Witamy !



Wyciek paliwa

Wyciek paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 14:26:40

Witam!

Ostatnio frotka ma spokojne życie bo do pracy jeżdżę z kumplem, więc frania sobie stoi.
Wychodzę dziś koło południa na podwórze a tu pod franią plama, patrzę pod spód Auta a zbiornik wilgotny i wiszą trzy krople, zgarnąłem jedną paluchem no i bez wątpienia to olej napędowy. Obejrzałem przewody paliwowe pod autem - suche. No więc podstawiłem wiaderko i poszedłem się szykować do roboty, przed samym wyjściem zerknąłem w to wiaderko i trochę tych kropli tam już spadło, czyli nadal leci. Przez cały tydzień frotka stała, wczoraj tylko rano po bułki na śniadanie sobie podskoczyłem, miał ktoś podobne przypadłości? Osłona zbiornika jest cała, prosta bez śladów walki, a zbiornik przecież z tworzywa? Jest opcja by się rozszczelnił? Jutra z rana chyba trzeba będzie zbiornik zdjąć z auta :/
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez jrzeuski » 10 kwi 2015 14:52:14

Nie stawiałbym na zbiornik, ale będziesz musiał go zwalić na glebę skoro nie widać skąd cieknie. A cieknie zapewne z łączeń przewodów przy koszu.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 15:00:03

Tu Akurat przy walce z Pompą zrobiłem wziernik w podłodze, więc do kosza łatwo będzie zerknąć, ale jak by z nich ciekło, to powinienem mieć problem z rozruchem a takowy nie występuję, jeśli na powrocie by leciało to webasto złapało by powietrza, bo jest tam wpięte a nie łapie, no i po węzach też powinno iść paliwko, a węże ile tylko od spody udało mi się zerknąć suchuteńkie... No i mam jakieś między 1/3 a 1/2 baku (jak to w więkoszści B - Cięzko dokładnie powiedzieć wg wskazań na desce ;) ) czyli ja myślę, że wykapało by z rury i by przestało... A Auto ponad 24h stało i nadal kapie :(
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez jrzeuski » 10 kwi 2015 15:14:22

A jest opcja, że poprzedni właściciel rozwalił bak, pokleił go i schował pod nową osłoną a Ty jeszcze tam nie zaglądałeś?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 15:27:36

Jest opcja, że nie zaglądałem, bo nie zaglądałem ;), poprzedni właściciel To był starszy Pan, nie pamiętam dokładnie ale jego pesel zaczynał się od 4 ;) Frotką jeździł po polach bo to rolnik (po maszynach i wyglądzie podwórza widać, tych pól trochę miał bo konkret to wyglądało) frotkę sprzedawał, bo stwierdził, że w tym wieku może nie zdążyć w pewne miejsca i kupił peugeota 4008 ;) - pierwszy właściciel w polsce od 2008r - Jak sam mówił, jak coś się psuło poprostu oddawał do mechanika więc ta teoria wydaje mi sie mało prawdopodobna, aczkolwiek Pompę już jacyś druciarze ratowali wiadomym tranzystorkiem ;) A kojarzy ktoś jak rura wlewu idzie do baku w B? Cos mi sie przypomina, że po ostatnim tankowaniu chyba miałem chlapacz lekko mokry? Tłumaczyłem sobie, że sam musiałem rozlać i poszło o odwodnieniu pod wlewem. I czy możliwe, że w przypadku rozszczelnienia tam, tracił bym paliwo?
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez RudeBoy » 10 kwi 2015 15:42:46

na 90% cieknie z metalowych przewodów które idą wzdłuż zbiornika. na 99% są zgnite.
Nie da się do nich zaglądać ani dostać bez zwalenia zbiornika
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 15:50:08

U mnie (chyba, bo tak mi sie kojarzy jak robiłem pompę) od kosza idą gumowe przewody - zasilanie jest nowe i idzie w jednym kawałku do komory silnika, a powrót też gumą, od kasza schodzi do ramy i tam mam trójnik do webasto. No ale chyba i tak bez zdjęcia zbiornika sie nie obejdzie, byle śruby puściły... A od wlewy wąż gdzie odłączyć przy opuszczaniu zbiornika? Przy wlewie czy dam rade dojść przy zbiorniku?
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez RudeBoy » 10 kwi 2015 17:42:27

fly_jabko napisał(a):U mnie (chyba, bo tak mi sie kojarzy jak robiłem pompę) od kosza idą gumowe przewody - zasilanie jest nowe i idzie w jednym kawałku do komory silnika, a powrót też gumą, od kasza schodzi do ramy i tam mam trójnik do webasto. No ale chyba i tak bez zdjęcia zbiornika sie nie obejdzie, byle śruby puściły... A od wlewy wąż gdzie odłączyć przy opuszczaniu zbiornika? Przy wlewie czy dam rade dojść przy zbiorniku?


Fabrycznie na całej długości baku są metalowe i gniją. Tylko malutki odcinek do przyłączenia do kosza jest gumowy.
Wlew rozepnij przy zbiorniku.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Wyciek Paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 18:19:38

No właśnie ciekawe ile z tej fabrycznej instalacji mi zostało... Bardzo bym się cieszył gdyby to był tylko ten wąż, ale u mnie jest 99% seria, bo ten jeden to własnie układ paliwa ;) Dzięki za podpowiedzi, jutro zdejmę dziada i się pochwalę ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek paliwa

Postprzez kki » 10 kwi 2015 20:18:57

U mnie jak skorodowały metalowe przewody przy zbiorniku samochód odpalał ok, chodził na 900 rpm. Jednak nie dało się jechać. Tak dochodził do 2000rpm, zaczynał kaszleć (łapał powietrze) i gasł. Po wymianie przewodów jest ok. Skoro chodzi ok to może nie te przewody. A może mi skorodowały od góry? bo nie kapało tylko zasysało powietrze.
kki
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 21 lut 2014 18:09:52
Pochwały: 3
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wyciek paliwa

Postprzez fly_jabko » 10 kwi 2015 20:25:07

Zasilanie wykluczam, 2 miesiące temu robiłem pompę, przy tej okazji dałem filtr paliwa w komorze silnika i do niego bezpośrednio z baku idzie konkretny wąż w jednym kawałku, nowy i gruby ;) Może na powrocie? mam tam wpięte webasto, odpaliłem je ale na krótko, więc może jeszcze nie zdążyło złapać powietrza, huczało ładnie. Bo faktycznie dziurawy zbiornik? Chyba Nie tak łatwo go przebić, a w terenie to już dawno nie byłem... Zobaczymy jutro, bo teraz niestety w pracy siedzę.
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek paliwa

Postprzez przemekcrx » 11 kwi 2015 12:24:16

Jeśli się nie zapowietrza to na 100 powrót zgnił i się leje...
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Wyciek paliwa

Postprzez fly_jabko » 11 kwi 2015 18:31:45

Zabrałem się za zdejmowanie zbiornika i mimo kąpieli śrubek w odrdzewiaczu, nie chciały puścić, więc zajrzałem do mojego magicznego wziernika w bagażniku i faktycznie są metalowe rurki :P długim śrubokrętem dosięgnąłem do nich i po odgarnięciu z nich piachu faktycznie zrobiły się wilgotne, czyli chyba jednak to tam, zostawiłem więc ten zbiornik i ominąłem tą rurkę wężem, wytarłem zbiornik i... Nadal kapie :P Ale między blachą a zbiornikiem jest sporo ziemi (nie wiem skąd ona tam się wzięła :P ) wydłubałem trochę z otworu i jest to mocno nasączone paliwem, wiec chyba musi się wykapać, zostawiłem wiaderko i zobaczymy jutro. Przy okazji zerkając w ten mój otwór podłodze zauważyłem dlaczego ABS mi nie działa zerknijcie na zdjęcie wstyczki ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek paliwa

Postprzez kki » 11 kwi 2015 20:21:44

U mnie już wyglądało tak:
Obrazek

Skończyło się rozwiercaniem śrub gwintowaniem a że było krzywo znowu rozwiercanie i skończyło się na M12 Obrazek
Teraz mam taki ładny kosz pomalowany proszkowo. Obrazek

Wiem mam zielony dekiel od mostu ale tylko zielonego hamerajda. Obrazek
kki
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 21 lut 2014 18:09:52
Pochwały: 3
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Wyciek paliwa

Postprzez fly_jabko » 11 kwi 2015 21:02:02

W A jak zdejmowalem zbiornik to też śruby pourywalem, ale gwintowac mi się nie chciało, więc przyspawalem :-P
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości