Witamy !



[2.2] DTI Szarpie na ciepłym

[2.2] DTI Szarpie na ciepłym

Postprzez tajda » 23 sie 2013 19:47:39

:( Witam! Frotka 2,2 DTI 2001r. około dwa tygodnie temu zaczęło szarpać po rozgrzaniu przy około 2000obr/min ale po jakimś czasie dalszej jazdy przestawało, potem nasilenie objawów przy temp około 80 C szarpanie aż w końcu zgasła, po odczekaniu 1 h odpaliłem i dojazd do garażu, teraz odpala od strzału ale po 5min szarpie i gaśnie, wyczyściłem EGR (był zaj....y) poskładałem wszystko jak trzeba, odpowietrzyłem i nadal to samo, komp pokazał błąd pompy (czujnik halla) ale po wykasowaniu już nie pokazuje się więcej a problem nadal istnieje, przebieg auta 135000km (ile faktycznie?) :niewiem: podejrzewam pompę, ale chętnie wysłucham sugestii od kolegów, miał ktoś podobne objawy? :wink:
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: 2.2 DTI Szarpie na ciepłym

Postprzez RudeBoy » 23 sie 2013 19:54:03

Jechać na dobrą diagnostykę sprawdzić parametry pracy silnika w trakcie pracy.
Zwracać szczególną uwagę na odczyt prędkości obrotów wałka pompy w porównaniu do obrotów silnika.
Sprawdzić jak wyglądają parametry konta wtrysku. Jaki jest żądany a jaki rzeczywisty.

Niestety może być to pompa ale zanim się załamiesz dobra diagnostyka najlepiej w warsztacie specjalizującym się w dieslach.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: 2.2 DTI Szarpie na ciepłym

Postprzez tajda » 23 sie 2013 21:04:32

:( Oki za pocieszenie, zrobię jak mówisz i napiszę co dalej, swoją zabawką tzn interfejsem i jakimś darmowym programem tego nie ugryzę? Musi być coś w rodzaju KTS-a i przystawka do pompy? :(

-- Dodano So 24 sie 2013 17:51:33 --

Witam! no i był pan z Tech2 (oryginalny serwisowy) i....kupa :( NIC nie pokazało, odpalił autko, podpiął Techa i sprawdzał parametry (coś tam pokazało o EGR) ale to mogło być że czyściłem EGR dzień wcześniej i może coś wywaliło z tego powodu, sprawdzał EGR podczas pracy silnika i OK, chcieliśmy jechać na jazde ale po 200m autem zaczęło szarpać i ...zgasło, sprawdzał i wszystko OK, jak zimny to odpala i chodzi około 5 min, potem szarpnięcia i gaśnie :niewiem: powiedział że w poniedziałek podrzuci mi czujnik położenia wałka pompy (aby go podmienić) i później jeszcze coś tam będziemy podmieniać, nie miał czasu i pojechał do swojego garażu bo miał klienta (u mnie był ...gościnnie) bo nie dałem rady dojechać do niego a na ,,krawacie,, nie miał mnie kto zaciągnąć :( ja później odpalałem go z dziesięć razy (aby dojechać do garażu) i w garażu podpiąłem swojego fejsa i pokazał błąd P1345 (nieaktywny)A nie znany błąd, nie kasowałem go, poczekam jak przyjedzie w poniedziałek i podepnie swojego techa, bo to jest błąd OBD a u niego pokazuje inaczej, cóż, jest sobota, ja smutny :cry2: siedzę przy laptopie i :wsciekly: piję browara... sorry za moje dłuuuugie wypociny, ale chciałem opisać jak najdokładniej mój przypadek :cry2: :cry2:

-- Dodano Pt 06 wrz 2013 19:07:56 --

Witam :D wymieniłem dzisiaj czujnik obrotów wałka kąta wtrysku (halla) w pompie (300pln) odpowietrzyłem i...odpaliło :D przejechałem około 50 km w różnych warunkach i jest puki co OK, nie wiem na jak długo ale problem na razie chyba rozwiązałem, dzięki koledzy za wsparcie dobrym słowem i zamykam temat, gdybym mógł pomóc w podobnych objawach na pewno można na mnie liczyć :1: :D :beer:
Don't worry, be happy!
2.0i SPORT(93)+LPG i 2,2 DTI SPORT 2001
tajda
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 10 sie 2007 22:05:52
Lokalizacja: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości