Witamy !



[2.2 DTI] Chłodnica paliwa

[2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez RudeBoy » 10 lip 2012 17:48:55

Smutny fakt jest taki, że nieszczęsna pompa VP44 jest chłodzona przez przepływający ON i nie jest dla niej dobre gdy temperatura tego paliwa jest bardzo duża. Dopiero w autach po 2002 roku montowano fabrycznie chłodniczkę paliwa.
W związku z tym, że naocznie stwierdziłem iż paliwo wracające do baku na powrocie jest naprawdę gorące myślę że trzeba poprawić fabrykę. Tym bardziej, że frota w przyszłym roku spędzi z miesiąc w klimacie znacznie cieplejszym niż nasz Bośnia - Albania - Czarnogóra - Chorwacja.

Zastanawiam się na założeniem chłodniczki paliwa z omegi/vectry dti bo ich dostępność jest łatwa i drogie nie są ok 100zł za używkę.
Nie wiem dokładnie jakie ma wymiary ale chciałbym ją zamontować pod autem, dokładnie pod podłogą bagażnika.

Ktoś ćwiczył już coś podobnego?
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez brum » 10 lip 2012 18:08:01

Oryginalnie jest pod podłogą bagażnika.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez RudeBoy » 10 lip 2012 18:19:17

No wiem wiem...
tylko, że kupienie oryginalnej chłodnicy do froty dti graniczy z cudem. Na allegro widziałem raz za kwotę 400zł :/
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2] Chłodnica paliwa

Postprzez Jarek sp3swj » 16 sty 2013 09:31:45

Ja jestem po "naprawie" chłodnicy :-)

a dokładnie urwały się mocowania - wszystkie 4 i wisiała na kablach paliwowych :shock:

i tu ważna porada dla posiadaczy chłodnic - czyli Frotka B Dizel po 2002 roku

zróbcie dodatkowe mocowania z dwóch pasków blachy - zanim wam sie chłodnica oderwie.

Oryginalne "łapki" mocujące to porażka i napewno urwą sie uchwyty w najmniej oczekiwanym momencie

.. jak ktoś zainteresowany załaduje fotkę
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2] Chłodnica paliwa

Postprzez konio » 05 kwi 2013 18:16:40

Kolego, mógłbyś zarzucić te fotki montażu dodatkowego chłodnicy paliwa ? Właśnie dziś urwały mi się wszystkie zaczepy od chłodnicy i dyndała na przewodach paliwowych. Zresztą i ten trapezowaty element mocujący jest też z takiej gównianej blaszki zrobiony, że jak nie sama chłodnica, to i reszta się urwać może od solanki po zimie. Aż dziw bierze, że w takim newralgicznym miejscu taką tandetę odwalili.

Dzięki i pozdrawiam.
konio
 

Re: [2.2] Chłodnica paliwa

Postprzez Jarek sp3swj » 05 kwi 2013 21:14:40

foto do obejrzenia na linku

użyte taśmy z blachy stalowej do obejm kominowych do montażu anten TV - akurat miałem pod ręką, taśmy złożone na kilka warstw chyba 4 jak pamiętam

łatwo się wyginało i nadawało pożądany kształt
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2] Chłodnica paliwa

Postprzez sumek222 » 15 sty 2015 16:01:46

Czy ktoś miał problem z wyciekiem z chłodnicy paliwa? Zauważyłem dzisiaj ,że delikatnie kapie paliwo ale na razie nie mogę zlokalizować dokładnie z którego miejsca .Czy są tam jakieś uszczelki ,czy coś w tym rodzaju?

-- N 08 lut 2015 19:22:39 --

Może ktoś wie czy chłodnica paliwa pasuje z jakiegoś innego samochodu? Do Frotki używka 300zł.
Avatar użytkownika
sumek222
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Obrazki: 12
Dołączył(a): 30 sty 2009 21:04:34
Lokalizacja: zamosc
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez eric » 09 lut 2015 14:07:15

Chłodnica do oleju automatycznej skrzyni nie podejdzie?
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez RudeBoy » 09 lut 2015 17:53:08

nie
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez tomek_89 » 12 lut 2015 08:54:51

Podajcie wymiar tej chłodnicy to podjadę do znajomego speca od chłodnic i zapytam jaki byłby koszt zrobienia takiego ustrojstwa. Ponieważ on posiada kupę złomu to myślę że coś by stworzył. :D
A tak z innej beczki: może podpasuje jakaś nagrzewnica (to też chłodnica tylko w drugą stronę )?

Ewentualnie
http://olx.pl/oferta/chlodnica-paliwa-v ... 7lQGN.html
Gdzie kończy się asfalt, tam zaczyna się prawdziwa jazda.
tomek_89
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 235
Dołączył(a): 22 kwi 2013 20:22:18
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 4
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez przemekcrx » 13 lut 2015 12:24:58

RudeBoy napisał(a):Smutny fakt jest taki, że nieszczęsna pompa VP44 jest chłodzona przez przepływający ON i nie jest dla niej dobre gdy temperatura tego paliwa jest bardzo duża. Dopiero w autach po 2002 roku montowano fabrycznie chłodniczkę paliwa.
W związku z tym, że naocznie stwierdziłem iż paliwo wracające do baku na powrocie jest naprawdę gorące myślę że trzeba poprawić fabrykę. Tym bardziej, że frota w przyszłym roku spędzi z miesiąc w klimacie znacznie cieplejszym niż nasz Bośnia - Albania - Czarnogóra - Chorwacja.

Zastanawiam się na założeniem chłodniczki paliwa z omegi/vectry dti bo ich dostępność jest łatwa i drogie nie są ok 100zł za używkę.
Nie wiem dokładnie jakie ma wymiary ale chciałbym ją zamontować pod autem, dokładnie pod podłogą bagażnika.

Ktoś ćwiczył już coś podobnego?

Jaką tą temperaturę uzyskujesz ????
Sprawdzałeś na kompie jaka jest temperatura paliwa ??? inne diesle mają nawet wstawione na filtrze dogrzewacze by podgrzać paliwo , jak dla mnie zbędna rzecz zanim to paliwo dojdzie do zbiornika wymiesza się i wróci do auta to jest w sam raz ,zmieniają się parametry spalania podejrzewam na + jak jest ciepłe palifko
A to że padają pompy w 2.2 to nie wina temperatury tylko naszego paliwa
Czemu tankując na granicy nasze ON i wlatując na Niemcy czy indziej zrobisz np. 800km,tangujesz u nich i wracasz tą samą drogą i robisz prawie 1000km to czym to idzie...
Był teraz u nas nalot na stacje sprawdzali paliwo normalnie ON jest z domieszką wody i innymi dziadostwami...I jak diesle mogą wytrzymywać a zwłaszcza pompy czy wtryski
A co niektórzy myślą że tankując na ORLEN czy BP tankujesz ich paliwo ??? hmm to się myli
Jest u nas nowiutka stacja <chenczke> nie szło mu wcale paliwo badziewie , wydzierżawił to BP jest logo szyldy BP ale paliwo wstawia stary właściciel jaki i paragony czy faktury
Teraz powstaje następna stacja prywaciarza a barwy ma już ORLENA ,a jeszcze najlepsze mamy palifko na starym cpn< SKR >co po niektórzy powinni wiedzieć co ten skrót znaczy
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez RudeBoy » 13 lut 2015 13:36:59

Przy braku chłodnicy paliwa i nie dużej ilości paliwa w baku jego temp. przekracza wartości pozwalające na schładzanie mechanicznych elementów pompy wtryskowej tym samym skracając jej żywotność.
Diesel z VP44 cały czas pompuje paliwo. Zdejmij powrót z pompy to zobaczysz jak zapieprza tam gorące paliwo ogrzane przez pompę. W pół godziny zbiornik opróżniony do zera. Chłodnicę paliwa montowane są na powrocie.
Spora cześć diesli w układzie chłodzenia paliwa ma termostat, który puszcza paliwo na chłodnicę dopiero po przekroczeniu pewnej temperatury.
Podgrzewacze stosuje się w celu zapobiegania wytrącaniu parafiny i działają one wyłącznie w ujemnych temp.

Jakość paliwa to zupełnie inna kwestia. Owszem ON w Pl i w sumie w całej Europie zachodniej jest maksymalnie odsiarczony i nie wpływa to korzystnie na żywotność pomp wtryskowych.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez przemekcrx » 20 lut 2015 09:04:21

Jeśli szukasz takiej chłodnicy to mam od peugeota 2.0HDI razem z przewodami szybko złączkami o ile taka będzie Ci odpowiadać..
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [2.2 DTI] Chłodnica paliwa

Postprzez sumek222 » 17 maja 2015 10:59:23

Chłodnica naprawiona;rozszczelniła się od góry na brzegu po wzmocnieniem.Wystarczył klej(lut w płynie)i od miesiąca spokój.
Avatar użytkownika
sumek222
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 35
Obrazki: 12
Dołączył(a): 30 sty 2009 21:04:34
Lokalizacja: zamosc
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości