Witamy !



[2.2] zgasła i nie odpala

[2.2] zgasła i nie odpala

Postprzez pepcio19891015 » 01 gru 2011 21:20:29

Witam. Mam problem z Fronterą , a dokładnie to jechałem nią i sie zatrzymałem po chwili chciałem odpalić ale nic . Pierwsza myśl "zapowietrzył się" bo nie kopcił przy próbie odpalenia. Wyciągnąłem filtr paliwa był w połowie zalany ropą i był strasznie zabrudzony. I jest pytanie czy Frontera ma pompke paliwową w baku bo po przekreceniu zapłonu czy próbie odpalenia nie daje paliwa do filtra... Czy to pompa wtryskowa samoczynnie ciagnie z baku?? i Jak to odpowietrzyć. proszę o pomoc
pepcio19891015
 

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez RudeBoy » 01 gru 2011 22:19:00

no to masz nie lada kłopot...
W czasie jazdy to się raczej tak sam z siebie nagle nie zapowietrza. Jak nie miałeś wcześniej jakiś objawów zapowietrzenia się układu wtryskowego to pewno przyczyna leży gdzie indziej.
Po kolei.
Czy aby na pewno nie skończyła Ci się ropa w baku i dlatego silnik zgasł?
Jeżeli paliwo w baku jest to idziemy dalej.
Mówisz, że rozebrałeś filtr paliwa i był syf. Zakładaj nowy filtr (zalej czystą ropą) i dokładnie szczelnie i czysto poskładaj.

Przechodzimy do procedury odpowietrzania całego układu wtryskowego.

Masz dwie możliwości.
1. Na pompie zlokalizuj zawór "fuel priming port" i tam wpinasz pompę podcisnieniową i ssasz :) Do póty do póki nie będzie lecieć czysta ropka bez powietrza.

2. Wciskasz ten zaworek tak aby mogło z niego wylatywać powietrze i paliwo i robisz ciśnienie w baku. Możesz użyć do tego kompresora odpowiednio uszczelniając wężyk we wlewie paliwa. Ciśnienie robisz tak długo aż z zaworku na pompie będzie lecieć ropa bez powietrza.

Jak się z tym uporasz możesz próbować odpalać. Jak nie będzie chciał palić to nie katuj. Odpowietrz na wtryskach.
W tym celu popuść lekko przewody przy wtryskiwaczach. Wsadzaj kogoś za kierownice i niech kręci... Jak zacznie wyciekać paliwo z poluzowanych przewodów dokręcasz je... w tym czasie cały czas rozrusznikiem kreci kolega... Musi odpalić...

Jak nie odpala lub w ogóle paliwo nie pojawia się na wtryskach to bierz auto na diagnostykę bo wysrało się coś konkretniejszego... i zacznij uskuteczniać modły aby to nie była pompa.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez bombi26 » 02 gru 2011 16:33:53

Ja miałem tak samo - w czasie jazdy zdechł na krzyżówce, auto na lawete i do mechanika. Okazało się że poszedł sterownik pompy(straszne usrojstwo) wymiana sterownika na nowy + robocizna 2,5 tys., ale jeśli się znasz na mechanice to sam sterownik kosztuje ok.800 zł a w internecie znajdziesz jak go samemu wymienić.
ObrazekObrazek
off road jest jak narkotyk - pierwszy raz gratis a później całe życie z wariatami
Avatar użytkownika
bombi26
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 521
Obrazki: 6
Dołączył(a): 31 sty 2009 17:55:33
Lokalizacja: Dębica
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez pepcio19891015 » 02 gru 2011 21:20:19

A możesz powiedziec jak sprawdzic ten sterownik pompy czy to na pewno to?? Jutro postaram sie go odpowietrzyc i zobacze czy pompa daje paliwo na wtryski
pepcio19891015
 

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez RudeBoy » 02 gru 2011 21:35:22

Jak odpowietrzysz i paliwo na wtryskach się nie pojawi auto nie zagada to masz 90% szans na problem z pompą. Samemu nie zdiagnozujesz łatwo co się podziało w pompie. Najlepiej namierz jakiś serwis diesli to Ci zdiagnozują co jest grane. Jak tylko sterownik to koszt naprawy zamkniesz w kilku stówach. Szukaj na allegro pod hasłami VP44 sterownik / naprawa. Jeżeli wysrała się całkiem pompa koszt będzie gigantyczny.
powodzenia
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez pepcio19891015 » 04 gru 2011 12:22:03

Odpaliła!!! :D Całe szczęście to nie była wina pompy czy tam sterownika tylko brudny filtr i się zapowietrzyła. A odpowietrzyłem ją łatwo tylko przy próbiewykrecenia tego zaworka do odpowietrzenia go uszkodziłem i nie działa on bo teraz przepuszcza w dwie strony;/Ale to nie wielki problem . A więc na ten wężyk założyłem "gruszke" (pompkę gumową, ręczną) bo nie miałem pompki podcisnieniowej , popompowałem chwile aż poleciała czysta ropa bez powietrza. Nastepnie odkręciłem przewody od wtrysków i kręciłem aż poleci paliwo . Po zakręceni przewodów po dłuższym kręceniu odpaliła :D:D Teraz musze jeszcze załozyć zaworek zwrotny bo troszke trzeba krecić przy odpalaniu. Wie ktos może w którym miejscu go najlepiej załozyć ???
pepcio19891015
 

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez MISIEK1985 » 08 gru 2011 19:07:34

pepcio19891015 napisał(a):Odpaliła!!! :D Całe szczęście to nie była wina pompy czy tam sterownika tylko brudny filtr i się zapowietrzyła. A odpowietrzyłem ją łatwo tylko przy próbiewykrecenia tego zaworka do odpowietrzenia go uszkodziłem i nie działa on bo teraz przepuszcza w dwie strony;/Ale to nie wielki problem . A więc na ten wężyk założyłem "gruszke" (pompkę gumową, ręczną) bo nie miałem pompki podcisnieniowej , popompowałem chwile aż poleciała czysta ropa bez powietrza. Nastepnie odkręciłem przewody od wtrysków i kręciłem aż poleci paliwo . Po zakręceni przewodów po dłuższym kręceniu odpaliła :D:D Teraz musze jeszcze załozyć zaworek zwrotny bo troszke trzeba krecić przy odpalaniu. Wie ktos może w którym miejscu go najlepiej załozyć ???

Jak najblirzej zbiornika .
MISIEK1985
 

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez Trzeci » 08 gru 2011 20:30:23

nie to że się czepiam ale najbliżej
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1479
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez kasalka » 08 gru 2011 21:56:54

"pepcio" Napraw ten zaworek do odpowietrzania i zobacz w jakim stanie są przewody powrotu nadmiaru paliwa. Pewnie one są powodem zapowietrzania się układu.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez sebataxi » 12 gru 2011 20:56:24

historia jest taka przy minusie nie odpala ,wymieniłem końcówki wtrysków filtr paliwa i uszczelki przy filtrze i było dobrze przez lato teraz mam powrót horoby przy minusie -5 nie pali wstawiłem do garażu odpala pochodzi 1minute gaśnie za jakiś czas odpala przy tym zrury leci sadza ale jak sie rozgrzeje nie dymi chyba że dam mu ognia pomocy
sebataxi
 

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez Kogut » 14 gru 2011 21:19:55

A świece ci grzeją ?
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Frontera 2.2 DTL zgasła i nie odpala

Postprzez sebataxi » 15 gru 2011 22:00:41

grzeją ,przelewy też były robione
sebataxi
 


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości