece żarowe się skończyły :( Podobnie miałem u siebie we Frotce. Też wypsikałem niejednego plaka, a problem pozostał. Kupiłem 4 nowe świeczki i auto odpalało za każdym razem bez gadania :D
ADAM SP3WXO
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Cobra » 05 lis 2010 18:59:44

witam wszystkich , mam problem .
wyczyściłem EGR i kolektor i kontrolka od Engine Check pali się cały czas .
co zrobić ?
z góry dziękuję .
Cobra
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Wookash » 05 lis 2010 19:02:22

Najpierw się przywitaj w odpowiednim dziale.

Resetowałeś błąd? Może go zapamiętał. Podłącz pod kompa i zresetuj. Jak nie masz kompa odepnij aku na kilka minut ewentualnie zdejmij tylko klemę z minusa i wciśnij hamulec az kontrolki pomrygają.
Wookash
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kogut » 08 lis 2010 19:45:21

Wookash napisał(a):... zdejmij tylko klemę z minusa i wciśnij hamulec az kontrolki pomrygają.

:shock:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Cobra » 17 lis 2010 18:36:10

mam problem . po czyszczeniu kolektora i egr kontrolka cały czas się pali .byłem na kompie , skasował błędy , autko fajnie śmiga , ale kontrolki nie da się wykasować . dodam że pali się też kontrolka od świec . wymieniłem czujnik temperatury na dwa piny i nic nie dało . gdzie mam dalej szukać przyczyny ? :cry2: dodam że komp pokazuje że świece grzeją na -46 stopni .
frontera B 2.2dti .
Cobra
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez adek » 26 cze 2011 22:40:25

miałem podobny problem z zapalającą sie lampką silniczka.Zapalała się podczas szybkiej jazdy odrazu rozłaczała turbinę fota traciła moc, jechała na ustawieniach awaryjnych,po ponownym uruchumieniu lampka gasła, wymieniłem świecę żarową i diagnoza komputerowa lampka się nie zapala. Lampka znowu się zapala , mechas wyczyścił kolektor dolotowy było w nim kilogram sadzy, frota odżyła
Avatar użytkownika
adek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 141
Obrazki: 24
Dołączył(a): 27 sie 2010 06:55:27
Lokalizacja: Mogilno
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kenzo » 03 sie 2011 15:16:21

[2,2dti] Witam
mam podobny problem do was, mam frontere na automacie i dzieja sie cyrki. Jak jade 80 km/h zwlaszcza pod gore to auto zaczyna szarpac dusi sie nie wie jaki bieg przelaczyc i zapala sie kontrolka Engine Check. Auto bylo u pieciu mechanikow i nikt nie umie go naprawic, ostatni mechanik stwierdzil ze pojawia sie blad przeplywki wiec ja wymienilem i problem jest nadal tylko ze teraz zapala sie kontrolka nawet na wolnych obrotach. Dodam tez ze zawor EGR tez byl czyszczony i nic nie pomoglo, przewody podcisnienia sprawdzone. Byl tez problem z kontrolka oleju ktora zapalala sie na wolnych obrotach a raczej mruglala. Podobno bylo badane cisnienie oleju i jest ok. Kontrolka oleju raz swieci a czasem przejade 100km i sie nie zaswieci. Koledzy pomocy!!! Moze ktos umie naprawic froncie w wielkopolsce?? A moze macie rady?


Z gory dziekuje.
Kenzo
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kogut » 03 sie 2011 19:22:54

A jakie błędy ci się wyświetlają :?:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez ADAM SP3WXO » 03 sie 2011 21:33:10

Kenzo

Padł czujnik ciśnienia oleju. Kup czujnik lub lepiej daj do aso (tak, tak to nie pomyłka). Ja wymieniłem trzy czyjniki, wszystkie padały najdalej po miesiącu, a w aso dali nawet dwa lata gwarancji. Co do CE to może mogą być zaworki regulujące podciśnienie albo za małe ciścnienie z VACU. Może być także czujnik położenia wału. Zczytaj błędy to coś może podpowiedzą.
ADAM SP3WXO
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez Kenzo » 03 sie 2011 22:02:49

Koledzy jedyne bledy jakie ,podobno wyszly to od przeplywki, ktora wymienilem. Osobiscie nie podpinalem go do kompa wiec wiem tylko tyle co powiedzieli mechanicy. Tez mysle o tym czujniku polozenia walu a jesli chodzi o olej to czujnik wyczyscilem bo dodatkowo mialem z niego wyciek oleju zalozylem ponownie i przestala swiecic kontrolka oleju, natomiast engine check swieci juz caly czas.
Kenzo
 

Re: [2.2dti]Zapala się Engine Check, znacie ten problem?

Postprzez maciar » 04 sie 2011 05:58:52

Czujnik i tak wymienisz chyba że wywaliłeś gumkę z wtyczki do czujnika.Zbiera tam się olej i zrównoważa ciśnienie za i przed czujnikiem.Co do przepływki sam błąd nie oznacza że to ona.Ile pokazuje czujnik temp płynu ten od edc
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość