Witamy !



Wyciek oleju Frota B 2.2DTI

Wyciek oleju Frota B 2.2DTI

Postprzez Kalf » 31 paź 2016 16:33:35

Powitać. Przy ostatniej dłubaninie pod samochodem zauważyłem wyciek w okolicy skrzyni/silnika.
Może ktoś potrafi określić z czego ten wyciek się bierze.

I od razu pytanie co to jest za przewód? Wyciek po jego prawej stronie i za nią.
Obrazek

Widok z boku.
Obrazek

I to co jest za tym miejscem ( w stronę przodu auta) wszystko upaćkane w oleju.
Obrazek

Zanim wybiorę się do ...nowego.... mechanika wolałbym mieć jakieś rozeznanie co się tam dzieje.

-- 31 paź 2016 16:39:22 --

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I jeszcze kolejny przeciek to z kolei jest (patrzac od przodu auta) po lewej stronie bloku silnika w dolnej części, chyba pod alternatorem.
Obrazek

-- 31 paź 2016 16:41:29 --

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I jeszcze kolejny przeciek to z kolei jest (patrzac od przodu auta) po lewej stronie bloku silnika w dolnej części, chyba pod alternatorem.
(wyżej wkleiłem zły obrazek prośba do moda o usunięcie)
Obrazek
Kalf
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 maja 2016 16:54:17
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek oleju Frota B 2.2DTI

Postprzez RudeBoy » 31 paź 2016 18:01:05

Cieknie Ci gdzieś z okolicy chłodniczki oleju. Ale przy takim zasyfieniu to nie dojdziesz skąd dokładnie. Wyszoruj to na błysk i wtedy patrz.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Wyciek oleju Frota B 2.2DTI

Postprzez martin09 » 31 paź 2016 19:55:50

Widac okolice chłodniczki olejowej i wydaje mi sie ze rurka to ze spustu oleju tak jakos kojarze
Avatar użytkownika
martin09
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 lis 2015 23:15:37
Województwo: Śląskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości