Witamy !



[2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

[2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez japa-74 » 14 mar 2013 19:15:26

Witam! po dwudniowym postoju frota nie odpaliła. Laweta, mechanior, wstępna diagnoza: płyn chłodniczy na dnie zbiorniczka, spory ubytek oleju, po kręceniu daje czarną ropę (chyba z olejem). czy ktoś to przerabiał? podejrzewam uszczelkę pod głowicą, nieszczelne trawersy wtrysków, a może pompa? dramat! czekam na dalszą diagnozę i szykuję kase.
IRONMAN 2", BFG AT
japa-74
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 09 cze 2009 18:07:37
Lokalizacja: Kraków/Bieżanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez RudeBoy » 14 mar 2013 19:27:30

Jak nie chciała odpalić po dwóch dniach możliwe zapowietrzenie.
Skąd ta czarna ropa z olejem się lała? Jedyne miejsce mieszania się olej z paliwem to uszczelniania trawersów wtrysków.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez japa-74 » 23 mar 2013 21:25:34

Odebrałem auto. Wymienione uszczelniacze trawerzów, przelewy, filtr paliwa, wyczyszczony kolektor ssący. Założyłem nowy akumulator. Pociągło sporą ilość oleju przez trawerzy do układu paliwowego, ropa była aż czarna. Wymontowali zbiornik paliwa w celu pozbycia się zasyfionej ropy. Ale rano znowu problem z odpaleniem. szarpie i nie może zaskoczyć, jak załapie to puszcza siwego bąka. Także dalej gdzieś się zapowietrza. Postawię na noc tył wyżej zobaczę jak będzie rano, a na zewnątrz znowu mróz.
IRONMAN 2", BFG AT
japa-74
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 09 cze 2009 18:07:37
Lokalizacja: Kraków/Bieżanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez matrix0070 » 31 mar 2013 12:01:06

masakra z tymi dieslami, temat wałkowałem w swoim aucie dwa lata, zrobiłem wszystko to co i Ty plus wymiana wtrysków i podanie paliwa z butelki żeby się przekonać czy to nie linia paliwowa, cudawianki, zmienianie dawki, wymiana świec, zaworki zwrotne. Auto dalej jak tylko jest temp na minusie ma problem z odpalaniem, "terajkuje", załapuje ale zaskakuje dopiero po 2, 3 kręceniu puszczając pięknego kopcia. W tym roku diagnoza ostateczna to walnięta pompa, tak jakby zużyta głowica pompy nie dająca odpowiedniego ciśnienia. Zaskakujące jest to że w lecie śmiga bez problemu, a zimą protestuje. Muszę to oddać na robotę ale puki zima... auto mi potrzebne co dzień, ot paradoks.. oby w Twoim przypadku to nie była pompa..
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez japa-74 » 04 kwi 2013 20:17:14

Teraz trochę lepiej pali bo i ociepliło się. Ale niepokoi mnie to że na stałych obrotach niezależnie czy 1000 obr/min czy 1500 obr/min silnik pracuje nierówno, szarpie, trochę dymi na siwo. Ustępuje to po dodaniu gaz i pracuje już normalnie. Dodam że komputer nie wykazał żadnych błędów na pompie. Pisał RudeBoy o jakimś oringu w pompie którą można wymienić bez wyciągania pompy. Także czeka mnie jeszcze wizyta u mechaniora.
IRONMAN 2", BFG AT
japa-74
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 09 cze 2009 18:07:37
Lokalizacja: Kraków/Bieżanów
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez Ros_Art » 14 kwi 2013 18:34:21

Witam kiedys przerabiałem podobną usterkę. Jak auto jeździło to było dobrze po nocy lub po dziennym postoju problem z odpaleniem. Trzeba było długo kręcić aż zaskoczył. W moim przypadku trzeba było regenerować pompę wtryskową.
Ros_Art
 

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez Łukasz102 » 15 kwi 2013 05:14:57

Dodam że komputer nie wykazał żadnych błędów na pompie.




Byłem kiedyś u mechanika,który kompa podłączał bezpośrednio do pompy wtryskowej przez specjalny kabel bo przez OBD nie da się ponoć sprawdzić pompy.
Avatar użytkownika
Łukasz102
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 120
Obrazki: 5
Dołączył(a): 26 mar 2013 10:10:18
Lokalizacja: Supraśl
Pochwały: 1
Województwo: Podlaskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez pavca » 15 kwi 2013 09:05:20

A ja właśnie pozbyłem się problemu o którym tu wszyscy piszecie :) Ciężko palił, długo kręcił, siwy dym itp.
Pomogła regeneracja pompy, ale nie ta kompletna z wymianą sterownika (największy koszt), a tylko wymiana wszystkich uszczelek, zaworków i gum + czyszczenie pompy. Mechanik powiedział że pompa nie była zdejmowana od nowości (200 tys. przebiegu) i po prostu elementy gumowe sparciały. Teraz dosłownie pali na dotyk :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez matrix0070 » 15 kwi 2013 10:23:11

mnie czeka to samo :) sterownik mam dobry, ale trzeba ją rozebrać, wymienić elementy i skalibrować
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2,2] dti po dwudniowym postoju nie odpaliła

Postprzez konio » 16 kwi 2013 15:23:05

Pochwal się jeszcze kolego jaki koszt takiej wymiany uszczelek i czyszczenia pompy we Franciszce.
konio
 


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość