Witamy !



[2.5] obudowa wtrysku

[2.5] obudowa wtrysku

Postprzez andy7213 » 29 wrz 2009 18:26:07

szukam powyższej części i jakby kto miał elektroniczną książkę serwisową ,a także wymiary simeryngu na wał od strony mostu i jaki lać olej do mostu. plis
andy7213
 

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez gregorp77 » 29 wrz 2009 20:33:27

Było o tym pisane,Shell Spirax,a co do simeryngu to teraz nie pamiętam ale mogę jutro zadzwonić do sklepu żeby sprawdzili i Ci napisze.Ale w sklepie jak powiesz do czego potrzebujesz to ci znajdą
gregorp77
 

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez wiini » 30 wrz 2009 07:25:55

którego wtrysku ? są trzy normalne i jeden sterujący . jak coś mam stary wtrysk sterujący .

pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez jrzeuski » 30 wrz 2009 07:42:42

wiini napisał(a):którego wtrysku ? są trzy normalne i jeden sterujący . jak coś mam stary wtrysk sterujący .

Też patrzę pod maskę i nie kumam o jaką obudowę chodzi autorowi wątku. Jest pompa i są wtryskiwacze. Żadnych osłon, same kable i rurki.

A co do mostu, to w mojej Frocie nie ma LSD. Nie wiem czy od nowości, bo książki serwisowej nie dostałem. Może poprzedni właściciel(e) wymienił most. Także warto zdjąć pokrywę i sprawdzić co siedzi w moście zanim się straci czas, nerwy i pieniądze na poszukiwanie Spiraxa. Ja szukałem w Trójmieście i zajęło mi to parę tygodni. W końcu znalazłem sklep, który mi go sprowadził na zamówienie. A potem się okazało, że mogłem kupić pierwszy lepszy olej przekładniowy w najbliższym markecie i też byłoby OK.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez tomek34 » 30 wrz 2009 18:49:53

witam Wini a ten wtrysk sterujący masz sprawny????? bo mi przyjdzie szukać padła bestia
tomek34
 

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez wiini » 01 paź 2009 07:21:50

tomek34 napisał(a):witam Wini a ten wtrysk sterujący masz sprawny????? bo mi przyjdzie szukać padła bestia



niestety też padnięty , dlatego leży w garażu .
najtańszy jaki udało mi się znaleźć ( nowy bo z używanym bym nie ryzykował ) to w tym sklepie
http://www.dieselland.com.pl/index.php? ... =lista2003
najleiej zadzwonić całkiem kumaci ludzie tam pracują .

pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez andy7213 » 05 paź 2009 20:03:33

gregorp77 napisał(a):Było o tym pisane,Shell Spirax,a co do simeryngu to teraz nie pamiętam ale mogę jutro zadzwonić do sklepu żeby sprawdzili i Ci napisze.Ale w sklepie jak powiesz do czego potrzebujesz to ci znajdą

prubbowałem w sklepie ale u nas nie wiedzą dokładnie, bo są podobno erzy rodzaje w zależności od wymiaru wału a ja niemogę tak długo mieć rozebranej frotki.dzia za podpowiedż o oleju.D o innych wtrysk steruący mam wpożo (to jest trzeci), a chodzi o pierwszy od chłodnic,
andy7213
 

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez Balkandriver » 06 paź 2009 15:40:04

Elring i 4MAX podają takie wymiary:
średnica wewnętrzna [mm]: 110
średnica zewnętrzna [mm]: 130
szerokość [mm]: 13
Sprawdź jeszcze w katalogu corteco.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez wiini » 07 paź 2009 07:24:23

andy7213 napisał(a):
gregorp77 napisał(a):Było o tym pisane,Shell Spirax,a co do simeryngu to teraz nie pamiętam ale mogę jutro zadzwonić do sklepu żeby sprawdzili i Ci napisze.Ale w sklepie jak powiesz do czego potrzebujesz to ci znajdą

prubbowałem w sklepie ale u nas nie wiedzą dokładnie, bo są podobno erzy rodzaje w zależności od wymiaru wału a ja niemogę tak długo mieć rozebranej frotki.dzia za podpowiedż o oleju.D o innych wtrysk steruący mam wpożo (to jest trzeci), a chodzi o pierwszy od chłodnic,


Dziwna sprawa z tym wtryskiem sterującym , u mnie jest jako pierwszy od chłodnicy . W sklepie którego link podałem mają też pozostałe wtryski i ich koszt nie jest już taki powalający , może lepiej kupić nowy niż się bawić w jakieś przekładki obudów wtrysków . Tak swoją droga to po co ci ta obudowa ? mi jeden ciekł na łączeniu , zaniosłem do serwisu boscha , uszczelnili , wyregulowali i działa . koszt 100zł z demontażem i montażem w aucie .
pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez jrzeuski » 07 paź 2009 11:22:29

U mnie też sterujący jest pierwszy od chłodnicy. I tak ma być - vide serwisówka Haynesa. Być może można sterujący zamontować na innym cylindrze, ale wtedy chyba trzeba też odpowiednio poprzekładać przewody na pompie, żeby wtrysk był we właściwym momencie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez rakol » 29 lis 2011 20:48:36

chcialbym odnowic temat....
w mojej padl wtrysk sterujacy (miesiac temu) chodzila jak stary traktor dymila i nie miala swojej mocy ani obrotow wiec znalazlem na allegro goscia ktory zajmuje sie typowo silnikami vm i amerykancami sprzedaje czesci nowe i uzywane regeneruje wtryski rolki napinacze... ogolnie bardzo sympatyczny ale to nie o to chodzi tylko o to ze po zalozeniu tego po regeneracji pojawil problem z odpalaniem zchodzilo paliwo przez niego nie szczelny lecialo z niego paliwo ( przez niego tak mysle jestem na etapie testow) :niewiem: i teraz moje pytanie moze nie na miejscu ale ucze sie ciagle i wszystkiego nie wiem

po co wlasciwiejest ten wtrysk sterujacy ???

teraz mam z drugiego silnika zalozony zwykly wtrysk i za wiele nie zauzazylem ruznicy chodzi rowno ladnie nie dymi pali dobrze wiec moze mozna jakos obejsc ten wtrysk :killer: i miec wszystkie zwykle? :gears: czy nie moze tak byc?
rakol
 

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez jrzeuski » 30 lis 2011 08:54:19

rakol napisał(a):po co wlasciwiejest ten wtrysk sterujacy ???
Według serwisówki czujnik we wtryskiwaczu informuje komp silnika o stanie zaworu (otwarty/zamknięty) i na tej podstawie komp wie czy wtrysk zachodzi tak jak powinien czy też musi coś zmienić w ustawieniach pompy. Z tego by wynikało, że niekoniecznie ten wtryskiwacz musi być przy pierwszym cylindrze i można go również wstawić na czwarty, bo one pracują razem (a drugi razem z trzecim). Z tym, że wtedy trzebaby wiązkę przerobić, bo kabelek nie sięgnie. Być może jak ktoś ma silnik przekładany z auta innej marki (np. Chryslera), to może tam wtrysk sterujący był wkręcany w 4 gar.
teraz mam z drugiego silnika zalozony zwykly wtrysk i za wiele nie zauzazylem ruznicy chodzi rowno ladnie nie dymi pali dobrze wiec moze mozna jakos obejsc ten wtrysk :killer: i miec wszystkie zwykle? :gears: czy nie moze tak byc?
Nie powinno tak być. Przy braku sygnału z wtryskiwacza sterującego komputer powinien zapalić kontrolkę CE (nie wiem jaki kod błędu, bo i tak dotąd nie udało mi się ELMem połączyć z tym silnikiem). Podobnie jak w przypadku awarii innych czujników silnik nie powinien odmówić posłuszeństwa, bo komp wejdzie w tryb awaryjny symulując brakujące odczyty, ale może nie osiągać pełnej mocy i więcej palić.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: poszukuje obudowy wtrysku w 2.5 tds do frotki

Postprzez rakol » 01 gru 2011 21:37:03

rano na zimnym silniku sam sobie odpowiedzialem na pytanie po co jest ten wtrysk jak nie moglem za zadne cuda odpalic a po zlikwidowaniu nieszczelnosci i zalozeniu tego sterujacego pali bez najmniejszego problemu wiec cale moje problemy z odpalaniem to wina wtrysku dobrze ze udalo sie rozwiazac problem :beer:
rakol
 


Powrót do 2.5 TDS



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości