Witamy !



Kopci, brak mocy, olej w dolocie i się grzeje

Kopci, brak mocy, olej w dolocie i się grzeje

Postprzez Paszczak22 » 23 cze 2017 22:20:04

Cześć
To mój pierwszy post. Kupiłem, żonie frocie. Gdy kupowałem chyba było dobrze albo nie zwróciłem uwagi na wiele usterek. Po dojechaniu do domu na następny dzień silnik się grzał na dłuższych dystansach i trzeba było włączać ogrzewanie. Na chodniku zostawił plamę oleju. W czasie jazdy było czuć zapach spalin. Raczej nie jechał powyżej 80 km/h i też nie próbowałem bo to nowy samochód i nie wiem co jest sprawne a co nie.

Wymieniłem filtr powietrza oraz oleju wraz z olejem - wyciek wyglądał jakby był spod filtra oleju ale tam też są jakieś przewody chyba od jakiejś chłodnicy oleju. Jest taka? Wymieniłem też uszczelkę na kolektory ssące i wydechowe - już nie czuć spalin. Ale kolektor ssący jest cały w oleju. Turbina nie ma luzów ale jak spadł z niej wąż do intercoolera to było widać, że leje olejem. Czy to normalne w tym modelu? Grzanie silnika w czasie zakupu uznałem, że to termostat. Chciałem wymienić i się okazało, że nie było termostatu wogóle czyli poprzedni właściciel też miał ten problem i obszedł go usuwając termostat. Kolejna rzecz to przyszło mi do głowy, że pompa wody nie żyje. Ogrzewanie działa bardzo dobrze więc niby wodę tłoczy ale nie ma strumyka w zbiorniku wyrównawczym przy włączonym silniku. Powinien być? Chciałem sprawdzić czy łopatki pompy są całe ale nie wiem jak zdjąć ten wielki pas klinowy. Odgiąć napinacz i go zsunąć a może całkiem go odkręcić? Gdzie jest ten napinacz? Problemów z tym autem mam dość dużo ale może się z nimi uporam. A jeśli chodzi o wskaźnik paliwa który cały czas wskazuje rezerwę to trzeba jakieś kabelki przylutować do czujnika, czy są inne typowe usterki? Żeby się do tego czujnika dostać to lepiej zdjęć cały zbiornik czy są jakieś lepsze sposoby?
Zawaliłem Was pytaniami bo nie mogę nigdzie znaleźć książki do napraw Frontery A. Może ma ktoś taka i mógłby się podzielić? Będę wdzięczny.
Paszczak22
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 cze 2017 21:02:16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Kopci, brak mocy, olej w dolocie i się grzeje

Postprzez Odoll » 23 cze 2017 22:30:01

Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kopci, brak mocy, olej w dolocie i się grzeje

Postprzez Paszczak22 » 24 cze 2017 21:11:14

Dzięki - z tymi materiałami już mogę zaczynać przygodę z frotą... wierzę że uda mi się ją ogarnąć i doprowadzić do przyzwoitego stanu. Oby mi uporu i finansów nie brakło :thx:
Paszczak22
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 23 cze 2017 21:02:16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998


Powrót do 2.5 TDS



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron