Witamy !



Nie pali po rozgrzaniu. Rozrusznik nie kręci.

Re: Nie pali po rozgrzaniu. Rozrusznik nie kręci.

Postprzez Łukasz12502 » 02 wrz 2016 21:10:54

klima napisał(a):Dajemy sobie przekaźnik, po styku start stacyjki - aby zwiększyć wydajność prądową na cewkę automatu.

:>: pomysł dobry
jak komuś kostka w stacyjce siada-objaw:rozrusznik zaczyna kręcić za drugim,trzecim razem.
nie wiem czy było ale może komuś się przyda to napiszę jak to zrobić szybko i prosto.co potrzebujemy:
1.godzinkę wolnego czasu :mrgreen:
2.przekaźnik najzwyklejszy typ 541 30A 5-cio stykowy(koszt około 10zł)
3.końcówki żeńskie do kabli sztuk 4(koszt około 1,50zł)
4.końcówki oczko fi6 szt2 i fi 8szt1(koszt około2zł)
5.gniazdo bezpiecznika z przewodem(koszt około5zł)lub można samemu zrobić na przewodzie
6.przewód elektryczny typu linka o przekroju zbliżonym do cienkiego przewodu przy rozruszniku(długość i cena w zależności kto jak kable poprowadzi)
7.rurka termokurczliwa,lutownica cyna
opisze na przykładzie mojej froty 2.3TD,niestety nie wiem jak foto dodać.
w 2.3TD na przekaźnik jest fajne miejsce koło przekaźnika świec żarowych,jest wolne miejsce i daleko przewodów nie trzeba ciągnąć.u mnie tam go właśnie umieściłem i spiąłem opaską razem z gniazdem bezpiecznika.obok mamy od razu fabryczną masę którą łączymy ze stykiem 85na przekaźniku.styk 30 przez bezpiecznik 30A łączymy bezpośrednio z + na akumulatorze.następnie odkręcamy cienki przewód od rozrusznika i łączymy ze stykiem 86 na przekaźniku.następnie ze styku 87 dajemy nowy przewód z oczkiem do rozrusznika.ja z przekaźnika dałem dwa przewody w czarnej koszulce ładnie nad grodzią tak że nie widać nawet że coś było robione,a stary przewód z rozrusznika nie ucinałem oczka tylko na nowym przewodzie też zarobiłem drugie i skręciłem śrubką na to rurka termokurczliwa(w ten sposób zawsze można wrócić do oryginału)no i po robocie-wchodzimy do auta przekręcamy kluczyk i cieszymy się działającą stacyjką. :boss:
mam nadzieje że to się komuś przyda a na pewno przedłuży życie kostce stacyjki.
Chciałem i mam ... Frontere
_________________________
Frontera A Long 2.3TD
VW Transporter T4 1.9TD
VW Transporter T4 2.4D
Łukasz12502
Maniak
Maniak
 
Posty: 480
Dołączył(a): 01 wrz 2013 15:38:40
Lokalizacja: Ostrzeszów
Pochwały: 5
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Nie pali po rozgrzaniu. Rozrusznik nie kręci.

Postprzez klima » 06 wrz 2016 19:41:05

Dokładnie prawie tak samo to zrobiłem u siebie ;)
klima
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 gru 2015 22:15:15
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do 2.3 TD



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron