Witamy !



[2.3]Problem z odpalaniem- pompa wtryskowa?

Re: [2.3]Problem z odpalaniem- pompa wtryskowa?

Postprzez baks » 04 lut 2011 19:27:14

Witam gorąco w te zimowe dni,
ja to mam dopiero problem: dwa lata temu po upływie ok. 1,5 doby mój diselek 2,2 nie odpowiadał nic a nic, następnie, znalazłem mechanika, który wojował z nim 6 dni i przekazał mi auto "palące" jak wcześniej. Zaznaczam, że wówczas, kiedy jeździłem codziennie palił na "dyg". Teraz właśnie stoi znów u innego mechanika (poprzedni nie powiedział co go bolało) od 3 dni i wiem, że ma problem, bo grozi mi wymiana pompy prawdopodobnie. Wiem, że "odpalił" po zmianie filtra paliwa, świece są ok, a teraz czeka do poniedziałku czy trend utrzyma się. Wiem, że zmieniał jakiś zawór przy pompie. Powiedział też, że pompa to ok 3 tys., ewentualnie regeneracja.
Totalna enigma, ale jestem ciekawy rozwiązania. Póki co wiem jedno, najlepiej używać Frontery codziennie :)
Pozdrawiam forumowiczów,
chciałbym pokazać się w czerwcu i poznać wiarę.
baks
 

[A 2.3] ciężki rozruch

Postprzez Los_Fronteros » 05 cze 2011 11:42:07

Witam!

Tak jak w temacie, mam problem z Frotą.
Silnik niezależnie od pory dnia ma bardzo ciężki rozruch. Auto było po wymianie pierścieni, ale już przed wymianą ciężko z nim było.
Po odpaleniu, auto dygocze, pracuje nierówno, z tłumika wylatuje przez sekundę duży smog. Auto wraca do normalnych obrotów/płynnego chodzenia po pół minucie/1minucie. Jakieś porady?

Pozdrawiam!
Los_Fronteros
 

Re: [A 2.3] ciężki rozruch

Postprzez scorpion » 05 cze 2011 17:07:33

witam gdyby nie to ze zas dymi to moze by to byl rozrusznik ja tak mialem i wtedy dlugo bylo trzeba krecic by odpalil a tak do sprawdzenia jedynie kat ustawienia pompy lub ogolnie pompa albo wtryski to mi pierwsze przychodzi do głowy. Pozdrawiam
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: [A 2.3] ciężki rozruch

Postprzez galaxy » 05 cze 2011 18:30:48

rada jest jedna jedz do dobrego speca od diesli żeby Ci wszystko wyregulował i ustawił , maiłem ten model froty więc wiem co mówię, mnie też po zakupie kiepsko odpalała , po odpaleni trochę ją telepało i dymiła jakieś 1-2 minut po regulacjach ideolo jak ręką odjął ;)
galaxy
 

Re: [A 2.3] ciężki rozruch

Postprzez Pawel » 05 cze 2011 20:59:24

...dopisz sobie do tego, co podpowiada galaxy, sprawdzenie przewodów paliwowych - zasilanie i przelew, do pompy do zbiornika oraz sam zbiornik, potrafią się tam dziać różne różności... :?
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [2.3]Problem z odpalaniem- pompa wtryskowa?

Postprzez andrzejT » 02 lis 2011 20:19:09

Mam podobny problem moja fronterka nie pali jak trochę postoi. po całej nocy muszę dobre 10 minut przekręcać kluczem żeby zaskoczył. wymieniłem świece więc to pewnie pompa :?: :niewiem:
andrzejT
 

Poprzednia strona

Powrót do 2.3 TD



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość