Witamy !



[2.2] dtl poduszki silnika

[2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez januszm » 21 mar 2013 15:54:06

wiem ze bylo to walkowane ale moze gdzies cos ruszylo w temacie poduszek gdzie mozna jakies uczciwe kupic w normalnej cenie albo czy ktos wykombinowal z czego jeszcze pasuja bo kupilem na alegro w super stanie i pojezdzilem miesiac i je .... czelil
januszm
 

Re: [B 2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez matrix0070 » 30 mar 2013 21:47:47

w normalnej cenie nigdzie nie dostaniesz, co do motania jeszcze chwilę cierpliwości, ja już rok jeżdżę na rozwalonych więc da radę :) jak zrobi się cieplej to coś opatentuje, zgodnie z moimi zapowiedziami w innym wątku mam już w warsztacie kilka pudełek z nowymi poduszkami za parę złotych (a nie za 3 stówki sztuka jakieś regenerowane) do różnych silników kształtem podobnych do tych z Frontery, jak mi śnieg spłynie będę coś działał. Zamontować można dosłownie wszystko co podobne, trochę szlifierki, spawarki i będzie git. Nie żebym do ponad 10letniego rupcia inwestował stówki w kawałek gumy z metalem tylko dlatego że ktoś postanowił zdziersko zarobić na tym że auto jest mniej popularne od takiego samego wiekiem golfa, nubiry czy vectry.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B 2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez RudeBoy » 30 mar 2013 22:38:56

bardzo podobnie wyglądają poduchy od Monterey-a 3.1D
Idzie kupić nowe po 100zł.

Póki co zakupiłem oryginalne używane po 100 na allegro. Pewno długo nie wytrzymają więc będę też coś motał.

Jak ktoś tylko po czarnym śmiga to można jeździć na zerwanych... ale w terenie jednak silnik lata na szystkie strony...


Autor postu otrzymał pochwałę
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [B 2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez matrix0070 » 31 mar 2013 11:35:43

Na czarnym czy w terenie... a niech się telepie, i tak wtedy wszystko trzeszczy, skrzypi, tłucze się i lata po aucie :) ale najbardziej mnie wpieniają wibracje przenoszone na budę których wcześniej nie było i wręcz należałoby mi od nowa skręcać, wyciszać i tłumić wszystkie plastiki, deskę rozdzielczą i drgające we wnętrzu elementy.
RudeBoy byłem śmiertelnie obrażony na cenę regenerowanej lub zupełnie nowej oryginalnej poduszki stąd mój upór w motaniu czegoś innego lecz zainspirowałeś mnie swoją sugestią i NORMALNĄ ceną, przy której zabawa w przeróbki i adaptacje przestaje być potrzebna, pogrzebałem troszkę i faktycznie, znalazłem coś takiego

http://www.4cars.pl/samochodowe/OPEL,MO ... nika,0.php

GOM-904 i GOM-905 wyglądają niemalże identycznie jak te z froty, i nawet jeśli te dwie "złote" śruby mocujące które się przykręca do "łapy" silnika miałyby nieco inny rozstaw to już i tak dużo upraszcza sprawę niż rzeźba z moimi poduszkami do których musiałbym dorabiać oryginalne mocowanie do ramy (ta gięta pod kątem blacha z uszami na dwie śruby)
Moje poduszki z katalogów zawieszeń silników dostarczonych od kumpla z inter cars do własnoręcznej rzeźby są po znajomości za ok 30zł , podobno od jakiegoś mercedesa. Jednak sekundę temu zakupiłem też po jednej z powyższej stronki, 200zł jestem w stanie dać za komplet, tym bardziej że są od 3.1 D więc na dieslu 2.2 powinny się sprawdzać lepiej (w sensie trwałości) niż artystyczne kowalstwo mojego wykonania z gumą i konstrukcją przeznaczoną do nie wiadomo jakiego silnika i liczoną na może słabsze obciążenia. Jak dojdą i zabiorę się za montowanie tego, dam znać czy to pasuje czy trzeba coś przerabiać i jaki efekt.
Oczywiście dla RudeBoy należy się duży plus, pochwała i jeszcze większy browar :) no ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, dam znać w tyg jak to dojdzie.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B 2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez RudeBoy » 31 mar 2013 18:18:14

matrix0070 napisał(a):
http://www.4cars.pl/samochodowe/OPEL,MO ... nika,0.php

GOM-904 i GOM-905 wyglądają niemalże identycznie jak te z froty, i nawet jeśli te dwie "złote" śruby mocujące które się przykręca do "łapy" silnika miałyby nieco inny rozstaw to już i tak dużo upraszcza sprawę niż rzeźba z moimi poduszkami do których musiałbym dorabiać oryginalne mocowanie do ramy (ta gięta pod kątem blacha z uszami na dwie śruby)
Moje poduszki z katalogów zawieszeń silników dostarczonych od kumpla z inter cars do własnoręcznej rzeźby są po znajomości za ok 30zł , podobno od jakiegoś mercedesa. Jednak sekundę temu zakupiłem też po



No dokładnie o te mi chodzi.
Ja specjalnie z używanymi poduchami kupiłem sobie drugi komplet łap aluminiowych co by je w przyszłości dostosować do tych poduszek z montka. Na 100% rozstaw tych śrub pasował nie będzie ale może da się to wystrugać. Musi się dać! Bo z cenami nowych czy nawet regenerowanych do 2.2dti to kogoś posrało...
Wygląda na to, że będziesz walczył pierwszy :) :>:
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez szelka » 02 kwi 2013 21:05:35

:hi: i coś wiadomo czy pasują :?: bo moje też zerwane a przed wyjazdem na Ukrainę przydałoby się to zrobić
Avatar użytkownika
szelka
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 17
Obrazki: 6
Dołączył(a): 10 lip 2010 22:20:22
Lokalizacja: Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez matrix0070 » 03 kwi 2013 10:45:34

jeszcze nie doszły, dopiero wysłali, plus dodatkowo jakiś tydzień mi dajcie bo średnio chce mi się grzebać przy obecnej pogodzie a warsztat ciasny na byka.


Panowie, mam nowe poduchy w ręku, są dużo solidniejsze i szersze od oryginałów, po wstępnych przymiarkach (niedokładnych) łapy-uszy mocujące do ramy są ok, rozstaw ten sam, guma poduszki z tą blachą z 2 śrubami jest większa i szersza ale powinna się mieścić pod tą "przykrywką". Pomiary nie są dokładne bo to tylko przymiarki, będę z tym robił dziś wieczór lub w poniedziałek więc dodam zdjęcia porównawcze i opiszę co i jak. Bez większej rzeźby powinno to spasować.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez RudeBoy » 06 kwi 2013 11:19:35

Tak się właśnie zastanawiam czy te przykrywki "łódeczki" to w ogóle są potrzebne?
Jaką one funkcje pełnią?
Może właśnie są po to, że jak się zerwie poducha to silnik nie spadnie...

Działaj i udokumentuj dokładnie co trzeba było zmodyfikować.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: [2.2] dtl poduszki silnika

Postprzez matrix0070 » 06 kwi 2013 11:35:40

te łódeczki pełnią właśnie chyba tylko taką rolę, w momencie oberwania całkowitego poduszki łódeczki opadają i "łapią się" za te języki oblane gumą nad i pod poduszką, tak wnioskuję. Będę starał się tak zrobić żeby jej nie wywalać, zeszlifuje na szerokość blachę od poduszki, chyba że się nie uda spasować to nie założę tych przykryweczek.

OK, jestem świeżo po pionierskim montażu, jak się okazało moje stare poduszki to zwłoki, oby dwie urwane. Mam porobione zdjęcia co i jak, ale z racji tego że już mi się nie chce, dokładny konkretny opis i zdjęcia dodam jutro lub w pon. Generalnie rzecz ujmując PASUJĄ, będzie to śmigało, bez drobnych przeróbek się nie obeszło ale jest git. lewa strona (kierowca) wymaga przerobienia otworów "łódeczki", prawa strona (pasażer) wymaga przewiercenia jednego otworu w aluminiowej łapie silnika i w łódeczce. Reszta przy drobnej pomocy żurawia do silników jest plug & play, do ramy pasują :) łódeczek polecam nie wyrzucać, przy oberwanych moich dwóch poduszkach tylko one trzymały mi silnik. PODSUMOWUJĄC: MOŻNA ZAMAWIAĆ NUMERY PODUSZEK WSPOMNIANE PRZEZE MNIE I RUDE BOY. PASUJĄ, interes się opłaca (200zł za nowy komplet z przesyłką a 600 za regenerowane to znaczna różnica) w najbliższym czasie będzie opis i zdjęcia.
ps. problem jest tylko jeden, chyba ja kupiłem ostatnie sztuki bo nie ma już ich na chwilę obecną w tamtej ofercie.
Mati https://www.facebook.com/MatiWolak
Auta są fajne... ale motocykle fajniejsze!!! :D
Frontera B Sport 2.2 DTI 99r. LSD, Lift 2", dystanse + "zimówki" Fedima Extreme Evolution 31"




Yamaha YZF-R6 05r.
WSK 125 KOS 86r.
Avatar użytkownika
matrix0070
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 147
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 gru 2009 17:20:22
Lokalizacja: Żegocina k.Bochni malopolskie
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość