Witamy !



[2,5] TDS filtr powietrza

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez jrzeuski » 30 mar 2014 17:56:10

Zajrzałem do puszki i się zastanawaim jak tam można upchnąć stożek :niewiem: Wyjście jest pod samym "sufitem" i skierowane na wprost, czyli w kierunku opadania wieka puszki. Do tego na wyjściu jest rura rozszerzająca się na końcu. Można ją co prawda wyjąć, ale na co wtedy wsadzić stożek i czy nie będzie oparty o "sufit"? Jaki konkretnie model pasuje? Ta wstawiona rura wylotowa ma fi67 na zewn. a 63 w środku, ale nie da się na nią nic nałożyć z powodu "trąbki" na końcu.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez slawek50 » 30 mar 2014 18:12:42

jrzeuski napisał(a):Zajrzałem do puszki i się zastanawaim jak tam można upchnąć stożek :niewiem: Wyjście jest pod samym "sufitem" i skierowane na wprost, czyli w kierunku opadania wieka puszki. Do tego na wyjściu jest rura rozszerzająca się na końcu. Można ją co prawda wyjąć, ale na co wtedy wsadzić stożek i czy nie będzie oparty o "sufit"? Jaki konkretnie model pasuje? Ta wstawiona rura wylotowa ma fi67 na zewn. a 63 w środku, ale nie da się na nią nic nałożyć z powodu "trąbki" na końcu.

U mnie puszki nie było była wywalona i dlatego musiałem dokupić obudowe orginał+filtr, te stożki czy " sportowe" ponoć montuje się je bez obudowy.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez Leszek 767 » 30 mar 2014 18:16:04

Witam.
SUGESTIA:
Ja nadal proponuję nie kombinować z stożkowymi - mała powierzchnia robocza.
Kupić zamiennik i wstawić !
Obecnie jak wyciągam sportowy do mycia to wkładam papierowy i autko nadal czynne przez czas konserwacji .
Pozdrawiam.
Leszek 767
 

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez slawek50 » 30 mar 2014 18:34:34

Leszek 767 napisał(a):Witam.
SUGESTIA:
Ja nadal proponuję nie kombinować z stożkowymi - mała powierzchnia robocza.
Kupić zamiennik i wstawić !
Obecnie jak wyciągam sportowy do mycia to wkładam papierowy i autko nadal czynne przez czas konserwacji .
Pozdrawiam.

Ale sportowy do puszki???Bo tak rozumiem u mnie był bez.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez Leszek 767 » 30 mar 2014 19:21:31

Witam.
Tak - sportowy do puszki!!
Ssanie będzie miał z zewnątrz.Kilka postów wcześniej podawałem linki do zamienników papierowych dla naszych samochodów.
W filtrze sportowym nie chodzi o wizerunek ,aby go było widać po otworzeniu maski tylko o zmniejszenie oporów zasysania powietrza przez silnik /turbinę.
A jak ktoś jeszcze ma snooker to układ dolotowy jest jeszcze dłuższy !!
Pozdrawiam.
Leszek 767
 

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez lychasc » 30 mar 2014 21:18:21

Ja u siebie obciąłem kawałek rurki w wieku i nałożyłem filtr stożkowy i byłem z niego zadowolony. Testowałem nawet auto bez filtra i nie było żadnej różnicy w mocy więc gadka że stożek jest do bani jest wyssany z palca.
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez slawek50 » 30 mar 2014 21:33:46

Leszek 767 napisał(a):Witam.
Tak - sportowy do puszki!!
Ssanie będzie miał z zewnątrz.Kilka postów wcześniej podawałem linki do zamienników papierowych dla naszych samochodów.
W filtrze sportowym nie chodzi o wizerunek ,aby go było widać po otworzeniu maski tylko o zmniejszenie oporów zasysania powietrza przez silnik /turbinę.
A jak ktoś jeszcze ma snooker to układ dolotowy jest jeszcze dłuższy !!
Pozdrawiam.

Ok. dzięki już jest wszystko dla mnie jasne.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez jrzeuski » 30 mar 2014 22:05:06

Puszka musi być jak auto jeździ w terenie :!: Chociaż już widziałem konstrukcje, że stożek byl zamocowany na szczycie snorkela zamiast kominka. Może to jest jakaś opcja, puszka filtra robi wtedy za zbiornik retencyjny :D Ja jednak będę kombinował upchnięcie go w puszce, bo ten zamiennik fabrycznego filtra za drogi jak dla mnie.

PS. A może da się dobrać jakąś cylindryczną obudowę dopasowaną do stożka i dać ją zamiast fabrycznej puszki?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez Leszek 767 » 31 mar 2014 07:32:17

"""""Post przez lychasc » N 30 mar 2014 21:18:21
Ja u siebie obciąłem kawałek rurki w wieku i nałożyłem filtr stożkowy i byłem z niego zadowolony. Testowałem nawet auto bez filtra i nie było żadnej różnicy w mocy więc gadka że stożek jest do bani jest wyssany z palca.""""""

Witam.
W/g instrukcji obsługi konserwacji każdego samochodu jest zawsze podane co i kiedy wymieniać.
Filtr powietrza chyba raz na rok.
Wielkość /powierzchnia (cm2)filtra jest tak dobrana do danego silnika z zapasem aby wytrzymał 12 m-cy.
Więc wkładasz filtr i zaglądasz do niego po roku czyszcząc bądź wymieniając.
Na stożkowym też możesz nikt ci nie broni jednak on się zapcha szybciej i jak będzie kopciło i większe spalanie itp., to będziesz zmieniał bądź czyścił często.Kolega z pracy do benzyniaka do filtra włókninę wkłada - i też jeździ.
Na rurę skarpetę naciągnąć możesz i też będzie na tydzień pewnie !!!!
Tylko czy o to chodzi ?
Pozdrawiam
Leszek 767
 

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez lychasc » 31 mar 2014 16:54:26

Nie powiem bo filtr prałem często ale lepiej wychodziło wyprać niż kupować za każdym razem nowy
https://www.youtube.com/user/lychasc
Lift 2'', Body lift 2", MT 32'', Dragnon 12000 LBS, Snorkel, Amortyzator skrętu, Mosty z froty B, Zderzak na bazie Calmini
Avatar użytkownika
lychasc
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 405
Dołączył(a): 22 maja 2011 15:10:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [2,5] TDS filtr powietrza

Postprzez Leszek 767 » 31 mar 2014 17:49:56

witam.
Filtr sportowy K/N się myje ,suszy, nasącza olejkiem i tak co jakiś czas, przez kilka ładnych lat.
Chyba że mechanicznie padnie pierw.
Pozdrawiam.
Leszek 767
 

Poprzednia strona

Powrót do 2.5 TDS



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość